Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Opłata za obiady w lutym

Opłata za obiady w lutym 2020 r. dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi wynosi 70 zł.


Dzień Bezpiecznego Internetu - DBI 2020

Jak co roku w lutym na całym świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Wszystkie działania w 2020 roku są realizowane pod hasłem „Działajmy razem!”.


Półkolonie w SP 28 dobiegły końca

Wszystko co dobre szybko się kończy. Dwutygodniowy turnus półkolonii w naszej szkole dobiegł końca.
Półkolonie na półmetku


W naszej szkole odbywają się półkolonie pod hasłem „Wakacje pełne radości”. Codziennie bawimy się na świeżym powietrzu, aktywnie spędzamy czas między innymi wpinając się na ściankach oraz na pływalni szkolnej. Dla uczestników zorganizowany był również pokaz wirtualny między innymi świata podwodnego lub kosmosu. Byliśmy na wycieczce ulicami Starego Miasta, gdzie zwiedziliśmy Zamek Lubelski i poznaliśmy historię naszego miasta. Dużą atrakcją była degustacja lodów w lodziarni „Bosko”. Uczestniczyliśmy również w ciekawych zajęciach  w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego. Przed nami jeszcze między innymi, projekcja filmu w Cinema City oraz gry i zabawy w Kids Club.
 


Inspiracje 2019

Po raz kolejny na początku wakacji grupa naszych nauczycieli wzięła udział w dwudniowej konferencji poświęconej rozwojowi edukacji w polskiej szkole. Spotkanie z nauczycielami z pasją i entuzjastami rozumiejącymi specyfikę pracy w szkole dodało nam wiary w siebie i poczucia sensu pracy z młodym człowiekiem. Wróciliśmy pełni entuzjazmu i inspiracji na nowy rok z przeświadczeniem, że mimo braku zrozumienia ze strony władz jak złożony jest proces edukacji i wychowania, trzeba robić swoje.


Działania w ramach programu Szkół Promujących Zdrowie w roku szkolnym 2018/2019 - podsumowanie

Nasza szkoła od trzech lat posiada Miejski Certyfikat „Szkoły Promującej Zdrowie”. W tym roku szkolnym uzyskaliśmy również Wojewódzki Certyfikat „Szkoły Promującej Zdrowie”. Nie spoczywamy na laurach i systematycznie promujemy zdrowy i aktywny tryb życia wśród uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły . Przypominamy, że w ramach idei Szkół Promujących Zdrowie, organizowane są różnorodne działania w obszarze profilaktyki i promocji szeroko pojętego zdrowia:


OD UNII LUBELSKIEJ DO UNII EUROPEJSKIEJ

W tym roku w naszym mieście obchodzimy 450 rocznicę Unii Lubelskiej. Hasło przewodnie uroczystości to: „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej”. Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie również włączyła się do obchodów tej rocznicy.


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 28

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/19 odbyła się w naszej szkole w środę 19 czerwca. Część oficjalna tej uroczystości została wzbogacona o występ szkolnej grupy teatralnej „Młodzi zdolni”. Członkowie grupy teatralnej przedstawili „Bajkę”, spektakl oparty na motywach baśni rosyjskich. Jak przystało na baśń, w odegranej sztuce nie zabrakło króla i królewny, czarów, dziecka -niespodzianki, zamienionych w dzieciństwie królewiczów oraz morału.


Klasy I B i I F na wycieczce w Krainie Rumianku

Jest taki niezwykły zakątek na Polesiu Lubelskim, gdzie czas jakby zatrzymał się w miejscu. Można tam znaleźć odpowiedzi na pytania: skąd pochodzę, kim jestem, co chcę zostawić po sobie następnym pokoleniom...
Kraina Rumianku to wioska tematyczna gdzie można doświadczyć jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie. Wszystko to dzieje się w scenerii polskiej wsi gdzie dawne obyczaje są wciąż żywe i praktykowane.


Bajkowe Warsztaty z Języka Angielskiego dla Dzieci

Jak co roku Szkolny Teatr Anglojęzyczny „Flying Eleven” przygotował dla dzieci bajkę w języku angielskim. Tym razem była to jedna z „Baśni tysiąca i jednej nocy” pt. Aladdin.


Zakończenie roku szkolnego w ,,0B"

Dzieci z oddziału przedszkolnego 0B zakończyły edukację przedszkolną. ,,Czas rozwinąć skrzydła" to hasło, które będzie towarzyszyć im w dalszej drodze. Uroczysta akademia miała podniosły charakter. Dzieci zatańczyły ,,Poloneza", były wiersze, piosenki, prezentacja talentów i podziękowania. Występ uświetnił taniec baletowy do utworu ,,Laleczka z saskiej porcelany" oraz taniec nowoczesny z elementami akrobatyki. Na zakończenie ,,Kukułka"- układ ludowy przygotowany przez panią Klaudię Irgę- nauczyciela rytmiki. Po całym roku nauki i zabawy dzieci rozpoczynają długo oczekiwane wakacje. Życzymy powodzenia na dalszym etapie nauki.


I Zjazd Szkół uczestniczących w programie Adopcja Serca

Dnia 14 czerwca 2019 roku nasza szkoła była gospodarzem I Zjazdu Szkół uczestniczących w programie Adopcja Serca. Impreza była zorganizowana we współpracy z MAITRI – Ruchem Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: prezydent Lublina - Krzysztof Żuk, rektor UMCS - prof. dr hab. Stanisław Michałowski oraz kurator oświaty – Teresa Misiuk. Gościliśmy dziesięć szkół, które podobnie jak nasza, opiekują się potrzebującymi dziećmi z Afryki i Azji.


Na Podlasiu

Wycieczka szkolna klas 5c i 5d to bardzo udana wyprawa na Podlasie. Byliśmy w Białowieży, Hajnówce i Tykocinie.


Wycieczka do Bałtowa klas 2a, 2b, 2d

10 czerwca 2019 r. uczniowie z kl. 2a, 2b, 2d wyruszyli w niezwykłą podróż do Bałtowa. Przygodę w krainie dinozaurów rozpoczęli od Sabatówki, w której spotkali wiedźmę. Entuzjazm wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Uczniowie odbyli przejażdżkę amerykańskim autobusem (school busem) pomiędzy zwierzętami współcześnie żyjącymi (m.in.: strusie, lamy, wielbłądy, dziki, konie, jelenie i wiele innych gatunków) rozmieszczonymi na wielohektarowym terenie – tzw. SAFARI.


Zielona Szkoła w Bieszczadach

W dniach 12-14 czerwca klasy 6b i 5e były na wycieczce w Bieszczadach. Pomimo upałów udało nam się zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Byliśmy na pięknym zamku w Krasiczynie. W parku obok niego, gdzie rośnie dużo mocnych, starych dębów, okrążaliśmy trzy razy miłorząb, by nasze marzenia się spełniły. W Mucznem mogliśmy obserwować żubry. Wspinaliśmy się, by podziwiać niepowtarzalne widoki. Nocowaliśmy w Ustrzykach Dolnych, gdzie mogliśmy pograć w piłkę oraz zjeść kiełbaski przy ognisku.


Wycieczka do Warszawy klasy II c, II e, III b

Uczniowie klas II c, II e oraz III b odwiedzili stolicę Polski – Warszawę. Podczas wycieczki zwiedzili nowoczesny Stadion Narodowy, który wywarł szczególnie na chłopcach ogromne wrażenie. Następnie udaliśmy się na spacer po Starówce, by podziwiać piękne zabytki: Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta III Wazy, Pomnik Małego Powstańca itp. Potem odwiedziliśmy Polskie Radio Program 1,gdzie zjedliśmy smaczny obiad. Po obiedzie zwidzaliśmy studia radiowe, zapoznaliśmy się ze specyfiką pracy dziennikarzy radiowych.


Spotkanie z ratownikiem medycznym w świetlicy

Na zakończenie działań świetlicowych odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym z panem Mariuszem Sutrykiem - specjalistą pielęgniarstwa na oddziale intensywnej terapii ze Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie.


Wakacyjnie bezpieczni – spotkanie z policjantką

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie letniego wypoczynku, 13 czerwca 2019 r. w klasach I-III odbyły się spotkania z dzielnicową VII Komisariatu Policji w Lublinie, st. sierż. Katarzyną Steć. Pani dzielnicowa rozmawiała z uczniami o tym, jak bezpiecznie spędzić czas wolny i ustrzec się przed niebezpieczeństwami. Przypomniała zasady obowiązujące w ruchu drogowym, podczas zabaw na świeżym powietrzu, w podróży. Przestrzegała przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach.


OD UNII LUBELSKIEJ DO UNII EUROPEJSKIEJ

W naszym mieście trwają obchody 450. rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej. Szkoła Podstawowa nr 28 włączyła się w te uroczystości przedstawieniem pt. „450 lat Unii” przygotowanym przez grupę teatralną Młodzi zdolni pod kierunkiem pań: Marzeny Wróblewskiej, Marzanny Pogonowskiej i Małgorzaty Piaseckiej. Oprawę dźwiękową zapewnił pan Ireneusz Kurasiewicz. Występujący artyści podkreślali wyjątkowość wydarzenia, które miało miejsce w Lublinie w 1569 roku. Przedstawiali „żywe obrazy” na tle znanego dzieła Jana Matejki. Odśpiewali także pieśń Lubelskiej Federacji Bardów zatytułowaną „Unia Lubelska”. Młoda recytatorka wygłosiła fragment poematu „Philtron” Sebastiana Klonowica przedstawiający opis naszego grodu. Podsumowaniem spektaklu stała się piosenka lubelskiej poetki i animatorki kultury, pani Reny Możdżeńskiej zatytułowana „Lublina się nie zapomina.


27 Bieg Solidarności Lubelski Lipiec 1980

W dniu 01.06.2019 odbył się 27 Bieg Solidarności. Uczniowie mieli do pokonania 3 km trasę od ul. Królewskiej poprzez ul. Zamojską ,ul. Unii Lubelskiej, Rondo Lubelskiego Lipca 80, meta mieściła się w hali Targów Lublin S.A. Około 180 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w tym przedsięwzięciu. Młodzież upamiętniła tym samym rocznicę strajków z 1980 roku, które notabene zaczęły się na Lubelszczyźnie – Świdnik, Lublin, a potem ogarnęły cały kraj. Dzięki temu przyczyniły się do powstania organizacji zawodowej robotników NSZZ „Solidarność”. Młodzież spędziła ten dzień na sportowo propagując tym samym zdrowy tryb życia.


Plastyczny Konkurs Papieski pt. „Życie św. Jana Pawła II”

W ramach odpustu papieskiego odbył się Plastyczny Konkurs Papieski pt. „Życie św. Jana Pawła II” przygotowany przez s. Bernardę i s. Agatę. Jury wyłoniło następujących laureatów:


Uniwersytet Dziecięcy UNIKIDS w klasie I B

W środę 5 czerwca 2019 r. zakończył się cykl zajęć warsztatowych w programie "Nauka jest cool" organizowanych przez Uniwersytet Dziecięcy UNIKIDS. Program obejmował 8 warsztatów naukowych, które realizowane były w ciągu całego roku szkolnego. Misją Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS jest rozbudzanie w dzieciach naukowej pasji poprzez pokazanie, że nauka to fascynująca przygoda, która może trwać przez całe życie.


