Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Mikołaj w grupach 0A i 0B

6 grudnia w grupach 0A i 0B już od rana panował radosny nastrój oczekiwania na specjalnego gościa – Mikołaja. Wyjątkowy charakter tego dnia dzieci podkreśliły ubierając się w odświętne czerwone ubrania oraz mikołajowe czapki. Na szczęście Mikołaj nie kazał na siebie długo czekać.


Mikołaj w grupie Oc

Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. W tym roku w grupie Oc pojawił się długo oczekiwany gość - św. Mikołaj wraz ze swoją Śnieżynką. Cała sala powitała Mikołaja i Śnieżynkę głośnymi oklaskami. Goście z Dalekiej Północy wywołali wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków.


Dziewczęta z naszej Szkoły najlepsze w województwie lubelskim! Chłopcy wicemistrzami!

Reprezentująca Naszą Szkołę sztafeta dziewcząt zdobyła MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO w pływaniu! Na zawodach rozgrywanych na pływalni Aqua uczennice SP 28 zdobyły złote medale i okazały puchar za zwycięstwo w konkurencji sztafet. Chłopcy nie chcieli byś gorsi! Po wspaniałej walce wywalczyli srebrne medale i tym samym tytuł WICEMISTRZÓW!


SP nr 28 najlepsza w Lublinie

Miło nam poinformować, że reprezentacja naszej Szkoły w pływaniu zdobyła Mistrzostwo Miasta Lublina! Na zawodach rozgrywanych na lubelskiej pływalni Aqua zarówno dziewczęta jak i chłopcy okazali się najlepsi i zdobyli złote medale w konkurencji sztafet!


Ocalić od zapomnienia...

"Ocalić od zapomnienia..." Pod takim hasłem odbył się zorganizowany 26 listopada 2019 r.w dniu obchodów Święta Szkoły koncert pieśni żołnierskiej i partyzanckiej dla uczczenia 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wśród zaproszonych gości na koncert przybyli przedstawiciele Synów Pułku w osobach płk M.Wojtasa i mjr B.Błaszczuka, Dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy klas 5 oraz uczniowie.


Śpiewajmy pamięć o tych dniach…

Listopad jest miesiącem, w którym co roku - 26 - świętujemy rocznicę nadania naszej szkole imienia. To już 31 lat, jak przybraliśmy imię Synów Pułku Ziemi Lubelskiej. W ramach jubileuszowych obchodów grupa teatralna Młodzi zdolni zaprezentowała program słowno-muzyczny o charakterze patriotycznym Śpiewajmy pamięć o tych dniach…


Andrzejki w 0A

29 listopada w grupie 0A odbyły się Andrzejki. Wspólnie spędzony czas wypełniony był czarami, wróżbami i przepowiedniami. Dzieci dowiedziały się, jakie zwyczaje i tradycje andrzejkowe były dawniej, a jakie są dziś.


Wyniki II Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego
Patriotyzm i niepodległość w sercu dziecka

Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych oraz poczucia więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, z jego historią, tradycją i wartościami. Rozwijanie wrażliwości i kreatywności plastycznej o tematyce patriotycznej.


Święto Szkoły w oddziałach przedszkolnych

Grupy przedszkolne w dniu Święta Szkoły poznawały historię związaną z nadaniem imienia szkole. Podczas zajęć z wychowawczyniami dotyczącymi Synów Pułku Ziemi Lubelskiej, przedszkolaki rozmawiały o dziecku żołnierzu i trudach życia młodego człowieka w tamtych wojennych czasach.


Święto Misia

Nie od dziś wiadomo, że najlepszym przyjacielem, najmilszą przytulanką każdego mniejszego i większego dziecka jest właśnie pluszowy miś. Swoje święto obchodzi 25 listopada.


Andrzejki w 0C

"Będziemy wróżyć w 0c? Czemu nie! Już błyszczą kocie oczy w mroku... Andrzejki zdarzają się raz w roku" - tymi słowami dzieci w piątek 29 listopada rozpoczęły zabawę andrzejkową. Każde dziecko wrzuciło monetę do miski z wodą, aby tym samym zapewnić sobie dobrą zabawę i pomyślne wróżby. Dla dzieci była to ogromna niespodzianka.


Ogólnopolska akcja edukacyjna „Dzieci uczą rodziców”

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”. Akcja organizowana przez Centrum Rozwoju Lokalnego skierowana jest do przedszkoli i klas I-III i jest objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.


Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia w grupach 0a, 0b, 0c

25-go listopada dzieci ze wszystkich oddziałów zerowych uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci do krainy zabrały swoje ulubione pluszaki: misie, miśki i misiaczki razem z nimi wysłuchały opowieści o historii powstania pluszowego misia. Przy muzyce pląsały, tańczyły i śpiewały.


Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

2 grudnia rozpoczynamy w naszej szkole akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Będzie ona trwać do 17 grudnia. Miejsce składania darów będzie znajdować się obok dyżurki. ZBIERAMY TYLKO I WYŁĄCZNIE DARY RZECZOWE: odzież, obuwie, zabawki, książki, słodycze, żywność długoterminową, ziemiopłody.


Podwieczorek z książką w 1a

26 listopada w ramach autorskiego programu: "Login: Książka", uczniowie z klasy 1a wraz z rodzicami uczestniczyli w spotkaniu pod hasłem: „Podwieczorek z książką”. Już od początku roku szkolnego rodzice angażują się w akcję popularyzowania czytania książek, goszcząc na naszych zajęciach i prezentując książki, które warto przeczytać.


Święto Szkoły w edukacji wczesnoszkolnej

26 listopada dzieci z klas młodszych odświętnie ubrane przybyły do szkoły, by uroczyście obchodzić Jej Święto. W tym dniu trochę się działo... .


Apel o Sztandarze

W czasie obchodów 31. rocznicy nadania naszej szkole imienia Synów Pułku Ziemi Lubelskiej uczniowie poziomu klas IV uczestniczyli w uroczystym Apelu o Sztandarze, który odbył się w sali teatralnej.


Potrójny rekord Polski naszej uczennicy Laury Bernat z klasy 8A

Uczennica klasy 8A, Laura Bernat, w miniony weekend startowała w zawodach pływackich Arena Grand Prix Puchar Polski w Poznaniu.


Erasmus+ "Log in Nature" – co słychać w projekcie?

Minęły ponad dwa miesiące kolejnego roku naszego projektu.


Erasmus+ projekt "Creation and Motivation" – aktualności

Minęły ponad dwa miesiące kolejnego roku naszego projektu.


Święto Szkoły - 26.11.2019 r.

Organizacja zajęć w dniu 26.11.2019 r.


1A na warsztatach ”Jestem sztukmistrzem”

14.11.2019 w ramach Warsztatów Kultury - Lekcje Sztuki dla Szkół Podstawowych, uczniowie z klasy 1a uczestniczyli w zajęciach pt. ”Jestem sztukmistrzem”. Zajęcia prowadził pan Daniel Chlibiuk – kuglarz, członek zarządu Fundacji Sztukmistrze z Lublina, który cyrkowymi zabawami wprowadził wszystkich w dobry nastrój.


Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole

8 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości.


Bieg Nocna Mila Niepodległości

Tradycją naszej szkoły stało się upamiętnianie ważnych wydarzeń historycznych poprzez udział społeczności szkolnej w biegu sportowym. 11 listopada 2019 roku stawiliśmy się w centrum Lublina na Bieg Nocna Mila Niepodległości. W ten sportowy sposób od 2016 roku upamiętniamy rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.


Interesująca lekcja angielskiego i geografii

W zeszłym tygodniu odwiedzili naszą szkołę niezwykli goście - studenci pochodzący z Afryki: Lisa, Morgan, Dalton, Juven, Collan i Steve. Na spotkaniu z uczniami klas 5, 6 i 7 zorganizowanym przez nauczycielki angielskiego, panie Ilonę Klocek i Agnieszkę Goliszek, opowiadali o swoich rodzinnych krajach Kenii, Mozambiku i Zimbabwe.


