Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w grupie 0B

22 czerwca 2018 r. dzieci z grupy 0B uroczyście pożegnały się z oddziałem przedszkolnym pięknym tańcem - polonezem. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki, podziękowania oraz słodką niespodziankę - lody. Na koniec zaśpiewaliśmy piosenkę "Dla Ciebie" wspominając wspólne chwile i wyrażając wdzięczność naszym bliskim. Życzymy wszystkim miłych i bezpiecznych wakacji!


Dzień Rodziny na sportowo w grupie 0B

Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka. I odwrotnie - dziecko to światło i szczęście w życiu każdej mamy i taty. By dać wyraz tym wszystkim uczuciom dzieci z grupy 0B świętowały Dzień Rodziny. Celem naszego spotkania było przede wszystkim wzmacnianie emocjonalnej więzi z rodziną, integracja poprzez wspólną zabawę i propagowanie zdrowego stylu życia w ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie. Wszyscy chętnie uczestniczyli w sportowych zmaganiach, bardzo dobrze się przy tym bawiąc.


Programowanie z Darami Froebla w grupie 0B

We wtorek 8 maja 2018 r. dzieci z grupy 0B uczestniczyły z zajęciach wdrażających do programowania z wykorzystaniem Darów Froebla. Mama Julii i jednocześnie nauczyciel naszej szkoły oraz edukator Froebla pani Barbara Bałdyga przygotowała dla dzieci ciekawą lekcję na temat "Kuba i Buba w jednym bawili się pokoju - jak posprzątać zabawki". Podczas zajęć dzieci pomogły bohaterom opowiadania uporządkować zabawki rozwijając takie kompetencje jak kreatywność, umiejętność logicznego myślenia, rozwiązywania problemów i współpracy. Kodowanie z Darami Froebla to wiele możliwości do nauki i zabawy.


Lekcja biblioteczna dla grupy 0B w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej podczas Tygodnia Bibliotek

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.


Polska – jej piękno i historia

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W naszej szkole bardzo uroczyście obchodzimy święta majowe. W ramach kształcenia ogólnego jedną z najważniejszych umiejętności jest aktywny udział w życiu kulturalnym szkoły, środowiska lokalnego i kraju. Wzmacniane jest tym samym poczucie tożsamości narodowej, przywiązanie do historii i tradycji narodowych. Dzieci z grup 0 A, 0 B, 0 C i uczniowie klas trzecich D, F wzięli udział w uroczystości i przy tej okazji postanowili sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności. Wszystkie zadania zostały wykonane perfekcyjnie.


Rodzic w roli eksperta w grupie 0 B

Dziś na zajęciach grupa 0 B gościła rodziców Poli, którzy prowadzą sklep zoologiczny. Dzieci z bliska zobaczyły papugę Kakadu, rybki, murenę, rozgwiazdę. Rodzice Poli opowiedzieli czym żywią się poszczególne zwierzątka, a także, jakie mają zwyczaje i jak należy się nimi opiekować.


Siódmy miesiąc za nami...

Chociaż nadeszła wiosna i jest coraz cieplej, dzieci z grupy 0 A nie zwalniają tempa. Działają wykazując się dużą pomysłowością i aktywnością.
Zapraszamy do obejrzenia kolejnego numeru „Juniorka”.


Szósty miesiąc w grupie 0 A

Miesiąc luty (chociaż krótki) upłynął w grupie 0 A na działaniu i eksperymentowaniu. Hucznie obchodziliśmy również Dzień Babci i Dziadka, którzy odgrywają bardzo ważną rolę w życiu swoich wnuków. Założyliśmy uprawę rzeżuchy, cebuli i posadziliśmy miętę. Wkrótce wykorzystamy nasze „plony”. Miesiąc eksperymentowania będziemy kontynuowali.


Kolejny (piąty) miesiąc za nami...

Czas szybko "leci" w grupie 0A, zabawa, nauka i mile spedzone chwile. W styczniu bardzo dużo się działo: "wystrzałowy" bal karnawałowy, kino, warsztaty z rodzicami - ekspertami (dowiedzieliśmy się wielu nowych ciekawych rzeczy - bawiąc się zdobywaliśmy nową wiedzę). Do zobaczenia za miesiąc!


Świętujemy Dzień Babci i Dziadka w grupie 0B

Dnia 22 stycznia 2018 r. gościliśmy w naszej szkole Kochane Babcie i Drogich Dziadków, którzy obchodzili swoje święto. Były ciepłe słowa będące wyrazem miłości i wdzięczności, wspólne działania w kącikach froeblowskich, pyszne lody z owocami oraz upominki w przygotowanie, których dzieci włożyły swoje serca. W kąciku gospodarczym wspólnie z Babciami upiekliśmy francuskie ciasteczka, w kąciku twórczym powstały piękne zakładki do książek, kącik zabaw badawczych stworzył z grochu i wykałaczek ciekawe figury przestrzenne, a w kąciku Darów podziwialiśmy pomysłowe konstrukcje budowlane.