Podsumowanie kampanii ROWEROWA WIOSNA 2019

16 czerwca, w niedzielę zapraszamy wszystkich uczestników kampanii wraz z opiekunami do wzięcia udziału w Finale akcji Rowerowa Wiosna 2019. Będzie to przejazd rowerowy z Placu Litewskiego ( start godz.11.00), na Słoneczny Wrotków na Eko-Piknik Rodzinny, na którym odbędzie się podsumowanie tegorocznej akcji i wręczenie nagród dla szkół.


Rajd rowerowy śladami Jana Pawła II

9.06 nasi uczniowie wzięli udział w rajdzie rowerowym sladami Jana Pawla II. Zapraszamy do obejrzenia galerii.


X Miniolimpiada Profilaktyczno- Sportowa dla szkół gimnazjalnych i podstawowych Miasta Lublin

7 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 39 im. Szarych Szeregów w Lublinie odbyła się X Miniolimpiada Profilaktyczno-Sportowa Tour de Zemborzyce. Po raz dziesiąty wzięli w niej udział uczniowie i uczennice trzecich klas gimnazjum naszej szkoły. W bieżącym roku szkolnym celem mini olimpiady, obok promowania sportu i aktywnego stylu życia, było poszerzenie wiedzy i rozwijanie świadomości na temat jednej z form agresji w Internecie – stalkingu. Program olimpiady składał się z rywalizacji sportowej oraz profilaktycznej. W pierwszej z nich drużyny dziewcząt i chłopców rywalizowały w wyścigu rowerowym dookoła Zalewu Zemborzyckiego (ok. 14 km). W drugiej zaś drużyny profilaktyczne zaprezentowały plakaty i prezentacje multimedialne na temat zjawiska stalkingu.


I miejsce naszej reprezentacji w Turnieju o "Złotą Kotwicę Marynarki Wojennej "

W sobota 08 czerwca 2019 r. reprezentacje pięciu miast rywalizowały w Turnieju o "Złotą Kotwicę Marynarki Wojennej ". Reprezentacja Lublina, którą stanowili uczniowie siódmych i ósmych klas naszej szkoły zajęli pierwsze miejsce. Oto jej skład : Alan Wójcik VIII b, Bartłomiej Misztal VIII b, Patryk Leszczyński VIII b, Adam Żydek VIII b, Jakub Kukier VIII b, Karol Nowacki VIII b, Kamil Szymczyk VIII e, Kacper Dudek VIII e, Szymon Michalski VII b, Mateusz Grochowski VII e, Gabriel Haponiuk VII e. Wielkie gratulacje dla naszych „morskich wilków”


DEICHMANN MINI MISTRZOSTWA

W sobotę 8 czerwca na obiektach SP 16 odbyły się finały wojewódzkie ogólnopolskiego turnieju w piłce nożnej chłopców w kategorii U - 9 Deichmann Mini Mistrzostwa. W turnieju brało udział 58 zespołów, nasza drużyna grała jako URUGWAJ. Finały rozgrywane były systemem pucharowym (przegrywający odpada ), wygraliśmy dwa mecze i awansowaliśmy do 1/8 finału gdzie po zaciętej walce przegraliśmy 2-4. W rozgrywkach brali udział uczniowie klas drugich SP 28 - Opoka Ignacy, Goldsztejn Staś, Hiller Ignacy, Zawadzki Michał, Florek Jakub, Małecki Jakub, Kornacki Adam, Kudła Szymon, Radomski Adam i jeden uczeń z klasy pierwszej Kasperek Bartek. Trenerami drużyny byli Mariusz Niedźwiecki i Patryk Świdziński.


Wycieczka klasy IId na lotnisko

5 czerwca dzieci z klasy IId zwiedziły lotnisko w Świdniku.


Pierwszaki w Farmie Iluzji

4 czerwca 2019 r. uczniowie klasy 1C i 1E wybrali się na wycieczkę do Parku Rozrywki i Edukacji Farma Iluzji w Mościskach – „gdzie nic nie jest takie, jak się z pozoru wydaje…”. To park pełen rozrywki, ciekawostek i atrakcji z nutą edukacji. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele eksponatów, instalacji i rzeźb zaprzeczającym zasadom grawitacji, wydającym się wręcz niemożliwymi. Wycieczkę z pewnością będziemy długo wspominać. Dostarczyła nam ona wielu wspaniałych i niezapomnianych wrażeń.


Finał przedsięwzięcia „Wolontariat na rzecz ludzi bezdomnych”

5 czerwca 2019 roku delegacja wolontariuszy SP nr 28, reprezentowana przez Klaudię Radziej i Filipa Hańczura z klasy VIIID wraz z opiekunem p. pedagog Agnieszką Szajdą przekazała darowiznę finansową na rzecz Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie. Pieniądze pochodziły ze sprzedaży ozdób wielkanocnych (m.in. kartek świątecznych, palm, pisanek) zaprezentowanych i sprzedawanych na marcowym kiermaszu wielkanocnym. Piękne ozdoby zostały misternie wykonane przez Panie z świetlicy szkolnej, pod kierownictwem p. Jolanty Pardus. Całkowity dochód z kiermaszu w wysokości 1500 złotych przekazany został na ręce Pani Moniki Zielińskiej, Prezesa Zarządu Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wielkie serce i hojne datki.


Mistrzostwa Lublina Klas Profilowanych edycja 2019

Z wielką radością informujmy o wspaniałej formie pływackiej dzieci z naszej szkoły uczestniczących w Mistrzostwach Lublina Klas Profilowanych w dniu 29 maja 2019, które odbyły się na basenie 25m na Aqua Lublin. W obecnej edycji wzięło udział aż 120 sportowców z naszej szkoły, którzy uplasowali się na bardzo wysokich lokatach. Pierwszych dziesięciu pływaków otrzymało pamiątkowe medale, a następni zawodnicy dostali pamiątkowe dyplomy ukończenia zawodów klas profilowanych. Na najwyższe wyróżnienie zasługują:


Wystawa „Adopcji Serca”

W tym roku mija 15 lat od kiedy nasza szkoła jest rodziną adopcyjną w ramach akcji „Adopcja Serca”. Przez 10 lat pomagaliśmy chłopcu Musafiri Amani, pochodzącemu z Rwandy, do momentu gdy ukończył szkołę i usamodzielnił się. Obecnie, już od pięciu lat, utrzymujemy dwoje dzieci z Republiki Demokratycznej Konga: Bernadette Nyirarukundo Ndikuyeze i Bizimana Chance. Uczniowie wspólnie z nauczycielami organizują szereg akcji charytatywnych i działań, aby zebrać środki na pomoc dla swoich afrykańskich rówieśników. Z racji przypadającej rocznicy na holu szkolnym została zorganizowana wystawa o dziele Adopcji Serca i afrykańskiej codzienności. Autorem wystawy jest dr Konrad Czernichowski, kierujący lubelskim biurem Ruchu Maitri, pracownik naukowo- dydaktyczny UMCS i znawca Afryki. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy !


Ciekawa lekcja o Afryce po angielsku

W miniony poniedziałek gościł w naszej szkole pan Morgan Mbuvi, rodowity Kenijczyk. Morgan na co dzień studiuje w Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej w Lublinie. Zawodowo zajmuje się projektowaniem mody. W klasie 3 b gim przeprowadził ciekawą lekcję w języku angielskim, w trakcie której opowiedział młodzieży o codziennym życiu, zwyczajach w Kenii i projektowanych przez siebie strojach inspirowanych Afryką. Spotkanie zorganizowały nauczycielki języka angielskiego – panie Ilona Klocek i Agnieszka Goliszek.


Eksperymenty klasy 2b

Jak powstaje prawdziwa tęcza? To bardzo proste! Jest to zjawisko optyczne i meteorologiczne, występujące w postaci wielobarwnego łuku, widocznego gdy krople wody są oświetlane w atmosferze ziemskiej. Światło rozszczepia się, załamuje i odbija wewnątrz kropli deszczowej wody. Jak otrzymać tęczę w probówce? Na to pytanie szukali odpowiedzi uczniowie kl.2b wykonując eksperyment z wykorzystaniem kryształków hydrożelowych i barwników spożywczych. Eksperyment mający na celu stworzenie przenośnej tęczy, zamkniętej w przenośnej probówce to eksperyment poświęcony kolorom. Do trzech podstawowych kolorów zalicza się niebieski, czerwony i żółty. W wyniku mieszania ich między sobą powstają inne, zwane pochodnymi. Z tych wszystkich kolorów zbudowana jest tęcza. Łącząc możliwości magazynowania wody przez kryształki hydrożelowe, uczniowie stworzyli własną tęczę która będzie widoczna przez wiele dni. Zabawa była bardzo udana. Eksperyment zrobił na dzieciach pozytywne wrażenie.


Rajd Rowerowy „Śladami Św. Jana Pawła II"

Zapraszamy do udziału w Rajdzie Rowerowym „Śladami Św. Jana Pawła II’ Rajd jest organizowany w ramach Festynu„ Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych” 9.06.2019 ( niedziela). Zbiórka uczestników przejazdu o godz. 9.00 na przystanku przed Kościołem pw. Św. Rodziny. Przejazd jest zabezpieczony przez odpowiednie służby. Trasa: Al. Jana Pawła , ul Filaretów, ul Głęboka, ul Sowińskiego, Al. Racławickie, KUL ( złożenie kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II ), Krakowskie Przedmieście, Plac Litewski. Zakończenie przejazdu planowane jest ok godz. 11 Powrót pod opieką Rodzica. Po przejeździe rozpoczyna się festyn na Placu Litewskim z licznymi atrakcjami.


Sukces Michała Szymaniaka z klasy 7E

Michał Szymaniak z klasy VII E został nagrodzony za komiks pt. "Akcja pod Arsenałem". Zdjęcia z wręczenia nagród VII edycji konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”, organizowanego przez Biuro Edukacji Narodowej IPN w Warszawie, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Wręczenie nagród odbyło się 31 maja 2019 r. w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Warszawie.


Klasy: V a, V b i V g z wizytą w Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie

31 maja 2019 r. trzy klasy piąte naszej Szkoły gościły w lubelskim teatrze. Tuż przed godziną 9.00 weszliśmy przez okazałe rzeźbione drzwi do zabytkowego budynku, który powstał według projektu Karola Kozłowskiego w latach 1884-86 przy ulicy Namiestnikowskiej. Dziś jest to ulica Narutowicza. Nowy, reprezentacyjny gmach został wtedy nazwany Teatrem Wielkim. Był to elegancki i bardzo nowoczesny budynek teatralny. Z okazałego przedsionka osobne korytarze prowadziły na parter i trzy piętra widowni, która mogła zmieścić ponad 650 widzów. Uwagę zwracały dekoracje wnętrz. Współcześnie teatr też robi wrażenie.


Wycieczka klas 6c, 6d, 7c, do Ojcowskiego Parku Narodowego, Wieliczki i Krakowa

Klasy 6c, 6d, 7c, pod opieką wychowawców, w dniach 22-24 maja, uczestniczyły w wycieczce do Ojcowskiego Parku Narodowego, Wieliczki i Krakowa. Nasze niezapomniane wrażenia z wycieczki prezentuje galeria fotograficzna. Towarzyszący nam majowy deszczyk nie zdołał zepsuć nam humoru. Zachwycaliśmy się pięknem polskiej przyrody w wapiennej Grocie Łokietka. Wędrowaliśmy turystycznym Szlakiem Orlich Gniazd, podziwiając majestatyczne ruiny zamku w Ogrodzieńcu. Z dziedzińca innego zamku, w Pieskowej Skale, wśród malowniczych skałek krasowych, podziwialiśmy Maczugę Herkulesa.


