Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Święto Misia

Nie od dziś wiadomo, że najlepszym przyjacielem, najmilszą przytulanką każdego mniejszego i większego dziecka jest właśnie pluszowy miś. Swoje święto obchodzi 25 listopada.


Święto Szkoły w edukacji wczesnoszkolnej

26 listopada dzieci z klas młodszych odświętnie ubrane przybyły do szkoły, by uroczyście obchodzić Jej Święto. W tym dniu trochę się działo... .


II Wojewódzki Konkurs Plastyczny
Patriotyzm i niepodległość w sercu dziecka

Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie jest organizatorem II Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego Patriotyzm i niepodległość w sercu dziecka. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie.


Wycieczka na lotnisko klas 2d i 2e

2 października uczniowie klasy 2d i 2e zwiedzili Port Lotniczy Lublin-Świdnik.


Klasy I B i I F na wycieczce w Krainie Rumianku

Jest taki niezwykły zakątek na Polesiu Lubelskim, gdzie czas jakby zatrzymał się w miejscu. Można tam znaleźć odpowiedzi na pytania: skąd pochodzę, kim jestem, co chcę zostawić po sobie następnym pokoleniom...
Kraina Rumianku to wioska tematyczna gdzie można doświadczyć jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie. Wszystko to dzieje się w scenerii polskiej wsi gdzie dawne obyczaje są wciąż żywe i praktykowane.


Wycieczka do Bałtowa klas 2a, 2b, 2d

10 czerwca 2019 r. uczniowie z kl. 2a, 2b, 2d wyruszyli w niezwykłą podróż do Bałtowa. Przygodę w krainie dinozaurów rozpoczęli od Sabatówki, w której spotkali wiedźmę. Entuzjazm wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Uczniowie odbyli przejażdżkę amerykańskim autobusem (school busem) pomiędzy zwierzętami współcześnie żyjącymi (m.in.: strusie, lamy, wielbłądy, dziki, konie, jelenie i wiele innych gatunków) rozmieszczonymi na wielohektarowym terenie – tzw. SAFARI.


Wakacyjnie bezpieczni – spotkanie z policjantką

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie letniego wypoczynku, 13 czerwca 2019 r. w klasach I-III odbyły się spotkania z dzielnicową VII Komisariatu Policji w Lublinie, st. sierż. Katarzyną Steć. Pani dzielnicowa rozmawiała z uczniami o tym, jak bezpiecznie spędzić czas wolny i ustrzec się przed niebezpieczeństwami. Przypomniała zasady obowiązujące w ruchu drogowym, podczas zabaw na świeżym powietrzu, w podróży. Przestrzegała przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach.


Uniwersytet Dziecięcy UNIKIDS w klasie I B

W środę 5 czerwca 2019 r. zakończył się cykl zajęć warsztatowych w programie "Nauka jest cool" organizowanych przez Uniwersytet Dziecięcy UNIKIDS. Program obejmował 8 warsztatów naukowych, które realizowane były w ciągu całego roku szkolnego. Misją Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS jest rozbudzanie w dzieciach naukowej pasji poprzez pokazanie, że nauka to fascynująca przygoda, która może trwać przez całe życie.


Pierwszaki w Farmie Iluzji

4 czerwca 2019 r. uczniowie klasy 1C i 1E wybrali się na wycieczkę do Parku Rozrywki i Edukacji Farma Iluzji w Mościskach – „gdzie nic nie jest takie, jak się z pozoru wydaje…”. To park pełen rozrywki, ciekawostek i atrakcji z nutą edukacji. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele eksponatów, instalacji i rzeźb zaprzeczającym zasadom grawitacji, wydającym się wręcz niemożliwymi. Wycieczkę z pewnością będziemy długo wspominać. Dostarczyła nam ona wielu wspaniałych i niezapomnianych wrażeń.


Eksperymenty klasy 2b

Jak powstaje prawdziwa tęcza? To bardzo proste! Jest to zjawisko optyczne i meteorologiczne, występujące w postaci wielobarwnego łuku, widocznego gdy krople wody są oświetlane w atmosferze ziemskiej. Światło rozszczepia się, załamuje i odbija wewnątrz kropli deszczowej wody. Jak otrzymać tęczę w probówce? Na to pytanie szukali odpowiedzi uczniowie kl.2b wykonując eksperyment z wykorzystaniem kryształków hydrożelowych i barwników spożywczych. Eksperyment mający na celu stworzenie przenośnej tęczy, zamkniętej w przenośnej probówce to eksperyment poświęcony kolorom. Do trzech podstawowych kolorów zalicza się niebieski, czerwony i żółty. W wyniku mieszania ich między sobą powstają inne, zwane pochodnymi. Z tych wszystkich kolorów zbudowana jest tęcza. Łącząc możliwości magazynowania wody przez kryształki hydrożelowe, uczniowie stworzyli własną tęczę która będzie widoczna przez wiele dni. Zabawa była bardzo udana. Eksperyment zrobił na dzieciach pozytywne wrażenie.


Algorytmy układania kostki Rubika w klasie 2b

Historia układania kostki Rubika sięga 1974 roku, kiedy to Ernest Rubik stworzył kostkę po to, aby pomóc studentom lepiej zrozumieć przestrzeń. Dziś jest to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych zabawek, która ćwiczy pamięć, wyobraźnię i myślenie logiczne. W takim razie jak ułożyć tę kostkę? Jest tyle kombinacji (ponad 43 tryliony), że praktycznie niemożliwe jest jej ułożenie przez losowe obracanie ścianek. Należy podzielić kostkę na kilka etapów i w każdym z nich zastosować odpowiednie algorytmy, żeby nie zepsuć tego co już ułożyliśmy. Układanie kostki Rubika cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klasy 2 b. Mistrzem klasowym jest Nikodem Sołtys. Gratulujemy Nikodemowi i życzymy wszystkim uczniom opanowania algorytmów układania kostki Rubika.


Wiosenny konkurs

22 marca odbył się wiosenny konkurs dla klas pierwszych o tytuł Mistrza Pięknego Czytania. Konkurs zorganizowany został z okazji Pierwszego Dnia Wiosny oraz Światowego Dnia Poezji, które przypadają 21 marca i przebiegał pod hasłem : Zielono mi, czyli wiosna w poezji Agnieszki Frączek. Wybrani uczniowie - czteroosobowe drużyny z każdej klasy pierwszej losowali i czytali nieznane wcześniej wierszyki A. Frączek.


Wyniki Szkolnego Konkursu Matematycznego klas pierwszych

20 marca 2019 r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas pierwszych. Wzięło w nim udział 24 uczniów. Głównym jego celem było kształcenie spostrzegawczości i logicznego myślenia oraz wdrażanie do uczciwej rywalizacji. Każdy uczeń otrzymał gotowy zestaw dziesięciu zadań do rozwiązania. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem.


Granie i matematyzowanie w kl. 2b

Dobierając właściwie gry doskonalimy u dzieci matematyzowanie. W naturalny sposób uczymy kodowania i dekodowania informacji. W czasie konstruowania i rozgrywania gier dzieci gromadzą również doświadczenia logiczne, np. szeregowanie elementów wg przyjętego kryterium...


Mali ekolodzy w klasie I B

W piątek 8 marca na zajęciach podsumowaliśmy wiadomości z zakresu ekologii. Tego dnia tata Mateusza przedstawił ciekawą prezentację multimedialną dotyczącą ochrony środowiska i zachęcającą do działań proekologicznych. Podczas zajęć mieliśmy okazję zauważyć skutki niewłaściwego postępowania ludzi wobec środowiska, utrwalić zdobyte wiadomości oraz poćwiczyć umiejętność właściwej segregacji odpadów. Mali ekolodzy pamiętają, że Ziemia to nasz wspólny dom i należy o nią szczególnie dbać.


„Święto Kapelusza” u pierwszaków

Każdy dzień w szkole może być ciekawy...
Piątek 8 marca 2019 r. był niezwykłym i wesołym dniem w naszej szkole. Obchodziliśmy Dzień Kobiet - wszak nasze dziewczynki są kobietami! Były życzenia i kwiaty od chłopców oraz Święto Kapelusza do którego podczas marcowych zajęć edukacyjnych zainspirowały nas omawiane różnorodne teksty literackie. W każdej klasie wyglądało to inaczej.


Ananasy z pierwszej „A„ klasy_luty

Zakończył się pierwszy semestr nauki roku szkolnego 2018/2019 i płynnie weszliśmy w semestr drugi. Dalej działamy, doświadczamy – pracujemy. W lutym uczestniczyliśmy w warsztatach kulinarnych, przygotowaliśmy program artystyczny dla naszych Babć i Dziadków i mieliśmy cudowną zabawę karnawałową.
Szczegóły w naszej gazetce.


Ananasy z pierwszej „A„ klasy_styczeń

Powitaliśmy Nowy Rok i wróciliśmy do szkoły. W styczniu między innymi zadaniami szkolnymi chętnie spędzaliśmy czas na dworze, robiliśmy doświadczenia, przygotowywaliśmy instrumenty muzyczne, uczyliśmy się segregacji śmieci, robiliśmy zakupy, byliśmy w kinie.


Spotkanie z policjantką „Bezpieczne ferie zimowe ”

Ferie to czas odprężenia i relaksu, czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach oraz akrobacji na lodowisku. W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów, 31 stycznia, 6 i 8 lutego w klasach I – III oraz oddziałach przedszkolnych odbyły się spotkania z policjantką st. sierż. Katarzyną Steć, dzielnicową VII Komisariatu Policji w Lublinie.


Pierwszaki w kinie

W dniach 25 stycznia 2019 r. i 6 lutego 2019 r. uczniowie klas 1 A, C, D i E wraz z opiekunami wybrali się do kina Cinema City Lublin na film pt. "Ralph Demolka w Internecie”. Akcja filmu przenosi się z salonu gier do nieznanego i stale rozwijającego się świata internetu. Film "Ralph Demolka w internecie" był porcją doskonałej rozrywki i niezapomnianej wędrówki po nieznanych zakamarkach internetu.


Klasy 2b i 2d na koncercie edukacyjnym „Zima, zima, zima…”

4 lutego 2019 r. kl. 2b i 2d wybrały się do Filharmonii Lubelskiej na koncert edukacyjny „Zima, zima, zima…” Dzieci usłyszały odgłosy skrzypiącego śniegu, zimowej zamieci czy tupania nogami, kiedy chcemy się rozgrzać.


Wojewódzki konkurs plastyczny
„100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości widziane oczami dziecka – pocztówka” - wyniki

Polska niepodległa widziana oczami dzieci to nie tylko historia niepodległościowych zrywów, walk i zwycięstw, nie tylko zbiór pomnikowych postaci. To przede wszystkim niezwykle różnorodny, barwny i ciekawy obraz otaczającej nas rzeczywistości. W roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie była organizatorem konkursu plastycznego.


Pomagamy, jak umiemy...

W dniach od 22 listopada do 14 grudnia 2018 r. społeczność naszej szkoły wzięła udział w zbieraniu darów dla wychowanków Domu Dziecka w Przybysławicach. Zbieraliśmy kołdry, poduszki, pościel, koce, ręczniki, odzież (kurtki zimowe, spodnie ocieplane, bluzy, swetry, rękawice), zabawki, książki i słodycze. Hojność naszych uczniów, zaangażowanie rodziców oraz nauczycieli i pracowników szkoły przerosła oczekiwania organizatorów. Dary ze świątecznymi życzeniami dzieci już otrzymały.


Ananasy z pierwszej „A„ klasy _listopad i grudzień

Minęły dwa kolejne miesiące w których to między innymi: uczciliśmy 100 lat Niepodległości, poznaliśmy zachowania ptaków mieszkających w mieście, przygotowaliśmy się do świąt.
Szczegóły w naszej gazetce.


Ach te mikołajki...

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
A klasy pierwsze na Niego czekają.….”

Mikołajki obchodzone są 6 grudnia w dzień imienin Mikołaja. To zwyczaj obdarowywania się prezentami, który na stałe wpisał się w szkolną tradycję. To dzień, na który uczniowie klas pierwszych długo czekali. Mikołaj, który troszeczkę przybył spóźniony, obdarował wszystkie pierwszaki różnymi, fajnymi prezentami.


Piosenki Żołnierskie

Gdy padnie słowo "Ojczyzna",
Wierny odpowie głos...

Jan Brzechwa
Popularyzacja pięknych pieśni odnoszących się do ważnych momentów w naszej historii, to jeden z elementów w wychowaniu patriotycznym młodego człowieka. Dlatego też 26 listopada w ramach obchodów Święta Szkoły, w klasach pierwszych odbył się przegląd Piosenki Żołnierskiej. Młodzi artyści wykazali się wielką wrażliwością i dużymi umiejętnościami.


Wojewódzki konkurs plastyczny
„100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości widziane oczami dziecka – pocztówka”

Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie jest organizatorem konkursu plastycznego. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Lublin, Lubelski Kurator Oświaty, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, Kurier Lubelski. Adresatami konkursu są uczniowie klas I-III szkół podstawowych województwa lubelskiego.


Warsztaty kulinarne w I E

16 listopada 2018 r. klasa I E uczestniczyła w warsztatach kulinarnych, które odbyły się w pizzerii. Dzieci dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy o pochodzeniu i historii pizzy oraz z jakich składników przygotowuje się to popularne danie.


Ananasy z pierwszej „A” klasy_październik

Minął drugi miesiąc intensywnej pracy w klasie 1 A. Jesteśmy już pełnoprawnymi uczniami. Złożyliśmy ślubowanie. Aktywnie włączaliśmy się w różne akcje realizowane na terenie szkoły. To co się działo, pokazuje nasza gazetka.


Dynia na Halloween w I E

Olbrzymią frajdę - tradycyjny lampion z dyni na Halloween przygotował nam tata ucznia z naszej klasy Tomka Sarata. Wydrążona dynia z ciekawym wzorem szybko przypadła do gustu dzieciom.


Klasy II i III w teatrze

31 października 2018 r. kl. II a, b, c, d i III b, c wybrały się do Teatru Muzycznego w Lublinie na spektakl pt. „Kopciuszek”. Wszyscy znamy główną bohaterkę Kopciuszka, dobrą i skromną dziewczynkę. W bajce jest również zła macocha oraz złośliwe siostry. Jest też dobra wróżka, która pomaga Kopciuszkowi spełnić marzenie o balu.


Lekcje biblioteczne w klasach pierwszych

W październiku 2018 r. uczniowie klas pierwszych rozpoczęli swoją przygodę z czytaniem. A wszystko zaczęło się od pogadanki, w której pani Ania - bibliotekarka poinformowała dzieci o tym, dlaczego warto czytać książki i jak je szanować.


Froeblowskie kolory w klasach pierwszych i drugich

Wykorzystanie Darów Froebla w codziennej pracy przynosi wiele korzyści: umożliwia ćwiczenie wszystkich zmysłów, rozwijanie sprawności manualnej, koncentracji, koordynacji wzrokowo-ruchowej, pobudza wyobraźnię i myślenie twórcze.


Froeblowski Tydzień Kolorów w klasie I B

Froeblowski Tydzień Kolorów rozpoczął się w piątek 5 października Światowym Dniem Uśmiechu. Tego dnia czytaliśmy humory z czasopisma Świerszczyk i opowiadaliśmy zabawne historyjki ilustrowane Darami Froebla, a uczniowie przyszli do szkoły ubrani na żółto.


Ananasy z pierwszej „A” klasy_wrzesień

Pierwszy miesiąc uczniów klasy 1 A w szkole to czas zdobywania nowych doświadczeń i umiejętności. Aktywnie uczestniczyliśmy w warsztatach organizowanych w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki, w spotkaniu z p. policjantką i obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Składamy również życzenia naszym klasowym solenizantom. Kolejne miesiące przed nami...


Mikrobiolodzy i ekobadacze z klasy IIB

Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy i eksperymenty o charakterze badawczym. Daje to dziecku okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata.


Bezpieczna droga do szkoły uczniów klas pierwszych

Pierwszy rok w szkole jest ważnym czasem dla dzieci, warto więc zwrócić ich uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamiając skutki niebezpiecznych zachowań na drodze. Ważnym elementem jest edukacja najmłodszych – uświadomienie różnego rodzaju niebezpieczeństw oraz wiedza, jak ich unikać i jak postępować w razie ich zaistnienia.


Wycieczka klasy IB i IC do Parku Edukacji i Rozrywki Farmy Iluzji

8 maja 2018 r. klasy Ib i Ic udały się na wycieczce do Parku Edukacji i Rozrywki Farmy Iluzji. Jest to jedyny w Polsce park sensoryczny osadzony w świecie iluzji, w którym do dyspozycji jest kilkadziesiąt różnego rodzaju atrakcji zaprzeczających ludzkim zmysłom. Dzieci zwiedziły Chatę Tajemnic, w której utrzymanie równowagi okazało się nie lada sztuką. Bawiły się w poszukiwaczy przygód w Wiklinowym Labiryncie.


Polska – jej piękno i historia

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W naszej szkole bardzo uroczyście obchodzimy święta majowe. W ramach kształcenia ogólnego jedną z najważniejszych umiejętności jest aktywny udział w życiu kulturalnym szkoły, środowiska lokalnego i kraju. Wzmacniane jest tym samym poczucie tożsamości narodowej, przywiązanie do historii i tradycji narodowych. Dzieci z grup 0 A, 0 B, 0 C i uczniowie klas trzecich D, F wzięli udział w uroczystości i przy tej okazji postanowili sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności. Wszystkie zadania zostały wykonane perfekcyjnie.


Uważaj bracie z kim umawiasz się na czacie

Uczniowie klasy I B przygotowali przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek szuka księcia". Najpierw na spektakl zaprosili swoje babcie, dziadków, rodziców oraz rodzeństwo. Kolejnymi widzami były dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas pierwszych. Młodzi aktorzy w kolorowy i zabawny sposób przedstawili nowoczesną wersję znanej baśni z ważnym morałem, by uważać na to, z kim umawiamy się na czacie. Dzieciom należą się wielkie brawa i wyrazy uznania za odwagę, pamięciowe opanowanie roli i dobrą zabawę.


Dziesiątka w Darach Froebla zakodowana

Uczenie się za pomocą zabawy to niezastąpiony sposób na szybkie przyswajanie wiedzy. Przychodzi naturalnie i korzystnie wpływa na rozwój dziecka. Uczniowie klasy 1B ćwiczyli dodawanie dwóch i trzech składników zakodowanych w Darach Froebla. Układali również skrypt drogi, która prowadziła przez „zakodowane dziesiątki”.


Czekając na bożonarodzeniową gwiazdkę kodujemy z darami Froebla w klasie I B

Kodowanie z Darami Froebla daje wiele możliwości. Kod może być przedstawiony na różne sposoby: w postaci linijek następujących po sobie komend, w postaci graficznej, w postaci ustnej instrukcji, w postaci sekwencji kolorów itd...najważniejsze, żeby nadawca i odbiorca dobrze się rozumieli.


Umiemy dzielić się radością – akcja charytatywna klasy IB

Uczniowie klasy I B wraz z wychowawczynią i rodzicami zorganizowali zbiórkę rzeczy dla wychowanków domu dziecka. Akcja przeszła nasze oczekiwania. Zebraliśmy dużo rzeczy, które wraz ze świątecznymi życzeniami przekazaliśmy dzieciom.


Freblowski i Święty Mikołaj w klasie IB

Dzień Świętego Mikołaja jest dniem pełnym radości dla wszystkich dzieci. Klasa 1b rozpoczęła ten dzień od kodowania z Darów Froebla. W klasie pojawiły się freblowskie Mikołaje, a około godz. 10.00 odwiedził nas Święty Mikołaj.


Spotkanie z Pchłą Szachrajką

W dniu 4 grudnia uczniowie klasy IA, IB, ID oraz grupa 0A wybrali się na spektakl pt.: ”Pchła Szachrajka”. Bohaterka wiersza Jana Brzechwy jest to z pewnością najsłynniejsza i najsprytniejsza pchła świata, która potrafi wywrócić wszystko do góry nogami.


Wycieczka klasy IB i IC do straży pożarnej

W dniu 9 listopada 2017 roku uczniowie klasy IB i IC wybrali się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Pan strażak zapoznał dzieci ze swoją pracą. Zaprezentował również wyposażenia samochodów strażackich niezbędne do gaszenia pożaru, usuwania skutków gwałtownych burz, wypadków drogowych oraz innych katastrof.


Klasowe drzewko trzeciej h

Drzewa odgrywają ogromną rolę w środowisku, w którym żyjemy. Wspólne sadzenie drzew na podwórku czy placu zabaw jest dobrą formą współdziałania i współpracy, rozwija w dzieciach poczucie odpowiedzialności za otaczającą przestrzeń. Podnosi jednocześnie świadomość ekologiczną w zakresie ochrony środowiska. 20 czerwca 2017r., aby upamiętnić ukończenie I etapu edukacyjnego uczniowie klasy III h posadzili swoje drzewko. Będą obserwować jego rozwój przez kolejne lata pobytu w szkole.


Jesteśmy najlepsi!!!

Reprezentacja klas III (h, e, c) prowadzona przez p. Iwonę Dudek-Błaszczyk zdobyła I miejsce w Międzyszkolnych Zawodach "Lekkoatletyka dla każdego", które odbyły się 9 czerwca 2017r. w Hali Sportowej im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie.


Wspieramy zwierzaki

Również w tym roku uczniowie klasy III h aktywnie włączyli się w akcję organizowana przez Samorząd Uczniowski na rzecz Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami "Lubelski Animals". Los bezdomnych psów i kotów nie jest im obcy. Dzieci rezygnowały ze słodyczy i wraz z rodzicami kupowały karmę dla zwierząt: puszki, opakowania z mokrą i suchą karmą, makaron. Wykazały się bardzo dużym zaangażowaniem.
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.


Wielkanocne witraże i karczochy

Tym razem uczniowie klasy 3h postanowili wykonać kolorowe witraże i wielkanocne karczochy.


Mapujemy myśli

Mapowanie myśli – mapy myśli to efektowna technika notowania. Tony Buzan, autor techniki wyszedł z założenia, że ludzka pamięć i zdolności analityczne są nieograniczone. Dostęp zaś do zasobów pamięci umożliwiają słowa-klucze, które uruchamiają cały kontekst skojarzeniowy. Wykorzystując „mind mapping” aktywizujemy obie półkule mózgu, na jednej kartce możemy zapisać informacje, które w notatce zajęłyby kilka stron, notujemy i zapamiętujemy nawet 10 razy szybciej, wychodzimy poza utarte schematy myślenia i rozwijamy nasze twórcze zdolności.


Kodowanie nie tylko na dywanie

Uczniowie klasy 3 h zmierzyli się z programowaniem. Zajęcia miały pokazać, że nie trzeba być informatykiem, aby zrozumieć podstawy kodowania.
Nazwa może groźnie brzmi, ale same zadania mogą dostarczyć tylko dobrej zabawy. Dzięki niej kształtujemy umiejętności wnioskowania, logicznego myślenia oraz wiązania faktów.
Zadanie jakie zostało postawione przed uczniami pokazało, że każde dziecko może osiągnąć sukces.


Uczymy się z matą edukacyjną Mistrzów Kodowania

Nadszedł długo oczekiwany moment, kiedy mogliśmy rozpocząć naszą przygodę z matą. Wspólnie opracowaliśmy zasady obowiązujące podczas zajęć i na początek z radością uczestniczyliśmy w zabawach matematycznych.


Dziewczynka z zapałkami – metaplan

Jak pomóc dziewczynce z zapałkami? Na to pytanie poszukiwali odpowiedzi uczniowie klasy 3 h.
Aby dokonać dogłębnej analizy problemu wykorzystali metaplan, będący plastycznym zapisem dyskusji, prowadzonej przez uczestników dyskutujących na określony temat i jednocześnie tworzących plakat.


Co u nas słychać ?

Klasa III h, podobnie jak wszyscy uczniowie w szkole działają, uczestniczą, goszczą i tworzą. W Trzeciakowych wieściach staramy się odpowiedzieć na postawione pytanie.


Wycinanki, wydzieranki, rymowanki

Moja kolorowa rybka uwielbia bawić się w wodzie.
Jest bardzo zwinna i gibka,
pluska wesoło przy każdej pogodzie.
Jej łuski różnokolorowe,
w słońcu błyszczą kolorów milionem.
Gdy mnie zobaczy,
odwraca głowę i wesoło macha ogonem.


Eksperymentujemy i zadania wykonujemy

28 listopada 2016r. mieliśmy zajęcia z Unikidsu Fizyczne jaja. To były bardzo ciekawe doświadczenia. Prowadzący pokazali nam między innymi siłę bezwładności oraz jak odróżnić surowe jajko od gotowanego. Po zajęciach robiliśmy doświadczenia z wodą, octem, sodą i spinaczami (np. wulkan, nurek Kartezjusza). Nadmuchiwaliśmy balony za pomocą octu i sody.


Komiks

Uczniowie klasy 3 h spróbowali swoich sił w rysowaniu komiksów na dowolny temat. Każdy otrzymał bazę, którą należało wypełnić rysunkiem i tekstem. Zadanie nie było łatwe. Należało pobudzić swoją wyobraźnię i zabrać się do pracy. Każdy mógł tworzyć komiks indywidualnie lub w parach. Należało tylko ustalić temat pracy, nadać jej tytuł, wymyślić bohaterów i zaprezentować wykonaną pracę.


Majsterkowo Pudełko na „skarby”

25 listopada 2016 r. klasa III h uczestniczyła w zajęciach Pudełko na „skarby”, organizowanych w Castoramie Lublin II. Ich celem było rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększanie wiedzy i świadomości ekologicznej.


II miejsce w Międzyszkolnych Zawodach Lekkoatletyka dla każdego dla uczniów klas III

22 listopada 2016r. reprezentacje klas III c i III h wzięły udział Międzyszkolnych Zawodach Lekkoatletyka dla każdego, odbywających się w Hali Sportowej przy Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie. Celem zawodów było popularyzowanie lekkiej atletyki, poprawa stanu zdrowia i sprawności fizycznej dzieci, promowanie atrakcyjnych form zajęć ruchowych i zachęcanie do podejmowania aktywności fizycznej.


Klasa 3g dla pierwszaków

W piątek 4 listopada 2016 r. uczniowie klasy 3g zaprosili na przedstawienie pt. „Bądź bezpieczny na drodze” wszystkich pierwszoklasistów. Starsi koledzy przygotowali dla młodszych inscenizację słowno- muzyczno- taneczną której celem było utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po ulicach oraz podsumowanie akcji klas edukacji wczesnoszkolnej „Bezpieczna droga do szkoły”. Mamy nadzieję, że młodsi koledzy wezmą sobie do serca nasze rady i codziennie będą bezpiecznie docierali do naszej szkoły.


Spotkanie z malarzem w klasie III h

Ostatnio (w piątek 7.10.2016r.) odwiedził nas dziadek Natalii, który jest malarzem i maluje obrazy. Pokazał nam niektóre ze swoich prac oraz przybory, które służą do malowania. Były w nich: farby (akrylowe i olejne), różne pędzle, płótna, podobrazie, palety, sztalugi. Uważamy, że powinien być spokrewniony z Leonardo da Vinci albo z Vincentem van Goghiem. Nauczyliśmy się, że aby zostać wielkim malarzem trzeba tylko mocno chcieć i bardzo się starać. Bardzo dziękujemy.


Wycieczka klasy III h do Komisariatu IV Policji w Lublinie

30 września 2016r. uczniowie klasy III h odwiedzili Komisariat IV Policji w Lublinie. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy policjantów, zwiedzenie budynku komisariatu i przypomnienie zasad bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach. Pan policjant z Wydziału Kryminalnego oprowadził uczniów po budynku komisariatu i opowiedział o pracy policji i w policji.


Polska zamienia się w słuch

25 września na całym świecie obchodzono Międzynarodowy Dzień Osób Głuchych i Języka Migowego. W Polsce wydarzeniu towarzyszyła jednodniowa kampania pod nazwą "Polska zamienia się w słuch". 26.09.2016 r. w ramach zajęć poznajemy zawody i pasje naszych rodziców, pani Kinga Gawrońska, nauczyciel specjalista pracujący w klasach integracyjnych w naszej szkole, mama Marty z klasy 2a, wprowadziła dzieci w świat języka migowego, zaprezentowała „termometr słuchu” i przeprowadziła test pod hasłem ”Ile l


Uniwersytet? Bardzo chętnie!

Szymon Sałaj - uczeń klasy 2g (integracyjnej) dołączył do grona studentów Uniwersytetu Dziecięcego UMCS. 24 września 2016 r. uczestniczył w wykładzie pt. ,,Przyroda matką wynalazków" na Wydziale Ekonomicznym w Lublinie. Po powrocie do szkoły "podzielił się" swoją wiedzą z kolegami z klasy. Szymonowi gratulujemy i życzymy wytrwałości w zdobywaniu akademickiej wiedzy.


Samochód marzeń

23.09.2016 r. w piątek w ramach cyklu spotkań „Poznajemy zawody i pasje naszych rodziców” gościł w naszej szkole pan Radosław Zwierz, tata Nadii z klasy 2a. Dzięki uprzejmości pana Radosława uczniowie klas „0”A, „0”B, Ia, Ic i IIa pod opieką pań wychowawczyń obejrzeli imponujących rozmiarów pojazd, samochód marzeń wielu dzieci – ciągnik siodłowy /TIR bez naczepy/.


"Czym otruto Królewnę Śnieżkę?"

W środę 21.09.2016r. klasa III h uczestniczyła w projekcie „Czym otruto Królewnę Śnieżkę?", który miał zapoznać uczniów z niebezpieczeństwem jakie niosą ze sobą trucizny, gdzie w najbliższym otoczeniu można je spotkać oraz jak je rozpoznać, aby uniknąć przypadkowego spożycia i zatrucia. Zajęcia zrealizowane zostały na Uniwersytecie Przyrodniczym - Rektorat/"Zootechnika", Lublin, ul. Akademicka 13.


Bezpieczna droga do szkoły

Pierwszy rok w szkole jest ważnym czasem dla dzieci, warto więc zwrócić ich uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamiając skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze. Rodzice, nauczyciele, a także instytucje, takie jak Policja i Kuratoria Oświaty, nie szczędzą starań, by chronić dzieci i zapewnić im bezpieczeństwo w każdej sytuacji.


"Nauka źródłem inspiracji - Świat na znaczku pocztowym”

20.09.2016r. klasa III h wzięła udział w warsztatach zorganizowanych w ramach XIII Lubelskiego Festiwalu Nauki „Nauka źródłem inspiracji - Świat na znaczku pocztowym”, odbywających się w sali teatralnej Poczty Polskiej w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 50. Przesympatyczne panie opowiedziały uczniom o znaczkach pocztowych. Dzieci miały możliwość szczegółowego obejrzenia poszczególnych „okazów” filatelistycznych z wykorzystaniem lupy.


Klasa 2b na Lubelskim Festiwalu Nauki

Uczennice i uczniowie klasy 2b uczestniczyli dwukrotnie w warsztatach, organizowanych na Uniwersytecie Przyrodniczym, w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. W poniedziałek 19 września 2016 r. byliśmy w Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowym Nowych Technik i Technologii w Inżynierii Rolniczej na zajęciach „Zioła – podróż do Magicznego Ogrodu”.


Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Rośliny chronione w Polsce”

Uczennica z klasy 2a naszej szkoły Katarzyna Pokrzywa zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym na projekt znaczka pocztowego o tematyce ekologicznej „Rośliny chronione w Polsce” zorganizowanego z okazji Europejskiego Dnia Parków Narodowych. Gratulujemy Kasi i życzymy dalszych sukcesów.


