Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Warsztaty pieczenia i zdobienia pierniczków świątecznych

W dniach 13 i 14 grudnia klasy IC i IE uczestniczyły w warsztatach pieczenia i zdobienia pierniczków świątecznych w siedzibie Biura Podróży Avitur. Pod kierunkiem pani Ewy i pani Teresy dzieci samodzielnie wyrobiły i zagniotły ciasto według podanego przepisu, a następnie wykroiły pierniczki różnych kształtów. Podczas ich pieczenia dzieci ozdobiły torebki na pierniczki motywami zimowymi i świątecznymi oraz śpiewały kolędy. Pani Ewa opowiedziała dzieciom o zwyczaju i stylach ubierania choinki w różnych regionach Europy.


Żegnamy wakacje. Witamy nowy rok szkolny

Organizacja dnia rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019


Wycieczka klasy 7C do Janowa Lubelskiego

W dniu 13 czerwca klasa 7C wybrała się do Janowa Lubelskiego na warsztaty fotograficzne. Na początku uczniowie zostali podzieleni na grupy i brali udział w zajęciach w ciemni oraz zwiedzali Muzeum Fotografii. Następnie uczniowie pojechali pod pomnik Bohaterów Porytowego Wzgórza oraz do Nadleśnictwa na smaczny obiadek. Po obiedzie zwiedzali muzeum leśnych eksponatów i przeszli ścieżką edukacyjną. Punktem kulminacyjnym było ognisko w lesie. Serdeczne podziękowania dla rodziców oraz w szczególności pana Józefa Pardusa za przygotowanie ogniska i wzorową organizację.


Konkurs na opowiadanie z życia szkoły.

Biblioteka ogłasza konkurs na opowiadanie z życia szkoły. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie wszystkich klas. Prace prosimy składać w bibliotece do końca maja. Na zwycięzcę czeka nagroda.


Jesienne smakołyki w grupie 0B

Dzieci z grupy 0B korzystają z darów jesieni. Ostatnie dni minęły nam na przygotowywaniu i smakowaniu owocowo-warzywnych pyszności. Kilka dni temu zaaranżowaliśmy kącik przyrodniczy bogactwem owoców i warzyw. Rozwiązywaliśmy zagadki smakowe, układaliśmy owocowe rytmy, klasyfikowaliśmy owoce i warzywa, mówiliśmy o diecie bogatej w jesienne witaminki, przygotowywaliśmy soki owocowo-warzywne.


Poranek freblowski w klasie 1 A - Kreatywna zabawa z podstawami freblowskiego kodowania

„Kreowanie nowej rzeczywistości edukacyjnej” to hasło III Ogólnopolskiej Konferencji Freblowskiej podczas, której nauczyciele i dyrektorzy przedszkoli i szkół mają możliwość uczestniczenia w poranku freblowskim – zajęciach prowadzonych w nurcie pedagogiki freblowskiej. Dnia 6 października 2017 r. w naszej szkole w klasie 1 A miałam przyjemność poprowadzić zajęcia i gościć wielu nauczycieli, którzy zainteresowani są pracą z wykorzystaniem Darów Froebla.


„Sadzenie drzewek w Oc”

W październiku grupa 0c posadziła sadzonki derenia, modrzewia, dębu i jarzębia. Nowe drzewka zasadziliśmy przed szkołą. Celem akcji jest kształtowanie ekoświadomości dzieci, podnoszenie ich ekologicznej kultury, a także upowszechnianie pozytywnych wzorców zachowań wobec środowiska naturalnego.


„Zielona Szkoła na Roztoczu”

W dniach 3-4 października klasy 3b, 3d i 3f zamiast siedzieć w szkolnych ławkach uczyły się na świeżym powietrzu. Zwiedzając, uczniowie poznawali historię Zwierzyńca i Krasnobrodu, a spacerując po Roztoczańskim Parku Narodowym wykorzystywali w praktyce wiedzę o lesie i jego mieszkańcach. Żeby utrwalić zdobytą wiedzę pracowali uzupełniając karty pracy i prezentując zapamiętane ciekawostki o odwiedzanych miejscach. Zwieńczeniem wyjazdu na Roztocze były prace plastyczne z darów jesieni tworzone w plenerze.


„Piątki z MDK pod Akacją” w klasie IC

Uczniowie klasy I c uczestniczyli w warsztatach artystycznych w ramach projektu edukacyjnego „Piątki z MDK pod Akacją”. W czasie warsztatów plastycznych projektowali i wykonywali kolorowe puzzle z wykorzystanie farb akwarelowych. Podczas warsztatów literackich uczyli się poprawnej wymowy, recytowali krótkie wierszyki, wykonywali różne zadania metodą dramy. Zajęcia sprawiły uczniom dużo radości i satysfakcji.


Wizyta ratownika medycznego w klasie 0c

W dniu 28.09.2017 uczniowie z grupy Oc mieli okazję zapoznać się z zawodem ratownika medycznego.Ratownik medyczny przekazał dzieciom ważne informacje na temat swojej pracy oraz jak należy postępować w sytuacjach zagrożenia życia. Omawiana była tematyka różnego rodzaju urazów, jak postępować z osobą, która straciła przytomność i potrzebuje pomocy. Dzieci zwiedziły, obejrzały i zapoznały się ze sprzętem karetki. Przedszkolaki nauczyły się w jaki sposób należy pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak sprawdzić przytomność poszkodowanej osoby i jak wezwać pomoc. Okazało się, że dzieci doskonale znają numery alarmowe 999 i 112.


„Pocztówkowe przedszkole” w grupie Oc

Dzieci z grupy „OC” biorą udział w akcji „Pocztówkowe przedszkole”. Ideą jest propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania informacji w formie pocztówek. Głównym celem jest wymiana pocztówek z innymi przedszkolami na terenie całej Polski oraz zapoznanie z mapą Polski. Dzieci mają przede wszystkim możliwość zapoznania się ze sobą mimo dzielącej ich odległości. Efektem końcowym będzie stworzenie mapy Polski „Pocztówkowych przedszkoli”. Dnia 29.09.2017 r. nasza grupa otrzymała pierwszą kartkę pocztową od grupy „Niebieskie misie” z Przedszkola w Zabrzu. Pozdrawiamy naszych nowych przyjaciół.


Klasy trzecie na Lubelskim Festiwalu Nauki

W ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki w poniedziałek 25 września 2017 r. uczennice i uczniowie klas 3b, 3d i 3f uczestniczyli w różnorodnych zajęciach. Klasa 3b była w Bibliotece Instytutu Historii KUL na zajęciach „Lublin w książkach-wczoraj i dziś. 700 lat lokacji miasta Lublin. Planszowa gra strategiczna z nagrodami.” Klasa 3d wykonywała kartkę okolicznościową techniką Iris Folding w Medycznym Studium Zawodowym w Lublinie. Klasa 3f uczestniczyła w prelekcji „Myślące roboty” na Politechnice Lubelskiej. Wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe.


2 Mila Pamięci Ofiar Komunizmu bieg historyczno - sportowy

Nasi uczniowie 16.09.2017 roku wzięli udział w biegu po Parku Ludowym. Była to 2 Mila Pamięci Ofiar Komunizmu upamiętniająca 78 rocznicę napaści ZSRR na Polskę we wrześniu 1939 r. Mimo niesprzyjającej pogody uczniowie wraz z rodzicami stawili się na linii startu w efekcie osiągając świetne wyniki:


Kula, walec, sześcian – różnicowanie kształtów czyli lekcja geometrii w klasie ID z Darami Froebla

„Tradycyjnie w świat geometrii wprowadza się dzieci, poczynając od intuicji i tworzenia zarysów pojęć w obszarze geometrii płaskiej. Figury płaskie to pojęcia, ich reprezentacjami mogą być narysowane kształty trójkątów, prostokątów, kwadratów itp. Narysowane kształty nie mają grubości, dlatego odnoszą się do figur płaskich. Narysowanym kształtem nie można manipulować, tymczasem dzieci tworzą intuicję i dochodzą do zarysów pojęć w trakcie manipulacji obiektami


Kodowanie w klasie 1 z Darami Froebla

Kodowanie, programowanie, robotyka, to ostatnio bardzo popularne słowa. Czy jest się czego bać? Czy małe dzieci muszą już od najmłodszych lat siedzieć przed komputerem lub tabletem? Niekoniecznie! Zarówno nauka kodowania jak i programowanie mogą być łatwe, ciekawe i bez użycia komputerów. Wystarczy odrobina kreatywności, trochę wiedzy i dobre narzędzie. Kiedy zaczęłam pracę z Darami Froebla nawet nie przypuszczałam, że będę mogła wykorzystać je do nauki programowania z dziećmi. Świat komputerów kontra drewniane kolorowe klocki. Czy to jest możliwe? Czy taka niezwykła, pozorna prostota może się równać z nowoczesną technologią komputerową?


Udział uczniów 3a w święcie batalionu dowodzenia Wielonarodowej Brygady w Lublinie

08.09.2017r. w ramach cyklu zajęć: „Poznajemy zawody i pasje naszych rodziców”, na zaproszenie młodszego chorążego Tomasza Kancika /taty Kamili z naszej klasy/, uczestniczyliśmy w obchodach święta batalionu dowodzenia Wielonarodowej Brygady w Lublinie /część polska/. Podczas oficjalnej ceremonii przyznane zostały medale, odznaczenia i dyplomy zasłużonym żołnierzom batalionu. Obejrzeliśmy pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego w Dęblinie, taniec czirliderek i występ Orkiestry Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego z Bychawy. Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów. Po zakończeniu oficjalnej części mieliśmy szansę zapoznania się ze sprzętem wojskowym wystawionym w pokazie statycznym. Pod czujnym żołnierskim okiem mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności trafienia do celu.


