Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ – „Z UNIĄ NA TY”

6 listopada 2017 roku o godzinie 14.10 w sali nr 2, w ramach Tygodnia eTwinning, odbył się interaktywny konkurs wiedzy o Unii Europejskiej "Z Unią na Ty". Uczniowie zmierzyli się w grze interaktywnej w kategoriach: flagi państwowe, plakietki samochodowe, stolice państw, kluby piłkarskie, waluta, kontury państw, sąsiedzi, matematyka oraz państwa NATO. A oto wyniki:


Na wakacje z misiem Paddingtonem!

Przed nami wakacyjny wypoczynek więc marzą nam się już podróże i te małe i te duże! Niewątpliwie długą przeprawę przebył miś Paddington – z odległego Peru aż do samego Londynu! Postać i historię tego przesympatycznego misia poznały dzieci z klasy 2g w ramach programu „Angielski bez granic”.


Zielona Szkoła klas IV na Roztoczu

W dniach 12-14 czerwca 2017 roku klasy IVb i IVe (integracyjne) oraz klasa IVd były na Zielonej Szkole na Roztoczu.


Grupy zerowe w Mini Zoo

5 czerwca grupy „0” a i „0” b wybrały się na wycieczkę do Mini Zoo w Wojciechowie. Dzieci miały okazję zobaczyć takie gatunki zwierząt jak: lwy, małpy, pumy, wielbłądy, osły, alpaki, pawie, łabędzie, szopy pracze i wiele innych. Pracownicy Zoo chętnie przekazywali nam ciekawostki na temat swoich podopiecznych. Zwracali też uwagę na odpowiednie zachowanie wobec zwierząt i ostrożność w kontaktach z nimi.


Uczniowie zerówek poznają zawody prawnicze

Kolejnym z zaproszonych przez grupy zerowe gości była pani adwokat, która opowiedziała nam o swojej pracy w kancelarii adwokackiej i zaznajomiła nas z charakterem pracy takich osób jak: sędzia, prawnik, prokurator, notariusz.


Grupy 0 „A” i 0 „B” z wizytą w sklepie zoologicznym

W ramach cyklu „Poznajemy zawody naszych rodziców” dzieci z oddziałów zerowych odwiedziły sklep zoologiczny „King Zoo”, do którego zaprosiła nas pani Agnieszka Szymańska - mama Maćka z grupy 0 „B”.


Kodowanie nie tylko na dywanie

Uczniowie klasy 3 h zmierzyli się z programowaniem. Zajęcia miały pokazać, że nie trzeba być informatykiem, aby zrozumieć podstawy kodowania.
Nazwa może groźnie brzmi, ale same zadania mogą dostarczyć tylko dobrej zabawy. Dzięki niej kształtujemy umiejętności wnioskowania, logicznego myślenia oraz wiązania faktów.
Zadanie jakie zostało postawione przed uczniami pokazało, że każde dziecko może osiągnąć sukces.


Wizyta grup 0 A i 0 B w gabinecie dentystycznym

W ramach poszerzania wiedzy na temat dbania o zdrowie uczniowie oddziałów zerowych odwiedzili gabinet szkolnego stomatologa. Dzieci miały okazję poznać wyposażenie gabinetu dentystycznego i znajdujące się w nim narzędzia.


WYNIKI ETAPU WOJEWÓDZKIEGO XXII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 - 1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego –za wolność Waszą i Naszą"

WYNIKI ETAPU WOJEWÓDZKIEGO XXII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 - 1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego –za wolność Waszą i Naszą". W etapie wojewódzkim można było uzyskać 52 pkt. Aby zostać laureatem należało uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi.


WYNIKI TRZECIEGO ETAPU KONKURSÓW TEMATYCZNYCH DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

Zakończyły się zmagania konkursowe w konkursach przedmiotowych dla szkół podstawowych. Miło nam poinformować, że nasza szkoła może się pochwalić 23 tytułami laureata w roku szkolnym 2016/2017. A oto nasi mistrzowie >>>>>


Oddziały zerowe na spektaklu "Jaś i Małgosia"

W poniedziałek 13 marca 2017 r. uczniowie oddziałów zerowych uczestniczyli w spektaklu pt. „Jaś i Małgosia”, który był wystawiany w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego.


