2017-01-02|Umieszczone w: Język angielski, |przez: El_Cztery

Wizyta mogła się odbyć dzięki współpracy klas językowych Gimnazjum nr 11 z American Corner Lublin, które na spotkaniu reprezentowała pani kierownik Marta Cichorzewska-Czarnecka.

Mackenzie przygotowała dla uczniów prezentację o jej rodzinnym stanie, opowiedziała wiele ciekawostek o tej części USA, m.inn. o teksańskiej kuchni i tradycjach, zaprezentowała teksański taniec a następnie odpowiadała na pytania gimnazjalistów. Po spotkaniu młodzież wręczyła paniom Mackenzie i Marcie piękne własnoręcznie wykonane kartki świąteczne z życzeniami w języku angielskim. To jednak nie koniec wizyty, gdyż na następnej godzinie dziesięcioro uczniów uczestniczyło w klubie konwersacyjnym na temat „Christmas: Poland vs.Texas”. W kameralnym gronie nasi uczniowie mieli możliwość swobodnych wypowiedzi w języku angielskim na temat Świąt Bożego Narodzenia  w Polsce, zaś pani Mackenzie opowiadała jak obchodzi się te święta w Teksasie. Na koniec uczniowie podzielili się z gośćmi opłatkiem.