2012-10-18|Umieszczone w: Radio MIX, |przez: ZetKa

W tym roku przypada 15 rocznica założenia hospicjum Małego Księcia, z którym utrzymujemy współpracę. Wielu naszych wolontariuszy pomaga i wspiera naszych chorych kolegów. Jako redakcja radia MIX mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w tych obchodach.
Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. "Małego Księcia" funkcjonuje od 1997 roku – jest jedynym w Polsce południowo-wschodniej domowym hospicjum dla dzieci. Zostało powołane, aby objąć domową opieką dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Hospicjum oprócz opieki paliatywnej, prowadzi szkolenia oraz badania w dziedzinie opieki paliatywnej w pediatrii, a także działalność wydawniczą. Założycielem jest Ojciec dr Filip Leszek Buczyński. Franciszkanin, psychoterapeuta. Certyfikowany psychoonkolog i superwizor Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego.