2011-12-15|Umieszczone w: Religia, |przez: Krzysztof Szczerba

Jest jednak także możliwość, by bez względu na różne letnie preferencje przeżyć najbardziej niezapomniane 16 dni życia, w atmosferze wielkiej radości, zrozumienia, wśród najbardziej urokliwie zacisznych zakątków kraju, w gronie oddanych przyjaciół, a wszystko to, by doświadczyć…Boga. W tym celu blisko 300 młodych ludzi z naszej diecezji uczestniczyło w tegorocznych rekolekcjach Ruchu Światło-Życie! To ludzie dokładnie tacy jak Ty i ja – uwielbiają dobrą zabawę, lubią poszaleć, wygłupy z przyjaciółmi i śmiech bez ograniczeń nie są im bynajmniej obce – z tą różnicą, że doświadczają tego wszystkiego dużo bardziej, ponieważ w swoim życiu (wielu spośród nich właśnie uczestnicząc w tego rodzaju rekolekcjach) spotkało żyjącego i bezustannie troszczącego się o nich Boga!

Oazowicze (bo o nich mowa) nie muszą zadowalać się namiastką fałszywego w dodatku poczucia szczęścia jaką próbuje się młodym oferować w alkoholu czy życiu pozbawionym wszelkich zasad i wartości... Kto choć raz uczestniczył w formacji rekolekcyjnej, ten doskonale wie, że największą Radość i Szczęście rozlewa Bóg w swoim Kościele przez Ducha Świętego i udziela ich tym, którzy tego pragną!

Forma i treść rekolekcji zależą od stopnia formacji i wieku uczestnika-nie ma tu jednak żadnych ograniczeń, ponieważ dostosowane są one do ludzi każdego wieku i stanu. W dniach 13-29 lipca 82 osoby zamieszkały  w Sulowie, by właśnie tam odnaleźć prawdziwą Miłość i uczyć się rozeznawać Jej wolę w swoim życiu. Prowadziło nas w tym czasie dwóch księży moderatorów, ciesząc się nieocenionym wsparciem animatorów, kleryków, sióstr zakonnych i księdza diakona. W czasie tych 16 dni Pan Bóg przez ich posługę dokonywał w nas prawdziwej przemiany serc.

Tak umocnieni wracamy teraz do swoich środowisk codziennego życia, jak każdy znów niechętnie rozstajemy się ze słońcem i z niedowierzaniem spoglądamy na szkolne obowiązki, z którymi trzeba nam się ponownie zmierzyć. Ale to co stało się naszym udziałem w trakcie trwania Oazy Żywego Kościoła 2011 zapisało się w nas jako prawdziwe doświadczenie Mocy i Miłości. Świadomi wielkich dzieł jakie się dokonały pragniemy pogłębiać to doświadczenie uczestnicząc w spotkaniach przy swojej parafii. Ta wielka radość jaka nas przepełnia domaga się dzielenia i wielkim pragnieniem każdego z nas jest Twoje spotkanie z Bogiem Miłości, w którym my odnaleźliśmy już swoje szczęście. Dlatego zapraszamy Cię na spotkania Oazy młodzieżowej przy parafii św. Rodziny.

Łamiemy stereotypy – i Ty odważ się być szczęśliwym…!