2 Bieg Mila Pamięci Ofiar Komunizmu

Kuratorium Oświaty w Lublinie informuje że 16 września 2017r. odbędzie się 2 Bieg MILA PAMIĘCI OFIAR KOMUNIZMU w Lublinie.Zachęcamy do aktywnego uczestniczenia w tym edukacyjnie ważnym wydarzeniu sportowym. Szanowni Państwo, formuła biegu zakłada wspólny start uczniów, rodziców i nauczycieli. Bieg został wpisany w program lubelskich obchodów 78 rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Będzie nam niezmiernie miło gościć Państwa reprezentacje szkolne podczas biegu. Bieg jest współorganizowany z Fundacją “Ruchu Solidarności Rodzin” pod patronatem Wojewody Lubelskiego, Prezydenta Miasta Lublina i jest współfinansowany przez Ministra Sportu i Turystyki.


Wakacje pełne radości!

Mija drugi tydzień naszych półkolonii. Poznaliśmy nowych kolegów i koleżanki. Jest nas spora gromada. W czterech grupach, pod serdecznym i czujnym okiem pań wychowawczyń, wypoczywa 63 uczestników. Mamy mnóstwo różnych atrakcji. Codziennie odbywają się zajęcia profilaktyczne, zabawy i gry sportowe, spacery, zajęcia plastyczne. Pod okiem instruktorów uczyliśmy się wspinaczki na ściance, pływaliśmy w basenie. Byliśmy na wycieczce w Muzeum Wsi Lubelskiej, na warsztatach w Muzeum Lubelskim na Zamku, a także na zajęciach w Bibliotece Publicznej Filia nr 28. Smaczne posiłki przygotowuje nam szkolna kuchnia, a nad naszym zdrowiem czuwa pani pielęgniarka. Codziennie po obiedzie mamy relaks z ciekawą książką. Szybko i miło mija czas na Półkoloniach w SP 28.


Oferta edukacyjna na rok szkolny 2017/2018

Szanowni Państwo, przedstawiamy ofertę edukacyjną na rok szkolny 2017/2018. Jesteśmy otwarci na przyjęcie wszystkich uczniów zainteresowanych nauką w naszej szkole.


Klas integracyjna 2g na ,,Zielonej Szkole

W nagrodę za sumienną pracę w roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klasy 2g wyjechali do Motycza Leśnego. Atrakcji było wiele: czerpanie papieru, wykonanie świeczek i ekoludków, pieczenie bułeczek, wędrówki do lasu, karmienie danieli, gry i zabawy sportowe. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.


Festyn rodzinny w zerówce

21 czerwca na terenie SP28 odbył się festyn rodzinny dla oddziałów 0A i 0B.Celem imprezy było zachęcanie rodziców do wspólnych zabaw ze swoimi dziećmi, a także dostarczenie uczestnikom festynu wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju. Była to też wspaniała okazja aby zakończyć ten rok szkolny miłym wspomnieniem i dobrą zabawą.


Klasa 6B w Escape room

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie klasy 6b, wykorzystując nagrodę pieniężną za efektywny udział w programie Bezpieczna e-szkoła, mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności rozwiązywania zagadek i łamigłówek w escape room.


Klasowy Festiwal Talentów 2b

We wtorek, 20 czerwca uczennice i uczniowie klasy 2b zaprosili swoich bliskich na Klasowy Festiwal Talentów. Zaproszeni goście podziwiali prace plastyczne i występy dzieci, które recytowały wiersze, śpiewały piosenki, grały na instrumentach, tańczyły, prezentowały swoją sprawność ruchową, a nawet pokazały kilka sztuczek iluzjonistycznych. Brawom nie było końca… Na zakończenie dzieci podziękowały swoim rodzicom za miłość, wsparcie i opiekę. To dzięki nim mogą realizować swoje marzenia, rozwijać talenty i osiągać sukcesy.


Klasowe drzewko trzeciej h

Drzewa odgrywają ogromną rolę w środowisku, w którym żyjemy. Wspólne sadzenie drzew na podwórku czy placu zabaw jest dobrą formą współdziałania i współpracy, rozwija w dzieciach poczucie odpowiedzialności za otaczającą przestrzeń. Podnosi jednocześnie świadomość ekologiczną w zakresie ochrony środowiska. 20 czerwca 2017r., aby upamiętnić ukończenie I etapu edukacyjnego uczniowie klasy III h posadzili swoje drzewko. Będą obserwować jego rozwój przez kolejne lata pobytu w szkole.


Wycieczka rowerowa klasy 5A nad Zalew Zemborzycki

20 czerwca klasa 5A wybrała się na wycieczkę rowerową dookoła Zalewu Zemborzyckiego. Trasa nie była wcale taka łatwa, ale każdy sprostał zadaniu. Zmęczeni, ale z dobrymi humorami po czterech godzinach surwiwalu wróciliśmy do szkoły.


Poznajemy kontynenty z zestawem Scottie Go

Uczniowie klas V i VI, w ramach przygotowań do wakacji, poznają kolejne kontynenty ze Scottim. Rozwiązują zadania programując jego drogę, pokonują napotkane przeszkody i co najważniejsze współpracują ze sobą w grupach.


Warsztaty z rękodzieła artystycznego w 2a

13.06.2017 r. w ramach zajęć: "Poznajemy zawody i pasje swoich rodziców", pani Barbara Łukiewicz mama Moniki Łukiewicz, uczennicy z naszej klasy, po raz kolejny zaproponowała i przeprowadziła, wraz z panią Katarzyną Gumowską i panią Marią Characzuk, bardzo ciekawe warsztaty z rękodzieła artystycznego, na których dzieci wykonały maskotki – przytulanki według własnego pomysłu.


ZAKOŃCZYLIŚMY SEZON !!!

W tym roku szkolnym dziewczęta z naszej szkoły grające w koszykówkę brały udział w wielu rozgrywkach na terenie miasta i województwa. Odwiedzały nas również koszykarki zespołu Pszczółka AZS UMCS Lublin. Relacja foto z zawodów i odwiedzin zawodniczek :-) >>>>


Wyniki konkursu czytelniczego dla uczniów klas VI ze znajomości treści książki Marcina Szczygielskiego pt.: "Arka Czasu"

91 uczniów klas szóstych wzięło udział w konkursie czytelniczym ze znajomości treści książki Marcina Szczygielskiego pt."Arka Czasu".


Zostań Mistrzem Sudoku - WYNIKI !!!

W dniu 9 czerwca b.r. o godzinie 8.00 w stołówce szkolnej odbył się konkurs „Zostań Mistrzem Sudoku”. A oto wyniki:


Jesteśmy najlepsi!!!

Reprezentacja klas III (h, e, c) prowadzona przez p. Iwonę Dudek-Błaszczyk zdobyła I miejsce w Międzyszkolnych Zawodach "Lekkoatletyka dla każdego", które odbyły się 9 czerwca 2017r. w Hali Sportowej im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie.


Rodzinna wycieczka rowerowa uczniów klasy III F

9 czerwca 2017 r. korzystając z pięknej piątkowej pogody wybraliśmy się na rodzinną wycieczkę rowerową nad Zalew Zemborzycki. Wcześniej podczas zajęć omówiliśmy zasady ruchu drogowego, bo najważniejsze jest bezpieczeństwo rowerzystów. Podziwialiśmy przyrodę, doskonaliliśmy umiejętność jazdy na rowerze, koordynację wzrokowo-ruchową, zwinność i wytrzymałość.


2a i 2c w Zoom Natury w Lasach Janowskich

08.06.2017r. uczniowie z klas 2a i 2c, radośnie i twórczo spędzili czas w Parku Rekreacji ZOOM Natury w Laboratoriach Wiedzy, w czasie wspinaczki w Parku Linowym i podczas leśnej zabawy terenowej. Piękna, słoneczna pogoda i zapach lasu to zwiastuny zbliżających się wakacji.


„Legendy lubelskie" w 2a

07.06.2017 r. w środę uczniowie z klasy 2a zaprezentowali uczniom z klas pierwszych, dzieciom z grup "0"A i „0”B z naszej szkoły, zaproszonym gościom z Przedszkola nr 73 w Lublinie, jak również, na popołudniowym spotkaniu, swoim rodzicom, przedstawienie p.t."Legendy lubelskie" przygotowane z okazji 700 - lecia Lublina.


Archidiecezjalny Konkurs Papieski

W Archidiecezjalnym Konkursie Papieskim pt. „Św. Jan Paweł II a moja rodzina” zorganizowanym z okazji 30 – lecia pobytu naszego Ojca Świętego w parafii św. Rodziny w Lublinie jury wytypowało laureatów:


Turniej „Od demokracji do sanacji. Władza i społeczeństwo II RP"

5 czerwca 2017 roku odbył się zorganizowany przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie turniej edukacyjny „Od demokracji do sanacji. Władza i społeczeństwo II RP". Do rywalizacji przystąpiło 18 szkół podstawowych z województwa lubelskiego. Turniej poprowadził dr hab. Marcin Kruszyński (OBBH IPN Lublin). W jury zasiedli: dr Agata Fijuth-Dudek (OBEN IPN Lublin), Agnieszka Mulawa (OBEN IPN Lublin), Agnieszka Skura (OBEN IPN Lublin) oraz dr Tomasz Osiński (OBBH IPN Lublin). Walka była bardzo zacięta i toczyła się do samego końca.


WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA UCZNIÓW KLAS IV NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OKŁADKĘ KSIĄŻKI SZ. SŁAWIŃSKIEGO "MAŁY POWSTANIEC"

Komisja konkursowa w składzie: Ewa Pawłowska – Pecka, Anna Jałowińska wyłoniła następujących laureatów konkursu plastycznego na najpiękniejszą okładkę książki Szymona Sławińskiego „Mały Powstaniec” zorganizowanego dla uczniów klas IV w ramach Programu Rozwoju Czytelnictwa i Tygodnia Bibliotek:


DOŁĄCZ DO NAS

W naszej szkole działają sekcje koszykówki dziewcząt pod patronatem klubu AZS UMCS Lubin. Ogłaszamy nabór na zajęcia profilowane z mini koszykówki dziewcząt obecnych klas III, na przyszły rok szkolny 2017/2018, który odbędzie się 12. 06.2017 na dużej sali gimnastycznej w godzinach 15.00 – 16.30. Zapraszamy!!! W załączniku objaśnienie poszczególnych prób.


Wspieramy zwierzaki

Również w tym roku uczniowie klasy III h aktywnie włączyli się w akcję organizowana przez Samorząd Uczniowski na rzecz Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami "Lubelski Animals". Los bezdomnych psów i kotów nie jest im obcy. Dzieci rezygnowały ze słodyczy i wraz z rodzicami kupowały karmę dla zwierząt: puszki, opakowania z mokrą i suchą karmą, makaron. Wykazały się bardzo dużym zaangażowaniem.
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.


5. PKO Półmaraton Solidarności

Blisko tysiąc osób w sobotę 03.06.2017 roku wzięło udział w Biegach Ulicami Lublina. W tym roku młodzież rywalizowała na dystansie 3 km. Wszyscy wystartowali z ul. Królewskiej w kierunku Zamojskiej i ronda Lubelskiego Lipca, by dobiec ulicą Lubelskiego Lipca do mety w hali Targów Lublin S.A., gdzie również odbył się Sport Festival. Była świetna zabawa i dużo emocji. Całości wydarzeniu sprzyjała piękna i słoneczna pogoda. Jubileuszowe 25. Biegi Ulicami Lublina były imprezą sportową towarzyszącą głównemu wydarzeniu, które miało miejsce 3 czerwca, tj. 5. PKO Półmaraton Solidarności.


Święto Rodziny w 2a przy ognisku

02. 06. 2017 r. uczniowie z klasy 2a wybrali się na lekcję przyrody do lasu, do Nadleśnictwa Świdnik - Punkt edukacji leśnej "Dąbrowa" Lublin. Uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez panią Magdalenę Szczepanik - pracownika Nadleśnictwa Świdnik. Po leśnych zajęciach rozpoczęło się nasze klasowo – rodzinne ognisko. Wszyscy przynieśli ze sobą uśmiechy i wiele pomysłów na wspólną zabawę.


Wyniki konkursu czytelniczego dla uczniów klas IV ze znajomości treści książki Szymona Sławińskiego pt.: "Mały Powstaniec"

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz Tygodnia Bibliotek 57 uczniów klas czwartych wzięło udział w konkursie czytelniczym ze znajomości treści książki Szymona Sławińskiego pt."Mały Powstaniec". Konkurs stanowił podsumowanie cyklu lekcji przeprowadzonych przez nauczycieli języka polskiego oraz zajęć bibliotecznych. Uczestnicy musieli wykazać dogłębną znajomość lektury, odpowiadając na 20 szczegółowych pytań. A oto zwycięzcy konkursu:


Dzień Dziecka - sport - taniec - nauka

1 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka na sportowo, tanecznie i naukowo. Nie zabrakło różnych ciekawych atrakcji. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


WYNIKI KONKURSU PLASTYCZN0 - LITERACKIEGO NA NAJCIEKAWSZY KOMIKS NA PODSTAWIE KSIĄŻKI A. M. GRABOWSKIEGO „WOJNA NA PIĘKNYM BRZEGU” DLA UCZNIÓW KLAS V

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz Tygodnia Bibliotek odbył się konkurs plastyczno - literacki na najciekawszy komiks na podstawie książki A. M. Grabowskiego „Wojna na Pięknym Brzegu” dla uczniów klas V. Komisja konkursowa w składzie: Ewa Pawłowska – Pecka (przewodnicząca), Anna Jałowińska wyłoniła następujących laureatów:


Wyniki konkursu plastyczno – technicznego na najciekawszy model wehikułu czasu z materiałów ekologicznych dla uczniów klas VI w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i Tygodnia Bibliotek

Komisja konkursowa w składzie: Ewa Pawłowska – Pecka, Anna Jałowińska (przewodnicząca) wyłoniła następujących laureatów konkursu plastyczno - technicznego na najciekawszy model wehikułu czasu z materiałów ekologicznych zorganizowanego dla uczniów klas IV w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz Tygodnia Bibliotek:


Zielona szkoła klasy III d

Uczniowie klasy III d uczestniczyli w dniach 30 – 31 maja br. w wyprawie w Góry Świętokrzyskie. Po dotarciu do Nowej Słupi wzięli udział w warsztatach hutniczych, garncarskich, tkackich w Centrum Kulturowo – Archeologicznym. Zapoznali się ze sposobem wykonywania cegieł z lessu, wykuwania narzędzi i ozdób itp. Następnie przeszli Drogą Królewską do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.


Dzień Dziecka na Farmie Iluzji

W ramach obchodów Dnia Dziecka, w upalny wtorek 30.05.2017r. klasy 2b, 2d, 2e, 2f wyjechały na „Farmę Iluzji”. Szukając odpowiedzi na pytanie: co to jest iluzja? dzieci zwiedzały Chatę Tajemnic, Muzeum Iluzji, oglądały Lewitujący Kran, zadumały się przy Niemożliwym Trójkącie. Uczestniczyły też w „lekcji iluzji na wesoło”, rozwiązując szereg zagadek wyjaśniały zjawisko zniekształconej interpretacji istniejących bodźców zewnętrznych. W atmosferze dobrej zabawy, bogatsze o nowe doświadczenia, czego potwierdzeniem jest krótka fotorelacja, z plecakami pełnymi pamiątek wróciły do Lublina.


2a „Szlakiem lubelskich legend”

29.05.2017r. wybraliśmy się na wycieczkę tropem lubelskich legend. 700 lat Lublina, to wspaniała okazja, aby bliżej poznać nasze miasto. W wyprawie towarzyszył nam lubelski Koziołek, którego podobizna widnieje w herbie Lublina. Czy te wszystkie historie zdarzyły się naprawdę? Czy był kiedyś diabelski sąd i kamień przynoszący nieszczęście, a Michał Archanioł pomógł księciu uratować Lublin? Cieszyliśmy się, że możemy zobaczyć, a nawet dotknąć miejsc, o których jest mowa w starych opowieściach.


Spektakl oparty na motywach książki Marcina Szczygielskiego pt.: „Arka czasu”

26 maja 2017r. grupa teatralna Młodzi zdolni wystawiła spektakl oparty na motywach książki Marcina Szczygielskiego pt.: „Arka czasu”. Stanowił on podsumowanie całorocznego projektu „Na straży pamięci…” – II wojna światowa w oczach dziecka realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w poziomach klas IV – VI.


Najlepsi uczniowie odebrali laury i stypendia od prezydenta Lublina

107 uczniów lubelskich szkół podstawowych - laureatów konkursów przedmiotowych stopnia wojewódzkiego oraz ogólnopolskich konkursów tematycznych - odebrało w poniedziałek nagrody i dyplomy od prezydenta Lublina. 84 z nich dostanie ponadto jednorazowe stypendia (w wysokości od 300 do 1200 zł). Najliczniejsza grupa wyróżnionych - 20 uczniów - uczęszcza do naszej Szkoły Podstawowej nr 28 przy ul. Radości 13.


Dzień Mamy w klasie I B

To wyjątkowe święto każdy z nas zna i szanuje. Szczególnie dbają o nie wychowawcy, opiekunowie i nauczyciele dzieci, Ci którym zależy na edukowaniu, wychowaniu i rozwoju najmłodszych. Wychowawcy znają rolę mamy w życiu dziecka i wiedzą, że mądra miłość rodzicielska daje gwarancję tego, aby dzieci były zdrowe, radosne, życzliwe i otwarte na innych.Uczniowie kl. I B nie zapomnieli o Tym Dniu i w sposób szczególny podziękowali mamom za trud w wychowaniu, cierpliwość i bezwarunkową miłość.


Wyniki Szkolnego Konkursu Przyrodniczego dla klas czwartych

W naszej szkole od wielu lat w maju odbywają się konkursy dla uczniów , którzy interesują się przyrodą. Uczniowie rozwiązują testy i sprawdzają swoją wiedzę przyrodniczą. W poziomie klas czwartych dzieci pracują w parach. Dodatkowo wykonują pomoce dydaktyczne na lekcje przyrody. Komisja ocenia test z wiedzy przyrodniczej oraz pracę ( pomysł, estetyka i przydatność na lekcje przyrody). Co roku wszystkie prace uczniów są wystawiane na holu szkoły. W tym roku największą liczbę punktów zdobyli:


Wyniki konkursu teatralnego Parada Postaci Literackich pod hasłem: "Lublin w legendach"

Od wielu lat jedną z atrakcji obchodów Tygodnia Bibliotek w naszej szkole jest konkurs teatralny "Parada Postaci Literackich" adresowany do uczniów klas IV - VI, który odbył się 24 maja. W tym roku nasze miasto obchodzi jubileusz 700- lecia nadania praw miejskich. W związku z tym konkurs odbył się pod hasłem „Lublin w legendach”.


