Przedstawienie teatru szkolnego Flying 11

Z okazji Święta Szkoły 26 listopada szkolny teatr anglojęzyczny Flying 11 przygotował przedstawienie pt. Little Freedom Fighter oparte na opowiadaniu Jerzego Jakuba Klausa „Mały Powstaniec”. W przedstawieniu udział wzięli Natalia Cygan, Maks Kręcisz, Filip Zimnicki, Patrycja Jarosz, Jagoda Stawowy, Piotr Jacniacki, Wiktor Grabowski, Kinga Krzysiak, Zuzanna Wójcik, Klaudia Musiał. Scenariusz napisała Pani Agnieszka Adamczyk.

Apel o Sztandarze

W czasie obchodów jubileuszowego Święta Szkoły uczniowie klas IV uczestniczyli w uroczystym Apelu o Sztandarze. Pani Agnieszka Horyńska zapoznała zgromadzonych z historią naszej placówki, która sięga 1920 roku. Młodzi słuchacze dowiedzieli się, kiedy szkoła otrzymała imię Synów Pułku Ziemi Lubelskiej i kim jest nasz patron.

Jubileuszowa msza święta z okazji XXX-lecia

W tym roku szkolnym przypada jubileusz XXX-lecia nadania naszej placówce imienia Synów Pułku Ziemi Lubelskiej. Ta wyjątkowa okazja skłoniła nas do przygotowania dwudniowych obchodów Święta Szkoły. Uroczystości rozpoczęły się w niedzielę 25.XI. w kościele św. Rodziny mszą świętą, którą celebrował proboszcz parafii ks. Tadeusz Pajurek. Homilię wygłosił ks. Piotr Patyk.

GRA HISTORYCZNA O PATRONIE SZKOŁY DLA KLAS V

W czasie obchodów święta szkoły dla uczniów klas V została zorganizowana gra historyczna o patronie szkoły. Uczniowie, podzieleni na grupy, rozwiązywali zadania: krzyżówkę o Patronie SP 28, rozsypankę z tekstu hymnu szkoły, kolorowali jeden z symboli Synów Pułku Ziemi Lubelskiej oraz wyszukiwali w Słownikach Biograficznych Żołnierzy Batalionów Chłopskich danych o żołnierzach.