Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Zostań Mistrzem Sudoku - WYNIKI !!!

W dniu 9 czerwca b.r. o godzinie 8.00 w stołówce szkolnej odbył się konkurs „Zostań Mistrzem Sudoku”. A oto wyniki:


Turniej „Od demokracji do sanacji. Władza i społeczeństwo II RP"

5 czerwca 2017 roku odbył się zorganizowany przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie turniej edukacyjny „Od demokracji do sanacji. Władza i społeczeństwo II RP". Do rywalizacji przystąpiło 18 szkół podstawowych z województwa lubelskiego. Turniej poprowadził dr hab. Marcin Kruszyński (OBBH IPN Lublin). W jury zasiedli: dr Agata Fijuth-Dudek (OBEN IPN Lublin), Agnieszka Mulawa (OBEN IPN Lublin), Agnieszka Skura (OBEN IPN Lublin) oraz dr Tomasz Osiński (OBBH IPN Lublin). Walka była bardzo zacięta i toczyła się do samego końca.


WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego klas I - III. Gratulujemy Laureatom!!!


WYNIKI ETAPU WOJEWÓDZKIEGO XXII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 - 1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego –za wolność Waszą i Naszą"

WYNIKI ETAPU WOJEWÓDZKIEGO XXII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 - 1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego –za wolność Waszą i Naszą". W etapie wojewódzkim można było uzyskać 52 pkt. Aby zostać laureatem należało uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi. Po sprawdzeniu prac i podliczeniu punktów przez Komisję Konkursową wyniki są następujące. Laureatami konkursu zostali następujący uczniowie :


Mistrz Komputera - III etap

W dniu 22 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie odbył się III etap Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Mistrz Komputera” - pod patronatem honorowym Lubelskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Lublin.


Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy z okazji „Święta Polskiej Niezapominajki” edycja XII Konkurs organizowany przez ZO LOP w Lublinie

Zapraszamy do udziału w Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym z okazji Święta. Polskiej Niezapominajki organizowanym przez ZO LOP w LUBLINIE. Prace wraz z wypełnionym przez rodziców zgłoszeniem należy przynosić do swojego nauczyciela przyrody, zaś uczniowie klas młodszych do wychowawcy, w terminie do 24 kwietnia 2017 r. Szczegóły w załącznikach.


Wyróżnienie w Regionalnym Konkursie Informatycznym "Dzień Bezpiecznego Komputera"

3 lutego 2017 r. odbył się finał XIII Regionalnego Konkursu Informatycznego "Dzień Bezpiecznego Komputera". Uczennica naszej szkoły Julia Tarnowska z kl. VI C uzyskała wyróżnienie. Gratulujemy!


XIII Regionalny Konkurs Informatyczny "Dzień Bezpiecznego Komputera" - etap szkolny

14 grudnia odbył się etap szkolny XIII Regionalnego Konkursu Informatycznego "Dzień Bezpiecznego Komputera". 24 uczniów, którzy zgłosili się do konkursu, rozwiązywało test opracowany przez organizatora konkursu, którym jest Zespół Szkół Energetycznych w Lublinie.


I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Poezji Dziecięcej „Rhymes and Poems for Young Learners"

W dniu 29 listopada uczniowie klasy IIIc: Wiktoria Wójcik, Wiktoria Kasperek i Jakub Rosiak oraz uczennica kl. IIIe Martyna Wojcieszyn reprezentowali naszą szkołę w III edycji Międzyszkolnego konkursu poezji dziecięcej dla klas I – III lubelskich szkół podstawowych pt. „Rhymes and Poems for Young Learners".


Sukces uczniów naszej szkoły w konkursie organizowanym przez LUBELSKI ODDZIAŁ LOP

Wyniki II edycji wojewódzkiego konkursu dla młodzieży szkolnej pod tytułem: „Zwierzęta wokół nas”, konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-3 SP pod tytułem ”Leśna rodzina”, konkurs plastyczny dla dzieci z klas 4-6 szkół podstawowych pod tytułem „Skrzydlaci sprzymierzeńcy lasu, konkurs fotograficzny „Zwierzęta wokół nas” dla dzieci z klas 4 – 6 szkół podstawowych >>>


Ogólnopolski konkurs "JESTEM SMART" - zapraszamy do głosowania

Uczniowie naszej szkoły - Szymon Maj i Mateusz Księski z klasy VI D opracowali krótki film na temat ciekawego wykorzystania urządzeń mobilnych, który został zgłoszony do konkursu. Zapraszamy do obejrzenia filmu, oddania głosu i dodawania komentarzy.


