2012-10-19|Umieszczone w: Radio MIX, |przez: ZetKa

W ramach inicjatywy „Narodowe czytanie Pana Tadeusza", podjętej z okazji 200. rocznicy wydarzeń z poematu Adama Mickiewicza pt. "Pan Tadeusz, czyli Ostatni zajazd na Litwie.  Historia szlachecka z roku 1811 i 1812 we dwunastu księgach wierszem”, Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski, zainaugurował akcję narodowego czytania wielkiego dzieła Adama Mickiewicza, która rozpoczęła się 8 września 2012 r.
Chodziło o to, żeby znajomość "Pana Tadeusza" wśród Polaków nie kończyła się tylko na  słowach "Litwo! Ojczyzno moja! ty jesteś jak zdrowie".
Do akcji włączyły się  wszystkie większe miasta w Polsce. W Lublinie czytanie odbyło się na dziedzińcu Zamku Lubelskiego i w Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego.
28 września  „ Pan Tadeusz” był czytany także w naszym gimnazjum w ramach audycji Szkolnego Radia MIX.
Interpretacji głosowej fragmentów  I Księgi epopei pt. "Gospodarstwo” dokonali nauczyciele: pani dyrektor Mariola Krawczyk, pani Krystyna Fajfer, pan Krzysztof Celiński oraz uczennice: Weronika Domańska z kl. IIIA i Agata Kowalczyk z kl. IIF.
Audycję szkolną wraz z młodzieżą przygotowały panie: Urszula Dolińska, Anna Bielak i Urszula Gryglicka.

Załączniki do pobrania:
1_Wstęp.WMA