Szkolny Konkurs Wiedzy o Lublinie - wyniki

22 maja w ramach obchodów 700 – lecia miasta Lublin w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Lublinie dla uczniów kl. I i II. Dwuosobowe reprezentacje klas udzielały odpowiedzi na pytania testu, który zamieszczony został na platformie edukacyjnej LIBRUS. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat naszego miasta. Pytania dotyczyły nie tylko historii, ale także czasów współczesnych. Nagrodzone osoby otrzymały dyplomy oraz pamiątkowe medale. Oto wyniki konkursu:


Bitwa na śnieżki w środku maja, czyli wycieczka klas 5A i 5E w Tatry

W dniach 17, 18, 19 maja klasy 5A i 5E wyjechały na wycieczkę szkolną Kraków - Zakopane. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Kraków, między innymi Wawel, Sukiennice, Kościół Mariacki i wiele innych oraz udaliśmy się do miejscowości Małe Ciche na nocleg. Drugiego dnia udaliśmy się na pieszy dwudziesto-kilometrowy surwiwal do Doliny Kościeliskiej i Chochołowskiej. Na szczycie jednego z pagórków leżał śnieg, co stało się główną atrakcją tego dnia i powodem do bitwy śnieżnej w środku maja.


Sukcesy Lenki z 2b

W dniach 17 i 18 maja 2017r. w Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” odbył się 50. Wojewódzki Turniej Poezji Dziecięcej. Lena Zając z klasy 2b uzyskała wyróżnienie w tym konkursie. Dnia 17 maja 2017r. w Szkole Podstawowej nr 51 w Lublinie odbył się VII FESTIWAL PIOSENKI POLSKIEJ pod hasłem „Rozśpiewana Lubelszczyzna”. Uczestniczyło w nim 43 wykonawców z 25 szkół lubelskich i miejscowości województwa lubelskiego. Lenka uzyskała III miejsce. Gratulujemy!


Sukces uczennicy klasy 2b w Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno-Literackim "700 lat Lublina! Piórem i pędzlem o Lublinie"

W marcu 2017 roku uczniowie klasy 2b wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 40 w Lublinie pod hasłem "Lublin oczami młodego malarza". W czwartek 18 maja odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Spośród pięciu prac wysłanych z naszej szkoły wyróżnienie uzyskała Lenka Zając. Gratulujemy.


Klasa III F na wycieczce w Straży Pożarnej

W środę 17 maja 2017 r. wybraliśmy się na wycieczkę do siedziby Straży Pożarnej w Lublinie. Zapoznaliśmy się z trudną i odpowiedzialną pracą strażaków oraz zobaczyliśmy sprzęt jakiego używa się podczas akcji ratunkowych. Wzbogaciliśmy wiedzę na temat bezpiecznych zachowań, Panowie Strażacy uświadomili nam przyczyny powstawania pożarów i istniejących zagrożeń wynikających z zaprószonego ognia.


Wyniki III Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficzno – Literackiego „Zamknij w kadrze, opowiedz piórem”

Już po raz trzeci pasjonaci pióra uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficzno – Literackim „Zamknij w kadrze, opowiedz piórem” organizowanym przez Szkolę Podstawową im.Mieczysława Romanowskiego w Józefowie. Jury, po ocenie zgłoszonych prac, przyznało nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach:


Sukces uczniów w Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym z okazji „Święta Polskiej Niezapominajki” edycja XII Konkurs organizowany przez ZO LOP w Lublinie

Zarząd Okręgu LOP w Lublinie wyraża serdeczne podziękowanie Dyrekcji oraz Nauczycielom placówki za zainteresowanie dzieci Wojewódzkim Konkursem Przyrodniczym z okazji „Święta Polskiej Niezapominajki”. Prace zgłoszone na konkurs ocenione zostały przez profesjonalne jury, w wyniku czego wyłoniono zdobywców nagród oraz wyróżnień. Z państwa placówki nagrody oraz wyróżnienia otrzymali:


Spotkanie z pisarzem w 2a

16 maja 2017 r. w ramach cyklu zajęć „Książki jak czarodziejskie dywany” odwiedził nas wyjątkowy gość. Pan Marek Tabuła, dziadek Wiktorii Zaprawy uczennicy z klasy 2a, jest autorem książek, opowiadań, scenariuszy teatralnych , wierszy dla dorosłych i dla dzieci. Opowiedział nam o swojej twórczości, o tym co sprawiło, że zaczął pisać książki, co było i jest jego inspiracją. Dziękujemy panu Markowi za poruszenie naszej wyobraźni, zachęcenie nas do czytania książek, jak również do pisania włas


Uczniowie zerówek poznają zawody prawnicze

Kolejnym z zaproszonych przez grupy zerowe gości była pani adwokat, która opowiedziała nam o swojej pracy w kancelarii adwokackiej i zaznajomiła nas z charakterem pracy takich osób jak: sędzia, prawnik, prokurator, notariusz.


Kolejna odsłona spotkań z cyklu „Rodzic w roli eksperta”

Tym razem odwiedzili nas rodzice Krzysia pani Iwona i pan Łukasz. Swój zawód przedstawił nam pan Łukasz, który jest fryzjerem. Pan Łukasz przyniósł dużą walizkę, a w niej wszystko czego potrzebuje fryzjer do zrobienia pięknej fryzury: nożyczki, prostownice, suszarki, grzebień, maszynkę do obcinania, szczotki, pelerynę, paletę kolorów farb zmywalnych. Ponadto zaprezentował dzieciom przekrój budowy włosa oraz kamerę, przy pomocy której można było obejrzeć skórę głowy w przybliżeniu.


Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go maja klasy IV-VI

5 maja odbyła się uroczysta akademia z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go maja.


Wyniki konkursu plastycznego "Wiosna w poezji" dla uczniów klas I - III.

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny w czytelni biblioteki szkolnej odbyły się zajęcia dla uczniów klas I –III połączone z konkursem plastycznym „Wiosna w poezji”. Zadaniem uczestników konkursu było wysłuchanie wierszy recytowanych przez uczennice kl. III c na tle muzyki A. Vivaldiego i wykonanie plastycznej interpretacji wybranego utworu poetyckiego. Komisja konkursowa w składzie: Anna Dałek oraz Ewa Pawłowska – Pecka (przewodnicząca) wyłoniła następujących laureatów:


I Przegląd Teatrzyków Freblowskich „Lublin kochamy, Darami to wyrażamy”

Już od najmłodszych lat dziecko bierze czynny udział zarówno w kreowaniu sztuki, jak i jej odbiorze. Dzieci bardzo chętnie podejmują zabawy tematyczne, przyjmują w nich różne role, operują rekwizytami czy przebierają się. Zajęcia teatralne i kontakt ze sztuką mają niebagatelny wpływ na wszystkie sfery rozwojowe. Dnia 28 kwietnia2017 r odbył się I Przegląd Teatrzyków Freblowskich – „Lublin kochamy – Darami to wyrażamy” pod patronatem Froebel.pl...


WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego klas I - III. Gratulujemy Laureatom!!!


Wielkanocne witraże i karczochy

Tym razem uczniowie klasy 3h postanowili wykonać kolorowe witraże i wielkanocne karczochy.


Mapujemy myśli

Mapowanie myśli – mapy myśli to efektowna technika notowania. Tony Buzan, autor techniki wyszedł z założenia, że ludzka pamięć i zdolności analityczne są nieograniczone. Dostęp zaś do zasobów pamięci umożliwiają słowa-klucze, które uruchamiają cały kontekst skojarzeniowy. Wykorzystując „mind mapping” aktywizujemy obie półkule mózgu, na jednej kartce możemy zapisać informacje, które w notatce zajęłyby kilka stron, notujemy i zapamiętujemy nawet 10 razy szybciej, wychodzimy poza utarte schematy myślenia i rozwijamy nasze twórcze zdolności.


Nacobezu w 2g

Uczeń osiąga sukces,jeśli zna cel swojej nauki. W klasie 2g wspólnie ustalamy kryteria sukcesu czyli nacobezu ( na co będę zwracać uwagę).Wiemy, co to jest wejściówka i wyjściowka. Jesteśmy zaangażowani w pracę i odnosimy sukces, który zwiększa naszą motywację do nauki.


Zajęcia otwarte dla nauczycieli w klasie Ic

10 kwietnia 2017 roku odbyły się zajęcia otwarte dla nauczycieli, których tematem były: Kwietniowe przeplatanki z matą Mistrzów Kodowania.


Wyniki szkolnego konkursu mitologicznego „W świecie mitów”

Maksymalna ilość punktów do zdobycia wynosiła 98 pkt. Gratulacje dla wszystkich uczestników, a szczególnie dla laureatów i osób wyróżnionych.


Starsi uczą młodszych

4 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy 2D przy wsparciu Mistrzów Kodowania z klasy 6B - Karola, Adama i Patryka oraz z klasy 6D - Szymona i Michała, stawiali pierwsze kroki w programowaniu.


Kodowanie nie tylko na dywanie

Uczniowie klasy 3 h zmierzyli się z programowaniem. Zajęcia miały pokazać, że nie trzeba być informatykiem, aby zrozumieć podstawy kodowania.
Nazwa może groźnie brzmi, ale same zadania mogą dostarczyć tylko dobrej zabawy. Dzięki niej kształtujemy umiejętności wnioskowania, logicznego myślenia oraz wiązania faktów.
Zadanie jakie zostało postawione przed uczniami pokazało, że każde dziecko może osiągnąć sukces.


„Wielkanocne zwyczaje – baranki, pisanki i inne niespodzianki…”

5 kwietnia 2017 r w klasach 2f, 3c i 3e obyły się zajęcia plastyczno-artystyczne pod hasłem „Wielkanoc tuż, tuż…”. Wśród kolorowych pisanek nie zabrakło żółciutkich kurczaczków, kaczuszek i pięknych kartek świątecznych. Radości było co nie miara, a czas upłynął nam bardzo szybko. Uczniowie wykazali się dużą oryginalnością i pomysłowością swoich prac.


