2016-09-18|Umieszczone w: "Adopcja Serca", |przez: El_Cztery

Na spotkanie zaproszone zostały rodziny adopcyjne afrykańskich dzieci z Lublina. Naszą szkołę, która także jest rodziną dla  dwojga dzieci z Afryki, reprezentowali nauczyciele: pani Agnieszka Goliszek i pan Krzysztof Celiński.

Spotkanie poprzedziła msza święta, po której Modeste złożył wzruszające świadectwo swego życia. Jego nazwisko po polsku brzmi: "Bądź wdzięczny Bogu". Jest sierotą. Rodziców stracił podczas drugiej wojny w Rwandzie w 1997 roku. Skazany był na życie na ulicy. Tam najpewniej czekałaby go śmierć, gdyby nie polskie Siostry od Aniołów, które objęły go programem Adopcja Serca i znalazły w Polsce rodzinę adopcyjną dla chłopca. Modeste dziękował wszystkim rodzinom, które podobnie jak my, adoptują dzieci z Afryki, wspierają je finansowo i dają szanse na godne życie.  Zobacz film.
Modeste niedawno z wyróżnieniem ukończył szkołę średnią. Chce studiować medycynę. Na co dzień pomaga siostrom w ośrodku. Opiekuje się niepełnosprawnymi dziećmi. Próbuję "spłacić dług" za dobro, które sam otrzymałem – podkreślał.
Po spotkaniu pani Goliszek i pan Celiński  przekazali chłopcu drobny upominek od naszej społeczności szkolnej. Modeste wyraził serdeczne podziękowanie Dyrekcji, nauczycielom i uczniom Gimnazjum nr 11 za    udział w programie „Adopcja Serca” oraz opiekę adopcyjną nad Bernadette i Bizimana.