2016-05-15|Umieszczone w: |przez: ZetKa








W pierwszej kolejności młodzież zwiedziła Łazienki Królewskie – imponujący zespół pałacowo-ogrodowy z bogatą fauną i florą. Piękna pogoda sprawiła, że spacer po parkowych alejach był dla wszystkich niezwykłą przyjemnością.   
Drugim punktem programu była wizyta na Stadionie Narodowym, gdzie młodzież pod opieką pani przewodnik odbyła tzw. ”trasę piłkarza”, zaglądając do miejsc, w których przebywają oraz z których korzystają gwiazdy piłki nożnej.  Pełni niezwykłych wrażeń, gimnazjaliści udali się następnie do Muzeum Wojska Polskiego, prezentującego eksponaty wojskowo-historyczne. Młodzież z dużym zainteresowaniem obejrzała tutaj zarówno wystawę plenerową, ja i tę mieszczącą się wewnątrz budynku. W godzinach popołudniowych nieco już zmęczeni, lecz zadowoleni wycieczkowicze, udali się do galerii „Złote Tarasy”, by zjeść lunch i odpocząć w nieco luźniejszej atmosferze. 
Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki, gdzie z wysokości XXX piętra młodzież wraz z nauczycielami podziwiała wspaniałą panoramę stolicy. Na tym zakończyła się nasza wycieczka. Wspomnienia po niej pozostaną w pamięci na długo!