,,Polska Niepodległa”- lekcja historii w 0A i 0B

8 listopada w oddziałach przedszkolnych 0A i 0B niezwykle uroczyście obchodzono zbliżające się Święto Niepodległości Polski. Dzieci zaśpiewały hymn państwowy. Poznały symbole narodowe oraz historię naszej ojczyzny, która przez 123 lata była pod zaborami. Wykonały orła z kółek origami oraz flagę z białego i czerwonego kartonu.


Śniadanie daje moc

Jak co roku uczniowie klas 1-3 wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. W ramach tej akcji uczniowie przygotowywali na śniadanie kanapki. Przy tej okazji rozmawiali o zasadach zdrowego żywienia i bezpieczeństwie podczas pracy. W trakcie zajęć powstały smaczne i kolorowe kanapeczki, pełne zdrowych warzyw.


Zajęcia otwarte w grupie 0 C

W dniu 7.11.2019 roku grupa zerówkowiczów 0c w nawiązaniu do zbliżającego się Święta Odzyskania Niepodległości wzięła udział w zajęciach z wykorzystaniem narzędzi informatycznych wspierających proces uczenia się dzieci w młodszym wieku szkolnym – Jak koziołek znalazł się w herbie Lublina?


II Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej „Św. Jan Paweł II w różnych zakątkach świata”

W II Ogólnopolskim Konkursie Grafiki Komputerowej „Św. Jan Paweł II w różnych zakątkach świata” Weronika Batyra z 2c została laureatką, natomiast Adrian Możeluk z 5a otrzymał wyróżnienie.


Odezwa Komitetu Honorowego i plan obchodów Narodowego Święta Niepodległości

Zapraszamy do zapoznania się z planem obchodów Narodowego Święta Niepodległości i Odezwą Komitetu Honorowego


Pamiętamy...

31 października, jak co roku przed Świętem Zmarłych, uczniowie naszej szkoły odwiedzili groby i pomniki patronów szkoły oraz uporządkowali je i zapalili znicze.


„Dzieci programują – ogólnopolski projekt edukacyjny” Zadanie 1 – Gry i zabawy ruchowe wprowadzające do wydawania poleceń

Pierwsze zadanie dotyczyło wprowadzenia do wydawania poleceń i wymagało wykonania kilku ćwiczeń tematycznych celem wyjaśniania dzieciom, czym jest polecenie (instrukcja) i jak ważne jest dokładne wykonanie danego polecenia. Ćwiczenia mają charakter zabaw ruchowych z całą grupą dzieci, które wykonywane są na świeżym powietrzu lub na sali gimnastycznej. Dzieci oddziałów 0 jak i uczniowie klas 2 i 3 naszej szkoły wykonały ćwiczenia – „Chodzenie pod dyktando”, „ Przejdź po ścieżce”, „Dojdź do piłki”; „Omiń przeszkody”, „Od punktu do punktu”, „Piłeczkobranie”. 
Dzieci dobrze się bawiły, a przy tym do programowania się przyuczyły.


Loteria fantowa na rzecz dzieci z Afryki

W październiku - miesiącu misyjnym, uczniowie naszej szkoły z pomocą rodziców i nauczycieli zorganizowali charytatywną loterię fantową na rzecz dzieci z Afryki. Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie wykazali się otwartością i chęcią dzielenia się z potrzebującymi przynosząc łącznie blisko pięćset fantów na loterię.


Tropiciele na leśnej ścieżce - warsztaty przyrodnicze w Nasutowie klas IIIa, IIId

Warsztaty przyrodnicze organizowane przez Centrum Aktywnej Edukacji inspirują i dają naturalną przestrzeń do prowadzenia wnikliwych obserwacji, zadawania pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi popartych własnymi doświadczeniami i eksperymentami w kontakcie z przyrodą.


Plan Daltoński w oddziałach zerowych

Podstawowym zadaniem przedszkola jest stworzenie dzieciom jak najlepszych warunków do rozwoju osobistego, intelektualnego i społecznego. Wiek przedszkolny jest okresem bardzo istotnym dla dalszego rozwoju dziecka.


Konkurs "Z Unią Europejską na ty"

29 października 2019 roku o godzinie 14.10 w sali nr 19, w ramach Tygodnia eTwinning, odbył się interaktywny konkurs wiedzy o Unii Europejskiej "Z Unią na Ty". Uczniowie zmierzyli się w grze interaktywnej w kategoriach: flagi państwowe, stolice państw, kluby piłkarskie, waluta, kontury państw, sąsiedzi, matematyka oraz państwa NATO.