Nagroda główna w konkursie plastycznym „Szyldy lubelskich kupców” dla uczennicy naszej szkoły

W środę 9 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 38 odbył się wernisaż wystawy prac konkursowych oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Szyldy lubelskich kupców”, organizowanego w ramach projektu „Lubelscy Kupcy – strategia merketingowa”. Jury nagrodziło prace w 2 kategoriach wiekowych kl. I-III i IV-VI. Jagoda Dębicka - uczennica klasy III E zdobyła nagrodę główną jaką był tablet. Serdecznie gratulujemy Jagódce!


WYNIKI ETAPU SZKOLNEGO XXII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 - 1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego –za wolność Waszą i Naszą".

Po sprawdzeniu prac i podliczeniu punktów do II etapu - rejonowego zakwalifikowano 6 uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki (maksymalnie można było uzyskać 37 punktów):


Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "BÓBR"

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Zawody XI edycji Konkursu w kategorii „Benjamin” – szkoły podstawowe IV-VI, odbędą się 9 listopada 2016 r., w godz. 12.00-13.00.


Konkurs Plastyczny Jan Paweł II – nasz Papież pt. „ Miłosierdzie w nauczaniu św. Jana Pawła II”

W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym Jan Paweł II – nasz Papież pt. „ Miłosierdzie w nauczaniu św. Jana Pawła II” Julia Batyra z klasy 2b oraz Magdalena Gawęda z klasy 5e zdobyły dyplomy oraz nagrody. W konkursie wzięło udział 44 szkoły, a prac wpłynęło 733. Gratulujemy dziewczętom!


WYNIKI SZKOLNYCH ELIMINACJI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

W październiku odbywają się eliminacje szkolne konkursów przedmiotowych. Mamy już wyniki >>>


Ogólnopolski konkurs "JESTEM SMART"

Zapraszamy uczniów do udziału w II edycji ogólnopolskiego konkursu "JESTEM SMART" organizowanego przez magazyn "TIK w Edukacji". Celem konkursu jest m.in. zachęcenie uczniów do wykorzystywania internetu i urządzeń mobilnych w sposób świadomy i praktyczny poszerzając wiedzę, zdobywając nowe umiejętności oraz ciekawie i aktywnie spędzając czas. W konkursie przewidziane są cenne nagrody!


Międzyszkolny Konkurs Informatyczny "Stop przemocy"

6 października 2016 r. został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs na prezentację multimedialną "Stop przemocy". Uczeń naszej szkoły Adam Pytka z kl. VI C zajął 3 miejsce. Gratulujemy!


Zaproszenie do konkursu plastycznego „Szyldy lubelskich kupców”

Fundacja PIĄTE MEDIUM zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie na najpiękniejszy szyld lubelskich kupców. Główna nagroda to tablet! Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i do udziału w konkursie. Prace należy składać do 16 października.


ZWIERZĘTA WOKÓŁ NAS Konkurs LOP

II edycja wojewódzkiego konkursu dla młodzieży szkolnej ZWIERZĘTA WOKÓŁ NAS Konkurs LOP. Informacja o konkursie wraz z regulaminem znajduje się na stronie Zarządu Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Lublinie http://lop.pvv.pl/


Konkurs ekologiczny "Segregujesz - Zyskujesz!"

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego. Jego celem jest zwiększanie świadomości ekologicznej uczniów, krzewienie dbałości o przyrodę oraz zachęcanie do troski o otaczające nas środowisko. Prace konkursowe należy składać wraz ze zgłoszeniami od 3 do 31 października 2016 r. do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie. Wszelkie informacje o konkursie dostępne są na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie oraz pod numerem telefonu 81 44 16 713