Zabawa karnawałowa w grupach zerowych

18 stycznia 2018 r. dzieci z oddziałów zerowych doskonale bawiły się podczas zabawy karnawałowej. Sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową. Dźwięki skocznej muzyki porwały wszystkich do tańca. To była niezapomniana zabawa, podczas której było dużo śmiechu i radości.


Trzeci i czwarty miesiąc w grupie 0 A

Bawimy i uczymy się, bierzemy udział w warsztatach, wyjeżdżamy na wycieczki. Byliśmy w straży pożarnej, w teatrze i kinie.


Ciepło, rodzinnie i świątecznie w grupie 0B

Świątecznie i rodzinnie mijały grudniowe dni w grupie 0B. Na początku grudnia zaprosiliśmy panią Elżbietę Stanek, która jest babcią Uli, aby poczytała nam ciekawe opowiadania podczas relaksu z książką. Z uwagą słuchaliśmy opowieści Pani, która długo pracowała w naszej szkole.


Spotkanie z Pchłą Szachrajką

W dniu 4 grudnia uczniowie klasy IA, IB, ID oraz grupa 0A wybrali się na spektakl pt.: ”Pchła Szachrajka”. Bohaterka wiersza Jana Brzechwy jest to z pewnością najsłynniejsza i najsprytniejsza pchła świata, która potrafi wywrócić wszystko do góry nogami.


Poznajemy zawody naszych rodziców - grupa 0B

W miesiącu październiku mieliśmy okazję poznać dwa zawody jakie wykonują nasi rodzice. Mama Stasia jest chemikiem i wspólnie z nami wykonała ciekawe doświadczenie-eksperyment. Po kilku dniach otrzymaliśmy piękny kryształ z siarczanu miedzi i wody. Niebieski kryształ dołączył do białych kryształków otrzymanych z soli kuchennej w kąciku badawczym. Odwiedziła nas również mama Weroniki i opowiedziała o trudnym i ważnym zawodzie jakim jest zawód lekarza. Wszyscy z uwagą słuchaliśmy ciekawostek i dzielnie rozwiązywaliśmy zagadki. Dowiedzieliśmy się, gdzie ukrywają się bakterie oraz jak ważne jest przestrzeganie zasad higieny i dbanie o zdrowie. Mamom bardzo dziękujemy za ciekawe lekcje i czekamy na kolejne.


Drugi miesiąc za nami

Czas w grupie 0A upływa bardzo szybko. Drugi miesiąc już za nami. Bawimy i uczymy się. Braliśmy udział w warsztatach „Dzieciaki Sadzeniaki”, które odbyły się w Leroy Merlin w Lublinie. Sadziliśmy piękne wrzosy, teraz są ozdobą dziecięcych pokoi. Wykonywaliśmy zadania w kącikach zadaniowo-zabawowych z różnych dziedzin. A jak działaliśmy prezentuje nasza gazetka.


Jesienne smakołyki w grupie 0B

Dzieci z grupy 0B korzystają z darów jesieni. Ostatnie dni minęły nam na przygotowywaniu i smakowaniu owocowo-warzywnych pyszności. Kilka dni temu zaaranżowaliśmy kącik przyrodniczy bogactwem owoców i warzyw. Rozwiązywaliśmy zagadki smakowe, układaliśmy owocowe rytmy, klasyfikowaliśmy owoce i warzywa, mówiliśmy o diecie bogatej w jesienne witaminki, przygotowywaliśmy soki owocowo-warzywne.


Pierwszy miesiąc za nami

Pierwszy miesiąc zabawy, nauki i pracy w grupie 0A upłynął bardzo szybko. Dzieci wykonywały odpowiedzialne zadania z dużym zaangażowaniem. Wymyśliły również tytuł swojej gazetki. Co robiliśmy prezentujemy poniżej.


"Dzieciaki Sadzeniaki"

Na początku października dzieci z grup zerowych wzięły udział w akcji edukacyjnej "Dzieciaki Sadzeniaki" organizowanej przez sklep Leroy Merlin. Celem akcji jest uczenie dzieci podstawowych umiejętności pielęgnacji roślin i rozbudzanie w nich zainteresowań przyrodą.
Podczas warsztatów zdobyliśmy wiedzę o roślinach i o tym, jak o nie dbać. Uczyliśmy się również samodzielnego sadzenia roślin do doniczek.


Wizyta policjanta w zerówkach

W dniu 29.09.2017 odwiedził oddziały zerówki policjant starszy sierżant Pan Damian Szymczyk z Komendy Miejskiej Policji z komisariatu VII w Lublinie. Pan przeprowadził prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród zerówkowiczów. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię, zapamiętały ważne numery alarmowe tj. 112 i 997, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu mogę powiedzieć jak się nazywa, a komu nie. Serdecznie dziękujemy Panu Damianowi za przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.


Grupy zerowe w Mini Zoo

5 czerwca grupy „0” a i „0” b wybrały się na wycieczkę do Mini Zoo w Wojciechowie. Dzieci miały okazję zobaczyć takie gatunki zwierząt jak: lwy, małpy, pumy, wielbłądy, osły, alpaki, pawie, łabędzie, szopy pracze i wiele innych. Pracownicy Zoo chętnie przekazywali nam ciekawostki na temat swoich podopiecznych. Zwracali też uwagę na odpowiednie zachowanie wobec zwierząt i ostrożność w kontaktach z nimi.


