2016-05-12|Umieszczone w: Język angielski, |przez: ZetKa

W tegorocznej edycji konkursu pt. „Lublin and Its English Speaking Twin – cities” laureatami byli: Maciej Dudek, Paweł Hańczur oraz Michał Żurkowski z klasy 2F oraz z poprzednich edycji konkursu: Julia Jastrzębska, Magdalena Konopa, Agata Krzysiak, Agnieszka Michałowska i Wiktoria Mól z klasy 3A.

Nagrodą główną był wyjazd studyjny do Strasburga. Podczas wyjazdu uczniowie mogli zwiedzić budynek Parlamentu Europejskiego, uczestniczyć w obradach parlamentarnych oraz spotkać się z europosłem prof. Mirosławem Piotrowskim.
Mieliśmy okazję posłuchać wystąpienia pana europosła dotyczącego objęcia wsparciem finansowym regionu Lubelskiego, a wieczorem mogliśmy porozmawiać na wspólnej kolacji w restauracji Le Gruber.
To nie był koniec wrażeń z tej wspaniałej wycieczki. Podczas zwiedzania miasta mogliśmy zobaczyć ogromną średniowieczną katedrę, urocze domki i uliczki oraz płynąć statkiem.
Podczas całego pobytu doświadczyliśmy i oddychaliśmy atmosferą alzackiego regionu, również dzięki temu, że w miejscowości Innenhein w której mieszkaliśmy, w dzień naszego przyjazdu odbywał się pchli targ. Za niewielkie grosze można było na nim zakupić oryginalne pamiątki.
Ten wspaniały wyjazd długo pozostanie w naszej pamięci, gdyż atmosfera była wyjątkowa, a miedzy uczestnikami nawiązały się bliższe relacje.
Mamy nadzieję. że pan prof. Mirosław Piotrowski nadal zechce patronować naszym konkursom.