Rodzic w roli eksperta – kolejne spotkania

Czym zajmują się moi rodzice? – poszerzenie wiedzy dzieci o zawodach wykonywanych przez dorosłych. W roli ekspertów wystąpili rodzice dzieci z gr 0 A – Pani Agata Kornacka – ekspert do spraw żywienia oraz Pani Beata Piechnik – lekarz laryngolog. Dzieci z gr 0 A i 0 B miały przyjemność uczestniczyć w warsztatach przygotowanych przez rodziców.


WYNIKI ETAPU WOJEWÓDZKIEGO XXII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 - 1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego –za wolność Waszą i Naszą"

WYNIKI ETAPU WOJEWÓDZKIEGO XXII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 - 1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego –za wolność Waszą i Naszą". W etapie wojewódzkim można było uzyskać 52 pkt. Aby zostać laureatem należało uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi. Po sprawdzeniu prac i podliczeniu punktów przez Komisję Konkursową wyniki są następujące. Laureatami konkursu zostali następujący uczniowie :


Uczymy się programowania z zestawem „Scottie Go!”

W poniedziałek 3 kwietnia uczniowie klasy II b uczyli się programowania z wykorzystaniem zestawu "Scottie Go!". Pod kierunkiem starszych kolegów z klasy IV D dzieci układały z kartonowych klocków skrypty i skanowały je za pomocą tabletów. Dobrze utworzony skrypt pozwalał zabawnemu kosmicie Scottiemu wykonywać kolejne zadania. Dziękujemy kolegom z klasy IV d i ich wychowawczyni pani Annie Jałowińskiej za bardzo ciekawe, emocjonujące zajęcia.


Spotkanie dyrektora szkoły z rodzicami uczniów klas trzecich i szóstych

Informujemy, że w dniu 30 marca 2017 roku odbędzie się spotkanie Pana Dyrektora Marka Błaszczaka z rodzicami uczniów klas trzecich i szóstych.


Zapraszamy do udziału w konkursie mitologicznym "W świecie mitów"

W konkursie mogą brać udział uczniowie klas IV-VI. Uczestnicy przystępują do rozwiązywania zadań indywidualnie. Laureaci zostaną wyłonieni spośród uczestników, którzy zdobędą największą liczbę punktów. Trzy pierwsze miejsca zostaną nagrodzone - nagrody książkowe i cząstkowe oceny celujące z historii i języka polskiego.


Wielkanocne warsztaty 2a

23 marca uczniowie z klasy 2a wybrali się do siedziby Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie. Spotkanie z twórczynią ludową z okolic Krzczonowa panią Bogumiłą Wójcik, jej praca twórcza i działalność artystyczna obudziły naszą wrażliwości na tradycję regionu.


III miejsce Wiktorii Wójcik z klasy III C w CITY TRAIL JUNIOR LUBLIN

Wiktoria Wójcik z klasy III C zajęła III miejsce w CITY TRAIL JUNIOR LUBLIN w kategori 2. Wika biega od 4 roku życia i odnosi kolejne sukcesy w tej dziedzinie sportu. Gratulujemy i trzymamykciuki !!!


Mistrz Komputera - III etap

W dniu 22 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie odbył się III etap Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Mistrz Komputera” - pod patronatem honorowym Lubelskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Lublin.


Zabawy kl. I B z matą Mistrzów Kodowania

Uczniowie kl. I B uczestniczyli w zajęciach integracyjnych z kl. I C z wykorzystaniem maty edukacyjnej. Długo czekaliśmy na możliwość wzięcia udziału w takich zajęciach. Pani Beata Bukowska – wychowawca kl. IC zapoznała nas z zasadami obowiązującymi podczas pracy z matą, a potem z radością uczestniczyliśmy w różnych grach, m.in...


Projekt „Zdrowie” w klasie 2b

Od początku marca omawialiśmy zagadnienia związane ze zdrowiem. Dzieci wykonywały w zespołach plakaty pod hasłem - Co wpływa na nasze zdrowie? Prowadziły doświadczenia i obserwacje dotyczące ochronnego działania pasty do zębów. Przypomnieliśmy sobie zasady prawidłowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Na podsumowanie cyklu zajęć w środę 22 marca zorganizowaliśmy dzień zdrowego śniadania. Samodzielnie przygotowane drugie śniadanie wyglądało i smakowało wyśmienicie. Lubimy takie zajęcia!


WYNIKI TRZECIEGO ETAPU KONKURSÓW TEMATYCZNYCH DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

Zakończyły się zmagania konkursowe w konkursach przedmiotowych dla szkół podstawowych. Miło nam poinformować, że nasza szkoła może się pochwalić 23 tytułami laureata w roku szkolnym 2016/2017. A oto nasi mistrzowie >>>>>


Zerówkowicze witają wiosnę. Wiosna, wiosna … ach to Ty

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny - 21 marca - był bardzo kolorowy i wesoły w oddziałach 0”A” i 0”B”. Dzieci przygotowały kolorowe, ekologiczne wiosenki z drewnianych łyżek oraz gotowały pyszną zupę wiosenną. Podczas zajęć układane były postacie Pani Wiosny z wykorzystaniem darów Froebla. Wesołym, barwnym korowodem przeszliśmy osiedlowymi ulicami, by powitać WIOSNĘ. Popołudniu odbyło się poetyckie spotkanie z udziałem rodziców na którym zostały odczytane wiersze autorstwa samych dzieci.


Nauka programowania w zerówce, Ozobot – „mały pomocnik nauczyciela”

Obecnie w polskiej edukacji coraz częściej pojawiają się terminy: kodowanie, programowanie, robotyka czy nawet mechatronika. Niebawem nauka programowania czy robotyki wejdzie w zakres obowiązków nie tylko nauczycieli zajęć komputerowych ale również nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Zarówno nauka programowania jak i robotyki mogą być łatwe i ciekawe. Wystarczy odrobina kreatywności i właściwe narzędzia. Ozobot- nazywany jest małym pomocnikiem nauczyciela i on był bohaterem zajęć pokazowych w oddziałach zerówek przy SP 28.


Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy z okazji „Święta Polskiej Niezapominajki” edycja XII Konkurs organizowany przez ZO LOP w Lublinie

Zapraszamy do udziału w Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym z okazji Święta. Polskiej Niezapominajki organizowanym przez ZO LOP w LUBLINIE. Prace wraz z wypełnionym przez rodziców zgłoszeniem należy przynosić do swojego nauczyciela przyrody, zaś uczniowie klas młodszych do wychowawcy, w terminie do 24 kwietnia 2017 r. Szczegóły w załącznikach.


Klasa 2g - kodowania uczy się

15.03.2017 r. Mistrzowie Kodowania z klasy 4d postanowili podzielić się swoją rozległą wiedzą z zakresu programowania z uczniami klasy 2g (integracyjnej). Tego dnia niecierpliwie czekaliśmy na swoich gości. Wiedzieliśmy, że nauczymy się czegoś niezwykłego. I nie zawiedliśmy się. Z wypiekami na twarzy kodowaliśmy pod kierunkiem starszych kolegów. Chętnie będziemy rozwijać umiejętność kodowania. Bardzo dziękujemy starszym kolegom za wspaniałe spotkanie.


Zakodowany robot na zajęciach u pierwszaków

Czy można zaprogramować robota tak, by wykonywał określone czynności? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczniowie klasy I C podczas kolejnych zajęć z kodowania.


Kangur 2017 - przydział klas do sal

Kangur 2017 - przydział klas do sal


Turniej Wiedzy Ekonomicznej PECUNIA

9 marca w Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego odbył się Turniej Wiedzy Ekonomicznej PECUNIA. Wzięło w nim udział 13 grup z różnych lubelskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 6b – Nina Kotowska, Zuzia Tomczuk, Jarek Czekalski oraz Patryk Leszczyński. Kibicowała im spora grupa koleżanek i kolegów z klasy wraz z wychowawczynią Hanną Wicha. Uczniowie zmagali się z różnego rodzaju zadaniami dotyczącymi pieniądza, banków i inwestowania. Wszystko w klimacie dobrej zabawy. Nasza drużyna zajęła 6 miejsce. Zwycięzcy i uczestnicy turnieju otrzymali nagrody sponsorowane przez banki PKO BP SA i BGŻ BNP PARIBAS.


KANGUR MATEMATYCZNY - ZMIANA TERMINU

Dnia 16 marca 2017 roku o godzinie 8:00 odbędzie się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs - KANGUR MATEMATYCZNY. Zbiórka przed salami o godz. 7:45.


Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy „Ziemia – Nasz Dom”

Gimnazjum nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie pragnie zaprosić uczniów klas IV - VI Państwa szkoły do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym „Ziemia – Nasz Dom” organizowanym przez naszą szkołę. Uczestnik Konkursu ma za zadanie wykonać techniką dowolną pracę plastyczną w formacie A3. Prace konkursowe należy przesłać do dnia 10.04.2017 r. na adres Organizatora: Gimnazjum nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie, ul. Szkolna 6, 20 – 124 Lublin, Tel. 81 7478943


Warsztaty w cukierni - IB

Z okazji Dnia Kobiet nasza klasa wybrała się do cukierni artystycznej CREMY. Warsztaty rozpoczęliśmy od omówienia produktów, których używa się do wypieków babeczek. Uczniowie degustowali nadzienie, którym potem wypełniali swoje słodkości. Następnie omówione zostały kolejne etapy wyrobu i dekoracji babeczek. Z zapałem każdy rozpoczął pracę nad swoją mufinką. No i nadszedł czas na słodki poczęstunek. PYCHA!