Algorytmy układania kostki Rubika w klasie 2b

Historia układania kostki Rubika sięga 1974 roku, kiedy to Ernest Rubik stworzył kostkę po to, aby pomóc studentom lepiej zrozumieć przestrzeń. Dziś jest to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych zabawek, która ćwiczy pamięć, wyobraźnię i myślenie logiczne. W takim razie jak ułożyć tę kostkę? Jest tyle kombinacji (ponad 43 tryliony), że praktycznie niemożliwe jest jej ułożenie przez losowe obracanie ścianek. Należy podzielić kostkę na kilka etapów i w każdym z nich zastosować odpowiednie algorytmy, żeby nie zepsuć tego co już ułożyliśmy. Układanie kostki Rubika cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klasy 2 b. Mistrzem klasowym jest Nikodem Sołtys. Gratulujemy Nikodemowi i życzymy wszystkim uczniom opanowania algorytmów układania kostki Rubika.


Bieg Solidarności - ważne informacje dla uczestników

Przypominamy wszystkim zapisanym – Pakiety do odbioru na Bieg Solidarności będą dostępne od wtorku (28.05.2019 ) od godz. 12.00 u p. I. Dudek – Błaszczyk i p. D.Osińskiego.


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY „UNIA LUBELSKA 1569 I JEJ DZIEDZICTWO”

W dniu 23 maja 2019 roku w III LO w Lublinie odbył się II etap konkursu „UNIA LUBELSKA 1569 I JEJ DZIEDZICTWO”. Naszą Szkołę reprezentowało trzech uczniów wyłonionych wcześniej w I etapie szkolnym. Byli to Alan Wójcik kl. VIII B, Krzysztof Sochan kl. VIII C i Szymon Maj kl. VIII D. W pierwszej części etapu finałowego uczniowie zmierzyli się z testem pisemnym na temat znajomości wydarzeń związanych z unią polsko – litewską. W dalszej części dla wszystkich przybyłych uczniów i ich opiekunów organizatorzy przygotowali lekcję multimedialną - "Wirtualny spacer śladami Unii Lubelskiej". Druga część konkursu to etap ustny dla trzech najlepszych uczniów z kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.


Wycieczka klas 7A, 7D i 7E do Energylandii

W dniach 20 - 23 maja klasy 7A, 7D i 7E udały się na trzydniową wycieczkę, której główną atrakcją była Energylandia. Pierwszego dnia, zwiedziliśmy Kraków, drugiego dnia park rozrywki Energylandię oraz Wadowice a trzeciego dnia kopalnię soli w Wieliczce. Nocowaliśmy w Domu Pielgrzyma w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie również zwiedziliśmy miejscowe sanktuarium.


Czyste powietrze wokół nas

W roku szkolnym 2018/ 2019 oddziały przedszkolne 0a i 0b przystąpiły do realizacji Programu Przedszkolnego Edukacji Antytytoniowej ,,Czyste powietrze wokół nas" w zakresie ochrony zdrowia oraz przed narażeniem dzieci na dym tytoniowy oraz smog. Pierwszym, podjętym przez nas krokiem w realizacji projektu, było zapoznanie rodziców z jego założeniami. Kolejną formą realizacji programu był cykl zajęć dydaktycznych skierowany do dzieci, składający się z 5 zajęć warsztatowych:


Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego dla Natalii Jędrzejek z 6B i Michała Szymaniaka z 7E

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły Natalia Jędrzejek i Michał Szymaniak otrzymali stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami.


„Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni”

W środę 22 maja oddziały 0 oraz klasy I - III wzięły udział w przedstawieniu pt. „Jak Bzik i Pstryk zostali oświeceni” przygotowanym przez Fundację PGE.Dzieci dowiedziały się: Jak powstaje prąd?, Co wspólnego z wytwarzaniem prądu ma słońce, woda i wiatr?, Skąd prąd bierze się w naszych domach?, Jak oszczędzać energię?, Na jaki numer alarmowy dzwonić w przypadku awarii? Ważnym zagadnieniem, na który położono szczególny nacisk była kwestia bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych.


I miejsce w Gimnastyce Sportowej Wieloboju Drużynowego Dziewcząt Szkół Podstawowych uczennicy naszej szkoły

Miło nam poinformować o sukcesie sportowym uczennicy klasy II d Lilianny Kucia, która zajęła I miejsce w Gimnastyce Sportowej Wieloboju Drużynowego Dziewcząt Szkół Podstawowych


Gazetka JUNIOREK 0A część II

Za nami miesiące pełne wielu wrażeń i ciekawych wycieczek. W czasie codziennej nauki i zabawy zdobyliśmy nowe umiejętności i wiedzę oraz uczyliśmy się wzajemnej współpracy. Zapraszamy do pobrania naszej gazetki i zobaczenia co się u nas działo przez ten czas.


Akcja zbierania zakrętek dla lubelskiego Hospicjum Małego Księcia

Ruszamy z akcją zbierania zakrętek dla lubelskiego Hospicjum Małego Księcia. A raczej przypominamy o akcji, bo są osoby w naszej szkole wciąż wspierające hospicjum. Na korytarzach stoją pudła, do których można wrzucać plastikowe zakrętki! Dzięki naszej pomocy mogą być realizowane marzenia ciężko chorych dzieci! Świat wokół nas może stać się lepszy, jaśniejszy, a sprawi to dobro, które dajemy, pamięć o potrzebujących pomocy! Zachęcamy także do zajrzenia na stronę hospicjum i zapoznania się z innymi formami pomocy.


ROWEROWA WIOSNA DLA UCZNIÓW KLAS 4-8

Informujemy, że Kampania Lubelska Rowerowa Wiosna odbędzie się z opóźnieniem w dniach 20.05-31.05.2019. Od 20.05 przyjeżdżamy do szkoły rowerem, hulajnogą deskorolką, na rolkach, fiszkach i przez 10 dni zbieramy naklejki które odbieramy u nauczycieli wf. Nagrody otrzymują uczniowie z 10 przejazdami. Podsumowanie kampanii planowane jest na 16.06.


WARSZTATY LALKARSKIE W II D

14 maja klasa IId uczestniczyła w warsztatach lalkarskich, które odbyły się w Bibliotece Miejskiej przy ul Nadbystrzyckiej. Uczniowie zwiedzili bibliotekę, obejrzeli wystawę zdjęć artystycznych, oraz wzięli udział w warsztatach lalkarskich, których celem było poznanie rodzajów lalek, ich budowy, nauka animacji, oraz ćwiczenia z łączenia technik lalkarskich z elementami zadań aktorskich ( pantomima ).


Wolontariusze z naszej szkoły na 7 Maratonie Lubelskim

Ekipa wolontariuszy SP 28 7. Maratonu Lubelskiego spisała się na medal! Dzięki Ich bezinteresownej pracy organizacja niedzielnego wydarzenia przebiegła sprawnie. Dziękujemy !!!


SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS I – III

Dnia 7 maja odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym wzięło udział 51 uczniów klas I – III. Recytacje uczniów oceniało jury w składzie: p. Katarzyna Bryłowska, p. Ewa Król, p. Małgorzata Smagowska i p. Małgorzata Piasecka. Jury oceniało dobór repertuaru, interpretację tekstu i ogólny wyraz artystyczny. Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe lokaty będą reprezentować naszą szkołę w 52 Wojewódzkim Turnieju Poezji Dziecięcej. Oto wyniki konkursu:


Wycieczka do Łodzi klas: Va, Vb, Vg i VIe

24 i 25 kwietnia 2019 r. klasy: V a, V b, V g i VI e uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej do Łodzi. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Wytwórnię Filmów Oświatowych oraz wzięli udział w zajęciach „żywej lekcji filmu” , czyli warsztatach edukacji filmowej, które pozwoliły im poznać i wypróbować różne techniki powstawania obrazu filmowego oraz obejrzeć filmy stanowiące ważne elementy historii kinematografii światowej. Następnym etapem zwiedzania było Centralne Muzeum Włókiennictwa, gdzie uczniowie obejrzeli w Muzeum „Mody Polskiej” eksponaty strojów damskich i męskich z ostatniego półwiecza , interaktywną wystawę pracy kotłowni w dawnej fabryce włókienniczej, prezentację maszyn włókienniczych w ruchu oraz rekonstrukcję tkalni z przełomu XIX I XX wieku.


Nasza uczennica reprezentantką Polski w zawodach pływackich

Uczennica klasy VII A, Laura Bernat, została powołana do reprezentacji Polski juniorów podczas wielomeczu Olympic Hopes (Polska- Czechy – Słowacja – Węgry). Zawody odbyły się w ubiegły weekend w Oświęcimiu. Laura zdobyła dla polskiej drużyny trzy medale: złoty i dwa srebrne. Zwyciężyła na dystansie 200 m stylem grzbietowym, poprawiając własny rekord Polski juniorek czternastoletnich aż o półtorej sekundy. Wynik 2.14,59 jest obecnie najlepszym rezultatem w kraju w kategorii seniorów.


Laureaci Konkursu Biblijnego „BIBLIA - KSIĘGA ŻYCIA”

Gratulujemy i zapraszamy na uroczyste zakończenie konkursu, które odbędzie się 23 maja o godzinie 10.00 w sali teatralnej naszej szkoły. Stosowne zaproszenia na to wydarzenie wyślemy w odpowiednim czasie.


Pomagamy Bernadette i Bizimana z R.D.Konga

Pragniemy podziękować uczniom z koła wolontariatu a także im opiekunom oraz wychowawcom ze świetlicy szkolnej za przygotowanie i przeprowadzenie kiermaszu wielkanocnego. Dochód z tej akcji wyniósł 212 zł i został przeznaczony na opłacenie szkoły naszych afrykańskich podopiecznych: Bernadette Nyirarukundo Ndikuyeze i Bizimana Chance . Podziękowania należą się również uczniom klasy 6d, którzy napisali kartki świąteczne do Afryki . ASANTE SANA !


Sukces naszych uczniów w konkursie „Maths in English”

Miło nam poinformować, że dwaj nasi uczniowie : Mikołaj Kuna z klasy 8c oraz Szymon Łakomy z klasy 8d zostali laureatami XIV edycji międzyszkolnego konkursu „Maths in English”. Konkurs polegał na rozwiązaniu zadań testowych oraz otwartych w języku angielskim w czasie 60 minut. Nasi ósmoklasiści poradzili sobie z tym doskonale. Serdecznie im gratulujemy !


Sukces Gabrieli Ligęzy z kl. 2c w Archidiecezjalnym Plastycznym Konkursie Biblijnym „Cuda Jezusa w Ewangelii św. Łukasza”

Gabriela Ligęza uczennica kl. 2c zdobyła wyróżnienie w Archidiecezjalnym Plastycznym Konkursie Biblijnym „Cuda Jezusa w Ewangelii św. Łukasza”. Konkurs był zorganizowany przez SP 51 w Lublinie. Do udziału w konkursie zgłoszono 61 prac z 21 Szkół Podstawowych naszej Archidiecezji.