Konkurs przyrodniczy "PODRÓŻE MAŁE I DUŻE"

apraszamy uczniów klas 4-6 do udziału w kolejnej edycji konkursu przyrodniczego PODRÓŻE MAŁE I DUŻE. Konkurs polega na zaprezentowaniu w postaci autorskich zdjęć w dowolnym formacie, swoich wakacyjnych obserwacji przyrody. Dwa zdjęcia podpisane na odwrocie (imię i nazwisko autora oraz tytuł zdjęcia) uczniowie przynoszą do swojego nauczyciela przyrody do końca października. Uczniowie biorący udział w konkursie otrzymają celującą ocenę cząstkową z przyrody. Zwycięzców nagrodzimy dyplomami oraz


IV Turniej Historyczny „Józef Piłsudski – twórca polskiej niepodległości” – 6 czerwca 2016 – II MIEJSCE

IV edycja Turnieju Historycznego „Józef Piłsudski – twórca polskiej niepodległości", organizowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie, już za nami. Odbyła się 6 czerwca 2016 roku w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie. W Turnieju wzięło udział 24 drużyny ze szkół podstawowych z całego województwa lubelskiego.


„Lublin – moja mała Ojczyzna. Gród Koziołka 700 lat po lokacji”

Wyniki konkursu – „Lublin – moja mała Ojczyzna. Gród Koziołka 700 lat po lokacji” w których startowali nasi uczniowie. 1 czerwca 2016 roku zapadły ostateczne rozstrzygnięcia w konkursie a wśród osób nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.


Wyniki II Międzyszkolnego Konkursu przyrodniczo - plastycznego pt. "Ptaki chronione Lubelszczyzny"

Wyniki II Międzyszkolnego Konkursu przyrodniczo - plastycznego pt. "Ptaki chronione Lubelszczyzny":Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego pod hasłem "Przyroda Wokół Nas"

Prezentujemy relację fotograficzną z uroczystości podsumowania Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego pod hasłem Przyroda Wokół Nas, zorganizowanego przez Lubelski Oddział LOP. W różnych kategoriach konkursu nasi uczniowie otrzymali 22 nagrody. Uroczystość odbyła się na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej. Piękna pogoda umożliwiła nam spacer wśród zabytkowych obiektów skansenu. Autorką zdjęć jest Pani Renata Goryczka.


VI Festiwal Piosenki Polskiej w SP 51

Dnia 11 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie odbył się VI FESTIWAL PIOSENKI POLSKIEJ. Naszą szkołę reprezentowały cztery dziewczynki z klas Ib i If. Uczennica Lena Zając z klasy Ib zajęła III miejsce. Gratulujemy!


Finał Powiatowy XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju BRD

14 maja 2016 r. w godz. 9.00–15.00, w Szkole Podstawowej nr 27 w Lublinie odbył się Finał Powiatowy XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju BRD.


Konkurs na prezentację multimedialną o Wielkiej Brytanii w języku angielskim

Zachęcamy uczniów klas V i VI do wzięciu udziału w konkursie na prezentację multimedialną o Wielkiej Brytanii w języku angielskim.


Wyniki konkursu Ligi Ochrony Przyrody

Zarząd Okręgu LOP w Lublinie wyraża serdeczne podziękowanie Dyrekcji oraz Nauczycielom placówki za zainteresowanie dzieci Wojewódzkim Konkursem Przyrodniczym pod hasłem „Przyroda wokół nas”. Prace zgłoszone na konkurs ocenione zostały przez profesjonalne jury, w wyniku czego wyłoniono zdobywców nagród oraz wyróżnień. Z państwa placówki nagrody oraz wyróżnienia otrzymali:


Wyniki konkursu – „Lublin – moja mała Ojczyzna. Gród Koziołka 700 lat po lokacji”

Wyniki konkursu – „Lublin – moja mała Ojczyzna. Gród Koziołka 700 lat po lokacji” w których startowali nasi uczniowie.


Jesteśmy przyjaciółmi przyrody - Konkurs Ekologiczny dla klas III

29 kwietnia odbył się Konkurs Ekologiczny dla klas III „Jesteśmy przyjaciółmi przyrody”. Miał on na celu uświadomienie uczniom źródeł zanieczyszczenia najbliższego otoczenia oraz propagowanie wiedzy z zakresu przestrzegania zasad ochrony środowiska. Konkurs odbył się w formie testu składającego się z 30 pytań. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i z zaangażowaniem przystąpili do wykonania zadań konkursowych. Oto wyniki konkursu:


Ogólnopolski Konkurs "Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989" - VII edycja

Uczennica klasy VI b Natalia Łuczkiewicz została laureatką wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu "Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989" a jej praca została zakwalifikowana do etapu ogólnopolskiego.


