Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2020

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu Kangur Matematyczny 2020


XIII Konkurs Biblijny "Biblia - księga życia"

Uwaga! W związku z zaistniałą sytuacją pandemii koronawirusa jesteśmy zmuszeni do przesunięcia etapu diecezjalnego Konkursu Biblijnego „Biblia – Księga Życia”. Wyznaczenie nowego terminu etapu diecezjalnego naszego konkursu jest uzależnione od rozwoju sytuacji pandemicznej w Polsce. Pozdrawiamy i życzymy wszystkim dużo zdrowia.


Szkolny konkurs na prezentację multimedialną dla uczniów klas 5-8

Zapraszamy uczniów klas 5-8 do wzięcia udziału w szkolnym konkursie na prezentację multimedialną z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pt. "ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI TO ŚWIĘTO RADOŚCI”.


II Wojewódzki Konkurs Plastyczny
Patriotyzm i niepodległość w sercu dziecka

Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie jest organizatorem II Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego Patriotyzm i niepodległość w sercu dziecka. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie.


Konkurs "Z Unią Europejską na ty"

28 października w ramach Tygodnia e-Twinning odbędzie się konkurs "Z Unią Europejską na ty". W konkursie wezmą udział trzyosobowe drużyny z klas 4-8.


Plastyczny Konkurs Papieski pt. „Życie św. Jana Pawła II”

W ramach odpustu papieskiego odbył się Plastyczny Konkurs Papieski pt. „Życie św. Jana Pawła II” przygotowany przez s. Bernardę i s. Agatę. Jury wyłoniło następujących laureatów:


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY „UNIA LUBELSKA 1569 I JEJ DZIEDZICTWO”

W dniu 23 maja 2019 roku w III LO w Lublinie odbył się II etap konkursu „UNIA LUBELSKA 1569 I JEJ DZIEDZICTWO”. Naszą Szkołę reprezentowało trzech uczniów wyłonionych wcześniej w I etapie szkolnym. Byli to Alan Wójcik kl. VIII B, Krzysztof Sochan kl. VIII C i Szymon Maj kl. VIII D. W pierwszej części etapu finałowego uczniowie zmierzyli się z testem pisemnym na temat znajomości wydarzeń związanych z unią polsko – litewską. W dalszej części dla wszystkich przybyłych uczniów i ich opiekunów organizatorzy przygotowali lekcję multimedialną - "Wirtualny spacer śladami Unii Lubelskiej". Druga część konkursu to etap ustny dla trzech najlepszych uczniów z kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.


Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2019

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu Kangur Matematyczny 2019


Konkurs plastyczny "Mistrzowie olimpijscy"

W ramach projektu Otylia Swim Tour w naszej szkole zorganizowano konkurs plastyczny o tematyce sportowej "Mistrzowie Olimpijscy". Ideę konkursu wyrażają słowa Otylii Jędrzejczak: "Sport to wspaniała przygoda życia, która uczy konsekwencji i determinacji w dążeniu do celu, a porażka to przystanek w drodze do sukcesu".


Wojewódzki konkurs na grę planszową promującą zdrowy styl życia - „Polska smakuje”

Jesteś fanem gier planszowych? A może chciałbyś nim zostać…. Weź udział w konkursie na najbardziej pomysłową, wykonaną własnoręcznie grę planszową! Jeżeli w erze komputerów i konsoli zdarza Ci się jeszcze rzucać kostką i przesuwać pionki, albo masz pomysł na grę według własnych reguł – ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!


Laureaci Konkursu Biblijnego „BIBLIA - KSIĘGA ŻYCIA”

Gratulujemy i zapraszamy na uroczyste zakończenie konkursu, które odbędzie się 23 maja o godzinie 10.00 w sali teatralnej naszej szkoły. Stosowne zaproszenia na to wydarzenie wyślemy w odpowiednim czasie.


Uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "MISTRZ KOMPUTERA" 2019

26 kwietnia 2019 roku w gmachu Politechniki Lubelskiej, w Wydziale Elektrotechniki i Informatyki odbyło się uroczyste podsumowanie X Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „MISTRZ KOMPUTERA” dla uczniów szkół podstawowych.


Sukcesy Matematyczne w Biskupiaku 2019

16 marca 2019 roku odbył się XXIII Konkurs Matematyczny im. ks. dra F. Jakóbczyka, w którym zmierzyli się również uczniowie naszej szkoły.


XXIV Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 - 1948. W walce o wolną Polskę” – wyniki etapu wojewódzkiego

Informujemy o kolejnym sukcesie naszych uczniów zainteresowanych historią. W dniu 28 marca 2019 r. w ZSO nr 1 w Lublinie przeprowadzono eliminacje wojewódzkie XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę”.


Konkurs na projekt ulotki na temat „Segreguj odpady”

Konkurs organizowany jest przez Zarząd Okręgu LOP w Lublinie. Konkurs ma charakter zespołowy. Technika wykonania - dowolna. Format- ulotka w formacie A4, składana na trzy części...


Konkurs plastyczny pod hasłem „Przyjazny dom”

Konkurs organizowany jest przez Zarząd Okręgu LOP w Lublinie, dla członków LOP. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum na terenie województwa lubelskiego. Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych:


Wyniki etapu rejonowego XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę”

Dnia 13 grudnia 2018 roku odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiego Konkursu ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948”. Tematyka konkursu obejmuje w tym roku okres, bardzo ważny w historii Polski - II wojna światowa oraz dodatkowo wiadomości z okresu powojennego z uwzględnieniem pamięci o żołnierzach podziemia niepodległościowego tzw. „żołnierzy wyklętych” .


Konkurs plastyczny „Ruszaj się na zdrowie” - wyniki

W ramach ogólnopolskiego programu Sieci Szkół Promujących Zdrowie (SSPZ) w naszej szkole ogłoszony został konkurs plastyczny „Ruszaj się na zdrowie”. Uczniowie wykonali wiele ciekawych prac, wykorzystując różne techniki.


Wojewódzki konkurs plastyczny
„100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości widziane oczami dziecka – pocztówka”

Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie jest organizatorem konkursu plastycznego. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Lublin, Lubelski Kurator Oświaty, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, Kurier Lubelski. Adresatami konkursu są uczniowie klas I-III szkół podstawowych województwa lubelskiego.


Konkurs poetycki "Strofy dla Niepodległej” rozstrzygnięty!

,,Piękna nasza Polsko, kraju ukochany Tyś przez wiele lat bardzo był nękany Podniosłaś się dzielnie mimo przeszkód wielu I dziś historia mówi o tym przyjacielu”


“Warto być Polakiem” - finał konkursu

1068 uczniów z całego województwa lubelskiego przystąpiło w środę 07.11.2018 roku do finałowego testu wiedzy historycznej “Warto być Polakiem”. Konkurs, organizowany przez Kurier Lubelski we współpracy z IPN Oddział Lublin i Kuratorium Oświaty, uzyskał honorowy patronat wojewody lubelskiego p. Przemysława Czarnka.


Wyniki etapu szkolnego konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych

Konkursy przedmiotowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów.


Konkurs poetycki "Strofy dla Niepodległej"

Zapraszamy wszystkich młodych poetów naszej szkoły do udziału w konkursie poetyckim "Strofy dla Niepodległej".


Szkolny konkurs "Z Unią Eropejską na ty"

22 października w ramach Tygodnia eTwinning odbył się konkurs "Z Unią Eropejską na ty". W konkursie wzięło udział pięć trzyosobowych drużyn z klas: 6A, 6C, 6D, 7E i 8C. Uczniowie odpowiadali na pytania zaznaczając swe odpowiedzi przy tablicy interaktywnej.


