2017-03-03|Umieszczone w: Erasmus+, |przez: El_Cztery

Celem wyjazdów było zapoznanie młodzieży z lokalnym rynkiem pracy, poznanie dróg kariery zawodowej oraz rozpoznanie własnych zainteresowań i preferencji zawodowych.

Pierwszego dnia uczniowie odwiedzili kopalnię węgla Bogdanka, a następnie udali się do Świdnika w celu  zwiedzenia Państwowych Zakładów Lotniczych. Gimnazjaliści wysłuchali tam krótkiej historii zakładu, po czym zobaczyli imponujące hale produkcyjne. Pełni wrażeń udali się na lunch w świdnickiej restauracji Smakosz, której właścicielka interesująco opowiadała o własnej drodze kariery w branży gastronomicznej. Ostatnim punktem tego dnia była wizyta w Specjalnej Strefie Ekonomicznej na lubelskim Felinie, w której młodzież zwiedziła nowoczesny zakład poligraficzny Elpress. Równie ciekawym okazał się drugi dzień, który rozpoczął się od wizyty w siedzibie litewsko-polsko-ukraińskiej brygady wojskowej. Następnie uczniowie zwiedzali znany w naszym regionie, kraju i jak się okazało - na świecie zakład Herbapol oraz stację diagnostyczną mechaniki samochodowej pana Dariusz Gorzyma. W pizzerii Angelo mieli okazję poznać pracę we włoskiej restauracji oraz we wspólnym zaprzyjaźnionym gronie posilić się pyszną pizzą oraz tłustoczwartkowym pączkiem.

Mamy nadzieję, że poznanie tak różnych miejsc pracy oraz rozmowy ze specjalistami rozmaitych branż pomoże naszym gimnazjalistom w wyborze kierunku dalszej ścieżki edukacyjnej i drogi kariery zawodowej.