0B u stomatologa

W naszej szkole systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. W tym tygodniu poruszaliśmy temat zdrowego odżywiania, aktywnego stylu życia, właściwego dbania o swoje zdrowie. W ramach działań profilaktycznych dzieci z grupy 0B odwiedziły gabinet stomatologiczny znajdujący się w naszej szkole. Pani doktor opowiedziała o swojej pracy, zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, sprzętem, urządzeniami i narzędziami dentystycznymi. Wyjaśniła jak się leczy zęby, pokazała działanie sprzętu medycznego, porozmawiała o higienie jamy ustnej, zdrowym odżywaniu i prawidłowym szczotkowaniu zębów.


Sukces naszego ucznia Michała Szymaniaka z klasy 7E w konkursach plastycznych

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Michał Szymaniak zdobył nagrody w konkursach plastycznych: „Życie bajką jest” organizowanym przez Młodzieżowy Domu Kultury w Lidzbarku Warmińskim oraz „Samochód marzeń 2019” / „The 13th TOYOTA Dream Car Art Contest” organizowanego przez ToyotaMotor Corporation z siedzibą w Toyota City w Japonii. zachęcamy do obejrzenia prac.


Wiosenny konkurs

22 marca odbył się wiosenny konkurs dla klas pierwszych o tytuł Mistrza Pięknego Czytania. Konkurs zorganizowany został z okazji Pierwszego Dnia Wiosny oraz Światowego Dnia Poezji, które przypadają 21 marca i przebiegał pod hasłem : Zielono mi, czyli wiosna w poezji Agnieszki Frączek. Wybrani uczniowie - czteroosobowe drużyny z każdej klasy pierwszej losowali i czytali nieznane wcześniej wierszyki A. Frączek.


Oddział 0B „w teatrze”

Jak zachować się w teatrze? Nie każdy to wie. Jak być widzem kulturalnym OB już wie. W ramach naszego stałego cyklu „Idziemy do teatru” dzieci biorą udział w zorganizowanych dla nich przedstawieniach obejmujących teatrzyki stolikowe, cieni i pacynki.


Wyniki Szkolnego Konkursu Matematycznego klas pierwszych

20 marca 2019 r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas pierwszych. Wzięło w nim udział 24 uczniów. Głównym jego celem było kształcenie spostrzegawczości i logicznego myślenia oraz wdrażanie do uczciwej rywalizacji. Każdy uczeń otrzymał gotowy zestaw dziesięciu zadań do rozwiązania. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem.


Granie i matematyzowanie w kl. 2b

Dobierając właściwie gry doskonalimy u dzieci matematyzowanie. W naturalny sposób uczymy kodowania i dekodowania informacji. W czasie konstruowania i rozgrywania gier dzieci gromadzą również doświadczenia logiczne, np. szeregowanie elementów wg przyjętego kryterium...


Rowerowa Wiosna

Serdecznie zapraszamy do udziału w II edycji naszej kampanii edukacyjnej „Rowerowa Wiosna”, której celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do codziennego przyjeżdżania rowerem do szkoły. Kampania w zeszłym roku cieszyła się dużym zainteresowaniem i jest adresowana do uczniów i uczennic z klas 4-8 szkół podstawowych. Gorąco zachęcam do udziału wszystkie placówki edukacyjne z Lublina. Celem kampanii „Rowerowa Wiosna” jest promocja zdrowego stylu życia wśród uczniów i uczennic oraz zachęcenie do codziennej aktywności fizycznej. Jazda na rowerze, rolkach, wrotkach lub na hulajnodze zapewnia codzienną dawkę ruchu, przyczyniając się także do poprawy koncentracji podczas nauki oraz zwiększania umiejętności bezpiecznego poruszania się po drogach. Rywalizacja w ramach Kampanii odbywać się będzie na poziomie najlepszej szkoły, klas oraz uczniów. Nagrodą główną dla najbardziej aktywnych szkół będą parkingi rowerowe.


Projekcja filmu w technice 3D w klasie OB

28 marca 2019 roku grupa oddziału Ob miała okazję wziąć udział w fantastycznej podróży przez błękitny ocean. Projekcja filmu w technice 3D odbyła się w naszej szkole. Dzieci, zaopatrzone w specjalne okulary, poznawały tajemniczy świat oceanicznych głębin i raf koralowych oraz żyjące tam zwierzęta.


Centrum Powiadamiania Ratunkowego w naszej szkole

W dniu 22.03.2019 grupa 0a, Ob oraz klasa 1f i 2 E miała przyjemność gościć grupę operatorów z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lublinie.Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z codzienną pracą operatorów Europejskiego Numeru Alarmowego 112, obejrzeli film edukacyjny dotyczący zgłaszania zagrożeń i powiadamiania służb ratunkowych. Za aktywny udział w zajęciach dzieci otrzymały odblask i kolorowanki. My podziękowaliśmy za wizytę rysunkami i słodkim upominkiem.


„Unia lubelska 1569 i jej dziedzictwo”

Nasi uczniowie w dniu 20.03.2019 wzięli udział w etapie szkolnym konkursu „Unia lubelska 1569 i jej dziedzictwo” . Został on zorganizowany z okazji 450 rocznicy uchwalenia w naszym mieście sojuszu Polski z Litwą. Miało to miejsce 01.07.1569 roku. Do etapu drugiego finałowego przeszło trzech najlepszych uczestników. Są to :


"Wiosenna poezja z Agnieszką Frączek"

21 marca 2019 r. w bibliotece szkolnej uczniowie klasy 1 F (integracyjnej), pod kierunkiem pani Anny Kalisz, wzięli udział w konkursie "Mistrz czytania”, zorganizowanym w ramach "Dnia Poezji”. Na to niezwykłe wydarzenie zaproszono dzieci z oddziału przedszkolnego 0B. Pełna humoru, choć niełatwa w czytaniu twórczość Agnieszki Frączek, rozbudziła "wiosenny” nastrój u dzieci i wszyscy byli bardzo zadowoleni. Tytuł "Mistrza czytania” został przyznany 4 uczniom. Brawa dla młodych czytelników.


Konkurs na projekt ulotki na temat „Segreguj odpady”

Konkurs organizowany jest przez Zarząd Okręgu LOP w Lublinie. Konkurs ma charakter zespołowy. Technika wykonania - dowolna. Format- ulotka w formacie A4, składana na trzy części...


"Święto Polskiej Niezapominajki" - edycja XIV

Konkurs adresowany jest do członków LOP - dzieci z przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu województwa lubelskiego.


Konkurs plastyczny pod hasłem „Przyjazny dom”

Konkurs organizowany jest przez Zarząd Okręgu LOP w Lublinie, dla członków LOP. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum na terenie województwa lubelskiego. Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych:


PRZYGODA Z NAUKĄ. Wycieczka klasy V G na UMCS

15 marca 2019 r. uczniowie klasy V g uczestniczyli w wycieczce do Uniwersytetu Dziecięcego w Lublinie. Obejrzeli zbiory Biblioteki Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki. Poznali zasady korzystania ze zbiorów bibliotek wydziałowych i z możliwości przeglądu katalogów Biblioteki Głównej UMCS.Następnie w auli wykładowej usiedli na miejscach studentów i zapoznali się z regulaminami organizującymi naukę studentów i pracę naukowców. Na Wydziale Biologii i Biotechnologii zwiedzili Muzeum Zoologii, które powstało w 1946 roku. Założycielem był dr Zdzisław Raabe, zoolog i syn pierwszego rektora UMCS. Zbiory muzealne liczą ponad 17 tysięcy obiektów. Do wypchanych eksponatów zwierząt i ptaków można było podejść i zobaczyć z bliska, jak dokładnie wyglądają.


II etap Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "MISTRZ KOMPUTERA"

14 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się II etap Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "MISTRZ KOMPUTERA". 92 uczniów z 48 szkół podstawowych z całego województwa rozwiązywało test z pytaniami otwartymi.


"Kto jest moim najlepszym przyjacielem?”- zajęcia w 0B

Dzieci z grupy 0B już od siedmiu miesięcy sa naszej szkole i spędzają w niej swój czas. Poznają litery i cyfry, dzielą wyrazy na sylaby i głoski, śpiewają piosenki, rytmizują, gimnastykują się. Codziennie korzystają z klocków Froebla, a przez cztery dni w tygodniu pracują w kącikach: darów, badawczym, twórczym i gospodarczym. Rozwijają swoje pasje i zainteresowania. Oprócz zajęć edukacyjnych, nabywają umiejętności społeczne. Poznają się wzajemnie, uczą przyjacielskich relacji, współdziałania, dzielenia się z innymi. Wiedzą, że ,,razem radośnie, razem weselej”.


Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Informatycznej "USER"

14 marca 2019 r. w Zespole Szkół nr 1 w Lublinie odbył się IV Wojewódzki Konkurs Wiedzy Informatycznej „USER”. Uczennica naszej szkoły Aleksandra Wróbel z kl. VIII B uzyskała wyróżnienie. Gratulujemy!


Mali ekolodzy w klasie I B

W piątek 8 marca na zajęciach podsumowaliśmy wiadomości z zakresu ekologii. Tego dnia tata Mateusza przedstawił ciekawą prezentację multimedialną dotyczącą ochrony środowiska i zachęcającą do działań proekologicznych. Podczas zajęć mieliśmy okazję zauważyć skutki niewłaściwego postępowania ludzi wobec środowiska, utrwalić zdobyte wiadomości oraz poćwiczyć umiejętność właściwej segregacji odpadów. Mali ekolodzy pamiętają, że Ziemia to nasz wspólny dom i należy o nią szczególnie dbać.


„Święto Kapelusza” u pierwszaków

Każdy dzień w szkole może być ciekawy...
Piątek 8 marca 2019 r. był niezwykłym i wesołym dniem w naszej szkole. Obchodziliśmy Dzień Kobiet - wszak nasze dziewczynki są kobietami! Były życzenia i kwiaty od chłopców oraz Święto Kapelusza do którego podczas marcowych zajęć edukacyjnych zainspirowały nas omawiane różnorodne teksty literackie. W każdej klasie wyglądało to inaczej.


Zabawy teatralne w świetlicy szkolnej

W ramach programu autorskiego Zabawy ze sztuką realizowanego w czasie zajęć w świetlicy szkolnej /dla klas 1- 4/wykorzystujemy zabawy teatralne, które pozwalają na połączenie różnych typów ekspresji dziecięcej: plastycznej, słownej, muzycznej i ruchowej. W czasie zajęć ważna jest praca w zespole. Zabawy naśladowcze, tematyczne, zabawy z elementem dramy i pantomimy, improwizacja, inscenizowanie ruchem wierszy, baśni, ćwiczenia dykcji, mimiki, ruchu scenicznego i śpiew skłaniają do zapamiętywania, koncentrowania uwagi na określonej działalności, kulturze mówienia i zachowania się, a jednocześnie sprawiają dzieciom radość i satysfakcję. Edukacja teatralna jest jednym ze sposobów rozwijania inwencji twórczej dzieci.


Galeria świetlicy szkolnej

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac plastycznych wykonanych w świetlicy szkolnej przez uczniów z klas 1-4, pod kierunkiem pani Jolanty Pardus i Małgorzaty Piaseckiej. Prace malarskie zostały wykonane w technice akrylu i stempelkowania, przy użyciu najróżniejszych przedmiotów takich jak: gąbka, rolki po papierze toaletowym, patyczki kosmetyczne, korki, itp. Zapraszamy na naszą łąkę, zwłaszcza, że na zewnątrz pogoda bywa kapryśna. Prezentowane prace można obejrzeć w segmencie C na I piętrze.