Narodowe Czytanie 2016 w klasach III d i III h

3.09.2016r. uczniowie klas III d i III h odwiedzili LSCDN. Wzięli udział w zajęciach polegających na interaktywnym czytaniu powieści "Quo vadis". Poznali postać autora - Henryka Sienkiewicza i ogólnie świat pierwszych chrześcijan. Do ćwiczeń praktycznych wykorzystana została tablica interaktywna SmartBoard.


Wycieczka klasy 3C do Wojciechowa

21 czerwca klasa III C była na wycieczce w Wojciechowie. Braliśmy udział w warsztatach edukacyjnych lepienia z masy solnej i gliny. Następnie odbyliśmy spacer alejkami zoo, które rozciąga się na powierzchni 4 ha. Znajduje się tam wiele gatunków zwierząt egzotycznych. Miło spędziliśmy czas na placu zabaw. Z wycieczki jesteśmy bardzo zadowoleni.


SUKCESY UCZNIÓW KLAS 1 – 3 W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów w klasach 1-3. A oto nasi bohaterowie:


Lekcja astronomii z teleskopem w 1a

13 czerwca 2016 r. uczniowie z klasy 1a mieli okazję odbyć podróż po wszechświecie. Pani Katarzyna Mikulska, nasza absolwentka i tegoroczna maturzystka III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie, która otrzymała tytuł finalistki LIX Olimpiady Astronomicznej organizowanej corocznie przez Planetarium Śląskie w Chorzowie, zechciała podzielić się z nami swoją pasją, jaką jest astronomia.


Zielona szkoła na Roztoczu

"Roztoczańskie pagóry, żywiczny zapach lasów, malownicze doliny rzek z kaskadami wodospadów. Nigdzie w Europie, poza tym zakątkiem, nie znajdziesz jodeł bardziej strzelistych - ich wspaniałe korony wybujały tu w górę na ponad 50 metrów; nie spotkasz potężniejszych przestojów buków ani piękniejszych borów sosnowych..." Uczenie się przez przeżywanie przynosi większe efekty, niż nauka w szkolnej ławce. Dlatego uczniowie klasy II d i II e postanowili więc opuścić ławki na jakiś czas ...


Święto Rodziny w klasie I b

Dnia 8 czerwca br. uczennice i uczniowie klasy I b zaprosili swoich najbliższych na uroczystość z okazji Święta Rodziny. Dzieci pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Wręczyły swoim Ukochanym Mamusiom i Tatusiom własnoręcznie wykonane portrety. W ten sposób wyraziły swą ogromną miłość i wdzięczność. Na twarzach gości można było zaobserwować dumę ze swoich pociech, radość i wzruszenie.


„Szlakiem ginących zawodów” - 1A i 1C

7 czerwca 2016r. uczniowie z klasy 1a i 1c wybrali się na wycieczkę „Szlakiem ginących zawodów”. W Bęczynie zapoznali się z dawnym sposobem wyrabiania naczyń. Sami również podjęli próbę wykonania glinianego naczynia. W Wojciechowie spotkali kowala i dowiedzieli się, że „trzeba kuć żelazo póki gorące” oraz zwiedzili Muzeum Kowalstwa.


Lekcja ornitologiczna w klasie 1 A

8 czerwca 2016r. uczniowie z klasy 1a odwiedzili Filię nr 35 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie. Dzieci uczestniczyły w ciekawej „lekcji ornitologicznej”- quiz o ptakach, zagadki, rozpoznawanie odgłosów ptaków. Wykonały prace plastyczne „Ptaki ze świata fantazji” techniką collage. Wszyscy z zaangażowaniem wykonywali powierzone zadania.


Pierwszaki w Motyczu Leśnym

Dnia 3 czerwca br. uczniowie z klas Ib, Id i If byli na wycieczce w Ośrodku Edukacyjnym w Motyczu Leśnym. Podczas pobytu dzieci uczestniczyły w różnorodnych warsztatach i zabawach. Własnoręcznie wykonały zapachowe mydełka ozdobne na bazie naturalnych składników roślinnych i olejków eterycznych. Zapoznały się z tradycją wypiekania chleba w piecu w dawnym gospodarstwie domowym.


Święto Rodziny w 1 a

2 czerwca 2016 r. uczniowie z klasy 1a przygotowali wiele niespodzianek dla swoich ukochanych rodziców. Na rodzinnym spotkaniu zaprezentowali przedstawienie według scenariusza W. Chotomskiej „Kabaret Horrorek”. Życzenia uświetnił taniec, piosenka, gra na akordeonie w wykonaniu ucznia klasy 1a Jakuba Dyjaka i gra na flażoletach. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły Rodzicom własnoręcznie wykonane portrety.


Dzień Dziecka w Pizzerii Dominium

30 maja uczniowie z klasy 1a uczestniczyli w warsztatach pieczenia pizzy zorganizowanych w Pizzerii Dominium. Poznali historię powstania pizzy / od kanapki z serem do pizzy/, historię o królewnie Margericie, która bardzo lubiła pomidory oraz przepis na dobrą pizzę. Mogli sami wypróbować swoje talenty kulinarne.


Wycieczka Nadwiślańską Kolejką Wąskotorową klas II h i III d

6 czerwca 2016r. uczniowie klas II h i III d wyruszyli na wycieczkę Nadwiślańską Kolejką Wąskotorową. Przejeżdżali przez malownicze tereny Kotliny Chodelskiej i Lubelskiego Powiśla. W Polanówce pracownicy kolejki rozpalili ognisko, a pracowite mamy i tato przygotowali kiełbaski do pieczenia. Zaopatrzeni w specjalne widelce uczniowie samodzielnie zabrali się do pracy i wzorowo wykonali zadanie.


XXXV Mały Konkurs Recytatorski - Turniej Wojewódzki

Mamy zaszczyt poinformować , że nasza uczennica Julia Milewska z klasy IIc została laureatką XXXV Małego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie . Nadmieniamy , że w II etapie konkursu przesłuchano 55 dzieci z naszego regionu . Julka jest jedyną nagrodzoną z miasta Lublin.


Słodki Dzień Dziecka w klasie II h

Dzień Dziecka to radosne święto. Dorośli dokładają starań, aby był to niezapomniany dzień. W tym roku uczniowie klasy II h świętowali go na słodko. Wybrali się na wycieczkę do cukierni Williams przy ulicy Bursztynowej. Wspólna degustacja lodów okazała się rozkoszą dla podniebienia. Każdy wybrał smak, który najbardziej lubi.
Dzieciom małym i tym dużym życzymy wszystkiego najlepszego.


Zajęcia z animacji poklatkowej w IF

Klasa IF była na zajęciach w Domu Kultury „Czuby Południowe” z animacji poklatkowej. Była to okazja aby zobaczyć pracę naszego kolegi z klasy Felka Hillera i poznać proces produkcji filmu animowanego od pomysłu poprzez scenariusz do samej animacji. Dom kultury to miejsca wyjątkowe. To tutaj rozpoczyna się spełnianie marzeń. Miejsce spotkań „wokół” i „z” kulturą. Nasza pasja to coś, co rozwija się od najmłodszych lat.


Dzień Mamy i Taty w klasie IF

24 maja w naszej klasie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Na imprezę przyszli rodzice uczniów, którzy najpierw obejrzeli występy artystyczne swoich pociech. Po części artystycznej uczniowie wręczyli rodzicom prezenty, które sami wykonali. Piękne serca dla Taty i Mamy - obrazki na plastrach drewna - malowane techniką - decupage.


VI Festiwal Piosenki Polskiej w SP 51

Dnia 11 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie odbył się VI FESTIWAL PIOSENKI POLSKIEJ. Naszą szkołę reprezentowały cztery dziewczynki z klas Ib i If. Uczennica Lena Zając z klasy Ib zajęła III miejsce. Gratulujemy!


IIc odwiedziła Magiczne Ogrody w Gminie Janowiec

23 maja klasa IIc odwiedziła Magiczne Ogrody w Gminie Janowiec. Wspaniała pogoda służyła licznym atrakcjom jakie czekały na dzieci w baśniowej krainie.Po pysznym obiedzie w restauracji Serokomla młodzi podróżnicy zwiedzili ruiny starego zamku w Janowcu nad Wisłą , gdzie nocą ukazuje się podobno duch Czarnej Damy.


Wycieczki uczniów klas drugich i trzecich do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie

Wycieczki do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, zorganizowane przez Oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, działający w naszej szkole (Aldona Piasecka, Izabela Irga - Sęk, Anna Matuszuk, Anna Chodun), odbyły się w dniach: 25.04, 18.05 i 20.05. Wycieczki do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, zorganizowane przez Oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, działający w naszej szkole.


Wizyta 1a w Radio eR

16 maja 2016 r. uczniowie klasy 1 a naszej szkoły, na zaproszenie ks. Piotra Irackiego, odwiedzili siedzibę Archidiecezjalnej rozgłośni Radio eR. Dzieci zwiedziły pomieszczenia Radia i spotkały się z redaktorami, którzy w ciekawie opowiedzieli o swojej pracy. Pierwszaki mogły zobaczyć jak "wygląda dźwięk" – czyli fragment nagrania zaprezentowany na monitorze komputera.


WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

Tradycyjnie uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. „Bohater z Twojej ulubionej bajki”, który w tym roku odbywał się w murach naszej szkoły. Zadaniem uczniów było przedstawienie w formie plastycznej postaci bohatera przeczytanej lektury/bajki lub scen i sytuacji inspirowanych tematyką książeczki. Wyniki konkursu:


XXXV MAŁY KONKURS RECYTATORSKI

Dnia 13 maja odbył się w Dzielnicowym Domu Kultury SM „Czechów” XXXV Mały Konkurs Recytatorski , w którym wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły. Wśród nagrodzonych znalazła się Julia Milewska ucz. klasy II c, zaś wyróżnienie otrzymała Emilia Goliszek ucz. klasy II d. Gratulujemy !!!


Lekcja biblioteczna klas II g i II h w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego

Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek oraz w ramach projektu "Książki naszych marzeń" dnia 9 maja uczniowie klasy II g i II h uczestniczyli w lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez p. Annę Kalisz w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Celem spotkania było kształtowanie postawy aktywnego odbiorcy, dostrzegającego wartości artystyczne w utworach literackich, rozwijanie wyobraźni i wzbogacanie słownictwa. Tematyka zajęć przybliżyła uczniom życie i twórczość Juliana Tuwima.


Jesteśmy przyjaciółmi przyrody - Konkurs Ekologiczny dla klas III

29 kwietnia odbył się Konkurs Ekologiczny dla klas III „Jesteśmy przyjaciółmi przyrody”. Miał on na celu uświadomienie uczniom źródeł zanieczyszczenia najbliższego otoczenia oraz propagowanie wiedzy z zakresu przestrzegania zasad ochrony środowiska. Konkurs odbył się w formie testu składającego się z 30 pytań. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i z zaangażowaniem przystąpili do wykonania zadań konkursowych. Oto wyniki konkursu:


Klasa II F na warsztatach Majsterkowo

Uczniowie klasy II F wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w ramach programu Majsterkowo w lubelskiej Castoramie. Celem programu jest rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie ich wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększanie wiedzy i świadomości ekologicznej. Pracownikom Castoramy dziękujemy za ciekawą i twórczą lekcję.


Bezpieczne zabawy klasy 1 g-integracyjnej w ,,Fiku-Miku

Wiele rozmów o bezpieczeństwie uczniów w czasie zabaw, skłoniło nas do wspólnej wyprawy do miejsca, gdzie można bawić się wesoło i bezpiecznie. Wybraliśmy się do ,,Fiku-Miku. Po zapoznaniu się z regulaminem, rozpoczęliśmy niezwykłą przygodę na zjeżdżalni, w przejściach tubowych, w basenie z kolorowymi piłkami, na ścianie wspinaczkowej i na dmuchanym zamku. Zabawa dostarczyła nam wiele radości i bardzo umiliła nam czas.


Międzyszkolny Konkurs „Ortografia bez tajemnic”

W dniu 27 kwietnia br. odbył się Szkole Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II Międzyszkolny Konkurs „Ortografia bez tajemnic” dla uczniów klas drugich i trzecich. Naszą szkołę reprezentowało 13 uczniów, którzy osiągnęli wysokie lokaty.


Lekcja warsztatowa w 1g - integracyjnej

26 kwietnia 2016 r. klasa 1g poznała różne sposoby usuwania plam. Dzieci wykonały doświadczenia i rozwiązały ciekawe, naukowe zagadki. Pracując w grupach odkryły, które sposoby prania są najbardziej ekologiczne. Spodobały się nam orzechy do prania. Lekcja była niezwykle ciekawa, wymagała myślenia, umiejętności analizowania i wyciągania wniosków. Wiemy, dlaczego warto się uczyć.


KONKURS "STORY CUBES"

Zapraszamy uczniów klas I-VI i nauczycieli do udziału w konkursie STORY CUBES. Zadaniem konkursowym uczniów jest napisanie opowiadania lub wiersza za pomocą kostek do gry.


Światowy Dzień Ziemi – lekcja przyrody dla klasy 2g w lesie

W piątek 22 kwietnia uczniowie klasy 2g obchodzili Światowy Dzień Ziemi. Wybrali się do lasu aby uczestniczyć w zajęciach z panem leśnikiem, Michałem Bereckim. Pan leśnik mówił o podstawowych zasadach ochrony przyrody. Wykorzystując ciekawe plansze edukacyjne przekazał wiele praktycznych wiadomości na temat zwierząt żyjących w środowisku leśnym. Uświadomił dzieciom niebezpieczeństwa, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka.


Wyniki konkursu plastycznego na najpiękniejszą ilustrację do książki marzeń dla uczniów klas I - III

Komisja konkursowa w składzie: Anna Kalisz, Aneta Szymańska wyłoniła laureatów konkursu plastycznego na najpiękniejszą ilustrację do książki marzeń zorganizowanego dla klas I - III w ramach projektu "Książki naszych marzeń". Uczniowie mieli za zadanie przeczytanie wybranej dla poszczególnych poziomów książki a nastąpnie narysowanie ilustracji.


Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy Ogólnej pt. "Mądre Główki" w roku szkolnym 2015/2016

W piątek 15 kwietnia 2016r. odbył się drugi etap Szkolnego Konkursu Wiedzy Ogólnej "Mądre Główki". Uczniowie klas 1-3 zmierzyli się z pytaniami z różnych dziedzin wiedzy ujętych w pytania zamknięte, zamieszczone na platformie edukacyjnej.
Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy ogólnej, kształtowanie wizerunku człowieka wszechstronnie wykształconego i zachęcanie do stałego poszerzania wiedzy.


Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 1- 3

W dniu 11 kwietnia br. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 1 – 3, w którym wzięło udział 82 uczniów. Recytacje oceniało jury w składzie: Katarzyna Bryłowska, Ewa Król, Małgorzata Piasecka, Małgorzata Smagowska.


Dzień Radia 2016

11 kwietnia uczniowie klasy II h odwiedzili Radio Złote Przeboje. Dzięki uprzejmości dziennikarzy mieli możliwość poznania rozgłośni „od środka”, po drugiej stronie mikrofonu. Zobaczyli jak wygląda pokój redakcyjny, gdzie dziennikarze i realizatorzy przygotowują się do swoich zajęć. Następnie zwiedzili studio emisyjne i nagraniowe.