Warto być Polakiem - test wiedzy historycznej z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

12 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie szkolnym konkursu "Warto być Polakiem" - teście wiedzy historycznej z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zakres rywalizacji obejmował znajomość historii Polski na tle wydarzeń międzynarodowych w latach 1918 -1925.


Konkurs fotograficzny PODRÓŻE MAŁE I DUŻE

W ramach Tygodnia eTwinning zapraszamy uczniów wszystkich klas do udziału w kolejnej edycji konkursu fotograficzno-przyrodniczego PODRÓŻE MAŁE I DUŻE. Konkurs polega na zaprezentowaniu w postaci autorskich zdjęć, w dowolnym formacie, swoich wakacyjnych obserwacji przyrody.


Konkurs „Warto być Polakiem”

Kurier Lubelski przy wsparciu Kuratorium Oświaty, Instytutu Pamięci Narodowej organizuje konkurs „Warto być Polakiem” – test wiedzy historycznej z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania Niepodległości. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych i zainteresowanych historią Polski w latach 1918–1925.


Eliminacje szkolne konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2018/2019

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie szkół podstawowych i klas trzecich gimnazjalnych mogą przystąpić do 12 konkursów przedmiotowych.


25 na piątkę z plusem! - Konkurs dla szkół podstawowych

Konkurs dla szkół podstawowych organizowany dla uczczenia 25-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie pod hasłem 25 na piątkę z plusem!. Konkurs adresowany jest do uczniów publicznych i niepublicznych szkół podstawowych województwa lubelskiego.


Krzysztof Sochan z kl. VIIC laureatem etapu centralnego!

Zakończono XXIII Ogólnopolski Konkurs Historyczny i „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.


III Ogólnopolski Konkurs Literacko–Plastyczny „Błogosławiony Wincenty Kadłubek – Mistrz Kultury Polskiej”

W jubileuszowym roku 800. lecia przybycia Mistrza Wincentego do Jędrzejowa odbył się III Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny „Błogosławiony Wincenty Kadłubek – Mistrz Kultury Polskiej”, który znany jest z tego, że był pierwszym kronikarzem Polski i jako pierwszy zapalił lampkę wieczną w Krakowie, w Katedrze Wawelskiej.


Szkolny konkurs mitologiczny „W świecie mitów” - Wyniki

W dniu 24 maja 2018 r. odbył się szkolny konkurs mitologiczny. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wzięło w nim udział 21 uczniów z klas IV-VII. Uczniowie rozwiązywali test ze znajomości mitologii greckiej.XI edycja Diecezjalnego Konkursu Biblijnego "Biblia-Księga Życia" pod hasłem: „Duch Święty w Dziejach Apostolskich” - WYNIKI

26 kwietnia 2018 roku w sali teatralnej naszej szkoły odbyło się uroczyste podsumowanie XI edycji Diecezjalnego Konkursu Biblijnego "Biblia - Księga Życia" pod hasłem: „Duch Święty w Dziejach Apostolskich”. Temat konkursu miał związek z hasłem obecnego roku liturgicznego.


WYNIKI MIĘDZYSZKOLNYCH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH DLA UCZNIÓW KLAS I - III

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z WYNIKAMI MIĘDZYSZKOLNYCH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH DLA UCZNIÓW KLAS I-III


Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2018

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu Kangur Matematyczny 2018.


Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III

Jak co roku uczniowie klas I–III wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim. Do konkursu przystąpiło 52 recytatorów. Jury oceniało dobór repertuaru, interpretacje utworów oraz ogólne wrażenie artystyczne.


Sukcesy Matematyczne w Biskupiaku

17 marca 2018 roku odbył się XXII Konkurs Matematyczny im. ks. dra F. Jakóbczyka, w którym zmierzyli się również uczniowie naszej szkoły.


Konkurs „700 YEARS OF THE CITY OF LUBLIN”

W dniu dzisiejszym w sali teatralnej naszej szkoły miał miejsce finał powiatowego konkursu „700 YEARS OF THE CITY OF LUBLIN” pod honorowym patronatem profesora Mirosława Piotrowskiego – posła do Parlamentu Europejskiego. W konkursie wzięły udział zespoły z klas gimnazjalnych i szkół podstawowych.


Uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „MISTRZ KOMPUTERA”

20 kwietnia 2018 roku w gmachu Politechniki Lubelskiej, w Wydziale Elektrotechniki i Informatyki odbyło się uroczyste podsumowanie IX Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „MISTRZ KOMPUTERA” dla uczniów szkół podstawowych.


Laureaci Konkursu Biblijnego „BIBLIA - KSIĘGA ŻYCIA”

Wyniki tegorocznego Konkursu Biblijnego „BIBLIA - KSIĘGA ŻYCIA”.


XXIII Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”

W dniu 5 kwietnia 2018 r. w ZSO nr 1 w Lublinie odbyły się eliminacje wojewódzkie XXIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.


„Tasty Britain” czyli „Wielka Brytania na talerzu!”

Zaproszenie dla uczniów klas IV-VII do udziału w konkursie pt: „Tasty Britain”, czyli „Wielka Brytania na talerzu!”


Finał III Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Informatycznej „USER”

22 marca odbył się w Zespole Szkół nr 1 w Lublinie III Wojewódzki Konkurs Wiedzy Informatycznej „USER” pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin – pana Krzysztofa Żuka oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty – pani Teresy Misiuk.


Wielki sukces naszej uczennicy Dominiki Wisowskiej z klasy VIIc - DSDI

Dominika została laureatką I Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego "Lust auf Lesen", organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego we współpracy z Goethe-Institut w Warszawie.


Konkurs plastyczny Ogrodu Botanicznego UMCS

Ogród Botaniczny UMCS zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Wielkanoc w przyrodzie - samodzielnie zaprojektowana i wykonana kartka świąteczna”!


Zaproszenie do udziału w konkursie 700 YEARS OF THE CITY OF LUBLIN

Nauczyciele języka angielskiego zapraszają uczniów klas gimnazjalnych do udziału w powiatowym konkursie tematycznym w języku angielskim 700 YEARS OF THE CITY OF LUBLIN pod honorowym patronatem profesora Mirosława Piotrowskiego – posła do Parlamentu Europejskiego.


Konkurs Kawałek Błękitnego Nieba - wyniki

Z radością informujemy, że mobilizacja uczniów, rodziców, nauczycieli i innych przyjaciół szkoły, związana z konkursem Kawałek Błękitnego Nieba zakończyła się sukcesem zarówno dla szkoły jak i naszej gminy. Wszystkim, którzy głosowali oddając lajki na naszą akcję ekologiczną.


Wyniki eliminacji okręgowych

25 stycznia poznaliśmy wyniki eliminacji okręgowych w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Miło nam poinformować, że w tym roku będziemy mieli 16 szans na sukces w zmaganiach wojewódzkich.


Wyniki etapu rejonowego XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej".

Dnia 10 stycznia 2018 roku odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiego Konkursu ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922”. Tematyka konkursu obejmuje w tym roku okres, który wpisuje się w okrągłą rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.


Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Literackim „Jezus Chrystus naszym Królem”

Uczennica naszej szkoły Barbara Pokrzywa z klasy 1b zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno–Literackim „Jezus Chrystus naszym Królem”. Zostało nadesłanych ponad 600 prac z ponad 100 szkół.


Etap drugi konkursów przedmiotowych i tematycznych dla szkoły podstawowej

Od 22 grudnia 2017 roku rozpoczynają się eliminacje drugiego etapu konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty dla uczniów gimnazjów i klas gimnazjalnych.


"Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej"

Wyniki etapu szkolnego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego edycji Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej".


Wyniki szkolnych eliminacji konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2017/2018

W październiku zostały przeprowadzone szkolne eliminacje konkursów przedmiotowych. Do etapu drugiego zakwalifikowało się 43 uczniów klas IV-VII oraz 26 uczniów klas gimnazjalnych.