3. Półmaraton Lubelski za nami

W niedzielę nasi wolontariusze dzielnie wspierali uczestników biegu. Na trasie znaleźli się również maratończycy, którzy poświecili kilka cennych sekund by zrobić sobie z nami zdjęcie.


Bezpieczni w sieci - spotkanie klasy 5b z funcjonariuszami policji

Na godzinie wychowawczej gościliśmy funkcjonariuszy policji, którzy w ciekawy sposób przedstawili nam zagrożenia z którymi się spotykamy w sieci.


Szkolny konkurs na prezentację multimedialną dla uczniów klas 5-8

Zapraszamy uczniów klas 5-8 do wzięcia udziału w szkolnym konkursie na prezentację multimedialną z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pt. "ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI TO ŚWIĘTO RADOŚCI”.


Bezpieczni w drodze do szkoły i ze szkoły

Bezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych zadań zarówno dla rodziców jak i nauczycieli. W trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci we współpracy z VII Komisariatem Policji w Lublinie uczniowie wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w spotkaniach z dzielnicową sierż. szt. Katarzyną Steć.


Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pt. „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”

W Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pt. „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka” Lena Zając, uczennica klasy 5b otrzymała wyróżnienie. Wpłynęło prawie 2000 prac...


II Wojewódzki Konkurs Plastyczny
Patriotyzm i niepodległość w sercu dziecka

Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie jest organizatorem II Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego Patriotyzm i niepodległość w sercu dziecka. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie.


Tydzień eTwinning 2019

Co roku, w październiku, odbywa się europejska kampania Tygodnie eTwinning mająca na celu promowanie współpracy szkół realizujących wspólne projekty edukacyjne. Tegoroczne tygodnie noszą tytuł: Demokratyczne uczestnictwo.


II Froeblowski Tydzień Kolorów w oddziałach przedszkolnych

W piątek 4 października rozpoczęliśmy obchody II Froeblowskiego Tygodnia Kolorów. Tego dnia świętowaliśmy Światowy Dzień Uśmiechu i wszyscy uczniowie przyszli ubrani do szkoły na żółto.


Lekcja historii w Państwowym Muzeum na Majdanku

10 października uczniowie z klasy 8B i 8D uczestniczyli w ciekawej lekcji historii na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku. Jest to muzeum martyrologiczne, powstało w 1944 r. na terenie dawnego nazistowskiego obozu koncentracyjnego.


MILA PAMIĘCI OFIAR KOMUNIZMU

Ważnym punktem projektu „A lato było piękne tego roku” – 1939-2019 – 80 rocznica wybuchu II wojny światowej był udział uczniów, rodziców i nauczycieli w biegu MILA PAMIĘCI OFIAR KOMUNIZMU upamiętniającym napaść ZSRR na Polskę oraz 170 milionów ofiar ustroju komunistycznego.


„Dzieła sztuki” obrazujące II wojnę światową

Uczniowie na lekcjach plastyki w drugim i trzecim tygodniu września wykonali wspaniałe „dzieła sztuki”, obrazujące II wojnę światową, które zostały wystawione w holu szkolnym.


Prelekcja dotycząca wydarzeń września 1939 roku

W dniu 26 września na małej sali gimnastycznej uczniowie klas V–VIII wzięli udział w prelekcji dotyczącej wydarzeń września 1939 roku.


„A lato było piękne tego roku” – 1939-2019 – 80 rocznica wybuchu II wojny światowej

Wrzesień 2019 roku był to miesiąc szczególny. Obchodziliśmy w tym roku 80 rocznicę napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę, która zapoczątkowała wybuch II wojny światowej, a także rocznicę napaści ZSRR z 17 września.


Laureaci konkursu "Śladami Legend Pogórza"

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu plastycznego na wykonanie grafiki do gry planszowej promującej Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej pt.: "Śladami Legend Pogórza”.


Konkurs "Z Unią Europejską na ty"

28 października w ramach Tygodnia e-Twinning odbędzie się konkurs "Z Unią Europejską na ty". W konkursie wezmą udział trzyosobowe drużyny z klas 4-8.


