2016-06-06|Umieszczone w: |przez: ZetKaTo już VII edycja konkursu, który propaguje historię okrętu ORP "Lublin", związki Lubelszczyzny z morzem, a wśród młodzieży rozwija pasje i zainteresowania tematyką marynistyczną.


Konkurs organizowany był pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin, pana Krzysztofa Żuka oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty,  przy współpracy z Akademickim Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka".
Skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, odbywał się w pięciu kategoriach: literackiej, muzycznej, plastycznej, recytatorskiej oraz wiedzy o Marynarce Wojennej i ORP "Lublin".
3 czerwca, w związku z obchodami Dni Morza, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. W kategorii literackiej wyróżnienie otrzymała uczennica klasy 3A naszego gimnazjum Agnieszka Michałowska. W kategorii recytatorskiej wyróżnienie przyznano Julii Kaproń, także z klasy 3A. W kategorii plastycznej III miejsce zajęła Beata Sałęga z klasy 3F, a Karolina Kasperek z klasy 3C otrzymała wyróżnienie.
Prace literackie Agnieszki Michałowskiej (3A) i Anety Wójcik (1A) zostały opublikowane w wersji elektronicznej przez Podlaską Fundację Wspierania Młodych Talentów. Serdecznie gratulujemy!
Prace konkursowe zostaly przygotowane pod kierunkiem pań Grażyny Maciejewskiej, Agnieszki Burdyk i Wiesławy Chmiel.