Siódma edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”

W Lublinie 03.03. 2019 roku odbyła się siódma edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Impreza odbywała się w różnych miastach w Polsce, a u nas – w Ogrodzie Saskim. Sportowa rywalizacja miała też wymiar symboliczny. Chodziło o przypomnienie historii Żołnierzy Wyklętych, działaczy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego w latach 1944-1963. Bieg „Tropem Wilczym” jest też elementem Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.


Ananasy z pierwszej „A„ klasy_luty

Zakończył się pierwszy semestr nauki roku szkolnego 2018/2019 i płynnie weszliśmy w semestr drugi. Dalej działamy, doświadczamy – pracujemy. W lutym uczestniczyliśmy w warsztatach kulinarnych, przygotowaliśmy program artystyczny dla naszych Babć i Dziadków i mieliśmy cudowną zabawę karnawałową.
Szczegóły w naszej gazetce.


KONCERT KOLĘD DLA ADOPCJI SERCA!

30 stycznia w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się charytatywny koncert kolęd w językach obcych. Uczniowie śpiewali tradycyjne bożonarodzeniowe pieśni, a także świąteczne przeboje po angielsku, niemiecku i rosyjsku.Wykonawcy znakomicie przygotowali się do występu, o czym świadczyła entuzjastyczna reakcja publiczności. Dochód z koncertu wyniósł aż 682 złote! Pieniądze przeznaczymy dla naszych adoptowanych dzieci z Afryki: Bernadette i Bizimana.Wykonawcom dziękujemy za wspaniały występ, a publiczności za hojność! Koncert przygotowało Szkolne Koło Wolontariatu przy współpracy nauczycieli języków obcych. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


Zima w mieście 2019

Zapraszamy do aktywnego wypoczynku podczas ferii zimowych i skorzystania z oferty przygotowanej przez Miasto Lublin.


Ananasy z pierwszej „A„ klasy_styczeń

Powitaliśmy Nowy Rok i wróciliśmy do szkoły. W styczniu między innymi zadaniami szkolnymi chętnie spędzaliśmy czas na dworze, robiliśmy doświadczenia, przygotowywaliśmy instrumenty muzyczne, uczyliśmy się segregacji śmieci, robiliśmy zakupy, byliśmy w kinie.


Spotkanie z policjantką „Bezpieczne ferie zimowe ”

Ferie to czas odprężenia i relaksu, czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach oraz akrobacji na lodowisku. W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów, 31 stycznia, 6 i 8 lutego w klasach I – III oraz oddziałach przedszkolnych odbyły się spotkania z policjantką st. sierż. Katarzyną Steć, dzielnicową VII Komisariatu Policji w Lublinie.


Pierwszaki w kinie

W dniach 25 stycznia 2019 r. i 6 lutego 2019 r. uczniowie klas 1 A, C, D i E wraz z opiekunami wybrali się do kina Cinema City Lublin na film pt. "Ralph Demolka w Internecie”. Akcja filmu przenosi się z salonu gier do nieznanego i stale rozwijającego się świata internetu. Film "Ralph Demolka w internecie" był porcją doskonałej rozrywki i niezapomnianej wędrówki po nieznanych zakamarkach internetu.


Klasy 2b i 2d na koncercie edukacyjnym „Zima, zima, zima…”

4 lutego 2019 r. kl. 2b i 2d wybrały się do Filharmonii Lubelskiej na koncert edukacyjny „Zima, zima, zima…” Dzieci usłyszały odgłosy skrzypiącego śniegu, zimowej zamieci czy tupania nogami, kiedy chcemy się rozgrzać.


Edukacja informatyczna w klasach pierwszych - podsumowanie I semestru

W bieżącym roku szkolnym na zajęciach edukacji informatycznej w klasach pierwszych, zgodnie z zapisami w podstawie programowej, wprowadzane są elementy kodowania i programowania w oparciu o innowację pedagogiczną "Kodowanie - nauka przez zabawę w klasach I-III".


Wyróżnienie w Regionalnym Konkursie Informatycznym "Dzień Bezpiecznego Komputera"

1 lutego 2019 r. odbył się finał XV Regionalnego Konkursu Informatycznego "Dzień Bezpiecznego Komputera". Uczeń naszej szkoły Igor Krzywicki z kl. VIII D uzyskał wyróżnienie. Gratulujemy!


Innowacja pedagogiczna w klasie IIIC

W bieżącym roku szkolnym w klasie III C, podczas zajęć komputerowych, kontynuowana jest realizacja innowacji pedagogicznej - „Kodowanie – nauka przez zabawę w klasach I-III” związanej z wprowadzaniem elementów programowania i kodowania.


,,Koncert dla Babci i Dziadka” w grupie 0B

Z okazji święta Babci i Dziadka, dzieci z oddziału przedszkolnego 0B, przygotowały koncert. Śpiewały piosenki dla babci i dziadka, tańczyły ,,Taniec kwiatów”. Koncert uświetnił wspaniały występ taneczny Kamilki. Były uściski, prezenty i życzenia, a na zakończenie - słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.


,,Jasełka bożonarodzeniowe” w 0B

Dzieci z grupy 0B przygotowały ,,Jasełka” czyli widowisko o narodzinach Jezusa. Dla niektórych z nich były to pierwsze doświadczenia teatralne, toteż nie obyło się bez aktorskiej tremy. Ale ,,anielskie śpiewanie” kolęd i pastorałek , pomogło przezwyciężyć nieśmiałość i opowiedzieć o tym ważnym dla ludzi wydarzeniu. Rodzice zadbali o strój dla pastuszków, mędrców, aniołków i gwiazdek. Niezwykłym talentem popisała się Lena w roli Maryi oraz Nikodem, jako Józef. Wszystkim dzieciom serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów aktorskich.


Zagrali i zaśpiewali dla Bernadette i Bizimana

W miniony piątek w sali teatralnej miał miejsce koncert charytatywny, którego wykonawcami byli uczniowie z klas czwartych, piątych, szóstych i siódmych przygotowani przez panie uczące muzyki , Irminę Pietraszko i Agatę Stworowską . Współorganizatorem koncertu był katecheta- pan Krzysztof Celiński, który przywitał artystów i widzów oraz wygłosił słowo wstępne. Na scenie wystąpiła liczna grupa uczniów z klas 4a, 4b, 4c, 4d, 4e, 4f, 5d, 5g, 5h, 6d i 7b, wykonując te tradycyjne, jak i mniej znane kolędy i pastorałki bożonarodzeniowe w pięknej, nastrojowej aranżacji, toteż widownia chętnie dołączała się do śpiewu.


Wojewódzki konkurs plastyczny
„100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości widziane oczami dziecka – pocztówka” - wyniki

Polska niepodległa widziana oczami dzieci to nie tylko historia niepodległościowych zrywów, walk i zwycięstw, nie tylko zbiór pomnikowych postaci. To przede wszystkim niezwykle różnorodny, barwny i ciekawy obraz otaczającej nas rzeczywistości. W roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie była organizatorem konkursu plastycznego.


Warsztaty plastyczne w klasie IC

Ostatni dzień przed przerwą świąteczną rozpoczęliśmy od spotkania opłatkowego, składania życzeń, śpiewania kolęd i pastorałek. Po małym poczęstunku, przygotowanym przez mamę Paulinki i Zuzi, odbyły się warsztaty plastyczne. Mama Paulinki pokazała nam jak przygotować kolorowe kompozycje z mydełek i soli kąpielowych. W słoiczkach znalazły się także suszone zioła, kwiaty i przyprawy. W sali unosiły się aromatyczne zapachy. Mama Paulinki opowiadała o cennych właściwościach zdrowotnych komponentów


Szlachetna paczka relacja

Serdeczne dziękujemy wszystkim Darczyńcom – Rodzicom, Gimnazjalistom i Pracownikom naszej szkoły, którzy przyczynili się do przygotowania oraz transportu naszych Szkolnych Szlachetnych Paczek! Poniżej przedstawiamy krótką relację ze spotkania wolontariuszy Szlachetnej Paczki z rodziną.


Wyniki etapu drugiego konkursów dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego organizowanych w roku szkolnym 2018/2019

11 grudnia poznaliśmy wyniki eliminacji okręgowych w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Miło nam poinformować, że w tym roku będziemy mieli 23 szanse na sukces w zmaganiach wojewódzkich. Życzymy powodzenia!!! A oto nasi mistrzowie:...


Warsztaty świąteczne w klasie 2 c

W grudniowe popołudnie tuż przed świętami, uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcą spotkali się, by wspólnie przygotować świąteczne stroiki. Uczestnicy mieli do dyspozycji różnorodne materiały plastyczne takie jak zielone gałązki, bombki, kolorowe spraye itp. Pomysłowość dzieci i rodziców zaowocowała jedynymi w swoim rodzaju świątecznymi stroikami. Pracy towarzyszyły oczywiście tradycyjne kolędy. Na zapracowanych uczestników czekał też słodki poczęstunek. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, wypełnionej radością i śmiechem.


Pomagamy, jak umiemy...

W dniach od 22 listopada do 14 grudnia 2018 r. społeczność naszej szkoły wzięła udział w zbieraniu darów dla wychowanków Domu Dziecka w Przybysławicach. Zbieraliśmy kołdry, poduszki, pościel, koce, ręczniki, odzież (kurtki zimowe, spodnie ocieplane, bluzy, swetry, rękawice), zabawki, książki i słodycze. Hojność naszych uczniów, zaangażowanie rodziców oraz nauczycieli i pracowników szkoły przerosła oczekiwania organizatorów. Dary ze świątecznymi życzeniami dzieci już otrzymały.


Ananasy z pierwszej „A„ klasy _listopad i grudzień

Minęły dwa kolejne miesiące w których to między innymi: uczciliśmy 100 lat Niepodległości, poznaliśmy zachowania ptaków mieszkających w mieście, przygotowaliśmy się do świąt.
Szczegóły w naszej gazetce.


Świąteczne prace plastyczne klasy IId

Życzymy Wszystkim Radosnych Świąt Bożego Narodzenia, oraz szczęśliwego Nowego Roku 2019 .....


Mistrzostwac Polski Juniorów 14-to letnich w Pływaniu

Miło nam poinformować, że zawodniczka UKS Skarpa Lublin i uczennica naszej Szkoły Zuzanna Szubzda z klasy III AG wywalczyła IV miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów 14-to letnich w Pływaniu, które w dniach 14.- 16.12.2018r. odbyły się na pływalni Aquasfera w Olsztynie. Zuzia dosłownie otarła się o medal w swojej koronnej konkurencji- 50 m. stylem grzbietowym, w której uzyskała czas 0:29,94! Oprócz tego Zuzia dwa razy zwyciężyła w Finałach B konkurencji 100 m. stylem motylkowym i 100 m. stylem grzbietowym, zajmując tym samym XI miejsce w Polsce. Ogromne Gratulacje!!!


