Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Na ratunek"

Jak co roku w czerwcu świetlica organizowała konkurs plastyczny "Na ratunek", w którym dzieci przedstawiły swoje wizje pomocy i ratowania życia. Wzięło w nim udział 46 uczniów, z czego komisja konkursowa w składzie Edyta Krawczyk, Magdalena Koksanowicz-Kuty i Paulina Wilczek wyłoniła pięć miejsc I, siedem miejsc II i osiem miejsc III.


Rozstrzygnięcie konkursu na grę planszową

Nastąpiło rozstrzygnięcie wojewódzkiego konkursu na grę planszową promującą zdrowy styl życia – przeprowadzonego w ramach Szkoły Promującej Zdrowie przez Zespół Szkół nr 12 w Lublinie, pod Honorowym Patronatem Pani Teresy Misiuk Lubelskiego Kuratora Oświaty.


"Witajcie w naszej bajce" przedstawienie w świetlicy szkolnej

28 maja 2019 r. w ramach programu autorskiego Zabawy ze sztuką realizowanego w czasie zajęć w świetlicy szkolnej, uczniowie z klasy 1b zaprezentowali przedstawienie pt. „Witajcie w naszej bajce”, przygotowane w oparciu o wiersze Jana Brzechwy.


Przedstawienie „Chrońmy naszą planetę Ziemię” w świetlicy szkolnej  

22 maja 2019 r. uczniowie z klasy 2d i 4a (ze świetlicy szkolnej) zaprezentowali dzieciom z klas: Ib, Id, Ie i  zaproszonym gościom z Przedszkola nr 77 w Lublinie przedstawienie pt.: „Chrońmy naszą planetę Ziemię”, przygotowane z okazji Dnia Ziemi.


Mega Misja z Psotnikiem

Dzięki technologiom dzieci mogą uczyć się wielu nowych rzeczy, poznawać świat i rozwijać swoje pasje. Bardzo często sprawnie posługują się tabletem, komputerem i innymi sprzętami, ale techniczne umiejętności nie wystarczą, aby bezpiecznie korzystać z internetu. Tu właśnie wkraczamy my - nauczyciele świetlicy - z programem Fundacji Orange "Mega Misja", by nasi podopieczni byli bezpieczni w sieci.


Zajęcia świetlicowe "Tanecznym krokiem"

W ramach projektowych zajęć prowadzonych w świetlicy szkolnej opracowanych na podstawie programu autorskiego „Tanecznym krokiem” używamy tańca jako sposobu na aktywny relaks.


Świetlica gotowa na święta

Nasze ozdoby świąteczne już gotowe, a jak u Was? Ekspozycja prac dzieci przed salami świetlicowymi, zapraszamy do zatrzymania się na chwilę i obejrzenia.


Mega Misja w świetlicy - aktualności

Z końcem roku kalendarzowego każdy z nas robi podsumowanie swoich zadań, których się podjął. Za nami już trzy miesiące zajęć z Psotnikiem, które realizujemy w świetlicy wspólnie z Fundacją Orange i programem Mega Misja. Przez ten krótki czas poruszyliśmy szereg ciekawych tematów i zagadnień.


Oferta zajęć świetlicowych 2018/2019

W bieżącym roku szkolnym nauczyciele świetlicy, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców oraz rozwijając zainteresowania wychowanków, prowadzą zajęcia autorskie pod wspólnym tytułem „Cztery pory roku”.


Pasowanie na Świetliczaka

Pasownie na „Świetliczaka” to uroczyste i wesołe wprowadzenie naszych najmłodszych uczniów i uczennic do grona świetlicowego. Uroczyste włączenie klas pierwszych do świetlicowej gromady, ma na celu wskazywanie pozytywnych stron świetlicy, podnoszenie jej atrakcyjności w oczach uczniów i jest fajną formą integracji pierwszaków.