Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Pomagamy Hospicjum Dobrego Samarytanina

W dniu 20 kwietnia gościliśmy przedstawicielkę lubelskiego Hospicjum Dobrego Samarytanina - panią Irgę. Na Jej ręce przekazaliśmy zebrane środki w kwocie 1450 zł.


Wielkanocna Cepeliada

W dniach 26-27 marca odbyła się Wielkanocna Cepeliada, podczas której można było nabyć różnorodne ozdoby świąteczne wykonane przez wychowawczynie i dzieci ze świetlicy. Dochód ze sprzedaży został przekazany na konto Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie.


Dzień Otwarty szkoły w świetlicy

28 lutego witaliśmy naszych gości i przyszłych uczniów na zajęciach w ramach Dnia Otwartego. Spotkanie w świetlicy przebiegło pod hasłem "Spotkanie z ulubionym bohaterem książki".


Zabawa karnawałowa w świetlicy

23 stycznia dzieci ze świetlicy uczestniczyły w corocznej zabawie karnawałowej.


Spotkanie z policjantem

21 stycznia w świetlicy odbyło się spotkanie z podkomisarz Wiolettą Wodnicką i psycholog z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.


Andrzejki w świetlicy

Dzieci poznały legendę o Andrzejkach, posłuchały o dawnych zwyczajach i obrzędach andrzejkowych. Dzień ten był okazją do dobrej zabawy przy wróżbach w okolicznościowo udekorowanej sali.


Święto szkoły

Z okazji święta szkoły, przeprowadzona została pogadanka na temat patrona naszej szkoły.


Wieczornica z okazji Święta Niepodległości

W historii Polski, tak się składa, był kiedyś ponad wiek niewoli. Jedenastego listopada nasz kraj z niewoli się wyzwolił.


Świetlica w angielskim wydaniu

Świetlica włączyła się w szkolne obchody Tygodnia eTwinning. Każdy dzień poświęcony był innemu państwu członkowskiemu Unii Europejskiej, zgodnie ze szkolnym kalendarzem.


Pasowanie na świetliczaka

Tradycją lat ubiegłych, również w tym roku szkolnym, nasi najmłodsi koledzy i koleżanki zostali uroczyście pasowani na świetliczaka. Po pomyślnie „zdanym teście”, złożyli przysięgę i odebrali odznaki. Trudy zostały nagrodzone łakociami.