Szlachetna paczka - podsumowanie

W imieniu Pani Danuty i swoim dziękuję Wam za hojność i otwarte serce. Dzięki Wam udało się przygotować Szlachetną Paczkę. Zebraliśmy żywność, chemię, kosmetyki w ilości takiej, która znacznie przekraczała potrzeby starszej Pani. W związku z tym wsparliśmy jeszcze jedną rodzinę w ramach Szlachetnej paczki. Do 6 pudeł, które otrzymała Pani Danuta, trafiła również nowa kołdra, poduszka, kolorowa pościel, koc, piękne ręczniki, ciepła piżama, skarpety, torebka. 6 grudnia Pani Danusia otrzymała nową


Warsztaty kulinarne w Pizzerii DOMINIUM

19 grudnia 2018 r. klasa V G uczestniczyła w warsztatach pieczenia pizzy. Na specjalnie przygotowanej przez pracowników lokalu prezentacji uczniowie obejrzeli pokaz przygotowywania pizzy opartej na tradycyjnej włoskiej recepturze i odbyli mini wycieczkę po zapleczu pizzerii. Dowiedzieli się, że dania podobne do pizzy pojawiły się już kilka tysięcy lat temu w Grecji i Egipcie oraz jak przypadek sprawił, że pizza hawajska wywodzi się z Kanady. Wysłuchali opowieści o księżniczce Marghericie i jej ulubionej potrawie. Poznali odpowiedzi na pytania, jak nazywa się czapka Pizzera i urządzenie służące do krojenia pizzy.


Wigilia w 0b

W dniu 18.12.2018 roku w grupie 0b odbyła się Wigilia, podczas której dzieci i wychowawcy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie piękne świąteczno- noworoczne życzenia. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy i spożywaliśmy potrawy przygotowane specjalnie na ten dzień przez rodziców.


Zbiórka odzieży dla osób bezdomnych zakończona!

Zakończyliśmy zbiórkę ciepłej odzieży dla osób bezdomnych z noclegowni przy ul. Dolnej Panny Marii w Lublinie. Dzięki hojności Uczniów, Rodziców i Pracowników szkoły udało nam się zebrać bardzo dużo potrzebnych zimą rękawic, ciepłych swetrów, czapek, szalików i kurtek. Akcja nie odbyłaby się, gdyby nie zaangażowanie naszych Wolontariuszy, którzy rozpowszechniali informację o zbiórce poprzez ogłoszenia i plakaty. Wielu z nich również pomagało przy sortowaniu i pakowaniu odzieży. Mamy nadzieję, że dzięki temu przedsięwzięciu tegoroczna zima stanie się choć trochę łagodniejsza dla osób bezdomnych w naszym mieście.Serdecznie dziękujemy darczyńcom za hojność, a wolontariuszom za wspaniałą pracę!


Warsztaty pieczenia i zdobienia pierniczków świątecznych

W dniach 13 i 14 grudnia klasy IC i IE uczestniczyły w warsztatach pieczenia i zdobienia pierniczków świątecznych w siedzibie Biura Podróży Avitur. Pod kierunkiem pani Ewy i pani Teresy dzieci samodzielnie wyrobiły i zagniotły ciasto według podanego przepisu, a następnie wykroiły pierniczki różnych kształtów. Podczas ich pieczenia dzieci ozdobiły torebki na pierniczki motywami zimowymi i świątecznymi oraz śpiewały kolędy. Pani Ewa opowiedziała dzieciom o zwyczaju i stylach ubierania choinki w różnych regionach Europy.


Wyniki etapu rejonowego XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę”

Dnia 13 grudnia 2018 roku odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiego Konkursu ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948”. Tematyka konkursu obejmuje w tym roku okres, bardzo ważny w historii Polski - II wojna światowa oraz dodatkowo wiadomości z okresu powojennego z uwzględnieniem pamięci o żołnierzach podziemia niepodległościowego tzw. „żołnierzy wyklętych” .


Wizyta św. Mikołaja w O A

6 grudnia dzieci z oddziału O A odwiedził gość specjalny - św. Mikołaj. Długo wyczekiwany od samego rana, wywołał uśmiech na wszystkich buźkach. Po odśpiewaniu przez dzieci piosenki na powitanie pt. "Idzie święty Mikołaj", Mikołaj przystąpił do wręczania prezentów. Z wielkiego czerwonego worka wyjmował kolejno podarki i obdarowywał nimi podchodzące do niego przejęte dzieci. Na pożegnanie dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując jednocześnie, że czekając na niego będą bardzo grzeczne.


" Pierwszy numer gazetki JUNIOREK - grupa 0A

Trzy miesiące za nami... kiedy to zleciało? Zachęcamy do pobrania naszej gazetki i obejrzenia co działo się u nas przez ten czas." Gazetka w załączniku.


Uroczyste wręczenie stypendiów

11 grudnia 2018 roku odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów w ramach programu stypendialnego "Lubelskie wspiera uzdolnionych 2018-2019". Marszałek Województwa Jarosław Stawiarski oraz Wicemarszałek Dariusz Stefaniuk wręczyli listy gratulacyjne najzdolniejszym uczniom z Lubelszczyzny. W gronie wyróżnionych znalazło się pięciu uczniów naszej szkoły: Mikołaj Kuna kl. 8C, Maria Szwed kl. 8C, Dominik Zając kl. 7B, Wiktor Zawół kl. 7C oraz Gabriela Korneluk kl. 3AG. Uroczysta gala odbyła się w Centrum Spotkania Kultur. Uczniom i ich rodzicom składamy serdeczne gratulacje.


Dzień Misia w O A

Wtorek 27 listopada w grupie O A wyglądał nieco inaczej niż zwykle. Tego dnia oprócz zajęć w porannym kole oraz w kącikach zabawowo- zadaniowych dzieciom towarzyszyły ich ukochane i najmilsze maskotki - misie. Każde dziecko miało niecodzienną okazję, aby zaprezentować kolegom i koleżankom swojego misia. Były wesołe zabawy, piosenki i tańce z misiami oraz plastyczne zadania z misiami w roli głównej.


WIELKI SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „JEZUS CHRYSTUS MOIM PANEM”

Eliza Nowakowska z klasy IVb osiągnęła wspaniały sukces i zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Jezus Chrystus moim Panem”. Zostało nadesłanych 263 prace z 54 szkół z całej Polski. Wielkie gratulacje dla Elizy!


Mikołajki aktywnie w klasie 6d

Klasa 6d - jak wiadomo- kipi energią ! Nic wiec dziwnego, że tegoroczne Mikołajki postanowiła spędzić aktywnie w parku trampolin Strefa Wysokich Lotów. W czasie dwugodzinnej zabawy szóstoklasiści wzbijali się w górę na trampolinach, biegali po ścieżkach akrobatycznych, wspinali się na szarfach, wykonywali salta i inne akrobacje oraz miękko lądowali w basenach z gąbkami. Zabawa i wrażenia – niezapomniane!


Konsultacje dla rodziców

Harmonogram konsultacji dla rodziców - 13.12.2018 r.


WARSZTATY MIKOŁAJKOWE KLASY 2 C

Dnia 6 grudnia uczniowie klasy 2 c z wychowawcą uczestniczyli w warsztatach w Manufakturze Cukier – Lukier, gdzie poznawali tajniki ręcznego wykonywania cukierków i lizaków. W czasie zajęć dowiedzieli się skąd pochodzą kolory w słodkościach. Samodzielnie wykonywali owocowe lizaki. Było to dla nich ciekawe doświadczenie, oczywiście nie zabrakło degustacji kolorowych i smacznych cukiereczków, które zawierają naturalne składniki. Do szkoły wracaliśmy zaopatrzeni w słodkości. To był wyjątkowy dzień.


Konkurs Fotograficzny i Plastyczny im. Artura Tabora "Ptasi Świat"

Lenka Zając z klasy 4b zdobyła trzecie miejsce w organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie Konkursie Fotograficznym i Plastycznym im. Artura Tabora "Ptasi Świat" w kategorii wiekowej szkoła podstawowa i gimnazja. Gratulujemy :-)


Mikołajki w klasie V g

Mikołajki to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Obchodzone są 6 grudnia każdego roku w wielu krajach świata. Współcześnie znana postać Świętego Mikołaja z kultury masowej to dobrotliwy starzec mieszkający w Laponii, ubrany w czerwony strój obszyty kożuchem, z charakterystyczną czapką z pomponem tego samego koloru, często z okularami na nosie i długą białą brodą. Wykreowanie tego wizerunku przypisuje się amerykańskiemu artyście Haddonowi Sundblomowi o szwedzkich i fińskich korzeniach.Do naszej klasy Mikołaj przyszedł dzień wcześniej, aby upewnić się, czy byliśmy grzeczni. Uczniowie powitali go głośnymi oklaskami. Dzieci obdarowane zostały wspaniałymi prezentami. Nikt nie dostał rózgi. Miłym akcentem spotkania były pamiątkowe zdjęcia. Mikołaj obiecał, że powróci do nas za rok. Będziemy czekali z niecierpliwością.


Ach te mikołajki...

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
A klasy pierwsze na Niego czekają.….”

Mikołajki obchodzone są 6 grudnia w dzień imienin Mikołaja. To zwyczaj obdarowywania się prezentami, który na stałe wpisał się w szkolną tradycję. To dzień, na który uczniowie klas pierwszych długo czekali. Mikołaj, który troszeczkę przybył spóźniony, obdarował wszystkie pierwszaki różnymi, fajnymi prezentami.


Mikołaj w grupie Ob

Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. W tym roku w grupie Ob pojawił się długo oczekiwany gość - św. Mikołaj. Cała sala powitała Mikołaja głośnymi oklaskami. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Podczas spotkania Mikołaj życzył wszystkim dzieciom zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia. Obiecał, że powróci do nas za rok. Na zakończenie Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem.


GRUPA TEATRALNA MŁODZI ZDOLNI

Grupa teatralna istnieje od 2013 roku. Tworzą ją uczniowie różnych klas – od najmłodszych po najstarsze. Inscenizacje wystawiane przez młodych artystów są ozdobą szkolnych uroczystości. Corocznie uświetniają takie okazje jak Święto Niepodległości, Święto Szkoły, Dzień Otwarty Szkoły, szkolny festyn czy uroczystość zakończenia roku szkolnego. Uczniowie tworzący grupę pracują pod kierunkiem nauczycieli: pani Marzeny Wróblewskiej, pani Małgorzaty Piaseckiej, pani Marzanny Pogonowskiej. Wsparciem technicznym służy pan Ireneusz Kurasiewicz. Z grupą współpracuje także pani Ewa Pawłowska-Pecka. Na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości grupa przygotowała inscenizację pt. „Na stos rzuciliśmy nasz życia los...” Droga Polaków do niepodległości.


Klasa Ic na warsztatach kulinarnych

W piątek 30 listopada 2018 r. uczennice i uczniowie klasy I c uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w pizzerii Dominium. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzi pizza oraz w jaki sposób się ją przygotowuje. Poznały historię księżniczki Margherity, dzięki której pizza stała się daniem bardzo popularnym we Włoszech. Następnie skomponowały w grupach pizze według własnego pomysłu i z apetytem je zjadły. Warsztaty były super.


„Pocztówkowe przedszkole” w grupie OB

Dzieci z grupy „OB” biorą udział w akcji „Pocztówkowe przedszkole”. Ideą jest propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania informacji w formie pocztówek. Głównym celem jest wymiana pocztówek z innymi przedszkolami na terenie całej Polski oraz zapoznanie z mapą Polski. Dzieci mają przede wszystkim możliwość zapoznania się ze sobą mimo dzielącej ich odległości. Efektem końcowym będzie stworzenie mapy Polski „Pocztówkowych przedszkoli”. Dnia 17.09.2017 r. nasza grupa otrzymała pierwszą kartkę pocztową z Przedszkola w Rzeszowie. Pozdrawiamy naszych nowych przyjaciół.


