Spotkanie pożegnalne FLY - Erasmus+ 19 czerwca

Ostatnie dwa miesiące: lipiec i sierpień będą już tylko czasem podsumowań i ewaluacji. Na zakończenie zorganizowaliśmy więc spotkanie pożegnalne w plenerze - ognisko w Muzeum Wsi Lubelskiej. Na spotka

Mini Job Festival w naszej szkole

W minionym tygodniu w sali teatralnej odbył się Mini Job Festival zorganizowany przez uczestników projektu Erasmus + „Fly-Future Lies In You” oraz ich opiekunów. Było to zarazem podsumowanie naszej trzyletniej międzynarodowej współpracy Na imprezę zostali zaproszeni uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych. Tegoroczni, jak i ubiegłoroczni uczestnicy projektu otrzymali karty projektu oraz dokumenty Europass. Opowiadali jakie zadania wykonali w ciągu minionych trzech lat oraz jakie zakłady pracy, zawody oraz miejsca poznali dzięki uczestnictwu w projekcie.

Międzynarodowe spotkanie projektowe Erasmus+, Palermo 14-18 maja.

W dniach 14-18 maja w Palermo - siedzibie jednego z naszych partnerów Liceo Scientifico Statale Galileo Galilei odbyło się spotkanie podsumowujące trzyletni projekt FLY – Future Lies in You.

Międzynarodowe Spotkanie Erasmus+ w naszej szkole

W dniach 23-27 kwietnia gościliśmy młodzież i nauczycieli z naszych szkół partnerskich z Niemiec, Turcji, Włoch, Rumunii i Finlandii. Było to już ostatnie spotkanie zbliżającego się do końca trzyletniego projektu Erasmus+ FLY - Future Lies in You.

Grupa Projektowa FLY – Future lies in You na dniu otwartym szkoły.

Jak co roku na Dniu Otwartym szkoły pokazaliśmy co robimy i czego uczymy się w naszym projekcie Erasmus.

Erasmus. Warsztaty z zawodoznawcą.

W dniu 15 lutego po raz kolejny gościliśmy panią Magdalenę Bis – psychologa i zawodoznawcę z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Zajęcia z native speakerem w naszej szkole

Już drugi miesiąc uczniowie klas gimnazjalnych naszej szkoły realizujący międzynarodowy projekt Erasmus + "FLY- Future Lies In You" uczestniczą w zajęciach konwersacyjnych z języka angielskiego. Zajęcia prowadzi Jerome Washington, Amerykanin pochodzący z Detroit w stanie Michigan. Jerome mieszka w Lublinie od trzech lat i na co dzień jest nauczycielem w Szkole Językowej Avalon.

Ogólnopolski Dzień Informacyjny Programu Erasmus +

Dnia 12 stycznia 2018 w Centrum Konferencyjnym PGE Narodowego w Warszawie odbył się Ogólnopolski Dzień Informacyjny Programu Erasmus+, najpopularniejszego unijnego programu edukacyjnego. Hasło tegorocznej edycji brzmiało " Zmienia życie, otwiera umysły". Na spotkaniu naszą szkołę reprezentowały panie: Joanna Filipowicz-Adamowicz, Ewa Ćwik i Agnieszka Goliszek, które uczestniczyły w kilku sesjach tematycznych, a także spotkaniach z ekspertami i konsultacjach indywidualnych.

Opłatek u Erasmusa Plusa

W tym roku uczestniczyłem w pięciu opłatkach. Wszystkie te spotkania wprowadzały nas w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, ale dzisiaj chciałbym napisać kilka słów o uroczystości wigilijnej w gronie uczniów i nauczycieli z Erasmusa Plusa. Dla mnie było to szczególne spotkanie, bo podobnie jak moi koledzy i koleżanki zżyliśmy się z grupą dwunastu uczniów klas drugich, którzy w tym roku uczestniczyli w naszym projekcie.

Nasi uczniowie we Florencji!

Grupa dwunastu uczniów klas drugich gimnazjum wraz z nauczycielami spędziła wspaniały tydzień we Florencji w ramach międzynarodowego projektu partnerskiego Erasmus FLY „Future Lies on You”.

Grupa Erasmus+ FLY działa!

Kolejna grupa młodzieży (12 osób) z klas drugich gimnazjalnych weszła do projektu Erasmus + FLY – Future Lies in You! Od razu zaczęliśmy intensywnie pracować, bo już niedługo wyjeżdżamy do naszej zaprzyjaźnionej szkoły W Scandicci (przedmieścia Florencji, Toskania, Włochy).

Międzynarodowe spotkanie projektowe nauczycieli Stambuł 25-29 września.

W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele z Włoch, Niemiec, Finlandii, Turcji, Rumunii oraz koordynatorka z Polski – Joanna Filipowicz-Adamowicz.

Trzeci rok międzynarodowego projektu Erasmus+ FLY Future Lies in You

Rok szkolny 2017/2018 jest trzecim rokiem naszego projektu FLY- Future Lies in You. W związku reformą systemu edukacji, projekt realizowany jest w Szkole Podstawowej nr 28, nadal jednak dotyczy oddziałów gimnazjalnych. Już po raz trzeci z wychowawcami klas drugich przeprowadziliśmy rekrutację uczniów do projektu.