Uczniowie zakwalifikowani do II etapu
KONKURSU „MĄDRE GŁÓWKI”
ROK SZKOLNY 2015/2016

Uczniowie zakwalifikowani do II etapu
KONKURSU „MĄDRE GŁÓWKI”
ROK SZKOLNY 2015/2016


Wiosenne śniadanie uczniów klasy II G

Dnia 21 marca 2016 roku uczniowie klasy II G przygotowywali wspólnie Wiosenne śniadanie. Na stołach pojawiły się potrzebne produkty: pieczywo, masło, jajka, sery, wędlina, a przede wszystkim warzywa (pomidory, sałata, rzodkiewki, ogórki, szczypiorek, kukurydza i papryka). Powstały z nich wiosenne, kolorowe i bardzo zdrowe kanapki, pasty i sałatki.


Klasa II G na audycji muzycznej Rośnij muzyczko, rośnij…

Stowarzyszenie Twórców Ludowych zaprosiło dzieci i nauczycieli na cykl audycji poświęconych muzycznym tradycjom Lubelszczyzny. Rośnij muzyczko, rośnij… – to spotkanie z tradycją, w trakcie którego usłyszeliśmy i poznaliśmy pieśni, obrzędy i zwyczaje związane z rokiem kalendarzowym, a także obrzędowością rodzinną. Dzieci miały okazję nauczyć się, dziś już często zapomniane dawne gry i zabawy, wyliczanki oraz zagadki.


Wielkanocne baranki

W poniedziałek 21 marca 2016r. uczniowie klasy II h uczestniczyli w warsztatach cukierniczych w Cukierni Artystycznej Creamy. Podczas warsztatów każde dziecko miało doskonałą okazję spróbować swoich sił w roli cukiernika i samodzielnie wykonać wielkanocnego baranka. Młodzi cukiernicy pod okiem mistrzów cukierniczych formowali masę cukrową i tworzyli swoje dzieła.


Warsztaty papieru czerpanego

W dniach 15 i 16 marca 2016r uczniowie klas pierwszych w „małej szkole” wzięli udział w Świątecznych Warsztatach Papieru Czerpanego. Podczas zajęć dzieci poznały technikę wytwarzania papieru czerpanego. Samodzielnie wykonały dwa obrazki oraz kartki z motywem wielkanocnym. Celem warsztatów było przybliżenie historii papiernictwa w powiązaniu z zabawą tak, aby w obecnej dobie Internetu uświadomić dzieciom, jaką ważną rolę wciąż odgrywa papier.


Klasa II h na warsztatach kulinarnych

14 marca 2016r. uczniowie klasy II h uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Dowiedzieli się jak nazywa się czapka Pizzera, gdzie przyrządzono pierwszą pizzę, poznali historię księżniczki Margherity i sposób przygotowania pizzy opartej na tradycyjnej, włoskiej recepturze. Wspólnie, sprawnie i estetycznie przyrządzili klasowy przysmak. Warsztaty zakończyły się degustowaniem wykonanej przez uczniów (z małą pomocą szefowej kuchni) pizzy.
Była pyszna!


Przedstawienie ”Dziewczynka z zapałkami dawniej i dziś”- rozpoczęcie Dni Otwartych w naszej szkole

9 lutego 2016 r. gościliśmy w naszej szkole dzieci z Przedszkoli: nr 73, 77 i 79 w Lublinie. Zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie pt. ”Dziewczynka z zapałkami dawniej i dziś” zrealizowane na motywach baśni H. Ch. Andersena, w wykonaniu uczniów z młodszej grupy teatralnej Młodzi Zdolni działającej w Szkolnym Teatrze SP 28 w Lublinie.


Zabawa karnawałowa w klasach I - III

2 lutego naszą szkołę odwiedziły księżniczki, wróżki, piraci i inni przebierańcy by wspólnie ruszyć w tany w rytmach dyskotekowej muzyki. Zabawa karnawałowa sprawiła uczniom dużo radości. Uczestniczyli w różnych konkursach i zabawach. Nie zabrakło efektów specjalnych w postaci dymu i kolorowych świateł.


Dzień Babci i dziadka w klasie 2 d

Uczniowie klasy 2 d zaprosili swoje Babcie i Dziadków na montaż słowno – muzyczny składający się z wiersz i piosenek. Program uroczystości wzbogaciliśmy tańcem w rytmach hiszpańskich i grą na instrumentach – wiolonczeli i keyboardzie. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły seniorom samodzielnie przygotowane upominki. Nie zabrakło wzruszeń i dumy z wnucząt. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.


Jak to się dzieje, że żarówka świeci?

Uczniowie klasy II h sprawdzali, jak to się dzieje, że żarówka świeci. Na potrzeby doświadczenia przygotowana została bateria płaska czteroipółwoltowa, żarówka sześciowoltowa i dwa przewody elektryczne zakończone klamerkami.


Odjazdowe lekcje w 1a

20.01.2015 r. wykorzystaliśmy piękną zimową pogodę i wybraliśmy się do wąwozu na wspaniałą śnieżną zabawę. Każdy dobry humor miał, bo na sankach z górki gnał!


WIGILIA W KLASIE 2 D

Uczniowie klasy 2 d wraz z wychowawcą i rodzicami przygotowali wspólną wigilię. Tradycyjnie pod białym obrusem pachniało sianko, stół ozdabiały strojne świerkowe gałązki i płomyki świec. Po złożeniu życzeń i podzieleniu się opłatkiem, dzieci usiadły przy wspólnym stole, na którym nie zabrakło pachnących pierniczków i innych wypieków świątecznych.


Jasełka w klasie 2C

W dniach 09 i 11 grudnia klasa IIc wystawiła w sali teatralnej Jasełka. Oprócz pięknych polskich kolęd i pastorałek można było podziwiać tańce górali oraz wdzięczne pląsy aniołków.


Jasełka w klasie 1a

17 grudnia 2015 r. uczniowie z klasy 1a zaprosili rodziców i swoich najbliższych na świąteczne spotkanie opłatkowe. Dzieci zaprezentowały zaproszonym gościom jasełka „Radosna Nowina”. Ks. Piotr Iracki wprowadził wszystkich zebranych w nastrój modlitwy. Spotkaniu towarzyszyły wzruszenie i radość, serdeczne życzenia, łamanie się opłatkiem, wspólne kolędowanie oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.


Przygotowania do Świąt Bożonarodzeniowych w klasie II h

W tygodniu poprzedzającym Wigilię uczniowie klasy II h uczestniczyli w zajęciach plastycznych. Pierwszym zadaniem było przygotowanie bombek do ozdobienia świątecznej choinki. Dzieci z dużym zaangażowaniem oklejały styropianowe bombki gipiurą. Praca była trudna. Wszyscy wywiązali się z niej wzorowo.


W bajkowym świecie ozdób choinkowych

16 grudnia klasa III a i II d wybrały się na wycieczkę do Fabryki Ozdób Choinkowych w Nowej Dębie. Wycieczka miała na celu zwiedzenie muzeum i zapoznanie się z procesem powstawania ozdób choinkowych. Dzieci uważnie słuchały przewodnika, który oprowadzał je po muzeum i pokazywał zgromadzone eksponaty. Zobaczyliśmy setki ręcznie wyprodukowanych bombek.


Pierwszoklasiści biorą udział w programie "Przyjazna zebra"

W grudniu uczniowie klas pierwszych wzięli udział w programie "Przyjazna zebra". Celem akcji jest promocja bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły i towarzyszących mu zasad ruchu drogowego. W wyniku uczestnictwa w zajęciach dzieci:


"Święty Mikołaj w oczach współczesnych dzieci i młodzieży..."

Uczennica klasy I c Anna Piasecka zdobyła nagrodę w I Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym i Literackim "Św. Mikołaj w oczach współczesnych dzieci i młodzieży - i Ty możesz zostać św. Mikołajem" pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin i Lubelskiego Kuratora Oświaty.


Uczniowie klasy II h w KIDS’ CLUB

8 grudnia 2015r. uczniowie klasy II h dzięki Mikołajowi spędzili atrakcyjnie i sportowo czas w KIDS’ CLUB Centrum Rekreacyjno – Edukacyjnym dla Dzieci w Lublinie. Miejsce to dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń i niesamowitych chwil radości. Uczniowie nie tylko aktywnie wypoczywali, uczyli się również współdziałania i współpracy. Każdy znalazł coś interesującego do zabawy, nauki i aktywnego wypoczynku.


Mikołajkowe Zawody „Lekkoatletyka dla każdego”

7 grudnia reprezentacja klasy II h i III c brała udział w Mikołajkowych Zawodach „Lekkoatletyka dla każdego”, w których uczestniczyli uczniowie lubelskich szkół. Celem zawodów była popularyzacja lekkiej atletyki poprzez promowanie nowych, atrakcyjnych form zajęć ruchowych.


Wizyta Świętego Mikołaja w klasie 1 A

7 grudnia 2015 r. do drzwi klasy 1a zapukał wyjątkowy gość. Św. Mikołaj przyniósł świetny humor i worki pełne prezentów. Taka wizyta to ogromne przeżycie i radość dla dzieci, i dla dorosłych. Pomocnikami Świętego Mikołaja byli niezawodni Rodzice. Serdecznie dziękujemy Gościowi i Jego pomocnikom.


Zabawy andrzejkowe w klasie 2g

W poniedziałek 30 listopada tuż po lekcji o polskich tradycjach andrzejkowych do klasy 2g przybyły dwie niesamowite postacie. Wróżka i cyganka, które zaproponowały dzieciom wiele ciekawych wróżb. Zabawa z zapałkami, przekłuwanie igłą serduszka z imionami, wróżenie kostkami do gry wywołały ogromne emocje i okrzyki radości. Na koniec zabaw wróżbitki rozdały drugoklasistom zaczarowany list oraz ciastko w wróżbą.


Andrzejki w klasie II h

Dawno temu w przedostatni dzień listopada, gdy ktoś chciał się dowiedzieć, co go spotka w najbliższym czasie sięgał po andrzejkowe wróżby. Andrzejki to jeden z tych wyjątkowych magicznych dni w roku. Uczniowie klasy II h, 27 listopada 2015r. również uczestniczyli w zabawach andrzejkowych.


Mój przyjaciel Miś

,,Mój przyjaciel Miś to zabawa szkolna, która odbyła się z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Uczniowie klas 1-3 wykonali piękne prace plastyczne i napisali wiersze, które zaprezentowali podczas uroczystości.


WARSZTATY UNIKIDS W KLASIE 2D

Uczniowie klasy 2 d uczestniczyli w warsztatach w ramach projektu Unikids, na których zapoznali się z budową anatomiczną układu kostnego. W trakcie zajęć uczniowie mogli własnoręcznie przeprowadzić sekcję na zwierzęcym preparacie pod fachowym okiem pracownika akademickiego Uniwersytetu Medycznego.


Wiktoria Wójcik klasa 2 C - I miejsce w XIII Biegach Niepodległości

Dnia 11 listopada 2015r., uczennica klasy 2c Wiktoria Wójcik zajęła I miejsce w XIII Biegach Niepodległości, w kategorii dziewcząt z klas I i II. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!


"Historia Polski hymnem opowiedziana"

10 listopada 2015r. uczniowie klas II i III uczestniczyli w koncercie kameralnym Lekcja historii Polski hymnem opowiedziana w 220. rocznicę upadku Rzeczpospolitej Obojga Narodów, przygotowanym przez Chór Filharmonii Lubelskiej im. H. Wieniawskiego Lutnia Lubelska


WARSZTATY CERAMICZNE W KLASIE 2 D

Uczniowie klasy 2 d uczestniczyli w warsztatach ceramiczno – literackich w Domu Słów. Podczas warsztatów uczniowie rozmawiali o domu, o tym czym jest, z czym się kojarzy, jakie wywołuje wspomnienia i emocje. Następnie wykonywali małe, ceramiczne domki, malowali je, ozdabiali według własnych pomysłów. Zajęcia bardzo podobały się uczniom, chętnie wrócą do Domu Słów na kolejne warsztaty.


"ENERGIA TEATRU"

Klasa 3a uczestniczyła w cyklu warsztatów teatralnych dla dzieci pod tytułem "ENERGIA TEATRU", prowadzonych przez aktorów, scenografów i instruktorów Teatru Andersena. Tematem działań był prąd, jego źródła, powstawanie, zasady bezpiecznego korzystania oraz zagrożenia jakie mogą nas spotkać zarówno w domu, jak też na zewnątrz w kontakcie z elektrycznością.


Wycieczka klas 3C i 3D do Warszawy

23 października klasy III C i III D były na wycieczce w Warszawie. Celem jej było zwiedzanie zabytków Starego Miasta oraz udział w zajęciach interaktywnych w Centrum Nauki Kopernik. Nasz pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od Placu Zamkowego, gdzie stoi Kolumna Zygmunta III Wazy.


Podsumowanie akcji pt. „Bezpieczna droga do szkoły”

W dniu 14.10.2015 r. klasa II g zaprezentowała przedstawienie dla uczniów klas pierwszych pt.: ,,Bądź bezpieczny na drodze”. Celem przedstawienia było utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po ulicach oraz podsumowanie akcji klas edukacji wczesnoszkolnej „Bezpieczna droga do szkoły”. Pierwszoklasiści otrzymali dyplomy i nagrody w konkursie plastycznym. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy bezpiecznej drogi do szkoły.


Jesienne obserwacje przyrody - zajęcia plenerowe klasy 1f

Dnia 28 września 2015r. uczniowie klasy 1f wzięli udział w zajęciach plenerowych wokół szkoły. Celem zajęć były obserwacje przyrodnicze związane ze zmianami zachodzącymi jesienią. Uczniowie poznawali jesienną przyrodę za pomocą zmysłów węchu, dotyku i wzroku.


ZIELONA LEKCJA W DĄBROWIE - klasa 3 A

28 września klasa 3a wybrała się na Zieloną lekcję do lasu Dąbrowa. Podczas spaceru uczniowie oglądali jak urządzony jest las, rozpoznawali rośliny runa leśnego, podszytu i piętra wysokich drzew. Pani z Nadleśnictwa Świdnik ciekawie opowiadała o pracy leśników i ochronie zasobów leśnych. Dzieci z zachwytem obserwowały jesienny las. Zebrały materiał przyrodniczy do klasowego kącika przyrodniczego. Polecamy koleżankom i kolegom naukę na leśnych ścieżkach.


Bezpieczna droga do szkoły

Wraz z początkiem września dzieci z klas pierwszych rozpoczęły swoją szkolną przygodę. Przed Pierwszoklasistami wiele nowych wyzwań i zadań do realizacji. Jest to dobry czas, by porozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa, nauczyć jak unikać zagrożeń i radzić sobie w trudnych sytuacjach. W naszej szkole realizowany jest program dla dzieci klas młodszych "BEZPIECZNE DZIECKO".


„Teatr – światło i dźwięk” - klasa I B

Dnia 22 września 2015 r. uczniowie klasy I b byli na nietypowym pokazie techniki teatralnej w Teatrze im. Hansa Christiana Andersena w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Pracownicy lubelskiej sceny pokazali nam działanie światła i dźwięku w teatrze, ukazali możliwości teatralnego sprzętu audio-wizualnego od czasów dawniejszych do współczesnych.


Warsztaty Wartości żywności klasy II H

Dnia 21 września 2015r. klasa II H wybrała się na wycieczkę, zorganizowaną w ramach XII Lubelskiego Festiwalu Nauki.
Na Wydziale Nauk o Żywności i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego uczniowie wzięli udział w warsztacie Wartości żywności, poprowadzonym przez mgr inż. Monikę Skwarek.


Zajęcia robotyki z LEGO WeDo w LPNT w klasie 1A

21.09.2015r. w poniedziałek, w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki, uczniowie z klasy 1a uczestniczyli w interaktywnych warsztatach z robotyki dla dzieci: Robotyka z LEGO WeDo w LPNT. Podczas zajęć tworząc konstrukcje z popularnych klocków LEGO dzieci poznawały obrazkowy język programowania do wykorzystania w programowaniu elementów aktywnych. Dzięki użyciu silnika, czujników ruchu i nachylenia oraz graficznego interfejsu zbudowane przez dzieci konstrukcje „ożyły” - bramkarz zaczął poruszać się.


