Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Parada Postaci Literackich

Dnia 05.06.2013 r. w ramach obchodów X Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbył się konkurs Parada Postaci Literackich. Komisja konkursowa w składzie: Marzena Pogonowska, Ewa Pawłowska – Pecka (przewodnicząca), wyłoniła zwycięzców konkursu


Konkurs czytelniczy literatury angielskiej dla uczniów klas V-VI

Wyniki konkursu czytelniczego literatury angielskiej w oryginale dla uczniów klas V i VI.


Wywiad z poetą lubelskim Zbigniewem Dmitrocą

W ramach projektu: Ciekawi ludzie, ciekawe zawody oraz Tygodnia Bibliotek został przeprowadzony on-line wywiad ze znanym i lubianym przez uczniów naszej szkoły lubelskim poetą Zbigniewem Dmitrocą.


Fairy tales in the library

W dniach 22.10 - 26.10, w ramach Tygodnia eTwinning, pani Ewa Pawłowska -Pecka przeprowadziła w czytelni biblioteki szkolnej cykl zajęć dla uczniów klas II, III i IV, podczas których dzieci mogły wysłuchać odczytywanej przez nauczyciela bibliotekarza baśni w wersji anglojęzycznej.


Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

Dzięki staraniom nauczycieli – bibliotekarzy SP 28 obchodzony w październiku Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych na stałe wszedł do kalendarza imprez naszej placówki.


"Świat czarownic"

20 października w ramach Dnia Otwartego Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie, któremu patronowało hasło: „W Krainie Baśni” odbył się I zlot wróżek i czarownic w specjalnie udekorowanej czytelni biblioteki szkolnej.