Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Spotkanie z ratownikami medycznymi

Dnia 7 maja odwiedzili nas ratownicy medyczni. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom niebezpieczeństw z jakimi można się spotkać i jak należy się wtedy zachować.


Konstytucja 3-go Maja

Dnia 29 kwietnia 2014 r. miała miejsce inscenizacja upamiętniająca 223 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.


Wielkanocna cepeliada

W dniach 7-8 kwietnia 2014 r. odbyła się po raz kolejny wielkanocna cepeliada pełna uroczych świątecznych ozdób przygotowanych przez wychowawczynie i dzieci ze świetlicy.


Cepeliada bożonarodzeniowa

12 lutego 2014 r. odwiedził nas przedstawiciel Bractwa Alberta. Celem wizyty było przekazanie pięknie przygotowanych podziękowań za nasz dar serca w postaci zebranych funduszy podczas bożonarodzeniowej Cepeliady.


Zabawa karnawałowa

17 stycznia był dniem "szaleństw" karnawałowych w naszej świetlicy. Nastrój zabawy podkreślały wspólnie wykonane dekoracje. Oprócz tańców w takt ognistych rytmów, dzieci brały udział w licznych konkursach z nagrodami, chętni mogli skorzystać z karnawałowego makijażu.


Pola Nadziei

14 października jak co roku sadziliśmy cebulki żonkili na Polach Nadziei. Zuzia Tomczuk, Kasia Jędrzejek i Karolina Furtak aktywnie dołączyły do Ogólnopolskiej Akcji "Żonkil - symbol życia".


Pasowanie na Świetliczaka

Dzień 4 października był szczególnym dla dzieci klas pierwszych. Tradycją naszej świetlicy jest bowiem rokroczne uroczyste pasowanie na "Świetliczaka", poprzedzone "egzaminem", po którym uczniowie otrzymali odznakę "Świetliczaka" i coś na osłodę trudów.