Półkolonie pełne Radości!

Półkolonie odbywające się w naszej szkole (od 29 czerwca do 17 lipca) to dla naszych 77 uczestników codziennie nowa przygoda: wspinaczka, zajęcia artystyczne, wyjazdy do Muzeum na Zamku, Muzeum Wsi Lubelskiej, zajęcia sportowe, konkursy, zajęcia na basenie, gry i zabawy na dworze, boisku, salach gimnastycznych, zajęcia profilaktyczne. Z każdym dniem poznajemy nowe miejsca, zabawy, zdobywamy nowe umiejętności, ale przede wszystkim spędzamy wspaniałe wakacje, w gronie przyjaciół.


Klasa I H w słodkiej krainie

Kolorowe cukierki i lizaki o przeróżnych kształtach to marzenie wszystkich małych i „dużych” dzieci. 23.06.2015r. (środa) klasa I h wybrała się na warsztaty do manufaktury „Cukier lukier”, które poprzedziła pogadanka i pokaz.


Bezpieczne wakacje w klasach I-III

19.06.2015r. (w piątek) naszą szkołę odwiedził Pan Arkadiusz Szczepański, emerytowany policjant i radny dzielnicy Czuby Południowe. Celem przedwakacyjnego spotkania było przedstawienie dzieciom szeroko rozumianych zasad bezpieczeństwa oraz rozwinięcie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw.


Lekcja ekologiczna w klasach 0 A i I F

W środę 10 czerwca 2015 r. w klasie I F i grupie O A odbyły się warsztaty ekologiczne. Dzieci miały za zadanie pomóc ślimakowi Tośkowi posegregować śmieci. Oczywiście wywiązały się ze swojego zadania i poszerzyły swoją wiedzę na temat zachowań ekologicznych. Dowiedziały się, że dzięki recyklingowi można tworzyć nowe, pożyteczne produkty z odpadów i śmieci. Po zajęciach zabrały się za kolorowanie i układanie hasła "Wspólnie dbajmy o nasze środowisko!".


Dzień Dziecka w klasach IC i IG

Klasy IC i IG spędziły Dzień Dziecka w Kucykowym Przedszkolu w Kalinówce obok Lublina. Obok zabaw dzieci mogły zwiedzić stajnię, poznać zwyczaje koni, zwiedziły zagrodę kucyków, jeździły konno. Po zabawie dzieci zjadły kiełbaski upieczone na grilu przez niezawodne i kochane mamy, które towarzyszyły nam w wyprawie.


Dzień Dziecka w Filharmonii

W poniedziałek 1 czerwca 2015r. Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie zaprosiła uczniów klas 0A, IA, IB, ID, IH, IIA, IIC, IID, IIE, IIIA, IIIC, IIID, IIIE do wkroczenia w niesamowitą przestrzeń muzyki – Muzykę salonów i lasów.
Celem wycieczki było rozbudzenie w uczniach potrzeby kontaktu z kulturą i sztuką, rozwijanie wrażliwości muzycznej i nauka refleksyjnego słuchania muzyki.


Rozśpiewane Święto Rodziny w klasie 3 c

29. 05. 2015 r. w klasie 3 c odbył się Koncert Rodzinny dedykowany wspaniałym, ukochanym Rodzicom i wspaniałym, ukochanym Dzieciom. W pierwszej części Dzieci wystąpiły dla Rodziców, w drugiej wystąpili Rodzice sprawiając miłą niespodziankę swoim pociechom. Rodzinne śpiewanie ubogaciły poezja, proza, wzruszające życzenia, barwne upominki namalowane przez dzieci, słodki poczęstunek i wspólny radosny taniec.


Przedstawienie muzyczne pt: " Welcome to Happy School"

Dnia 26 maja odbyło się w naszej szkole przedstawienie muzyczne w języku angielskim pt: „Welcome to Happy School”. Na deskach szkolnego teatrzyku wystąpili uczniowie z klas młodszych: klasy IIIA, klasy integracyjnej IIIB oraz duet prowadzących z klasy VB. Na chwilę mieliśmy okazję przenieść się w świat bajkowej, wesołej szkoły, gdzie podjeżdżamy londyńskim autobusem, śpiewamy na przerwach, zwariowany kucharz przygotowuje zaskakujące potrawy tj. lody brokułowe czy zupę bananową...


Dzień Mamy i Taty w klasie I H

26 maja 2015r. klasa I H obchodziła Dzień Mamy i Taty. Uroczystości towarzyszyły niesamowite emocje. Wszyscy zaproszeni goście z olbrzymią uwagą słuchali wierszy i piosenek, oglądali improwizacje ruchowe w wykonaniu swoich pociech. Uczniowie klasy I H dali z siebie wszystko. Z głębi serca płynęły życzenia dla Rodziców.
Wszystkim Mamusiom i Tatusiom życzymy wszystkiego najlepszego!


Laureaci Szkolnego Konkursu Wiedzy Ogólnej Mądre Główki

W poniedziałek 25 maja 2015r. odbył się drugi etap Szkolnego Konkursu Wiedzy Ogólnej Mądre Główki. Uczniowie klas 0-3 zmierzyli się z pytaniami z różnych dziedzin wiedzy ujętych w pytania zamknięte zamieszczone na platformie edukacyjnej, obejmujące zagadnienia nauk humanistycznych, przyrodniczo-matematycznych, sztuk pięknych i wiedzy ogólnej.


Wyróżnienie dla uczennicy klasy II a Ewy Głodowicz oraz Nadii Solak z kl. I e

W „Małym konkursie recytatorskim” organizowanym przez Dzielnicowy Dom Kultury SM Czechów w Lublinie naszą szkołę reprezentowały: Ewa Głodowicz z kl. II a i Nadia Solak z kl. I e oraz Justyna Goryczka z kl 3C. Z przyjemnością zawiadamiamy, że nasze dwie reprezentantki otrzymały za recytacje wyróżnienie. Gratulujemy!


Wyniki konkursu wiedzy „Lublin - moja mała Ojczyzna”

Dnia 21 maja odbył się konkurs wiedzy o Lublinie dla uczniów klas trzecich organizowany w Szkole Podstawowej nr 51 w Lublinie. W konkursie wzięło udział czworo trzecioklasistów z naszej szkoły. Uczniowie przygotowywali się do niego kilka miesięcy, poszerzając swoją wiedzę dotyczącą historii i ciekawostek turystycznych naszego miasta. Przeglądali albumy, różnorodne opracowania, strony internetowe. Czytali przewodniki oraz legendy. Dnia 8 czerwca odbyło się podsumowanie konkursu. Uczeń Michał Szy


Gratulacje dla Julki Milewskiej !!!

Uczennica klasy Ic Julia Millewska otrzymała wyróżnienie w XLVIII Wojewódzkim Turnieju Poezji Dziecięcej.


Muzyczna lekcja historii i patriotyzmu.

18 maja 2015 roku klasy 1B i 2A uczestniczyły w koncercie p.t. „Czerwone maki na Monte Cassino”.


Klasy If i Ig na lekcji przyrodniczej w Motyczu Leśnym

W poniedziałek 18 maja 2015r, uczniowie klas I f i I g wzięli udział w Leśnej grze terenowej, podczas której zdobywali różne sprawności, utrwalali treści przyrodnicze i ekologiczne. Dzieci podzielone na grupy szukały zadań w oznaczonych kopertach i wspólnie je rozwiązały, za każde poprawnie rozwiązane zadanie otrzymywały literę do szyfru prowadzącego do skarbu.


Eksperymenty w klasie 1h

W piątek 8 maja uczniowie klasy 1h wykonywali w klasie ciekawe eksperymenty. Obserwowali, co dzieje się z ryżem leżącym na napiętej na miseczce folii, gdy stojąc blisko miski uderza się nad nią w rondelek drewnianą łyżką.


I etap Szkolnego Konkursu Wiedzy Ogólnej dla klas 0-III „Mądre Główki”

7 maja 2015r. odbył się pierwszy etap Szkolnego Konkursu Wiedzy Ogólnej dla klas 0-III „Mądre Główki”. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy ogólnej, kształtowanie wizerunku człowieka wszechstronnie wykształconego i zachęcanie do stałego poszerzania wiedzy.


Jak mistrz Matejko malował obraz „Unia Lubelska”

Dnia 6 maja 2015 roku klasa III e była w Muzeum Lubelskim na lekcji Jak mistrz Matejko malował obraz „Unia Lubelska”. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o życiu i twórczości Jana Matejki. Poznaliśmy historię powstania obrazu oraz ciekawostki dotyczące przedstawionych na nim osób i przedmiotów. Na zakończenie całą klasą układaliśmy puzzle – obraz mistrza Jana. Nie było łatwo, ale udało się. To były bardzo interesujące zajęcia.


Wyjątkowa lekcja muzyki w klasie I F

Wyjątkowa lekcja muzyki w klasie I F Tata Moniki z klasy I F zawodowo zajmuje się muzyką i w środę (6 maja 2015 r.) odwiedził nas w szkole. Przyniósł ze sobą wiele instrumentów i ciekawie o nich opowiadał.


Uczniowie klas 0 B i I H w Teatrze im. Hansa Christiana Andersena

Muminki to istoty dwunożne, podobne do hipopotamów z rodziny trolli. Zamieszkują dolinę w Finlandii. Są fikcyjnymi bohaterami ulubionych przez dzieci komiksów, książek i filmów. 29 kwietnia 2015 r. uczniowie klas 0 B i I H obejrzeli spektakl pt. Muminki w Teatrze im. Ch. H. Andersena w Lublinie.


Wycieczka klasy I H do Muzeum Wsi Lubelskiej

Muzeum Wsi Lubelskiej klasa I H odwiedziła 24 kwietnia 2015 r. Był piękny, słoneczny dzień.
Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z architekturą i kulturą dawnej wsi i miasteczek oraz obrazem życia codziennego w wiejskim gospodarstwie.


"Pizza też może być zdrowa"

W ramach szwajcarskiego programu „Zachowaj równowagę” my - uczniowie klasy 1e uczestniczyliśmy w warsztatach kulinarnych pt.„ Pizza też może być zdrowa”.


Lekcja muzyki w klasie I d

Uczniowie kl. I d i kl. I f uczestniczyli w zajęciach muzycznych, które poprowadziła uczennica kl. IV c - Nela Kaproń. Nela od kilku lat jest również uczennicą Szkoły muzycznej w klasie skrzypiec.


Bezpieczne ferie

Przed rozpoczęciem zimowego wypoczynku dzieci z klas I-III wzięły udział w spotkaniu z Panem policjantem Arkadiuszem Szczepańskim, który przybliżył im kodeks postępowania w czasie ferii zimowych.


Bal karnawałowy

22 stycznia odbył się bal karnawałowy w klasach 1-3. Zapraszamy do obejrzenia jak bawili się nasi najmłodsi uczniowie.


„Wiem, co jem” warsztaty naukowe Unikids w klasie II a

19 stycznia uczniowie klasy II a uczestniczyli w kolejnych warsztatach naukowych Unikids. Tym razem mali studenci poznawali substancje zawarte w produktach spożywczych. Dowiedzieli się, czym jest białko i jak ważne jest dla ludzkiego organizmu. Badali zawartość produktów żywieniowych.


Świąteczne spotkanie w kl 1 E

W ostatnim dniu zajęć, uczniowie kl. 1 e wraz z wychowawcą zorganizowali świąteczne spotkanie, na którym mieli okazję wysłuchać koncertu granego na instrumentach przez koleżanki z klasy: Jagódkę, Nadię, Milenkę i Zuzię.


Merry Christmas - 3C

18 grudnia 2014 r. uczniowie z klasy 3 c zaprosili rodziców i swoich najbliższych na wieczorek świąteczny przygotowany pod kierunkiem p. Aldony Chlewińskiej. Mali artyści zaprezentowali najpiękniejsze kolędy i piosenki bożonarodzeniowe w języku angielskim, jak również tradycje i zwyczaje świąteczne Brytyjczyków.


Wigilia w klasie 1 D

Podczas klasowej wigilii uczniowie z wychowawcą , nauczycielem religii i rodzicami - przy świątecznie udekorowanym stole - dzielili się opłatkiem. Składali sobie życzenia i wspólnie kolędowali. Dzięki uprzejmości rodziców nie zabrakło też słodkiego poczęstunku w postaci ręcznie robionych pierniczków. Wszystkim udzielił się radosny świąteczny klimat.


Stroiki świąteczne 3 C

15 grudnia 2014 r. wykonaliśmy stroiki, które będą ozdobą wigilijnych stołów w naszych domach. Dwa tygodnie wcześniej ulepiliśmy anioły z gliny, które przez kilka dni wysychały, a następnie zostały wypalone w piecu. Wreszcie nadszedł ten dzień, w którym już po raz kolejny, pod fachowym okiem pani Justyny Lewczuk /mamy Julki / stworzyliśmy piękne stroiki.


Rodzice – Dzieciom - Jasełka w klasie 3 C

15 grudnia 2014 r. odbyło się spotkanie opłatkowe Rodziców i uczniów klasy III c. Rodzice przygotowali niespodziankę dla swoich dzieci. Wcielili się w role: Maryi, Józefa, Aniołów, Trzech Króli, Pastuszków i Diabląt. Półroczne maleństwo grające rolę narodzonego Jezusa z zaciekawieniem rozglądało się dookoła. Przedstawienie scen z życia Świętej Rodziny dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń. Dzieci z zaskoczeniem i wdzięcznością przyjęły ten dar od swoich rodziców.


Bezpieczna droga do szkoły

Kolejnym krokiem w realizacji szkolnego programu "Bezpieczna droga do szkoły" był udział i zajęcie II miejsca w Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno-Literackim "Przyjazna Zebra - Bezpieczeństwo Dzieci w Ruchu Drogowym" w kategorii dzieci 6 letnich przez uczennicę klasy I F Maję Nowakowską.


Andrzejki w klasie I e

Andrzejki w klasie I e Dnia 28.11.2014 r. odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci i rodzice mogli miło spędzić czas na wspólnej zabawie, wróżbach i tańcach. Chwile wytchnienia można było znaleźć przy stole gdzie czekał wyśmienity poczęstunek przygotowany przez rodziców. Aż żal było kończyć tak wspaniałą zabawę... ale każde dziecko wyszło z uśmiechniętą buzią i dobrą wróżbą na przyszłość .


Warsztaty Uniwersytetu Dziecięcego-UNIKIDS

25 listopada 2014r. klasy II b, II d, II e, wzięły udział w kolejnych warsztatach Uniwersytetu Dziecięcego-UNIKIDS. Tym razem były to niezwykle ciekawe zajęcia z zoologii, podczas których został nam przybliżony fascynujący świat płazów i gadów. Mieliśmy okazję zobaczyć z bliska, dotknąć lub nawet pogłaskać przedstawicieli kilkunastu gatunków tych stworzeń.


"SPEŁNIAMY MARZENIA" klasa 3 A

Uczniowie Klasy III A dołączyli do akcji "SPEŁNIAMY MARZENIA". Tym razem pomagają spełnić marzenie Zuzi Sielickiej, która 28 listopada skończy 3 lata. Ta dzielna dziewczynka walczy z nowotworem a jej marzeniem jest dostać jak największą ilość kartek urodzinowych. Sprawmy by uśmiech pojawił się na jej twarzy. Kartki będą zbierane do 25 listopada w sali 22.


Halloween w klasie 1 C

31 października 2014 klasa Ic zorganizowała klasowe Halloween. Wśród tańców czarownic z czarodziejami, można było kibicować małym czarownicom w lotach na miotle... Zabawę zakończyła degustacja pysznych cukierków przyniesionych przez Patryka.


Lekcja przyjaźni z Kubusiem Puchatkiem - 2A

Wszyscy znamy i kochamy Kubusia Puchatka oraz jego wspaniałych przyjaciół ze Stumilowego Lasu. 24 X klasa II a na zajęciach w Bibliotece Publicznej uczyła się, jak być dobrym kolegą i przyjacielem. To były ciekawe i bardzo pouczające zajęcia.


Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 23 października 2014 odbyło się w naszej szkole ślubowanie oraz pasowanie na uczniów dzieci z klas pierwszych. Uroczystość rozpoczął polonez w wykonaniu dzieci z klasy Ic.


SPOTKANIE Z NAUKĄ w klasie 2 d

W ostatnim tygodniu września, klasa II d uczestniczyła w niezwykle ciekawych zajęciach i pokazach w Instytucie Agrofizyki PAN, w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Uczniowie mieli okazję poznać mikroklimat świata roślinnego. Przy pomocy urządzenia INTRALUKS 6000 mogli obserwować korzenie kilku gatunków roślin.


Klasa I e w projekcie "Zachowaj równowagę"

W ramach projektu polsko- szwajcarskiego "Zachowaj równowagę", klasa 1 e aktywnie uczestniczyła w dyskusji na temat zdrowego odżywiania, dlaczego warto jeść zdrowe i pożywne posiłki a także dlaczego ruch jest tak ważny dla naszego organizmu.


Jemy zdrowo, jemy z głową! - 3a, 3c, 3e

14.10.2014 r. w ramach programu polsko-szwajcarskiego „Zachowaj równowagę” uczniowie z klasy 3a, 3c, 3e przygotowali smaczne i zdrowe śniadanie. Naturalne witaminy jedzmy chłopcy i dziewczyny!


W poszukiwaniu babiego lata - 2A

13 października uczniowie klasy IIa wybrali się do malowniczego o tej porze roku lasu Dąbrowa w celu prowadzenia obserwacji przyrodniczych. Pogoda dopisała! Odbyliśmy pełen spostrzeżeń spacer, podczas którego rozpoznawaliśmy drzewa i krzewy rosnące w lesie. Każdy z nas przytulił wybrane drzewo.


Myśl w ruchu - 2A

W czwartek 9 X klasa IIa w uczestniczyła w projekcie edukacyjnym „Myśl w ruchu” organizowanym przez Lubelski Teatr Tańca/Centrum Kultury w Lublinie we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca. Na twórczych warsztatach tanecznych nasi uczniowie poprzez zabawy ruchowe przy muzyce i odkrywanie możliwości własnego ciała, poznawali treści przedstawiające taniec jako sztukę. Gorąco polecamy warsztaty wszystkim drugoklasistom.


Relacja z warsztatów o dziejach Ziemi

6 X klasa II a rozpoczęła cykl warsztatów naukowych organizowanych przez Uniwersytet Dziecięcy Unikids. Na pierwszym spotkaniu, wspólnie z paleontologiem uczniowie odbyli podróż po dziejach naszej planety. „Cofnęliśmy się w czasie” o milion lat, by wyobrazić sobie jak wyglądały zwierzęta i rośliny.


MINI OLIMPIADA SPORTOWA

Mini Olimpiada Sportowa jako wydarzenie realizowane pod szyldem Tygodnia Ruchu (MOVE Week) jest częścią europejskiej kampanii NowWeMove, której celem jest promocja aktywności fizycznej. W tym roku odbyła się jej trzecia edycja, a Polska włącza się do akcji po raz drugi z rzędu. W Lublinie jedyne takie wydarzenie odbyło się 2 października br. na terenie naszej szkoły.


Nauka nie poszła w las

1 i 2 października 2014r. uczniowie z klas trzecich / 3a, 3c, 3d i 3e / wybrali się na wycieczkę do lasu - Stary Gaj – Rezerwat Przyrody Stasin w Lublinie. To świetny sposób utrwalenia wiedzy zdobytej w szkolnej ławce, poznawania świata przez zaangażowanie wszystkich zmysłów.


Pierwsze klasy na warsztatach z odbijania stempli i rysowania komiksów

W piątek 3 października uczniowie klas 1 f i 1g wzięli udział w warsztatach w Domu Słowa, który mieści się przy Izbie Drukarskiej, ul. Żmigród 1. Wymyślona przez dzieci historia została przełożona przez nie na język komiksowy. Powstały ciekawe opowieści.


Wesoły Dzień Chłopaka kl. II c i II d

Dzień Chłopaka - 30 września klasy II c i II d spędziły w stadninie koni ARIZONA. Był to czas doskonałej zabawy . Podczas pobytu dzieci mogły ze sobą rywalizować w różnych, wesołych konkurencjach sportowych, takich jak: przeciąganie liny, zabawy z chustą animacyjną, żonglowanie talerzami, rzucanie do celu woreczkami wypełnionymi wodą i uczestniczyć w różny grach terenowych.


Spotkanie z policjantem

We wrześniu ruszył kolejny etap programu "Bezpieczna droga do szkoły", którego głównym celem jest nauka bezpiecznych zachowań na drodze. W piątek 26 września 2014 r. odbyło się spotkanie z policjantem panem Arkadiuszem Szczepańskim.


Festiwal nauki „Energia słoneczna – jak to działa?” - 3c

24.09.2014 r. uczniowie z klasy III c w ramach XI Lubelskiego Festiwalu Nauki wzięli udział w kolejnym projekcie „Energia słoneczna – jak to działa?” przygotowanym przez Politechnikę Lubelską - Wydział Inżynierii Środowiska w Lublinie. Dzieci miały możliwość poznania sposobów wykorzystania energii słonecznej, urządzeń zasilanych energią słoneczną na podstawie ciekawych przykładów i doświadczeń. Wzięły również udział w konkursie wiedzy z nagrodami.


Festiwal nauki „Na ratunek! Pierwsza pomoc w nagłych zdarzeniach” - 3c

23.09.2014 r. uczniowie z klasy III c w ramach XI Lubelskiego Festiwalu Nauki wzięli udział w projekcie „Na ratunek! Pierwsza pomoc w nagłych zdarzeniach” przygotowanym przez Medyczne Studium Zawodowe im. Prof. St. Liebharta w Lublinie. Dzieci miały możliwość ćwiczenia czynności ratowniczych na fantomach przeznaczonych do nauki resuscytacji – masażu serca i sztucznego oddychania u osób dorosłych i dzieci. Wszyscy chętnie wykonywali dosyć trudne i wyczerpujące ćwiczenia, przez chwilę poczuli się


WITAJCIE WAKACJE

W dniu 28 czerwca tuż po zakończeniu roku szkolnego grupa uczniów klasy III c pod opieką wychowawcy i rodziców wybrała się na wycieczkę rowerową nad Zalew Zemborzycki. Trzeba dodać, że wszyscy uczestnicy przestrzegali zasad poruszania się po ścieżce rowerowej.


MLECZNA KRAINA

W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie klas 0 –III uczestniczyli w ciekawych warsztatach zorganizowanych przez pracowników Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej z Krasnegostawu. Uczniowie zapoznali się z tajnikami produkcji produktów mlecznych. Obejrzeli film o mleczarni, która jest bardzo nowoczesnym i największym w regionie producentem mlecznych pyszności.


Poznajemy piękno Lubelszczyzny

18 czerwca klasa I a poznawała piękne zakątki Polesia Lubelskiego. Po przejechaniu 80 km na północny-wschód od Lublina dotarliśmy do Podedwórza. Oglądaliśmy mini Zoo, a w nim wiele gatunków bażantów, papug, perliczek, króliki, kozy, sarnę, świnkę japońską i ozdobne kury. 4 km za Podedwórzem znajduje się malowniczo położona wśród łąk i pól wieś Hołowno.


ŚWIĘTO RODZINY W KLASIE III C

W dniu 17 czerwca br. w klasie III c odbyła się uroczystość „Święta Rodziny”. Dzieci zaprosiły przybyłych rodziców do programu pt. „100 pytań do …”. W trakcie programu młodzi „prezenterzy” zadawali mamom i ojcom śmieszne pytania dotyczące ich pociech. Były także wiersze, piosenki, koncert skrzypcowy w wykonaniu utalentowanej uczennicy Neli, a także występ taneczny „Magicznej siódemki”.


Wycieczka klasy II b do Jednostki wojskowej na uroczystości trzeciej rocznicy powstania Wielonarodowej Brygady w Lublinie

13 czerwca nasza klasa została zaproszona na uroczystość obchodów trzeciej rocznicy utworzenia Wielonarodowej Brygady w Lublinie. Oglądaliśmy defiladę i pokaz musztry paradnej, samoobrony i symulację napadu na patrol wojskowy. Wszystkich zaskoczyły wystrzały salwy honorowej.


ŚWIĘTO RODZINY W KLASIE 1D

11 czerwca uczniowie klasy Id zaprosili do szkoły swoich rodziców na klasowe Święto Rodziny. Dzieci zaprezentowały przybyłym licznie rodzicom wierszyki i piosenki przygotowane specjalnie na tą uroczystość. Były także wierszyki, piosenki i życzenia w języku angielskim. Na koniec rodzice zostali obdarowani upominkami i laurkami wykonanymi przez dzieci, a dzieci słodką niespodzianką. Było uroczyście i miło.


Dzień Rodziny w klasie 2C

11 czerwca 2011 r. w klasie II c odbył się Dzień Rodziny. Uczniowie zaprezentowali zaproszonym gościom zabawne przedstawienie „Kabaret Horrorek” wg tekstów Wandy Chotomskiej. Było serdecznie, było radośnie i słodko, bo rodzice postarali się o pyszny poczęstunek. Nie zabrakło też wspólnej zabawy tańca.”Bo czy wiecie, czy nie wiecie, rodzina to najlepszy wynalazek na świecie”.


WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU „ROZUMIENIA CZYTANEGO TEKSTU”

Międzyszkolny konkurs „Rozumienia czytanego tekstu” dla uczniów klas III odbył się 20 maja 2014 r. Naszą szkolę reprezentowało 10 uczniów. Zajęli oni wysokie miejsca:


$ 2.000.000 z AMERYKI

Klasa 3d otrzymała wspaniały prezent od zaprzyjażnionych kolegów z USA. To są $ 2.000.000 w gotówce. Uczniowie zastanawiają się nad tym, jak te pieniądze spożytkować. Prawdopodobnie zafundują sobie cudowne wakacje daleko, daleko stąd. A może będzie to jedno z miast przedstawionych na pocztówkach?


Klasy 2d i 3 c, d, e na wycieczce do Bałtowa

We wtorek 3 czerwca uczniowie klas trzecich i drugiej wybrali się na wycieczkę do Bałtowa. Czekało tam na nas wiele przygód i zabawy. Zobaczyliśmy Zwierzyniec Bałtowski, Prehistoryczne Oceanarium, pani przewodnik oprowadziła nas po Jura Parku.


Szlakiem „Ginących zawodów”

We wtorek 3 czerwca uczniowie klas II a i II e byli na całodniowej wycieczce pod hasłem „Ginące zawody”. W miejscowości Pszczela Wola zwiedziliśmy Muzeum Pszczelarstwa. Pani przewodniczka opowiedziała nam o życiu i zwyczajach pszczół oraz pracy pszczelarza dawniej i dziś. W Bęczynie poznaliśmy pracę garncarza.


2B i 2C na Zielonej Szkole w Suścu

2 i 3 czerwca 2014r. to dla uczniów z klasy IIb i IIc czas spędzony w pięknym otoczeniu Roztoczańskiego Parku Narodowego, na Zielonej Szkole w Suścu. Lekcja przyrody w terenie, szum wodospadów, zieleń lasu, zabytki Zamościa, szczególne miejsca w Krasnobrodzie i piękna słoneczna pogoda składają się na niezapomniane wrażenia i chwile, aż chce się śpiewać ”zielono mi i radośnie…”


Wyjście uczniów klas IIa, IIe, IId, IIIa, IIIb IIIc, IIIe na spektakl muzyczny pt. „Legenda o Czarciej Łapie”.

W piątek 30 maja 2014 roku uczniowie wybrali się do Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego na spektakl zatytułowany „Legenda o Czarciej Łapie”.


Wycieczka klas IC i ID do Bałtowa

28 maja 2014r. klasy Ic i Id wybrały się na wspólną wyprawę z okazji Dnia Dziecka do Bałtowa. Park dinozaurów, zwierzyniec, oceanarium, kino 5D i wesołe miasteczko dostarczyły dzieciom wielu wrażeń, emocji i radości.


Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas II – III

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II – III odbył się 25 kwietnia 2014 r. Naszą szkolę reprezentowało 10 uczniów. Zajęli oni następujące miejsca:


WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

Dnia 14 marca 2014 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Plastyczny dla uczniów klas pierwszych. Naszą szkolę godnie reprezentowało pięciu uczniów. Jury po długich naradach wyłoniła zwycięzców:


Klasy II e, IIIc i III e na Festiwalu Małe Miasto Poezji

W ramach Festiwalu Małe Miasto Poezji od 19 do 23 maja 2014r. uczniowie brali udział w warsztatach ilustratorskich z panią Agatą Królak - ilustratorką z Gdańska. Tworzyli prace plastyczne techniką collage nt. "Ogród moich marzeń". Skorzystali również w warsztatów „Bajkoszycia” prowadzonych przez autorkę książek dla dzieci Panią Monikę Madejek.


Warsztaty w bibliotece

20 maja uczniowie z klas Ib i Ie byli na ciekawej lekcji w bibliotece przy ulicy Nadbystrzyckiej. Dowiedzieli się tam jak powstaje książka. Następnie sami zamienili się w autorów i ilustratorów. I tak, z dużym zaangażowaniem, stworzyli wspólnie książkę o okrągłym Bartku, który żył na planecie kwadratowych ludzi ...


ZDJĘCIA Z AMERYKI

Klasa 3d otrzymała kolejny list od zaprzyjaźnionej klasy i pamiątkowe zdjęcia wraz z nauczycielką. W kopercie znalazło się również mnóstwo małych niespodzianek. Polscy uczniowie już zazdroszczą Amerykanom, ponieważ 22 maja to ostatni dzień lekcji. Przed nimi aż 3 miesiące słodkiego, wakacyjnego leniuchowania. Ale im fajnie!


Chronimy nasze środowisko! - wspólne zajęcia z przedszkolakami

14 maja 2014r. do klasy 2A zawitały dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 79 w Lublinie. 5-latki uczestniczyły we wspólnych zajęciach pod hasłem Chronimy nasze środowisko! Mali goście z zaciekawieniem słuchali prezentacji swoich starszych kolegów. Dzieci z przedszkola chętnie brały udział w zajęciach, odpowiadały na zadane pytania a starsi koledzy nagradzali ich złotymi medalami.


Wizyta garncarza

13 maja 2014 dzieci zaprosiły do naszej szkoły garncarza. Pan przed pokazem opowiedział dzieciom o glinie jako podstawowym surowcu wykorzystywanym dawniej w garncarstwie i rzeźbiarstwie.


Wyróżnienie dla klasy 3E w ogólnopolskim konkursie programu „Planeta Energii”

Konkurs adresowany był do uczniów i nauczycieli klas I-III szkół podstawowych w całym kraju. Jego głównym celem było propagowanie wśród dzieci wiedzy na temat energii elektrycznej. Dzięki niemu uczniowie klasy 3E dowiedzieli się m.in. skąd bierze się prąd i jaką rolę pełni w naszym życiu, jakie są podstawowe źródła energii elektrycznej oraz jak racjonalnie i przyjaźnie dla środowiska z niej korzystać.


Legendy lubelskie

07.05.2014 r. zaprezentowaliśmy uczniom naszej szkoły oraz zaproszonym gościom z klas „0”, Przedszkoli nr 73 i 77 w Lublinie przedstawienie pt. Legendy Lubelskie. Zaprosiliśmy widzów w podróż w czasie. Legendy, które są zawsze aktualne, w których prawdziwa historia przeplata się z fantazją, kształcą naszą wrażliwość i wyobraźnię. Chcemy zachęcić innych do poznawania historii naszego miasta i jego mieszkańców.