I miejsce w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym

Kolejny sukces naszej uczennicy Wiki Wójcik z klasy III C, tym razem I miejsce w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Zaproszenie do udziału w Konkursie Fotograficzno-Literackim „Zamknij w kadrze, opowiedz piórem”

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem, który znajduje się w załączniku


Kosmiczne zabawy z matą Mistrzów Kodowania

Podczas kolejnych zajęć z kodowania pierwszaki zajmowały się tematyką związaną z kosmosem. Układały na macie rakietę według instrukcji zawartej w słuchanym opowiadaniu. Odkodowywały nazwy planet, by ułożyć schemat Układu Słonecznego. Uzupełniały w rakiecie zbiorniki z paliwem, bawiąc się w grę matematyczną.


2a z wizytą w Przedszkolu nr 73

28.02.2017 dzieci z grupy "Fantastycznych Elfów” z Przedszkola nr 73 w Lublinie wraz z wychowawczynią p. Beatą Brodowską zaprosiły nas na imieniny swojej grupy. Z tej okazji przygotowały dla nas przedstawienie pt.: "Kopciuszek". Oczarowała nas gra małych aktorów, barwne dekoracje i serdeczne przyjęcie. Na książęcym balu zostaliśmy poczęstowani słodkimi smakołykami. W prezencie imieninowym przygotowaliśmy dla „Fantastycznych Elfów” muzyczną niespodziankę.


Cybernauci w naszej szkole

24 lutego 2017 roku uczniowie klas: IIIC, IIIG, IVA, IVD, VB i VC uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, w ramach programu „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”.


Mali badacze w grupie OA

Dzięki różnego rodzaju eksperymentom zaczynamy lepiej rozumieć świat. Co ważniejsze, wciąż chcemy dowiadywać się więcej. Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy i eksperymenty o charakterze badawczym. Chociaż niektóre z nich wydają się trudne, bo związane z nieznaną jeszcze fizyką lub chemią, to jednak dają dziecku okazję do odkrywania fascynującego świata przyrody i techniki.


Majsterkowo - Skrzynka na „skarby” w klasie IIIE

Dnia 24 lutego 2017 r. uczennice i uczniowie klasy III e uczestniczyli w warsztatach Majsterkowo - Skrzynka na „skarby”, organizowanych w Castoramie Lublin I. Pod kierunkiem pań prowadzących zajęcia uczniowie składali, kleili i ozdabiali swoje skrzynki, wykorzystując różne, dostępne materiały. Wszyscy pracowali z dużym zaangażowaniem. Wykonane prace oraz drobne upominki dzieci zabrały do domu.


FINAŁ SZKOLNEGO KONKURSU „MISTRZ ORTOGRAFII UCZNIÓW KLAS DRUGICH”

Dnia 21 lutego 2017 roku odbył się finał Szkolnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas drugich. Do drugiego etapu przystąpiło 14 uczniów. I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii Uczniów Klas Drugich uzyskała uczennica z klasy II b Aleksandra Narębska. II miejsce zajął Szymon Bronicki z klasy II f, III miejsce - Tymoteusz Chojecki z klasy II d. Gratulujemy!


Mistrz Komputera II etap

21.02.2017 r. w naszej szkole odbył się II etap Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "MISTRZ KOMPUTERA". 99 uczniów z 54 szkół podstawowych z całego województwa rozwiązywało test z pytaniami otwartymi.


Dzień babci i dziadka w 2G

Bardzo kochamy nasze babcie i dziadków. Postanowiliśmy przygotować dla nich koncert, by zaprezentować swoje talenty. Mateusz zagrał na gitarze, Ryszard i Natalia na flecie. Lilianna i Dawid uświetnili nasz koncert wspaniałym tańcem. Recytowaliśmy wiersze i śpiewaliśmy piosenki. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem we wspólnym gronie.


Freblowski poranek w oddziale 0A

Freblowskie poranki to bezpłatne spotkania dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. Zajęcia odbywają się w godzinach porannych (9:00 -11:00) na terenie całej Polski. Spotkania są wspaniałą okazją do obserwacji zajęć prowadzonych w nurcie pedagogiki freblowskiej. Dnia 16 lutego w zerówce 0A odbył się taki freblowski poranek i miło nam było gościć w naszym oddziale wielu nauczycieli zainteresowanych pedagogika freblowską.


Pokaz starodawnych przedmiotów w zerówkach

14.02.2017 r. w zerówkach gościliśmy dziadka Patryka z grupy „0” b – pana Leszka, który opowiedział nam o swojej pasji, jaką jest kolekcjonowanie starodawnych przedmiotów.


Spotkanie z myśliwymi w 2A

14.02.2017 r. w ramach zajęć "Poznajemy zawody swoich najbliższych" uczniowie z klasy 2a spotkali się z p. Krzysztofem Oleszczukiem /wujkiem Mikołaja Łuczkiewicza ucznia z naszej klasy / i p. Łukaszem Fedeńczukiem, myśliwymi z Zarządu Okręgowego PZŁ w Lublinie. Goście opowiadali o zwyczajach i ulubionych "daniach" zwierząt leśnych.


Mata Mistrzów Kodowania dobra dla wszystkich...

13 lutego, podczas godziny z wychowawcą, uczniowie klasy IV D uczestniczyli w zajęciach integracyjnych z wykorzystaniem maty edukacyjnej Mistrzów Kodowania.


Dni Otwarte w Akademii Świetlicowej

W czasie Dnia Otwartego (11.02.2017r.) witaliśmy naszych gości w Akademii Świetlicowej, która na wzór Akademii Pana Kleksa oferowała liczne atrakcje dla przyszłych uczniów.


Dzień otwarty w naszej szkole

W dniu 11 lutego gościliśmy dzieci i rodziców zainteresowanych ofertą oddziałów 0 i klas pierwszych.


Rodzic w roli eksperta w grupie 0 A

Czym zajmują się moi rodzice? – poszerzenie wiedzy dzieci o zawodach wykonywanych przez dorosłych. Takim tematem rozpoczęłyśmy cykl spotkań z rodzicami dzieci z grupy 0A występujących w roli ekspertów z różnych dziedzin. Pierwszym naszym gościem był tato Paulinki – Pan Wojtek, który jest ratownikiem medycznym. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak można pomóc osobie w nagłym wypadku, jak można udzielić pierwszej pomocy oraz jak poprawnie wezwać pogotowie ratunkowe do poszkodowanego.


Zabawa karnawałowa klas IV - VI

W dniu 8 lutego odbyła się zabawa karnawałowa dla klas IV - VI.


Dzień Babci i Dziadka w O B

8 lutego o godz. 16.00 w grupie O B odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.


Uczymy się z matą edukacyjną Mistrzów Kodowania

Nadszedł długo oczekiwany moment, kiedy mogliśmy rozpocząć naszą przygodę z matą. Wspólnie opracowaliśmy zasady obowiązujące podczas zajęć i na początek z radością uczestniczyliśmy w zabawach matematycznych.


Wyróżnienie w Regionalnym Konkursie Informatycznym "Dzień Bezpiecznego Komputera"

3 lutego 2017 r. odbył się finał XIII Regionalnego Konkursu Informatycznego "Dzień Bezpiecznego Komputera". Uczennica naszej szkoły Julia Tarnowska z kl. VI C uzyskała wyróżnienie. Gratulujemy!


Spotkanie z lalkarzem

02.02.2017 r. uczniowie z drugich klas: 2a, 2b, 2c, 2d, 2f, 2g wybrali się do Teatru H.Ch. Andersena na spektakl pt.: „Zwierzęta Dr. Dolittle” w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. Przedstawienie pełne barwnych zwierząt, skocznych melodii i dobrej zabawy bardzo podobało się małym widzom. Ubogacającym momentem wizyty w teatrze było spotkanie dzieci z lubelskim lalkarzem – mechanizatorem i konstruktorem lalek, panem Marianem Miką, który bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy, o tym, jak robi się pacynki i kukiełki.


„Mozaika” w klasie 2a

31.01.2017 r. z cyklu zajęć „Poznajemy zawody naszych rodziców”, w klasie 2a odbyło się spotkanie z p. Barbarą Łukiewicz - mamą Moniki uczennicy naszej klasy i p. Małgorzatą Samborską – tworzącymi swoje prace w technice znanej już w starożytności, ale wzbudzającej podziw również w naszych czasach. Artystki przygotowały prezentację na temat mozaiki występującej na świecie, jak również przedstawiły swoje prace.


Zajęcia z Darami Froebla w klasie 1 B

No i nasza klasa doczekała się zajęć z Darami Froebla. Pani Barbara Bałdyga odwiedziła klasę IB i omówiła zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas ferii zimowych na podstawie opowiadania pt. „ Nowe łyżwy Adama”. Dary to materiały, które mają postać wełnianych piłeczek oraz zestawów drewnianych klocków, w kształcie sześcianów, walców, graniastosłupów, to mozaiki, patyczki, pierścienie, i punkty.


Zagadkowe ferie zimowe – czyli jak bezpiecznie się bawić.

Poznanie zasad bezpiecznych zabaw zimowych to główny cel ostatnich przed feriami zajęć w klasie I C, w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej.


Jasełka w 2a

11 stycznia 2017r. odbyło się noworoczne spotkanie Rodziców i uczniów klasy 2a. Dzieci zaprezentowały swoim najbliższym spektakl „Mądrość Mądrości, Światłość Światłości”, w którym za pomocą pantomimy ukazały biblijny obraz stworzenie świata, taniec „ciemności”, narodzenie Pana Jezusa i radosny „taniec aniołów”. Wszyscy uczniowie z ogromnym zaangażowaniem śpiewali kolędy i grali na flażoletach.


