2012-04-19|Umieszczone w: G11, |przez: Krzysztof Szczerba

W programie odbył się II Konkurs Piosenki Rosyjskiej dla Gimnazjalistów, którego celem było zainteresowanie uczniów językiem poprzez piosenkę, a także Konkurs Plastyczny ,, Rosyjska Matrioszka’’ , oparty na współzawodnictwie indywidualnym. Przedmiotem konkursu było wykonanie prac dowolną techniką na formacie A4-A3 lub w formie przestrzennej. Poza konkursami prezentowali się licealiści, którzy przygotowali film z pobytu uczennic VI LO w Letniej Szkole Języka Rosyjskiego w Moskwie.

Zwycięzcą Konkursu Piosenki Rosyjskiej został uczeń naszego gimnazjum Karol Suchecki z kl.2b, którego przygotowywała pani Anna Doroszewska.

W konkursie plastycznym, matrioszki wykonane przez uczennice z ,,Jedenastki’’ podobały się najbardziej: I miejsce zajęła Monika Gałkowska z kl.3f II-Gabriela Kołodziejczyk także z kl.3f, a III-Justyna Jasińska z kl Ig .

Prace konkursowe przygotowywane były pod kierunkiem pani Agnieszki Burdyk i pani Grażyny Maciejewskiej.

Gratulujemy naszym zwycięzcom!