Pokaz starodawnych przedmiotów w zerówkach

14.02.2017 r. w zerówkach gościliśmy dziadka Patryka z grupy „0” b – pana Leszka, który opowiedział nam o swojej pasji, jaką jest kolekcjonowanie starodawnych przedmiotów.


Wycinanki, wydzieranki, rymowanki

Moja kolorowa rybka uwielbia bawić się w wodzie.
Jest bardzo zwinna i gibka,
pluska wesoło przy każdej pogodzie.
Jej łuski różnokolorowe,
w słońcu błyszczą kolorów milionem.
Gdy mnie zobaczy,
odwraca głowę i wesoło macha ogonem.


WYNIKI ETAPU REJONOWEGO XXII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 - 1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego –za wolność Waszą i Naszą".

WYNIKI ETAPU REJONOWEGO XXII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 - 1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego –za wolność Waszą i Naszą". Po sprawdzeniu prac i podliczeniu punktów przez Komisję Konkursową do III etapu - wojewódzkiego udało zakwalifikować się spośród uczniów, którzy zdobyli co najmniej 80% punktów 4 uczniów z naszej szkoły. Uzyskali oni następujące wyniki (maksymalnie można było uzyskać 49 punktów):


WYNIKI ETAPU OKRĘGOWEGO KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

6 grudnia zostały podane wyniki konkursów przedmiotowych etapu okręgowego. Miło nam poinformować, że mamy aż 28 szans na zwycięstwo w ścisłym finale. Serdecznie gratulujemy!!! A oto nasi zwycięzcy:


I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Poezji Dziecięcej „Rhymes and Poems for Young Learners"

W dniu 29 listopada uczniowie klasy IIIc: Wiktoria Wójcik, Wiktoria Kasperek i Jakub Rosiak oraz uczennica kl. IIIe Martyna Wojcieszyn reprezentowali naszą szkołę w III edycji Międzyszkolnego konkursu poezji dziecięcej dla klas I – III lubelskich szkół podstawowych pt. „Rhymes and Poems for Young Learners".


Sukces uczniów naszej szkoły w konkursie organizowanym przez LUBELSKI ODDZIAŁ LOP

Wyniki II edycji wojewódzkiego konkursu dla młodzieży szkolnej pod tytułem: „Zwierzęta wokół nas”, konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-3 SP pod tytułem ”Leśna rodzina”, konkurs plastyczny dla dzieci z klas 4-6 szkół podstawowych pod tytułem „Skrzydlaci sprzymierzeńcy lasu, konkurs fotograficzny „Zwierzęta wokół nas” dla dzieci z klas 4 – 6 szkół podstawowych >>>


WYNIKI ETAPU SZKOLNEGO XXII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 - 1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego –za wolność Waszą i Naszą".

Po sprawdzeniu prac i podliczeniu punktów do II etapu - rejonowego zakwalifikowano 6 uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki (maksymalnie można było uzyskać 37 punktów):


WYNIKI SZKOLNYCH ELIMINACJI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

W październiku odbywają się eliminacje szkolne konkursów przedmiotowych. Mamy już wyniki...


MISTRZOSTWA LUBLINA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

W dniu 13 .10 w wąwozie przy ul.Lwowskiej odbyły się Mistrzostwa Lublina w sztafetowych biegach przełajowych.Reprezentacja naszych chłopców wygrała z ogromną przewagą swój bieg i zajęła pierwsze miejsce w Lublinie, dziewczynki dzielnie walczyły do ostatniej zmiany i ostatecznie zajęły trzecie miejsce. W klasyfikacji drużynowej pokonaliśmy wszystkie szkoły z Lublina i otrzymaliśmy wspaniały puchar.