2012-11-12|Umieszczone w: G11, |przez: ZetKa

Program wycieczki  był bardzo ciekawy i urozmaicony . Pierwszym jego punktem było zwiedzanie wnętrz Zamku Królewskiego. Każdy z uczestników wycieczki otrzymał audioprzewodnik, który w wygodny sposób umożliwił zapoznanie się z eksponatami muzealnymi oraz historią rezydencji królewskiej.
Kolejnym etapem wycieczki był krótki spacer po Starym Mieście, połączony z sesją zdjęciową na tle kolumny Zygmunta III Wazy. Następnie odbyliśmy przejażdżkę po najstarszych schodach ruchomych w Polsce. Później udaliśmy się do Centrum Handlowego „Złote Tarasy” - ikony nowoczesnej Warszawy. W tym wyjątkowym miejscu, znajdującym się w samym sercu stolicy, mieszczącym 200 sklepów, wielu z nas dokonało drobnych zakupów lub miło spędziło czas w jednej z 40 restauracji. Po dwóch godzinach wędrówek po galeriach, roześmiani i zrelaksowani, choć z nieco odchudzonymi portfelami, pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik..
Tu, jak wiadomo, nudzić się nie można .Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali różne eksponaty, których jest ponad 450, zgrupowanych w sześciu tematycznych galeriach. Przeprowadzali też różne eksperymenty. Czas zleciał w okamgnieniu.
Choć zbliżał się wieczór, nie oznaczało to końca wycieczki! Najmocniejsze wrażenia dopiero na nas czekały w kinie 5D. Po krótkim, lecz emocjonującym seansie, wyruszyliśmy w drogę powrotną do Lublina. Mimo późnej pory nikt nie czuł zmęczenia. Zadowoleni wycieczkowicze śpiewem piosenek i dowcipami umilali drogę powrotną.
Podziękowania za tak wspaniale spędzony dzień należą się wszystkim: panu kierowcy - za punktualność i bezpieczną jazdę, sympatycznemu panu przewodnikowi, paniom nauczycielkom - za troskliwą opiekę oraz wspaniałej młodzieży - za dobry humor, zdyscyplinowanie i kulturę bycia.
Długo będziemy wspominać ten wspólny wyjazd!