„W mlecznej krainie” warsztaty zdrowego żywienia

6 maja 2014r uczniowie klasy Ia i II d uczestniczyli w ciekawych warsztatach zorganizowanych przez pracowników Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej z Krasnegostawu. Uczniowie zapoznali się z tajnikami produkcji produktów mlecznych. Obejrzeli film o mleczarni, która jest bardzo nowoczesnym i największym w regionie producentem mlecznych pyszności.


Konkurs ekologiczny dla kl.3 „Przyjaciel przyrody”

30 kwietnia odbył się konkurs ekologiczny dla kl.3 „Przyjaciel przyrody”. Uczniowie odpowiadali na 20 pytań w formie testu, który został zamieszczony na platformie edukacyjnej Librus. Wykazali się dużą wiedzą na temat ochrony środowiska, dowodem czego są zdobyte punkty. A oto wyniki konkursu:


Konkurs fotograficzny

Konkurs fotograficzny „Witamy Wiosnę” – wyniki.


Stroiki świąteczne w klasie 2C

15 kwietnia 2014 r. wykonaliśmy stroiki, które będą ozdobą wielkanocnych stołów w naszych domach. Dwa tygodnie wcześniej zasialiśmy owies. Każdy z nas dbał o to, aby rośliny miały odpowiednie światło i wilgotność. Codziennie z ciekawością sprawdzaliśmy ile milimetrów nasz owies podrósł.


Warsztaty wielkanocne

Warsztaty Wielkanocne Dnia 14 kwietnia 2014r. uczniowie grupy 0A, 0B oraz klasy 2D uczestniczyli w zajęciach plastycznych przygotowanych przez animatorów Fundacji Rozwiń Skrzydła.


FINAŁ SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY OGÓLNEJ „MĄDRE GŁÓWKI”

10 kwietnia w stołówce szkolnej odbył się FINAŁ SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY OGÓLNEJ „MĄDRE GŁÓWKI” przygotowany na szkolnej platformie edukacyjnej Librus. A oto wyniki w poszczególnych poziomach:


ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE Z AMERYKI

Uczniowie klasy 3d z niecierpliwością wyczekiwali na kolejny list od swoich amerykańskich rówieśników. Ich cierpliwość została wynagrodzona. Oto nadszedł kolejny list wraz z życzeniami z okazji Świąt Wielkanocnych. Mali Amerykanie, jak zawsze, dołączyli również niespodzianki. Każdy uczeń otrzymał słodkiego, wielkanocnego kurczaczka i pisankę. Po świątecznej przerwie, cała klasa z przyjemnością zabierze się do pracy nad odpowiedzią na list.


Świąteczne Warsztaty Sztuki Ludowej

W piątek 11 kwietnia w klasie IIId odbyły się Świąteczne Warsztaty Sztuki Ludowej. Wśród kolorowych pisanek nie zabrakło żółciutkich kurczaczków, kaczuszek i pięknych kartek świątecznych ....


WARSZTATY PROZDROWOTNE

W dniu 11 kwietnia br. uczniowie klasy 3 C oraz grupy 0A i 0B wzięli udział w warsztatach promujących produkty mleczne. Podczas zajęć odbyli wirtualną podróż po Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie. Pani Agata Szczuchniak przedstawicielka OSM w Krasnymstawie opowiadała o produktach mlecznych i ich produkcji.


WARSZTATY WIELKANOCNE

W dniu 10 kwietnia br. uczniowie klas 2E, 3A, 3C i 3E uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych w Galerii Sztuki Ludowej. Pod okiem Pani Haliny Witkowskiej - utalentowanej twórczyni z kurpiowskiej Puszczy Białej wykonywali pisanki.


Pozwól mi działać, a nauczę się…

10 kwietnia 2014 r. pani Anna Łóżecka, mama Kacpra z naszej klasy, podzieliła się z nami swoją pasją i doświadczeniem. Pani Ania jest projektantką wnętrz. Poznaliśmy nowe pojęcia, takie jak np. dalmierz, próbnik koloru, płytek. Mogliśmy zobaczyć te przedmioty i dotknąć. Razem z panią Anią zaprojektowaliśmy i stworzyliśmy, w specjalnym programie komputerowym, nowy wystrój naszej sali lekcyjnej.


„MĄDRE GŁÓWKI” - wyniki eliminacji

UCZNIOWIE ZAKWALIFIKOWANI DO FINAŁU SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY OGÓLNEJ „MĄDRE GŁÓWKI” KONKURS 9 KWIETNIA W CZWARTEK NA STOŁÓWCE >>>


Warsztaty w Galerii Sztuki Ludowej

8 kwietnia klasy I b i I e uczestniczyły w warsztatach tworzenia pisanek w Galerii Sztuki Ludowej. Przywitała nas twórczyni ludowa w pięknym stroju łowickim. Uczniowie bardzo zaangażowali się w tworzenie własnych pisanek, które z pewnością będą ozdobą wielkanocnych stołów.


Świąteczne Warsztaty Papieru Czerpanego w klasie IIA

8 kwietnia 2014r. podczas Warsztatów Papieru Czerpanego uczniowie poznali cały proces czerpania papieru, począwszy od podarcia makulatury, aż po jego wyczerpanie, który stanowił bazę do wykonania własnej pracy plastycznej (świątecznego obrazka).


DRZEWKO ZA MAKULATURĘ

Uczniowie klasy III c zachęcają społeczność szkolną do udziału w kolejnej edycji akcji ekologicznej, w której wystarczy przynieść 5 kg makulatury by otrzymać sadzonkę drzewka. Akcja odbędzie się w dniach 11 – 12 kwietnia 2014 r. na parkingu CH. E. Leclerc przy ul. Zana w godzinach piątek 11.00 – 17.00, sobota 9.00 – 15.00. Nasze sadzonki drzew, które zdobyliśmy w jesiennej edycji już rosną wokół małej szkoły. Zachęcamy do udziału w tej akcji, naprawdę warto!


SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI UCZNIÓW KLAS I – III

Konkurs odbył się dnia 4 kwietnia 2014 r. Wzięło w nim udział 64 uczniów z klas I – III. Występy recytatorów oceniało jury w składzie: p. Katarzyna Bryłowska, p. Ewa Król, p. Małgorzata Piasecka i p. Małgorzata Smagowska. Po dłuższych naradach przyznano następujące miejsca:


„W ŚWIECIE BAŚNI H.CH.ANDERSENA”

31marca 2014r. uczniowie klasy IIA odwiedzili swoich młodszych kolegów z "zerówki –grupa O”A”. Nasi najmłodsi czytelnicy słuchali z uwagą baśni czytanych przez swoich starszych rówieśników, rozwiązywali zagadki oraz wspólnie wykonywali prace plastyczno-techniczne do wybranej postaci z baśni . W trakcie wspólnych zajęć naszym milusińskim towarzyszyło hasło „Miło nam tu płynie czas, bo IIA jest wśród nas”.


"Kopciuszek - 2A" dla koleżanek i kolegów.

28 marca 2014 roku uczniowie kl. 2 A ze sztuką pt."Kopciuszek" wystąpili dla szkolnych koleżanek i kolegów. Mamy nadzieję, że "Kopciuszek" w wykonaniu uczniów kl. II A dostarczył naszym widzom wielu niezapomnianych wrażeń i choć na chwilę przeniósł nas w piękny świat bajek i fantazji. Film z przedstawienia niebawem na stronie szkoły.


Klasa 2 A wystawiła dla rodziców sztukę pt. "Kopciuszek"

27 marca 2014 roku w Międzynarodowy Dzień Teatru klasa 2 A wystawiła dla rodziców sztukę pt. "Kopciuszek" na motywach bajki Jana Brzechwy. "Bajkę o pasierbicy - sierocie, której macocha najgorszą dawała robotę"


Wizyta przedszkolaków – Przedszkole nr 77

Dnia 22 marca 2014 roku uczniów z klasy I e odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola nr 77. Goście wysłuchali montażu słowno-muzycznego pt. „Dobre maniery”, a następnie rozwiązali test i otrzymali tytuł „Mistrza Dobrych Manier”. Grupa przedszkolaków z pomocą starszych kolegów wykonała prace plastyczne. Uczniowie klasy I e zostali obdarowani wiosennymi kwiatami, które własnoręcznie wykonały przedszkolaki.


LISTY Z AMERYKI c.d.

Uczniowie klasy 3d otrzymali kolejne listy od swoich kolegów i koleżanek z USA.Tym razem napisali do nich Kaena, Adrian, Hechiel, Sierra, Sainny oraz Irish. Oprócz listów , w kopertach znalazły się drobne niespodzianki w postaci naklejek. Klasa 3d z przyjemnością i zaangażowaniem koresponduje w języku angielskim. Ostatnio, uczniowie wysłali nawet 3 pamiątkowe zdjęcia swojej klasy.


Wizyta gości z Przedszkola nr 79

Dnia 18 marca 2014 r. uczniów klasy II e odwiedziły dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 79. Mili goście uczestniczyli we wspólnych zajęciach polsko-angielskich, których motywem przewodnim były żabki. Dzieci chętnie brały udział w zabawach, śpiewały piosenki, powtarzały rymowanki i słówka. Z pomocą starszych kolegów wykonały modele żabek, które zabrały na pamiątkę. Uczniowie klasy II e zostali obdarowani zakładkami do książek własnoręcznie wykonanymi przez przedszkolaki.


Wizyta klasy 3e w przedszkolu

W Poniedziałek 17 marca 2014r. uczniowie klasy 3e wybrali się do przedszkola nr 73 przy ul. Uśmiechu. Czytali samodzielnie napisane bajki o Bolku i Lolku. Trzecioklasiści własnoręcznie przygotowali kukiełki postaci występujących w bajkach. Przedszkolni koledzy, grupa elfów, zaprosili nas do wspólnej zabawy w kąciku teatralnym i grach kreatywnych.


Projekt Planeta Energii

W ramach ogólnopolskiego projektu „Planeta Energii” uczniowie klasy III c uczestniczyli w cyklu zajęć poświęconych energii elektrycznej. Podczas zajęć uczniowie m.in. zapoznali się z zasadami bezpiecznego przebywania w pobliżu urządzeń elektrycznych, dostrzegali korzyści, jakie mamy z energii elektrycznej w życiu codziennym oraz jak racjonalnie i przyjaźnie dla środowiska korzystać z niej.


Kto o zęby swoje dba, ten na twarzy uśmiech ma

25 lutego 2014 r. pani Magdalena Supryn, mama Kamila, jednego z uczniów naszej klasy, z zawodu pielęgniarka, obecnie pracująca jako pomoc stomatologiczna, przyszła do nas, aby podzielić się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem.


Grupa „Fantastycznych Elfów” na lekcji matematyki w klasie IIc

11 lutego 2014r. w ramach współpracy między naszą szkołą, a Przedszkolem nr 73 w Lublinie, przyszły do naszej klasy dzieci z grupy „0”, aby zobaczyć jak wyglądają zajęcia z matematyki. Goście byli zainteresowani rozwiązywaniem zadań. Najbardziej podobały im się liczmany z orzechów zawiniętych w srebrną folię i zabawa kolorową papierową kostką - „Tajemnicze cyferki”. Dzieci chętnie i samodzielnie pracowały.


ST VALENTINE`S DAY w klasie 3d

W środę 12 lutego klasa 3d na lekcji j. angielskiego, prowadzonej przez p. Aldonę Chlewińską, wykonała piękne kartki walentynkowe. Ponadto, uczniowie zapoznali się z tradycją i zwyczajami święta zakochanych, pielęgnowanymi w krajach anglojęzycznych.


LISTY Z AMERYKI

Klasa 3d z pomocą i pod kierunkiem nauczyciela j. angielskiego, p.Aldony Chlewińskiej nawiązała przyjazną korespondencję z amerykańskimi kolegami z jednej ze szkół podstawowych w USA. W grudniu ub. roku uczniowie wysłali wspólnie napisany po angielsku list oraz 26 kartek świątecznych.


Wspólne śniadanie w IIA

Dnia 10 lutego 2014r.w ramach naszego klasowego hasła „Jemy zdrowo i kolorowo”( wymyślonego przez Wiktorię Miąsek) kontynuujemy nasze wspólne zdrowe śniadanie, które odbyło się na stołówce szkolnej. Jak zwykle było przepysznie. Wszyscy byliśmy uśmiechnięci i nikt nie wyszedł głodny.


3A - Zabawy na śniegu

Zima w pełni, pogoda sprzyja, słońce świeci, więc dalejże na saneczki! Dzieci z klasy 3A miały wiele radości z zimowych zabaw na śniegu. Sami zobaczcie!


Jak to się dzieje, że żarówka świeci?

04.02.2014 roku we wtorek odbyły się zajęcia warsztatowe w ramach projektu „Planety Energii” przy wykorzystaniu narzędzi TIK. Trzecioklasiści wykorzystując „Szkolny Zestaw Małego Elektryka” samodzielnie połączyli prosty obwód elektryczny. Wspomagając się tablicą multimedialną i filmami z serwisu YouTube, Planeta Energii dowiedzieliśmy się czym jest prąd elektryczny, co to są elektrony i dlaczego się poruszają.


2C - „W zdrowym ciele zdrowy duch”

Kontynuujemy nasze starania o to, abyśmy byli zdrowi i radośni. Wykorzystaliśmy piękną słoneczną pogodę. W ramach programu polsko-szwajcarskiego „Zachowaj równowagę” 04.01.2014 r. wybraliśmy się do wąwozu na wspaniałą zabawę na śniegu.


Dzień Babci i Dziadka w klasie II e

W dniach 21 i 22 stycznia obchodzimy Święto Babci i Święto Dziadka. Tuż przed feriami, w piątek 17 stycznia, uczniowie klasy II e zaprosili swoich ukochanych bliskich na specjalny program artystyczny. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, grały na fletach i dzwonkach.


Wizyta gości z Przedszkola nr 73

16 stycznia 2014 r. klasę IIb odwiedzili goście z Przedszkola nr 73 z ul. Uśmiechu. Grupa „O” z pomocą starszych kolegów wykonała maski karnawałowe, które będą mogli wykorzystać na balu maskowym.


Zima to dobry czas na surówkę!

W czwartek 16 stycznia 2014r. uczniowie III E zorganizowali kulinarny konkurs na zimową surówkę warzywną. Kilka dni wcześniej podzielili się na grupy, ustalili przepisy i rozdzielili zadania. Wszyscy z dużym zaangażowaniem przystąpili do wykonania surówek.


WARSZTATY UNIKIDS

9 stycznia 2014 r. klasa I A i III C uczestniczyły w kolejnych warsztatach Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS. Zajęcia: „Zwierzęta egzotyczne w domu” okazały się niezwykle ciekawe i fascynujące.


Wigilia w klasie 2 D

Dnia 20 grudnia 2013 r. w klasie 2 D odbyła się Wigilia. Uczniowie razem z wychowawczynią przygotowali wigilijny stół, na którym znalazły się potrawy przygotowane przez mamy. Były tam ryby, sałatki, kluski z makiem, owoce oraz różne ciasta. W czasie Wigilii rozmawialiśmy o tradycjach bożonarodzeniowych, łamaliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie wzajemnie życzenia i wspólnie śpiewaliśmy kolędy.


Spotkanie opłatkowe w klasie 3 A

20 grudnia w klasie 3 A odbyło się spotkanie opłatkowe.


Wigilia w klasie 3 C

W dniu 19 grudnia uczniowie klasy III c spotkali się na klasowej wigilii, podczas której dzielili się opłatkiem, składali życzenia i wspólnie kolędowali. Julia Tarnowska i Julia Dziwina zagrały na flecie kolędę „Lulajże Jezuniu …”. Wysłuchaliśmy także koncertu kolęd w wykonaniu Neli Kaproń na skrzypcach. W klasie panowała świąteczna atmosfera. Nie zabrakło również miłych prezentów pod choinką, samodzielnie wykonanych przez uczniów.


