2016-05-29|Umieszczone w: |przez: ZetKa

W minioną środę uczniowie klasy 3A pod opieką pani Agnieszki Goliszek udali się do Biblioteki Brytyjskiej mieszczącej się przy ulicy Zuchów na spotkanie z  australijskim poetą Rossem Donlonem.

Temat spotkania brzmiał: „One Way of Growing Up in The Land of Oz”. Poeta przybył do Lublina na zaproszenie Instytutu Anglistyki UMCS.
Ross Donlon urodził się w Sydney w 1945 roku. Jego ojciec był amerykańskim żołnierzem zaś matka miała pochodzenie irlandzko-angielsko-szkockie. Przez wiele lat pracował jako nauczyciel literatury angielskiej i historii w  szkołach średnich, a także na Uniwersytecie w Melbourne.
Poeta w sposób niezwykle interesujący, a zarazem dowcipny opowiadał o swoim dzieciństwie, latach szkolnych i twórczości. Przybliżył słuchaczom wiele ciekawych faktów historycznych i geopolitycznych dotyczących Australii. Uczniowie  mieli przyjemność posłuchać jego wierszy z tomiku „The Blue Dressing Gown”. Na koniec nasi gimnazjaliści podziękowali panu Donlonowi za spotkanie i wręczyli  mu pamiątkowy dyplom wraz ze swymi podpisami.
Wiecej informacji o poecie na stronie   www.rossdonlon.com.