Lekcja komunikacji w klasie 6a

JAK SIĘ KOMUNIKUJEMY? Na to pytanie uczniowie klasy 6a poszukiwali odpowiedzi na warsztatach prowadzonych przez p. dr Monikę Jakubiak (wykładowcę UMCS), które odbyły się 3 października w ramach lekcji języka polskiego.


Pasowanie na Świetliczaka

Coroczną tradycją naszej świetlicy jest pasowanie pierwszoklasistów na „Świetliczaka”. W tym roku szkolnym pasowanie odbyło się w dwóch turach: 23 września i 16 października.


Spotkanie z policjantką

Dnia 11 października 2019 r. uczniowie klas: 1c i 3c uczestniczyli w spotkaniu z policjantką, podczas którego mieli okazję utrwalić sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.


Pasowanie na Zerówkowicza

3 października w oddziałach przedszkolnych odbyło się pasowanie na Zerówkowicza. Był to bardzo ważny dzień dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.


Ślubowanie klas pierwszych

Czwartek, 10 października 2019 roku stał się dla uczniów klas pierwszych dniem wyjątkowym, godnym zapamiętania. Odświętnie ubrani, podekscytowani pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, matematyczne i wokalne.


Apel w poziomie klas czwartych

Dnia 2 października uczniowie poziomu klas IV spotkali się z Panem Dyrektorem Markiem Błaszczakiem podczas apelu, który odbył się w holu szkoły.


Bieg Nocna Mila Niepodległości

11 listopada każdego roku Fundacja Solidarność Rodzin organizuje w centrum Lublina Bieg Nocna Mila Niepodległości. W ten sportowy sposób od 2016 roku jest upamiętniona rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości.


Wycieczka na lotnisko klas 2d i 2e

2 października uczniowie klasy 2d i 2e zwiedzili Port Lotniczy Lublin-Świdnik.


Warsztaty przedmiotowe w Młynie Hipolit

3 października 2019 roku klasa 6c wybrała się na warsztaty przedmiotowe do Młyna Hipolit w Wojciechowie.


Plan pracy samorządu

27 września odbyło się zebranie Rady Samorządu Uczniowskiego w wyniku którego opracowano plan pracy na rok szkolny 2019/2020.


XIII Konkurs Biblijny "Biblia - księga życia"

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami i regulaminem XIII Konkursu Biblijnego "Biblia - księga życia".


Klasa 2c na Lubelskim Festiwalu Nauki

W czwartek 19 września 2019 r. uczennice i uczniowie klasy 2c uczestniczyli w warsztatach „Kolorowy solny świat”, organizowanych przez Katolicki Uniwersytet Lubelski, w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Prowadząca zajęcia, pani Agata Węglińska, omówiła rodzaje, właściwości oraz zastosowanie soli. Następnie dzieci samodzielnie wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem soli, zakolorowanej kredą.


Międzynarodowy Dzień Kropki

"Kropka" Petera H. Reynoldsa zapoczątkowała Międzynarodowy Dzień Kropki, obchodzony na całym świecie 15 września jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

„Vashti twierdzi, że nie potrafi rysować. Przez całą lekcję plastyki nie otwiera pudełka farb. Nauczycielka przygląda się jej idealnie białej kartce i prosi, by dziewczynka postawiła na niej zwykłą kropkę....."


Stypendium szkolne

Rodzice (prawni opiekunowie) uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej pochodzących z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 528 zł netto mogą ubiegać się o przyznanie stypendium socjalnego. Szczegółowe informacje zawarte są na stronie:


STAŃ NA STARCIE BIEGU Z HISTORIĄ W TLE. BIEGOWA TRIADA PAMIĘCI W LUBLINIE TO BIEG DLA CIEBIE !!!

Jedyny taki bieg w Polsce tylko w Lublinie. Symboliczna Mila Pamięci Ofiar Komunizmu organizowana jest od 2016 r. w okolicach rocznicy 17 września 1939 r., czyli daty napaści ZSRR na Polskę podczas II wojny światowej. Bieżąca edycja odbędzie się 21 września 2019.