Uniwersytet Dziecięcy Unikids w naszej szkole!

19 grudnia 2013r. uczniowie klasy I A i III C kolejny już raz uczestniczyli w warsztatach naukowych prowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.


Przedświąteczna wizyta klasy 3 A w przedszkolu "Martynka"

17 grudnia klasa 3 A odwiedziła swoich znajomych w przedszkolu "Martynka".


Wigilia w 2 C

We wtorek 17 grudnia w klasie 2c odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne. Rozmowy na temat tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia, łamanie się opłatkiem, słodki poczęstunek oraz Klasowy Festiwal Kolęd wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.


WARSZTATY SZTUKI BOŻONARODZENIOWEJ W KLASIE III D

W dniu 16 grudnia uczniowie klasy III d wzięli udział w warsztatach sztuki bożonarodzeniowej prowadzonych pod kierunkiem pani Ani i pani Kasi z Ośrodka Edukacyjnego w Motyczu Leśnym.Powstałe na zajęciach dzieła sztuki dzieci z dumą zabrały do swoich domów.


Warsztaty bożonarodzeniowe w III C

W dniu 12 grudnia uczniowie klasy III c po raz kolejny odwiedzili Galerię Sztuki Ludowej Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Wzięli udział w warsztatach w ramach projektu Akademia Sztuki Ludowej prowadzonych przez panią Wiesławę Kucharzyk, która jest twórczynią ludową reprezentującą Lubelszczyznę.


Klasa III E na warsztatach bożonarodzeniowych

W czwartek 12 grudnia 2013 r. udaliśmy się do Stowarzyszenia Twórców Ludowych na warsztaty. Jest to kolejny cykl spotkań z tradycją ludową organizowany w ramach Akademii Sztuki Ludowej. Twórczyni ludowa pani Helena Kołodziej pokazała jak wykonać tradycyjne ozdoby choinkowe, samodzielnie wykonaliśmy gwiazdy ze słomy. Każdy z nas będzie mógł powiesić taką ozdobę na swoim świątecznym drzewku.


Przedświąteczna wizyta gości z przedszkola "Martynka" w klasie 3A

12 grudnia klasę 3 A odwiedzili mili goście z przedszkola "Martynka".


Wizyta Świętego Mikołaja w klasie 3 A

W dniu 6 grudnia Święty Mikołaj odwiedził klasę 3 A.


Klasa I c i I d na warsztatach w Akademii Sztuki Ludowej

Czym dekorowały choinki nasze prababcie? Jak wyglądały tradycyjne ozdoby choinkowe? Z jakich materiałów można je wykonać? Co symbolizuje bożonarodzeniowe drzewko? Tego mogli się dowiedzieć uczniowie na warsztatach w Galerii Sztuki Ludowej na ul. Grodzkiej. Pod okiem artystki ludowej z Kurpiów dzieci wykonały ozdoby na choinkę z bibuły i z papieru.


Mikołajki w klasie 0 B

6. XII – to dzień, na który wszystkie dzieci czekają z ogromnym zniecierpliwieniem, dzień Świętego Mikołaja. Już dużo wcześniej piszą do niego długie listy, z listą dziesiątek prezentów, jakie chciałby dostać. Spotkanie z Mikołajem w naszej zerówce było dla dzieci wielką frajdą. Główny bohater – jak przystało na Mikołaja – miał długą, białą brodę i ubrany był w czerwony strój. Dzieci chętnie recytowały Mikołajowi wierszyki, on w zamian obdarował je wspaniałymi prezentami.


Mikołajki w klasie 0 A

5 grudnia uczniowie z klasy III e zaprosili najmłodszych kolegów ze szkoły do sali komputerowej na wspólną lekcję informatyczną. Starsi uczniowie zapoznali ich z programem Paint, w którym wspólnie pokolorowali wybrane mikołajowe postacie i dołączając napisane listy z prośbami od najmłodszych wysłali je do św. Mikołaja


Andrzejki w kl. II A

Andrzejki były specjalną okazją do zorganizowania zabawy w naszej klasie. Dzień pełen wróżb, śmiechu i radości. Nie zabrakło trochę magii i wiary, że tego dnia możemy poznać swoją przyszłość. Smaczny poczęstunek oraz miła atmosfera pozostaną w naszych wspomnieniach.


Internetowy Teatr TVP dla szkół

W piątek 29 XI klasy IIA i IIB w ramach projektu: „Internetowy Teatr TVP dla szkół” wspólnie obejrzały spektakl teatralny "Tymoteusz wśród ptaków” z Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie. Przedstawienie przekazywane było „na żywo”, bezpośrednio z teatru drogą internetową. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły przygody Misia Tymoteusza i podrzuconego mu kukułczego jaja. Z niecierpliwością czekamy na następne transmisje.


Andrzejki klas I b i I e

Dnia 28 listopada klasy Ib i Ie wraz ze swoimi nauczycielami Barbarą Bałdygą, Elżbietą Koperdą, Magdaleną Tkaczyk oraz Renatą Nalepą zorganizowały zabawę andrzejkową. Uczniowie przygotowali z zaangażowaniem dekoracje. Wróżby, konkursy, tańce oraz poczęstunek sprawiły, że było to bardzo radosne i integrujące spotkanie.


Andrzejki w klasie 3e

Dziś uczniowie klasy 3e zorganizowali dyskotekę andrzejkową. Sami przygotowali wróżby i konkursy. Postanowili przebrać się w ciekawe stroje. Mamy upiekły ciasteczka z wróżbą i inne słodkości. Na stole nie zabrakło owoców i warzyw. Muzyka i dyskotekowe światła stworzyły niezwykły magiczny nastrój. Wszyscy bawili się świetnie tym bardziej, że sami wszystko przygotowali i przeprowadzili!


W IIA - OWOCE JEMY – ZDROWO ŻYJEMY

W ramach programu OWOCE W SZKOLE w klasie II A odbyły się zajęcia, pod hasłem OWOCE JEMY – ZDROWO ŻYJEMY, które miały na celu pokazać i motywować uczniów do zmiany sposobu żywienia - jak ważne są owoce i warzywa w odżywianiu.


Uczniowie klasy 3 C posadzili drzewka

Uczniowie klasy 3 c posadzili wokół szkoły sadzonki drzew pozyskane w akcji pod patronatem Kuriera Lubelskiego „Drzewo za makulaturę”. Cała akcja sprawiła im ogromną satysfakcję. Uczniowie będą prowadzić systematyczną obserwację przyrostu sadzonek i będą o nie dbać.


Wycieczka do lasu 3e

13 listopada klasa III E wybrała się do lasu. W punkcie edukacji leśnej w Dąbrowie przywitała nas pani leśnik Magdalena Szczepanik i poinformowała o przebiegu spotkania. Na początku zostały ustalone zasady zachowania się na ścieżce edukacyjnej, następnie wyruszyliśmy wyznaczonym szlakiem.


Wizyta przedszkolaków w naszej szkole!

We wtorek 12 listopada 2013 r. uczniowie klasy III e zaprosili przedszkolaki na polsko - angielskie przedstawienie pt. „Na jezdni” Niektóre maluchy po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły, było to dla nich nie lada przeżycie - długie korytarze, dużo dzieci.


UCZYMY MIŁOŚCI DO OJCZYZNY I POSTAWY PATRIOTYZMU

Dnia 7 listopada 2013 roku klasa 2A przedstawiła spektakl z okazji Święta Niepodległości dla klas 0-3 oraz dla dzieci z Przedszkola nr 73. Występujący uczniowie w piękny sposób przybliżyli widzom historię naszego narodu.


Żyjmy zdrowo!

Kontynuując działania w ramach programu "Zachowaj równowagę" 5 listopada 2013 r. uczniowie klasy II D wykonali plakaty promujące zdrowy styl życia. Podsumowując zajęcia poświęcone prawidłowemu odżywianiu i aktywności fizycznej uczniowie razem z wychowawczynią wykonali gazetkę ścienną z wykorzystaniem swoich plakatów.


Śniadanie – energia na cały poranek

Uczniowie klasy IIe włączyli się w realizację polsko-szwajcarskiego projektu „Zachowaj równowagę”. Podsumowując cykl zajęć poświęconych prawidłowemu odżywianiu dzieci wykonały prace plastyczne „Owocowo-warzywne portrety”, projektowały jadłospis na cały dzień oraz przygotowały zdrowe, kolorowe i smaczne kanapki.Wspólne śniadanie smakuje lepiej, naprawdę daje moc. To widać!


Lekcja historii w klasie II A

31 października nauczyciel historii pani Barbara Sułkowska przybliżyła uczniom klasy II A historię naszego narodu związaną z dniem 11 listopada - Narodowym Świętem Niepodległości, które jest najważniejszym polskim świętem narodowym. 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.


Polsko - angielska inscenizacja klasy 3 e "Na jezdni"

We wtorek 29 października uczniowie klasy 3e zaprezentowali młodszym kolegom polsko-angielską inscenizację pt. „Na jezdni”. Przedszkolaki z grup „0” i pierwszoklasiści naszej szkoły poznały postać Jacka, który stosując zasadę zachowania ostrożności na drodze wyrusza po zeszyt do sklepu.


Klasa II A wita przedszkolaków w naszej szkole

Dnia 23 października Grupa „0” z Przedszkola nr 73 wzięła udział we wspólnych zajęciach przygotowanych przez uczniów klasy II A pod hasłem „Jesienny bukiet”.


Konkurs plastyczny „Ja i Kubuś tworzymy bezpieczną szkołę" - wyniki

Gratulujemy uczniom wyróżnionym w konkursie plastycznym „Ja i Kubuś tworzymy bezpieczną szkołę”!!! Lista laureatów >>>


Ogólnopolskie bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej

Uczniowie naszej szkoły wzięli dziś udział w ogólnopolskim biciu rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej, przedsięwzięciu zorganizowanym m.in. przez Fundację WOŚP.


Wycieczka klasy I b do Straży Pożarnej

8 października klasa integracyjna I b odwiedziła Komendę Straży Pożarnej mieszczącą się przy ulicy Szczerbowskiego w Lublinie. Dzieci obejrzały dokładnie i ze skupioną uwagą wnętrza wozów strażackich oraz zapoznały się ze specjalistycznym sprzętem. Wycieczka ta pogłębiła wiedzę uczniów o pracy strażaków, a także być może wpłynęła na wybór przyszłej drogi zawodowej kilku uczniów.


Ślubowanie klas pierwszych

14 października 2013r. uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie w obecności dyrekcji szkoły, rodziców i wyjątkowych gości...


Wycieczka klas III do Warszawy

W poniedziałek 14.10.2013 r. klasy 3a, 3c oraz 3e wraz z wychowawczyniami pojechały na wycieczkę do Stolicy Polski. Zwiedzaliśmy ważne miejsca i zabytki Warszawy. Na Starym Mieście widzieliśmy Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta i Pomnik Warszawskiej Syrenki.


DRZEWO ZA MAKULATURĘ

Uczniowie klasy III c wzięli udział w akcji ekologicznej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych i Kuriera Lubelskiego, polegającej na wymianie 5 kg makulatury na sadzonkę drzewka. Ogółem dzieci zebrały 63 kg makulatury i otrzymały 10 sadzonek drzewek, które wkrótce posadzą na terenie szkoły i będą je pielęgnować.


JESIENNY SPACER LEŚNYMI ŚCIEŻKAMI

W dniu 4 października br. uczniowie klasy III c i III b wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Starego Gaju. W trakcie wycieczki poznali warstwową budowę lasu. Ponadto obserwowali leśną faunę i florę pod bacznym okiem przewodnika – ornitologa. Pomimo chłodnej jesiennej aury uczniowie wrócili zadowoleni i wzbogaceni o wiedzę dotyczącą lasu.


Klasa III A w "Bibułkowym ogrodzie"

Uczniowie klasy 3 a podczas Festiwalu Nauki Lubelskiej uczestniczyli w warsztatach "Bibułkowy ogród" w Bibliotece Uniwersyteckiej.


Test Wiadomości i Umiejętności po klasie I

Dnia 2 i 3 października 2013 roku uczniowie klas drugich pisali Test badający Wiadomości i Umiejętności Uczniów po klasie I. Pierwszego dnia dzieci pisały test z zakresu edukacji polonistycznej i edukacji o środowisku, natomiast drugiego dnia z zakresu edukacji matematycznej.


Dzień Chłopaka w I d

Klasa Id Dzień Chłopaka uczciła 7 października w Parku Rozrywki. Wszyscy doskonale się bawili, co widać po uśmiechniętych twarzach dzieci. To było prawdziwe świętowanie!


„Na strunach wspomnień” - Młodzież daje pomysł na to jak się nie nudzić i rozwijać swoje zainteresowania.

26 września 2013 r. odbyło się muzyczne spotkanie uczniów klasy II c z absolwentami naszej szkoły, obecnie uczniami Gimnazjum nr 11. Dzieci wysłuchały gry na gitarze i śpiewu w wykonaniu Stanisława Chałata i Dominika Rejmaka.


Klasa IId na Festiwalu Nauki

W ramach X Lubelskiego Festiwalu Nauki dnia 19.09.2013r. uczniowie klasy 2d wraz z wychowawczynią Mariolą Weber wzięli udział w warsztatach pod hasłem "Na ratunek! Pierwsza pomoc w nagłych zdarzeniach".


„Na ratunek! Pierwsza pomoc w nagłych zdarzeniach"

We wtorek 17.09.2013r. klasa 3e wzięła udział w warsztatach pt. „Na ratunek! Pierwsza pomoc w nagłych zdarzeniach” poprowadzonych przez słuchaczy kierunku Ratownik Medyczny pracujących w Kole Naukowym Ratownictwa Medycznego. W ramach X Lubelskiego Festiwalu Nauki.


„Ja i Kubuś tworzymy bezpieczną szkołę” klasy 0-III

Zapobiegamy niebezpiecznym zachowaniom uczniów oraz przeciwdziałamy zagrożeniom pojawiającym się w naszej szkole m.in. poprzez udział w projekcie rekomendowanym przez Centralny Instytut Ochrony Pracy pt. „JA I KUBUŚ TWORZYMY BEZPIECZNĄ SZKOŁĘ”.


Uczniowie klas I-III uczestniczą w X Lubelskim Festiwalu Nauki

Trwa X Lubelski Festiwal Nauki pod hasłem „Człowiek, nauka, pasja”, uczniowie klas młodszych naszej szkoły biorą udział w warsztatach...


Wizyta policjanta w klasach 0-1.

Dzieci już od najmłodszych lat uczestniczą w ruchu drogowym, dlatego jak najwcześniej powinny umieć bezpiecznie zachowywać się na drodze. W przygotowywaniu dzieci do rozważnego uczestnictwa w ruchu drogowym pomógł nam pan policjant, który 17 września 2013 r. odwiedził uczniów klas 0 - I.


"Międzynarodowy Dzień Orderu Uśmiechu Czuby - Lublin 2013"

Konkursy, gry i zabawy, a także występy muzyczne i pokazy karate. Z takich atrakcji składał się "Międzynarodowy Dzień Orderu Uśmiechu Czuby - Lublin 2013", który odbył się w niedzielę na terenie naszej szkoły.


Festiwal Nauki

Dnia 16.09.2013 roku uczniowie klasy integracyjnej 3A brali udział w Festiwalu Nauki.


"Międzynarodowy Dzień Orderu Uśmiechu Czuby - Lublin 2013"

Konkursy, gry i zabawy, a także występy muzyczne i pokazy karate. Z takich atrakcji składał się "Międzynarodowy Dzień Orderu Uśmiechu Czuby - Lublin 2013", który odbył się w niedzielę na terenie naszej szkoły.


Zaproszenie na Festyn

W niedzielę 15.09.2013r. na boisku Szkoły Podstawowej nr 28 odbędzie się III Edycja Festynu pod hasłem Międzynarodowy Dzień Orderu Uśmiechu.