"Wszyscy mamy peHa - warsztaty Uniwersytetu Dziecięcego Unikids w klasie III F

Kwasy i zasady można znaleźć praktycznie wszędzie: np. w warzywach, owocach i mleku, w kosmetykach i glebie. Uczniowie klasy III F kolejny rok biorą udział w zajęciach warsztatowych Uniwersytetu Dziecięcego Unikids. Podczas warsztatów z chemii dzieci dowiedziały się jak można sprawdzić, czy dana substancja jest kwasem czy zasadą i same przeprowadzały doświadczenia.


Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt. „Święta Rodzina okiem dzieci i młodzieży – projekt bombki bożonarodzeniowej”

W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. „Święta Rodzina okiem dzieci i młodzieży – projekt bombki bożonarodzeniowej” Kamila Kancik z klasy 2a zajęła II miejsce, zaś Aleksandra Woźniak z klasy 2f – III miejsce. Konkurs odbył się w naszym Gimnazjum Nr 11 pod patronatem Prezydenta Lublina p. Krzysztofa Żuka. Gratulujemy pięknie dziewczętom!


Freblowskie zegary

Czy ludzie zawsze mierzyli czas i tak strasznie się spóźniali... Chyba nie. A jak to było kiedyś? Już od bardzo dawna, ludzie zdawali sobie sprawę z upływającego czasu. Wcale go nie mierzyli, ale wiedzieli, że po nocy wstaje dzień, a potem znowu nadchodzi pora snu i odpoczynku, czyli noc. W ciągu dnia także zauważali upływ godzin, bo co jakiś czas odczuwali głód. Później, kiedy człowiek przestał wędrować z miejsca na miejsce i zaczął uprawiać ziemię, zaobserwował, że z upływem czasu są związane duże, powtarzające się zmiany w przyrodzie. My nazywamy je dzisiaj porami roku.


Rebusy i literowe labirynty w I C

Rozwiązywanie rebusów związanych z zimową tematyką, czy zbieranie liter w labiryncie i układanie z nich zdań to zadania pierwszaków podczas kolejnych zajęć w ramach innowacji pedagogicznej.


Wyróżnienie w III Diecezjalnym Konkursie Plastycznym „Święci wokół nas – mój ulubiony święty”

Tymoteusz Poźniak z klasy 0B zdobył wyróżnienie w III Diecezjalnym Konkursie Plastycznym „Święci wokół nas – mój ulubiony święty”. Tymkowi serdecznie gratulujemy!


WIGILIA W KLASIE III D

Tradycyjnie jak co roku uczniowie klasy III d z wychowawcą i rodzicami spotkali się na klasowej wigilii. Po wspólnej modlitwie składali sobie życzenia i śpiewali kolędy. Spotkanie umiliły utalentowane koleżanki grą kolęd na wiolonczeli i keyboardzie: Martyna Dorosz, Dominika Dylon, Emilka Goliszek i Milena Rusinek. Rodzice zadbali o świąteczną oprawę stołu, na którym znajdowały się kolorowe pierniczki i inne smakołyki. Spotkanie upłynęło nam w bardzo miłej i świątecznej atmosferze.


Przedstawienie świąteczne "Dziewczynki z zapałkami są wśród nas" przygotowane przez uczniów klasy III F

Przedświąteczny okres to dobry czas na jedną z najbardziej znanych i poruszających baśni Hansa Christiana Andersena pt. "Dziewczynka z zapałkami". Na jej motywach został oparty spektakl "Dziewczynki z zapałkami są wśród nas". Tą wzruszającą opowieść o niesprawiedliwości, samotności, ale w pewien sposób także o nadziei przedstawili uczniowie klasy III F dla społeczności szkolnej. Wierzymy, że przedstawienie poruszyło serca oglądających i uświadomiło, że warto uważnie czytać „Baśnie” Andersena, gdyż uwrażliwiają nas one na nieszczęścia i krzywdy ludzi, którzy żyją często obok nas.


Warsztaty bożonarodzeniowe w grupie 0B

W ramach przygotowań do Bożego Narodzenia w grupie 0 B odbyły się warsztaty tworzenia ozdób świątecznych, na które licznie przybyli rodzice i dziadkowie, a także zaproszona przez wychowawczynie p. dyrektor J. Włodarczyk. Spotkanie rozpoczęło się prezentacją zajęć z wykorzystaniem Darów Froebla. Następnie dzieci wspólnie z rodzicami oraz babciami wykonały ozdoby choinkowe i stroiki. W świąteczny nastrój wprowadziło wszystkich wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.


WYNIKI ETAPU REJONOWEGO XXII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 - 1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego –za wolność Waszą i Naszą".

WYNIKI ETAPU REJONOWEGO XXII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 - 1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego –za wolność Waszą i Naszą". Po sprawdzeniu prac i podliczeniu punktów przez Komisję Konkursową do III etapu - wojewódzkiego udało zakwalifikować się spośród uczniów, którzy zdobyli co najmniej 80% punktów 4 uczniów z naszej szkoły. Uzyskali oni następujące wyniki (maksymalnie można było uzyskać 49 punktów):


Multimedialny Turniej Wiedzy o książce A. M. Grabowskiego "Wojna na Pięknym Brzegu" i o wojennej Warszawie dla uczniów klas V.

21 grudnia w sali teatralnej obył się Multimedialny Turniej Wiedzy o książce A. M. Grabowskiego "Wojna na Pięknym Brzegu" i o wojennej Warszawie. Były to jednocześnie zajęcia otwarte, mające na celu badanie kompetencji czytania w poziomie klas V. Konkurs został przygotowany przez nauczycieli: p. Ewę Pawłowską - Peckę, p. Marzannę Pogonowską i p. Grzegorza Pydę. Dodatkową atrakcją rozgrywek były scenki teatralne w wykonaniu grupy „Młodzi zdolni” przygotowane pod kierunkiem p. Marzeny Wróblewskiej


„Przerwa, którą polubicie”

20 grudnia 2016 roku w ramach działań profilaktycznych, propagujących aktywne spędzanie przerw między i śródlekcyjnych, realizowany był szkolny program „Przerwa, którą polubicie”. Każda z klas I – III, przygotowała swoje ulubione zabawy oraz formy spędzania przerwy. Wspólnie bawiliśmy się i chustą, nie zabrakło zabaw ruchowych, gimnastyki czy karaoke.


Gala finałowa programu "Bezpieczna e-szkoła"

19 grudnia 2016 r. w Akademickim Centrum Kultury "Chatka Żaka" odbyło się podsumowanie udziału szkół podstawowych i gimnazjalnych w programie "Bezpieczna e-szkoła" realizowanym przez Fundację "5Medium". Z naszej szkoły w projekcie uczestniczyli uczniowie klasy VI B, którzy od września do grudnia brali udział w kolejnych etapach przedsięwzięcia.


Warsztaty plastyczne w klasie 3B

Uczniowie klasy 3B podczas warsztatów plastycznych wykonali przepiękne ozdoby świąteczne. WESOŁYCH ŚWIĄT !!!


XIII Regionalny Konkurs Informatyczny "Dzień Bezpiecznego Komputera" - etap szkolny

14 grudnia odbył się etap szkolny XIII Regionalnego Konkursu Informatycznego "Dzień Bezpiecznego Komputera". 24 uczniów, którzy zgłosili się do konkursu, rozwiązywało test opracowany przez organizatora konkursu, którym jest Zespół Szkół Energetycznych w Lublinie.


KLASA 3 a PIECZE BABCINE CIASTECZKA

Wielka radość zagościła na twarzach uczniów klasy 3 a w dniu 14 grudnia 2016 roku. Długo oczekiwane przez dzieci Kochane Babcie zjawiły się w naszej klasie, by opowiedzieć nam o obrzędach i zwyczajach bożonarodzeniowych, które miały miejsce w czasach ich lat dziecięcych. Później wspólnie upiekliśmy przepyszne „Babcine ciasteczka”. Dzielimy się z Wami nie tylko życzeniami WESOŁYCH ŚWIĄT, ale i PRZEPISAMI NASZYCH KOCHANYCH BABĆ : ANI, BASI, IRENKI, LUCYNKI.


Zabawy symetryczne w I C

W ramach zajęć z kodowania pierwszoklasiści tym razem mieli okazję uczestniczyć w zabawach symetrycznych. Z zielonych prostokątów wspólnie układali choinkę i symetrycznie "zawieszali" własnoręcznie zrobione bombki.


Warsztaty naukowe Unikids w I a

Uczniowie klasy I a uczestniczą w warsztatach naukowych Unikids prowadzonych przez naukowców z lubelskich uczelni. Na zajęciach z zoologii uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób zwierzęta postrzegają świat, do czego służą zwierzętom zmysły, w jaki sposób są rejestrowane i przetwarzane bodźce z otoczenia.


WYNIKI ETAPU OKRĘGOWEGO KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

6 grudnia zostały podane wyniki konkursów przedmiotowych etapu okręgowego. Miło nam poinformować, że mamy aż 28 szans na zwycięstwo w ścisłym finale. Serdecznie gratulujemy!!! A oto nasi zwycięzcy:


Mikołaj w grupe 0A

Dzień 6 grudnia to długo oczekiwany dzień dla każdego dziecka. Tego dnia nasz grupa O „A” rozpoczęła mikołajki od koncertu w Filharmonii lubelskiej. Było muzycznie i bardzo świątecznie. A potem to już oczekiwanie w sali na przybycie Świętego. Starannie przygotowaliśmy się na jego przybycie. Poznaliśmy historię Świętego Mikołaja i tradycję obdarowywania prezentami. Wszystkie dzieci odśpiewały piosenkę „Idzie św. Mikołaj”.