Andrzejki w grupie 0B

„Hokus pokus, czarowanie, co ma stać się, niech się stanie...”Tymi słowami dzieci w piątek 30 listopada rozpoczęły zabawę andrzejkową. Andrzejki to czary, magia, wróżby i oczywiście dobra zabawa. Tak też było w grupie 0B. Każde dziecko wrzuciło monetę do miski z wodą, aby tym samym zapewnić sobie dobrą zabawę i pomyślne wróżby. Dla dzieci była to ogromna niespodzianka. Odczytywanie znaków i przepowiedni wprowadziło wszystkich w tajemniczy nastrój. Dzieci poznały historię wróżb andrzejkowych oraz najbardziej popularne wróżby „Wyścig butów”, „Magiczne przedmioty”, „Co cię czeka w przyszłości?,” „Kim będę w przyszłości’’. Dzieci z wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w wróżbach i czarach andrzejkowych. Wróżby przeplatane były zabawami i tańcami przy muzyce.


Światowy Dzień Pluszowego Misia

26-go listopada dzieci z grupy 0 B uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci do krainy zabrały swoje ulubione pluszaki: misie, miśki i misiaczki razem z nimi wysłuchały opowieści o historii powstania pluszowego misia. Przy muzyce pląsały, tańczyły i śpiewały. Rozwiązywały misiowe zagadki, układały puzzle wykonywały poranną gimnastykę ze swoją maskotką. Wszystkie dzieci miały możliwość zaprezentowania swojego misia i opowiedzenia o nim. Dzień upłynął miło i przyjemnie.


OGÓLNOPOLSKA AKCJA CHARYTATYWNA „POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ” W NASZEJ SZKOLE

Zachęcamy do wsparcia akcji, otworzenia swoich serc na osoby potrzebujące. ZBIERAMY DARY RZECZOWE:odzież, obuwie, zabawki, książki, słodycze, żywność długoterminową. Wolontariusze będą je przyjmowaćna holu głównym od 3 do 19 grudnia w godzinach 7.50-8.05, 10.30-10.45, 12.10- 12.25


Konkurs plastyczny „Ruszaj się na zdrowie” - wyniki

W ramach ogólnopolskiego programu Sieci Szkół Promujących Zdrowie (SSPZ) w naszej szkole ogłoszony został konkurs plastyczny „Ruszaj się na zdrowie”. Uczniowie wykonali wiele ciekawych prac, wykorzystując różne techniki.


Działania „Ob” w ostatnich miesiącach

Grupa „Ob” jest zawsze zwarta i gotowa do działania, dlatego też kolejne miesiące upłynęły, intensywnie, twórczo i kreatywnie. Dzieci miały możliwość podejmowania wielu działań w formie ekspresji plastycznej, werbalnej, ruchowej i muzycznej. Doskonaliły umiejętności i rozwijały wyobraźnię, aktywnie i samodzielnie dochodziły do wiedzy.


Piosenki Żołnierskie

Gdy padnie słowo "Ojczyzna",
Wierny odpowie głos...

Jan Brzechwa
Popularyzacja pięknych pieśni odnoszących się do ważnych momentów w naszej historii, to jeden z elementów w wychowaniu patriotycznym młodego człowieka. Dlatego też 26 listopada w ramach obchodów Święta Szkoły, w klasach pierwszych odbył się przegląd Piosenki Żołnierskiej. Młodzi artyści wykazali się wielką wrażliwością i dużymi umiejętnościami.


PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI SZKOLNEGO WOLONTARIATU!

Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie zaprasza do włączenia się w akcje charytatywne. Niech dzisiejsze radosne Święto Szkoły stanie się symbolicznym początkiem dla działań młodych filantropów. Warto bowiem pomagać tym, którzy nie otrzymali od losu tyle dobra, ile my. Obecnie prowadzimy ZBIÓRKĘ ODZIEŻY ZIMOWEJ DLA OSÓB BEZDOMNYCH. Nadchodząca zima jest dla nich szczególnym zagrożeniem. Nasze dary trafią do bezdomnych szukających pomocy w Schronisku i Noclegowni (przy ul. Dolnej Panny Marii 32 w Lublinie). Do 10 grudnia czekamy zatem na uprane lub nowe rzeczy:


Wielkie postacie Niepodległej

Z racji 100. lecia Niepodległości Polski został przeprowadzony Konkurs Plastyczny i Wiedzy „Wielkie postacie Niepodległej”. Dzieci i młodzi poznali spośród najbardziej wybitnych, również naszych polskich świętych i błogosławionych, którzy zawalczali o sprawy naszej Ojczyzny. Jury w składzie s. Agata, s. Bernarda i ks. Mariusz wytypowało następujących laureatów:


Pasowanie na przedszkolaka

25 października 2018 r w oddziałach zerowych odbyło się „Pasowanie na przedszkolaka”. Podczas uroczystości dzieci przedstawiły krótką część artystyczną, do której z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się pod czujnym okiem swoich wychowawców. Występy przedszkolaków uświetniły piękne piosenki, tańce oraz wiersze o tematyce przedszkolnej. Następnie Pani Dyrektor Jolanta Włodarczyk dokonała aktu pasowania, złożyła życzenia oraz przypomniała dzieciom o konieczności przestrzegania zasad panujących w szkole. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy. Wszystkie przedszkolaki w tym wyjątkowym dniu spisały się na medal, niestraszna im była trema, a zaprezentowane przez nie talenty wokalne, taneczne i recytatorskie spotkały się z zasłużonym aplauzem i gromkimi oklaskami.


Wyzwanie "100-lecie Odzyskania Niepodległości z Uczymy Dzieci Programować"

W dniach od 13 do 19 listopada 2018 roku nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim Wyzwaniu "100-lecie Odzyskania Niepodległości z Uczymy Dzieci Programować".


Wojewódzki konkurs plastyczny
„100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości widziane oczami dziecka – pocztówka”

Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie jest organizatorem konkursu plastycznego. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Lublin, Lubelski Kurator Oświaty, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, Kurier Lubelski. Adresatami konkursu są uczniowie klas I-III szkół podstawowych województwa lubelskiego.


Warsztaty kulinarne w I E

16 listopada 2018 r. klasa I E uczestniczyła w warsztatach kulinarnych, które odbyły się w pizzerii. Dzieci dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy o pochodzeniu i historii pizzy oraz z jakich składników przygotowuje się to popularne danie.


Gra Miejska WOLNOŚĆ - ZAGUBIONY W CZASIE

Gra miejska to inaczej gra terenowa, w której za pomocą wskazówek odnajduje się stacje gry, w których można zdobywać punkty za wykonanie zadania. W naszej grze wędrowaliśmy po urokliwych zakątkach Lublina, przywołując pamięć o zasłużonych dla naszego kraju i miasta postaciach historycznych.Wędrowaliśmy wspólnie po dawnych epokach, spotykając królów Polski, poetów, artystów, polityków zasłużonych w walce o odzyskanie niepodległości naszego kraju.


OD KOŚCIUSZKI DO PIŁSUDSKIEGO

Przemarsz klasy 7c szlakiem miejsc i postaci historycznych zasłużonych dla naszego kraju. Wycieczka odbyła się w środę, 31 października. Przygotowaliśmy informacje na temat postaci historycznych zasłużonych w walce o zachowanie polskości. Podczas przemarszu opowiadaliśmy o Polakach ważnych dla naszego kraju i miasta:


Koncert „Sto lat marzeń”

14.11.2018 r. z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole odbył się koncert „Sto lat marzeń”, który został przygotowany w ramach zajęć projektowych w świetlicy szkolnej przez uczniów z klasy 2d i 4a pod kierunkiem pani Klaudii Irgi i Małgorzaty Piaseckiej we współpracy z p. Izą Irgą. Koncert obejrzeli uczniowie klas „0”, I, II, i III. Marzenia kilku pokoleń Polaków o wolnej Polsce spełniły się. My spadkobiercy tych marzeń o wolnej ojczyźnie, jesteśmy wdzięczni naszym praojcom za krew przelaną na drodze do niepodległości. Kochamy wolność .


SZTAFETA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 11.11.2018 o godzinie 15.00 z inicjatywy Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego, Urzędu Miasta Lublin i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” Sp. z o.o. została zorganizowana na olimpijskiej pływalni Aqua Lublin (50m) czwarta już SZTAFETA NIEPODLEGŁOŚCI – 100 x 100 m stylem dowolnym, do której zakwalifikowały się dwie uczestniczki klubu SKARPA, będące jednocześnie uczennicami Szkoły Podstawowej 28 w Lublinie:


Bieg dla Niepodległej 1918

Sobotni poranek 10 listopada 2018 przywitał nas słońcem. Wszyscy w pełnej gotowości - uczestnicy i organizatorzy. Uczniowie, rodzice i nauczyciele - godna reprezentacja całej społeczności szkolnej. Gotowych do biegu w liczbie 103 wspiera liczne grono kibiców. Dystans do przebiegnięcia to 1918 m.


“Warto być Polakiem” - finał konkursu

1068 uczniów z całego województwa lubelskiego przystąpiło w środę 07.11.2018 roku do finałowego testu wiedzy historycznej “Warto być Polakiem”. Konkurs, organizowany przez Kurier Lubelski we współpracy z IPN Oddział Lublin i Kuratorium Oświaty, uzyskał honorowy patronat wojewody lubelskiego p. Przemysława Czarnka.


Podziękowania od czworonożnych przyjaciół ze schroniska w Rachowie

Gorące podziękowania od czworonożnych przyjaciół ze schroniska w Rachowie. Po raz kolejny Szkolny Oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami zorganizował zbiórkę karmy dla potrzebujących psów i kotów. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przynosili do szkoły duże ilości puszek, makaronu, kaszy, ryżu. Zebrana karma została dostarczona do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Rachowie. Serdecznie dziękujemy rodzicom, uczniom oraz nauczycielom.


Ananasy z pierwszej „A” klasy_październik

Minął drugi miesiąc intensywnej pracy w klasie 1 A. Jesteśmy już pełnoprawnymi uczniami. Złożyliśmy ślubowanie. Aktywnie włączaliśmy się w różne akcje realizowane na terenie szkoły. To co się działo, pokazuje nasza gazetka.


Dynia na Halloween w I E

Olbrzymią frajdę - tradycyjny lampion z dyni na Halloween przygotował nam tata ucznia z naszej klasy Tomka Sarata. Wydrążona dynia z ciekawym wzorem szybko przypadła do gustu dzieciom.


Klasy II i III w teatrze

31 października 2018 r. kl. II a, b, c, d i III b, c wybrały się do Teatru Muzycznego w Lublinie na spektakl pt. „Kopciuszek”. Wszyscy znamy główną bohaterkę Kopciuszka, dobrą i skromną dziewczynkę. W bajce jest również zła macocha oraz złośliwe siostry. Jest też dobra wróżka, która pomaga Kopciuszkowi spełnić marzenie o balu.


Spotkanie uczniów klas czwartych z panem dyrektorem Markiem Błaszczakiem

23 października odbyło się spotkanie uczniów i wychowawców klas IV z panem dyrektorem Markiem Błaszczakiem. Temat spotkania brzmiał „ Uczymy siebie nawzajem.” Uczniowie zaprezentowali swoje klasy, starli się pokazać swoje talenty, zainteresowania: tańczyli, recytowali wiersze, śpiewali piosenki, grali na instrumentach. Pan dyrektor przypomniał uczniom zasady zachowania, życzył im sukcesów w nauce i sporcie.