Międzyszkolny Konkurs „Ortografia bez tajemnic”

W dniu 27 kwietnia br. odbył się Szkole Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II Międzyszkolny Konkurs „Ortografia bez tajemnic” dla uczniów klas drugich i trzecich. Naszą szkołę reprezentowało 13 uczniów, którzy osiągnęli wysokie lokaty. Wyniki konkursu:


"Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" wyniki etapu wojewódzkiego Konkursu

W dniu 27 kwietnia 2016 r. w Lublinie odbyły się eliminacje wojewódzkie XXI edycji OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 - 1683.Od Obertyna do Wiednia”. Uczestnikami Konkursu byli uczniowie wyłonieni w wyniku eliminacji rejonowych, tj. 7 uczniów ze szkół podstawowych, 17 gimnazjalistów.


Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy pod hasłem „Przyroda wokół nas” edycja XI organizowany przez ZO LOP w Lublinie z okazji „Święta Polskiej Niezapominajki”

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursach przyrodniczych. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.lop.esite.pl . Prace przyjmują nauczyciele przyrody: p. Anna Chodun oraz p. Małgorzata Konarzewska do dnia 06.04.2016 r.


Wyniki szkolnego konkursu mitologicznego „W świecie mitów”

Wyniki szkolnego konkursu mitologicznego „W świecie mitów” >>>>


Konkurs czytelniczy "Świat Andersena"

Dnia 12.04.2016 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy "Świat Andersena" zorganizowany dla uczniów klas II w ramach projektu "Książki naszych marzeń"


VII Wojewódzki Konkurs Szkolny pt. „Bądź bezpieczny na drodze” rozstrzygnięty

Uczeń klasy VB Patryk Leszczyński został laureatem VII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU SZKOLNEGO pt.: „Bądź bezpieczny na drodze" zorganizowanego pod honorowym patronatem: Lubelskiego Kuratora Oświaty i Dyrektora WORD w Lublinie.


Zapraszamy do udziału w konkursie mitologicznym "W świecie mitów"

Termin konkursu - 12 kwietnia, godz. 8.00 w stołówce szkolnej. Zbiórka 7.45. Zgłoszenia do 7.IV osobiście do pana Daniela Osińskiego. Regulamin >>>>


Międzynarodowy Konkurs „KANGUR MATEMATYCZNY”

Międzynarodowy konkurs Kangur Matematyczny odbędzie się w czwartek 17 marca 2016r. o godzinie 7:30.


FERIE Z KANGUREM i PANGEĄ

Zachęcamy uczniów, a szczególnie uczestników Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY oraz PANGEA do rozwiązywania zadań z poprzednich edycji konkursu. Przypominamy, że konkurs KANGUR MATEMATYCZNY odbędzie się 17 marca 2016 roku zaś PANGEA 3 marca 2016.


Wyróżnienie w konkursie informatycznym

12 lutego 2016 r. odbył się finał XII Regionalnego Konkursu Informatycznego "Dzień Bezpiecznego Komputera".


I Wojewódzki Konkurs Historyczny, Literacki i Plastyczny: ” Lublin – Moja Mała Ojczyzna. Gród Koziołka 700 lat po lokacji”

W marcu 2016 roku odbędzie się I Wojewódzki Konkurs Historyczny, Literacki i Plastyczny: ” Lublin – Moja Mała Ojczyzna. Gród Koziołka 700 lat po lokacji” pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Chętnych uczniów, którzy chcieliby wziąć udział w konkursie prosimy o zgłoszenie swojej kandydatury do pana Daniela Osińskiego do 4 marca. Szczegółowy program konkursu w załączniku...


KONKURS PLASTYCZNY "PORTRET ANIOŁA”

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 28 wzięli udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Portret Anioła”. Prace nagrodzonych uczestników konkursu można obejrzeć na korytarzu Gimnazjum nr 11 w Lublinie.


Konkurs plastyczny Gazety Wyborczej Lublin

"Czarcia Łapa" to jedna z najpopularniejszych lubelskich legend. Zna ją niemal każde dziecko. ,,Gazeta Wyborcza Lublin" zorganizowała konkurs plastyczny skierowany do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Spotkał się z ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży szkolnej. Nadesłano ponad siedemset prac przedstawiających legendę o Czarciej Łapie w formie plastycznej. Z radością przyjęliśmy wiadomość, że prace dwóch uczennic naszej szkoły zostały wyróżnione...


„Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego 972-1514” - etap centralny

W dniach 11 – 13 czerwca w Warszawie odbywał się centralny etap Konkursu „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego 972-1514”. Od Cedyni do Orszy, w którym wziął udział Michał Wojtasiewicz z klasy 6c. Michał został laureatem konkursu, zajął 14 miejsce w Polsce - gratulujemy!


ZOSTAŃ MISTRZEM SUDOKU - WYNIKI!!!

W dniu 11 czerwca – czwartek o godzinie 8.00 w stołówce szkolnej odbył się już po raz trzeci konkurs ZOSTAŃ MISTRZEM SUDOKU. A oto wyniki:


GALA KONKURSOWA

9 czerwca odbyła się Gala Konkursowa dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych zorganizowana przez Prezydenta Miasta Lublin. Prezydent Żuk podsumował kuratoryjne konkursy przedmiotowe i tematyczne przeprowadzone w roku szkolnym 2014/15. Dyrektor naszej szkoły, Pan Marek Błaszczak, odebrał od władz miasta puchar za zajęcie I miejsca w województwie oraz zdobycie największej ilości, bo aż 28, tytułów laureata przez uczniów SP 28.


III Turniej Historyczny „Polacy w walce o angielskie niebo” – 9 czerwca 2015

III edycja Turnieju Historycznego „Polacy w walce o angielskie niebo", organizowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie, już za nami. Odbyła się 9 czerwca 2015 roku w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie. W Turnieju wzięło udział 21 drużyn ze szkół podstawowych z całego województwa lubelskiego. Każda drużyna liczyła 3 uczniów.


Laureaci Szkolnego Konkursu Wiedzy Ogólnej Mądre Główki

W poniedziałek 25 maja 2015r. odbył się drugi etap Szkolnego Konkursu Wiedzy Ogólnej Mądre Główki. Uczniowie klas 0-3 zmierzyli się z pytaniami z różnych dziedzin wiedzy ujętych w pytania zamknięte zamieszczone na platformie edukacyjnej, obejmujące zagadnienia nauk humanistycznych, przyrodniczo-matematycznych, sztuk pięknych i wiedzy ogólnej.


Gratulacje dla Julki Milewskiej !!!

Uczennica klasy Ic Julia Millewska otrzymała wyróżnienie w XLVIII Wojewódzkim Turnieju Poezji Dziecięcej.


WYNIKI KONKURSU CZYTELNICZEGO LITERATURY ANGIELSKIEJ W ORYGINALE

W dniu 16 marca został ogłoszony konkurs czytelniczy literatury angielskiej w oryginale dla uczniów klas V i VI. Zadaniem uczestników było wypożyczenie ze szkolnej biblioteki książki w języku angielskim, przeczytanie jej, stworzenie plakatu wraz z opisem oraz ilustracją ulubionego fragmentu, bądź oddającą jak najlepiej treść książki. Konkurs potrwał do dnia 15 maja.


Finał Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego T.I.K?–TAK!

12 maja 2015 roku w Warszawie odbył się Finał V Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego "T.I.K?–TAK!". Uczestniczył w nim uczeń naszej szkoły Miłosz Komada z klasy VI B, który zajął 10 miejsce w Polsce!


II miejsce w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „Co ta jesień nam przyniesie”.

Natalia Wojtas uczennica klasy 0B zdobyła II miejsce w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „Co ta jesień nam przyniesie”, zorganizowanym przez Przedszkole nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Mysłowicach.


Konkurs Historyczny dla klas IV - VI – „Z historią na ty”

W dniu 22.05.2015r o godz. 14.15 odbędzie się szkolny Konkurs Historyczny dla klas IV - VI – „Z historią na ty”. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie swoich danych do p. Daniela Osińskiego do środy 20.05.2015 włącznie. Najlepsze osoby nagrodzone zostaną cząstkowymi ocenami celującymi z historii.


"Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" wyniki etapu wojewódzkiego Konkursu

W dniu 16 kwietnia 2015 r. w Lublinie odbyły się eliminacje wojewódzkie XX edycji OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 - 1514.Od Cedyni do Orszy”. Uczestnikami Konkursu byli uczniowie wyłonieni w wyniku eliminacji rejonowych, tj. 26 uczniów ze szkół podstawowych, 31 gimnazjalistów,


Konkurs ekologiczny dla klas III

30 kwietnia po raz kolejny odbył się Konkurs ekologiczny dla klas III. Miał on na celu uświadomienie uczniom źródeł zanieczyszczenia najbliższego otoczenia oraz propagowanie wiedzy z zakresu przestrzegania zasad ochrony środowiska i racjonalnego korzystania z dóbr przyrody. Konkurs odbył się w formie testu składającego się z 30 pytań, który został zamieszczony na platformie edukacyjnej LIBRUS.


Międzyszkolny Konkurs na prezentację o Lublinie w języku angielskim - wyniki

Adam Szczerba - uczeń klasy VI C zajął I miejsce w kategorii klas VI, w Międzyszkolnym Konkursie na prezentację o Lublinie w języku angielskim.


„LUBIĘ SZKOŁĘ” – MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym dla klas I szkół podstawowych pt. „Lubię szkołę”. Celem konkursu było przedstawienie w formie plastycznej scen i sytuacji inspirowanych wierszem o tematyce szkolnej. Trzy uczennice zdobyły w konkursie wyróżnienie:


Wojewódzki Konkurs Informatyczny "MISTRZ KOMPUTERA" - podsumowanie

17.04.2015 r. w Gmachu Politechniki Lubelskiej, w Wydziale Elektrotechniki i Informatyki odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Mistrz Komputera”.


Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr” - wyniki

W Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr” uczeń klasy VI B Miłosz Komada zajął III miejsce i został laureatem konkursu.


Program wspierania na terenie Lublina edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży

Przekazujemy informację o programie wspierania na terenie Lublina edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży, jak również tekst aktualnej uchwały Rady Miasta Lublin w sprawie określenia szczegółowych warunków udzielania pomocy dzieciom i młodzieży, form i zakresu tej pomocy oraz trybu postępowania w tych sprawach w związku z realizacją Programu wspierania na terenie Lublina edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży (wraz ze zmianą z dn. 20.11.2014 r.)


Zaproszenie do udziału w konkursie

Zapraszamy do udziału w III już edycji konkursu "Europejski Lublin oczami młodych artystów". Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Do wygrania w konkursie smartfon i mp4. Wystarczy dowolną techniką stworzyć pracę plastyczną (również prace komputerowe) o formacie A3.


Szkolny Konkurs Recytatorski

Dnia 11 kwietnia 2015 roku odbył się szkolny etap XLVIII Wojewódzkiego Turnieju Poezji Dziecięcej. W eliminacjach udział wzięło 14 uczniów naszej szkoły. Umiejętności recytatorów oceniane były według następujących kryteriów: dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny, poprawna dykcja, interpretacja tekstu. Miło nam poinformować, że laureatami szkolnego konkursu zostali:


Wyniki eliminacjiwojewódzkich konkursów przedmiotowych 2014/2015

27 lutego zakończył się etap wojewódzki w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Miło nam poinformować, że w tym roku mamy aż 27 tytułów laureatów. Gratulujemy!!! A oto nasi mistrzowie:...


„Czy leje deszcz, czy słońce praży – z książką zawsze mi do twarzy!”

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli SP 28 do zobrazowania tego hasła w ramach konkursu fotograficznego, który rozpatrywany będzie w 2 kategoriach: • Kategoria I : Zdjęcie z książką „na poważnie” • Kategoria II : Zdjęcie z książką „na wesoło”.


„Jak chronić wodę w przyrodzie przed zanieczyszczeniami” - konkurs

Konkurs ma na celu przybliżenie najmłodszym zagadnień ochrony wód i środowiska naturalnego. Konkurs polega na narysowaniu komiksu w dowolnej technice na kartce formatu A3 lub A4, który opowiada jak ludzie mogą chronić wodę w przyrodzie, co można zrobić, aby jakość wody była jak najlepsza. Bohaterem komiksu może zostać każdy - można narysować samego siebie, swoją rodzinę, super bohatera czy ulubione zwierzątko wodne.