Mikołaj w klasie 2f

Wielka radość zagościła dzisiaj na twarzach uczniów naszej klasy. Długo oczekiwany przez dzieci gość zjawił się w szkole z workiem pełnym prezentów. Każdy uczeń z klasy otrzymał piękny upominek. DZIĘKUJEMY CI, ŚWIĘTY MIKOŁAJU!!!


Mikołajki w 4D

Uczniowie klasy 4D zorganizowali w naszej szkole zbiórkę słodyczy, a 6 grudnia, w ramach Mikołajek, przygotowali ogromną paczkę, którą osobiście przekazali dzieciom ze Szkoły Specjalnej przy Domu Pomocy Społecznej w Matczynie.


Mikołajkowe kodowanie pierwszaków

Uczniowie klasy I C uczestniczą w zajęciach: „Kodowanie – nauka przez zabawę w klasach I-III”, w ramach „Pilotażowego wdrażania programowania do edukacji formalnej w oparciu o innowacje pedagogiczne”.


Eksperymentujemy i zadania wykonujemy

28 listopada 2016r. mieliśmy zajęcia z Unikidsu Fizyczne jaja. To były bardzo ciekawe doświadczenia. Prowadzący pokazali nam między innymi siłę bezwładności oraz jak odróżnić surowe jajko od gotowanego. Po zajęciach robiliśmy doświadczenia z wodą, octem, sodą i spinaczami (np. wulkan, nurek Kartezjusza). Nadmuchiwaliśmy balony za pomocą octu i sody.


Konkurs z języka angielskiego "Flagi i Symbole Zjednoczonego Królestwa"

Nauczyciele języka angielskiego zapraszają klasy IV-VI do wzięcia udziału w konkursie pt. „Flagi i Symbole Zjednoczonego Królestwa”


„Hokus pokus, czary mary, aby wróżby się spełniały złóżmy dary”

„Hokus pokus, czary mary, aby wróżby się spełniały złóżmy dary” Tymi słowami dzieci w piątek 30 listopada rozpoczęły zabawę andrzejkową. Każde dziecko wrzuciło monetę do miski z wodą, aby tym samym zapewnić sobie dobrą zabawę i pomyślne wróżby. Dla dzieci była to ogromna niespodzianka. Odczytywanie znaków i przepowiedni wprowadziło wszystkich w tajemniczy nastrój. Dzieci poznały historię wróżb andrzejkowych oraz najbardziej popularne wróżby „Wyścig butów”, „Magiczne przedmioty”, „Rzucanie koś


Z okazji Święta Szkoły...

Dni oscylujące wokół Święta Szkoły to czas, w którym nauczyciele starają się poprzez różnorodne działania wychowawcze pogłębiać wiedzę uczniów na temat patrona naszej placówki. Jedną ze stosowanych od wielu lat przez p. Ewę Pawłowską – Peckę form pracy, cieszącą się niesłabnącym zainteresowaniem, są spotkania z Synami Pułku organizowane w czytelni biblioteki szkolnej.


Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia w grupie 0A

25-go listopada dzieci z grupy 0 A uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci do krainy zabrały swoje ulubione pluszaki: misie, miśki i misiaczki razem z nimi wysłuchały opowieści o historii powstania pluszowego misia. Przy muzyce pląsały, tańczyły i śpiewały. Rozwiązywały misiowe zagadki, układały puzzle wykonywały poranną gimnastykę ze swoją maskotką.


„Drzewko za makulaturę”

W październiku grupa 0 A wzięła udział w akcji ekologicznej „Drzewko za makulaturę” zorganizowaną przez Kurier Lubelski wraz Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Lublinie. W zamian za makulaturę otrzymaliśmy sadzonki sosny, świerku, modrzewia, buka i dębu. Nowe drzewka zasadziliśmy przed szkołą. Celem akcji jest kształtowanie ekoświadomości dzieci, podnoszenie ich ekologicznej kultury, a także upowszechnianie pozytywnych wzorców zachowań wobec środowiska naturalnego. Poprzez zbiórkę makulatury należy rozumieć zbiórkę wyłącznie odpadów takich jak: gazety, ulotki, książki, tektura lub opakowaniowa.


,,Pokochaj pluszowego misia...

25 listopada 2016r. uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi paniami,wzięli udział w Światowym Dniu Pluszowego Misia. Do naszej szkoły zawitał Kubuś Puchatek, który serdecznie powitał wszystkie dzieci, po czym przeczytał jedną ze swoich przygód. Uczniowie zobaczyli portrety misiów z różnych bajek, zaśpiewały ,,misiową piosenkę oraz pobawiły się swoim pluszakiem. Wszyscy bardzo chętnie odpowiadali na zadane pytania i zagadki. Spotkanie uświetnił występ taneczny ucznia klasy 2g-Dawida Russ. który jest zdobywcą wielu nagród w dziedzinie tańca.


Majsterkowo Pudełko na „skarby”

25 listopada 2016 r. klasa III h uczestniczyła w zajęciach Pudełko na „skarby”, organizowanych w Castoramie Lublin II. Ich celem było rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększanie wiedzy i świadomości ekologicznej.


„Total i Zator” w klasie 2a

25.11.2016r. z cyklu zajęć „Poznajemy zawody naszych rodziców” w klasie 2a odbyła się lekcja muzyki z udziałem muzyków lubelskiego zespołu rockowego „Total i Zator” - Wojciechem Łukiewiczem /gitara/ - tatą Moniki uczennicy naszej klasy i Andrzejem Kępskim /wokal/. Zaproszeni goście zaprezentowali nam instrumenty muzyczne: gitarę akustyczną, gitarę elektryczną, skrzypce, werbel, grzechotki.


II miejsce w Międzyszkolnych Zawodach Lekkoatletyka dla każdego dla uczniów klas III

22 listopada 2016r. reprezentacje klas III c i III h wzięły udział Międzyszkolnych Zawodach Lekkoatletyka dla każdego, odbywających się w Hali Sportowej przy Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie. Celem zawodów było popularyzowanie lekkiej atletyki, poprawa stanu zdrowia i sprawności fizycznej dzieci, promowanie atrakcyjnych form zajęć ruchowych i zachęcanie do podejmowania aktywności fizycznej.


Sukces uczniów naszej szkoły w konkursie organizowanym przez LUBELSKI ODDZIAŁ LOP

Wyniki II edycji wojewódzkiego konkursu dla młodzieży szkolnej pod tytułem: „Zwierzęta wokół nas”, konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-3 SP pod tytułem ”Leśna rodzina”, konkurs plastyczny dla dzieci z klas 4-6 szkół podstawowych pod tytułem „Skrzydlaci sprzymierzeńcy lasu, konkurs fotograficzny „Zwierzęta wokół nas” dla dzieci z klas 4 – 6 szkół podstawowych >>>


25 X bieżącego roku pożegnaliśmy Syna Pułku - Stanisława Małeckiego

25 X br. pożegnaliśmy Stanisława Małeckiego, żołnierza AK ps.”Kostka”, prezesa Środowiska Żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Lublinie, wieloletniego wiceprezesa Stowarzyszenia Synów Pułku Ziemi Lubelskiej oraz przedstawiciela patrona Szkoły Podstawowej nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej.


Wycieczka do Piekarni „Pola” 2A

16.11.2016 r. w ramach zajęć poznajemy różne zawody, wybraliśmy się na wycieczkę do Piekarni „Pola” w Stasinie k/Motycza. Zwiedziliśmy współczesną piekarnię, dawną Zagrodę Piekarza oraz stary wiejski dom, gdzie można zobaczyć wiele pamiątek po rzemieślniczej rodzinie. Przygotowaliśmy ciasto do wypieku tak zwanych „fajerczaków”, wycinaliśmy foremkami, wypiekaliśmy na blasze kuchni opalanej drewnem.


Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada szkolna grupa teatralna „Młodzi zdolni” przedstawiła spektakl poświęcony 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W przedstawieniu zaprezentowano scenki z różnych okresów naszej historii, taniec nowoczesny a także piosenki patriotyczne i utwory z repertuaru grupy „Dżem”. Ze szczególnym uznaniem zebranej publiczności – rodziców, nauczycieli i uczniów - spotkała się piosenka „Victoria”. Młodzi artyści pracowali pod kierunkiem opiekunek koła teatralnego: p. M.Wróblewskiej, p. M. Piaseckiej oraz p. M. Pogonowskiej.


Bajkowa Akademia Angielskiego w bibliotece

W ramach Tygodnia eTwinning w czytelni biblioteki szkolnej pani Ewa Pawłowska-Pecka przeprowadziła cykl zajęć: Bajkowa Akademia Angielskiego skierowany do uczniów klas II, III i IV. Podczas tych zajęć dzieci zapoznawały się z odczytywaną przez nauczyciela baśnią w wersji anglojęzycznej. Zadaniem słuchaczy było natomiast opowiadanie treści bajki na podstawie ilustracji, kontekstu kulturowego oraz poznawanego słownictwa. Następnie uczniowie wykonali prace plastyczne – ilustrację do baśni anglojęzycznej podpisaną w tymże języku. Najpiękniejsze z nich zostały zaprezentowane w formie wystawy w gablocie na korytarzu szkolnym.


Czy poznajesz swoją Panią?

Czy poznajesz swoją Panią? – to podchwytliwe pytanie pojawiło się jako tytuł niecodziennej gazetki, która została zaprezentowana przez p. Ewę Pawłowską – Peckę z okazji Dnia Edukacji Narodowej.


Narodowe czytanie Quo Vadis

Narodowe czytanie Quo Vadis Henryka Sienkiewicza z udziałem Szkoły Podstawowej nr 28