2016-06-13|Umieszczone w: Erasmus+, |przez: ZetKa

Do sali teatralnej zaproszono uczniów klas trzecich, stojących na progu wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej. W trakcie godzinnego spotkania uczestnicy projektu przedstawili im film z różnych miejsc pracy w naszym mieście i okolicach, które odwiedzili w minionym roku.
A były to: Wojewódzki Sztab Wojskowy, przedsiębiorstwo produkcyjno-handlowe Agram, salon fryzjerski pani Anny Chołota, apteka Vital Centrum, pizzeria i restauracja Plackarnia, serwis samochodowy Gorzym, Specjalna Strefa Ekonomiczna Lublin, PZL Świdnik, kopalnia węgla Bogdanka oraz gospodarstwo turystyczne Majatek Rutka w Puchaczowie.
Oprócz tego grupa Erasmus+ przedstawiła prezentację na temat różnych przedsiębiorstw i firm z Sycylii i Finlandii, w których nasi gimnazjaliści gościli w marcu  i maju tego roku.  W holu szkolnym zorganizowano wystawę pt „Jobs of The Future”, czyli ”Zawody przyszłości”, pokazującą specyfikę zawodów potrzebnych w przyszłości oraz osoby wykonujące te zawody obecnie. Ponadto wystawa dokumentuje całoroczną pracę grupy Erasmus+.
Gościem Mini Job Festival było Radio Lublin, któremu nasi uczniowie i nauczyciele udzielili wywiadu. Zapraszamy do jego wysłuchania!