KONKURS PRZYRODNICZO – LITERACKI „OSZCZĘDZANIE WODY I ENERGII ELEKTRYCZNEJ W SZKOLE”

Szkoła Podstawowa nr 43 zaprasza uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej do wzięcia udziału w KONKURSIE PRZYRODNICZO – LITERACKIM „OSZCZĘDZANIE WODY I ENERGII ELEKTRYCZNEJ W SZKOLE”.


KONKURSY PRZYRODNICZE ZARZĄDU LIGI OCHRONY PRZYRODY W LUBLINIE

Zarząd Okręgowy Ligi Ochrony Przyrody i Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Lublinie wraz z Muzeum Wsi Lubelskiej zapraszają dzieci ze szkół podstawowych i młodzież gimnazjalną do udziału w konkursach...


Konkurs multimedialny "Przyjaciel Lasu"

Konkurs multimedialny "Przyjaciel Lasu" pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. W ramach Dni Przyjaciół Lasu 2015 uczniowie mogą wziąć udział w następujących konkursach:


Konkurs matematyczny JANEK 2014 - finał

3 marca odbył się etap finałowy konkursu matematycznego JANEK 2014. Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce zajęła w nim uczennica naszej szkoły Emilia Dębicka z klasy VI C.


Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR”

Zachęcamy uczniów zainteresowanych matematyką do wzięcia udziału w XXIV edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „KANGUR”. Konkurs odbędzie się 19.03.2015 r. (czwartek) o godz. 9:00 w kategoriach:


Wojewódzki Konkurs Informatyczny "MISTRZ KOMPUTERA"

Zachęcamy uczniów interesujących się informatyką do wzięcia udziału w kolejnej edycji Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Mistrz Komputera”.


Konkurs matematyczny JANEK 2014

Dwunastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w pierwszym etapie konkursu matematycznego JANEK 2014. Konkurs matematyczny JANEK 2014 organizowany przez Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie oraz przez Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjne w Lublinie jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych (klasy V-VI). Celem konkursu jest motywowanie uczniów do rozwijania swoich uzdolnień i premiowanie osiągnięć matematycznych. A oto uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu finałowego...


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ ,,ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II – PAPIEŻ, KTÓRY POZOSTAŁ CZŁOWIEKIEM”

Piotr Tomasik uczeń z klasy V E zajął I miejsce w V Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej ,,Święty Jan Paweł II – Papież, który pozostał człowiekiem”. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie. Konkurs polegał na wykonaniu pracy komputerowej za pomocą programu graficznego PAINT. Serdecznie gratulujemy !


Wyniki konkursu z języka angielskiego dla klas V i VI pt: „ Greetings from…” czyli „Pozdrowienia z …”

Wyniki konkursu z języka angielskiego dla klas V i VI pt: „ Greetings from…” czyli „Pozdrowienia z …”. Zwycięzcom gratulujemy !!!


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY„FLORA I FAUNA LUBELSZCZYZNY-GATUNKI CHRONIONE"

Szkoła Podstawowa Nr 28 w Lublinie ogłasza w roku szkolnym 2014/2015 VII EDYCJĘ (Uwaga! nowa formuła) MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PRZYRODNICZEGO „FLORA I FAUNA LUBELSZCZYZNY-GATUNKI CHRONIONE". Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych Lublina. TERMIN KONKURSU ZMIENIONY NA 17 LISTOPADA !!!


Uwaga Konkurs dla klas V i VI pt. „Greetings from…” czyli „Pozdrowienia z …”

Wakacje już dawno za nami. Pozostały cudowne wspomnienia i …pocztówki - kolorowe pamiątki z odległych miejsc! A gdyby tak stworzyć własną angielską pocztówkę? Wybierz ciekawe miejsce w Wielkiej Brytanii, zaprojektuj znaczek i napisz pocztówkę do wybranej osoby w języku angielskim! Wykonaj rysunek, wyklej, narysuj, namaluj i bądź najlepszy!!!


Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr”

Nasza szkoła, w tym roku szkolnym, zgłosiła udział w IX edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr".


Konkursy przedmiotowe - etap szkolny

21 października zakończyły się szkolne eliminacje w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Miło nam poinformować, że w tym roku będziemy mieli aż 53 szanse na sukces w zmaganiach okręgowych. Życzymy powodzenia!!! A oto nasi mistrzowie:...