Wyniki etapu szkolnego konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych

Konkursy przedmiotowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów.


Co słychać w świetlicy?

Pierwsze dwa miesiące nauki mamy za pasem. Po intensywnej pracy na lekcjach czas na zabawę. Codziennie w naszej świetlicy czeka na dzieci bogaty repertuar zabaw i zajęć. Nasi podopieczni mogą rozwijać swoje zainteresowania w ramach zajęć tematycznych pod okiem twórczych nauczycieli. Dzieciaki chętnie wybierają kreatywne zajęcia plastyczne i przyrodnicze.


ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY „NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCA W POLSCE”

Prace konkursowe należy wykonać w formacie A4 na bloku technicznym. Mile widziane będą prace z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-4 Szkoły Podstawowej.Prace prosimy przynosić do sali 148 do dnia 06.11.2018r. Rozstrzygnięcie konkursu oraz rozdanie nagród nastąpi 07.11.2018r.


Napisaliśmy do Bernadette i Bizimana

W październiku napisaliśmy listy do naszych adopcyjnych przyjaciół z Afryki – Bernadette i Bizimana, którymi nasza szkoła opiekuje się w ramach akcji Adopcja Serca. Korespondencja została już wysłana do miejsca docelowego- Republiki Demokratycznej Konga, która znajduje się w samym sercu Czarnego Lądu. W listach uczniowie pisali o rozpoczęciu nowego roku szkolnego i o tym jakich przedmiotów uczą się polskie dzieci .


Szkolne Kasy Oszczędności SKO

Nasza szkoła przystąpiła do programu Szkolne Kasy Oszczędności - SKO, który ma na celu praktyczną naukę oszczędzania, przedsiębiorczości i zarządzania środkami finansowymi.


Lekcje biblioteczne w klasach pierwszych

W październiku 2018 r. uczniowie klas pierwszych rozpoczęli swoją przygodę z czytaniem. A wszystko zaczęło się od pogadanki, w której pani Ania - bibliotekarka poinformowała dzieci o tym, dlaczego warto czytać książki i jak je szanować.


Konkurs poetycki "Strofy dla Niepodległej"

Zapraszamy wszystkich młodych poetów naszej szkoły do udziału w konkursie poetyckim "Strofy dla Niepodległej".


Szkolny konkurs "Z Unią Eropejską na ty"

22 października w ramach Tygodnia eTwinning odbył się konkurs "Z Unią Eropejską na ty". W konkursie wzięło udział pięć trzyosobowych drużyn z klas: 6A, 6C, 6D, 7E i 8C. Uczniowie odpowiadali na pytania zaznaczając swe odpowiedzi przy tablicy interaktywnej.


Code Week 2018 - podsumowanie

W dniach 6-21 października odbywał się 6. międzynarodowy Tydzień Kodowania. Z tej okazji w naszej szkole były podejmowane różnorodne działania mające na celu rozwijanie kreatywności uczniów, logicznego myślenia i przede wszystkim współdziałania w grupie.


Warto być Polakiem - test wiedzy historycznej z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

12 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie szkolnym konkursu "Warto być Polakiem" - teście wiedzy historycznej z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zakres rywalizacji obejmował znajomość historii Polski na tle wydarzeń międzynarodowych w latach 1918 -1925.


6B w teatrze

Dnia 9 października klasa 6B obejrzała spektakl "Księga Dżungli" w teatrze Lalki i Aktora


Froeblowski Tydzień Kolorów w klasie I B

Froeblowski Tydzień Kolorów rozpoczął się w piątek 5 października Światowym Dniem Uśmiechu. Tego dnia czytaliśmy humory z czasopisma Świerszczyk i opowiadaliśmy zabawne historyjki ilustrowane Darami Froebla, a uczniowie przyszli do szkoły ubrani na żółto.


Konkurs fotograficzny PODRÓŻE MAŁE I DUŻE

W ramach Tygodnia eTwinning zapraszamy uczniów wszystkich klas do udziału w kolejnej edycji konkursu fotograficzno-przyrodniczego PODRÓŻE MAŁE I DUŻE. Konkurs polega na zaprezentowaniu w postaci autorskich zdjęć, w dowolnym formacie, swoich wakacyjnych obserwacji przyrody.


MegaMisja "Młodzi biegną szybciej, ale starsi lepiej znają drogę" -prof. Jacek Pyżalski

Nasza świetlica po raz pierwszy przystąpiła do programu Mega Misja- Fundacji Orange. Wrzesień upłynął nam na pozyskaniu oświadczeń na rozpowszechnianie wizerunku naszych podopiecznych oraz na spotkaniu liderów, które odbyło się 21-22 września w Warszawie, w którym reprezentantka naszej szkoły Edyta Krawczyk- wychowawca świetlicy wzięła udział.


"Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem"

5 października 2018r. odeszła od nas na zawsze pani Teodora Osiewicz, wieloletni pracownik oświaty, a w latach 1981 – 1998 dyrektor Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie. Pani Teodora Osiewicz tworzyła naszą placówkę, od początku sprawując funkcję dyrektora. Brała udział w procesie nadania szkole imienia Synów Pułku Ziemi Lubelskiej. Przez cały okres swojej pracy aktywnie współpracowała ze środowiskiem Synów Pułku, dbając o patriotyczne wychowanie uczęszczającej do naszej szkoły młodzieży.


Uczymy Dzieci Programować - edycja II

Uczniowie klas I oraz klasy III C, w ramach edukacji informatycznej i zajęć komputerowych, uczestniczą w ogólnopolskim programie edukacyjnym Uczymy Dzieci Programować, którego celem jest upowszechnianie nauki programowania już od najmłodszych lat.


Konkurs „Warto być Polakiem”

Kurier Lubelski przy wsparciu Kuratorium Oświaty, Instytutu Pamięci Narodowej organizuje konkurs „Warto być Polakiem” – test wiedzy historycznej z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania Niepodległości. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych i zainteresowanych historią Polski w latach 1918–1925.


LEKCJA PATRIOTYZMU - NIECH ORZEŁ WZLECI WYSOKO!

W dniu 27.09.2018r. przedstawiciele klasowych samorządów uczniowskich wzięli udział w wydarzeniu: „ Niech orzeł wzleci wysoko! Nasze serca dla Niepodległej”. Była to wizualna animacja społeczności lubelskich szkół. Wydarzenie miało miejsce na Placu Teatralnym w Lublinie. Uczniowie wraz z opiekunami stworzyli wizualizację z biało-czerwonych kartek, przedstawiającą obraz orła białego, znajdującego się w polskim godle.


Pierwszaki z I E

Minął pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego. Dla pierwszaków z I E był to czas intensywnej pracy i zdobywania nowych doświadczeń. Dzieci nauczyły się pisać pierwsze literki i cyferki, przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a przede wszystkim poznały koleżanki i kolegów, nawiązały nowe przyjaźnie. Minęło onieśmielenie i obawa przed nową sytuacją. Był Dzień Chłopaka w klasie – życzenia i wiele uśmiechu. Okazało się, że w szkole zawsze można liczyć na pomoc pani, kolegów, starszych kolegów, którzy często nas odwiedzają z klasy 4 F i odpowiadają na wiele pytań, a nauka może być też świetną zabawą - „W świecie dziecięcej zabawy z freblowskimi Darami”. Wszystkim Pierwszakom życzymy powodzenia.


Ananasy z pierwszej „A” klasy_wrzesień

Pierwszy miesiąc uczniów klasy 1 A w szkole to czas zdobywania nowych doświadczeń i umiejętności. Aktywnie uczestniczyliśmy w warsztatach organizowanych w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki, w spotkaniu z p. policjantką i obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Składamy również życzenia naszym klasowym solenizantom. Kolejne miesiące przed nami...


WIELKA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI dla Przytuliska dla Psów w Rachowie Starym

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział Lublin przy SP 28 organizuje w dniach 08. 10 - 26.10 WIELKĄ ZBIÓRKĘ ŻYWNOŚCI dla Przytuliska dla Psów w Rachowie Starym. Jest to placówka społeczna, w której opiekę nad bezdomnymi psami sprawuje, wspólnie z wolontariuszami p. Renata Olszewska. Schronisko utrzymuje z własnych środków i zbiórek społecznych organizowanych przez instytucje, szkoły, przedszkola, datki od osób prywatnych, itp.


Eliminacje szkolne konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2018/2019

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie szkół podstawowych i klas trzecich gimnazjalnych mogą przystąpić do 12 konkursów przedmiotowych.


Mikrobiolodzy i ekobadacze z klasy IIB

Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy i eksperymenty o charakterze badawczym. Daje to dziecku okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata.


Spotkanie uczniów klasy 7D z panem dr Andrzejem Gładyszem

W dniu 28.09.2018 r. kl. VII D uczestniczyła w spotkaniu na KUL z Panem dr Andrzejem Gładyszem, który zaprosił uczniów naszych na seminarium, którego tematem był „LUBLIN w procesie odzyskania niepodległości”. Nasz wykładowca to pracownik KUL, który specjalizuje się w tematyce wojskowo – historycznej, jest także członkiem Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Wrzesień 39”. Na początku naszych zajęć została nam zaprezentowana prezentacja multimedialna dotycząca losów naszych rodaków żyjąc


Innowacyjność w edukacji

Innowacyjność i kreatywność to teraz bardzo popularne słowa. Każdy na swój sposób chce być twórczy, kreatywny i innowacyjny. A jak to przełożyć na grunt pedagogiki i edukacji? Odpowiedzi można szukać w uregulowaniach prawnych, w literaturze pedagogicznej, ale przede wszystkim w sobie, w osobowości nauczyciela, w jego zdolności do kreowania procesu kształcenia, w otwartości na zmianę, która oznacza indywidualny rozwój dziecka i daje poczucie samorealizacji.


Bezpieczna droga do szkoły uczniów klas pierwszych

Pierwszy rok w szkole jest ważnym czasem dla dzieci, warto więc zwrócić ich uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamiając skutki niebezpiecznych zachowań na drodze. Ważnym elementem jest edukacja najmłodszych – uświadomienie różnego rodzaju niebezpieczeństw oraz wiedza, jak ich unikać i jak postępować w razie ich zaistnienia.


Klasa 6B na Festiwalu Nauki

18 września gościliśmy w Katedrze Mikrobiologii Środowiskowej Uniwersytetu Przyrodniczego.


Lubelski Festiwal Nauki – 1e

19.09.2018r. uczniowie z klasy 1e w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki uczestniczyli w projekcie „Niewidzialne i niezbędne” przygotowanym przez Instytut Biotechnologii KUL w Lublinie. Dzieci miały możliwość poznania niektórych właściwości powietrza i jego znaczenia dla życia na Ziemi. Szukały odpowiedzi na wiele pytań przeprowadzając różne doświadczenia. Było SUPER!!!


25 na piątkę z plusem! - Konkurs dla szkół podstawowych

Konkurs dla szkół podstawowych organizowany dla uczczenia 25-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie pod hasłem 25 na piątkę z plusem!. Konkurs adresowany jest do uczniów publicznych i niepublicznych szkół podstawowych województwa lubelskiego.


Żegnamy wakacje. Witamy nowy rok szkolny

Organizacja dnia rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019