"Święta Pieczonego Ziemniaka"

„Święto ziemniaka dziś mamy, bawiąc się radośnie na pieczone ziemniaki czekamy” takim okrzykiem dnia 29 września rozpoczęło się święto pieczonego ziemniaka organizowany w oddziałach zerowych 0A i 0B przy Szkole Podstawowej nr 28. Imprezę rozpoczęto przywitaniem dzieci i rodziców oraz nauka okrzyku na cześć ziemniaka.


Samochód marzeń

23.09.2016 r. w piątek w ramach cyklu spotkań „Poznajemy zawody i pasje naszych rodziców” gościł w naszej szkole pan Radosław Zwierz, tata Nadii z klasy 2a. Dzięki uprzejmości pana Radosława uczniowie klas „0”A, „0”B, Ia, Ic i IIa pod opieką pań wychowawczyń obejrzeli imponujących rozmiarów pojazd, samochód marzeń wielu dzieci – ciągnik siodłowy /TIR bez naczepy/.


Przedstawienie ”Dziewczynka z zapałkami dawniej i dziś”- rozpoczęcie Dni Otwartych w naszej szkole

9 lutego 2016 r. gościliśmy w naszej szkole dzieci z Przedszkoli: nr 73, 77 i 79 w Lublinie. Zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie pt. ”Dziewczynka z zapałkami dawniej i dziś” zrealizowane na motywach baśni H. Ch. Andersena, w wykonaniu uczniów z młodszej grupy teatralnej Młodzi Zdolni działającej w Szkolnym Teatrze SP 28 w Lublinie.


Konkurs plastyczny Gazety Wyborczej Lublin

"Czarcia Łapa" to jedna z najpopularniejszych lubelskich legend. Zna ją niemal każde dziecko. ,,Gazeta Wyborcza Lublin" zorganizowała konkurs plastyczny skierowany do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Spotkał się z ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży szkolnej. Nadesłano ponad siedemset prac przedstawiających legendę o Czarciej Łapie w formie plastycznej.


Lekcja ekologiczna w klasach 0 A i I F

W środę 10 czerwca 2015 r. w klasie I F i grupie O A odbyły się warsztaty ekologiczne. Dzieci miały za zadanie pomóc ślimakowi Tośkowi posegregować śmieci. Oczywiście wywiązały się ze swojego zadania i poszerzyły swoją wiedzę na temat zachowań ekologicznych. Dowiedziały się, że dzięki recyklingowi można tworzyć nowe, pożyteczne produkty z odpadów i śmieci. Po zajęciach zabrały się za kolorowanie i układanie hasła "Wspólnie dbajmy o nasze środowisko!".


Dzień Dziecka w Filharmonii

W poniedziałek 1 czerwca 2015r. Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie zaprosiła uczniów klas 0A, IA, IB, ID, IH, IIA, IIC, IID, IIE, IIIA, IIIC, IIID, IIIE do wkroczenia w niesamowitą przestrzeń muzyki – Muzykę salonów i lasów.
Celem wycieczki było rozbudzenie w uczniach potrzeby kontaktu z kulturą i sztuką, rozwijanie wrażliwości muzycznej i nauka refleksyjnego słuchania muzyki.


Koncert dla rodziców w 0A

26 maja 2015 r. uczniowie klasy ,,0A przygotowali bardzo uroczysty koncert dla swoich rodziców. Dla Mamy i Taty zaśpiewały piosenki, zatańczyły ,,Poloneza i ,,Kukułeczkę. Były kwiaty i prezenty. To wspaniałe rodzinne spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem. Wszyscy rodzice byli bardzo dumni ze swoich utalentowanych dzieci.


Laureaci Szkolnego Konkursu Wiedzy Ogólnej Mądre Główki

W poniedziałek 25 maja 2015r. odbył się drugi etap Szkolnego Konkursu Wiedzy Ogólnej Mądre Główki. Uczniowie klas 0-3 zmierzyli się z pytaniami z różnych dziedzin wiedzy ujętych w pytania zamknięte zamieszczone na platformie edukacyjnej, obejmujące zagadnienia nauk humanistycznych, przyrodniczo-matematycznych, sztuk pięknych i wiedzy ogólnej.


„Ranczo Arka” - wyjazd rodzinny klasy 0B

23 maja w sobotę dzieci z klasy 0B wraz z rodzicami wybrały się na wycieczkę do miejscowości Serniki, leżącej w dolinie rzeki Wieprz. Gospodarstwo Agroturystyczne „Ranczo Arka”, to atrakcyjnie zagospodarowany teren oraz dom wielu zwierząt. Podczas naszej wycieczki spotkaliśmy konie, osły, renifera, górskie bydło szkockie, Emu, bydło węgierskie, lamy oraz wiele innych intersujących zwierząt.


DZIEŃ MAMY w kasie 0B

19 maja o godz.15.00 w klasie 0B odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy. Dzieci przygotowały dla swoich mam program artystyczny. W wyjątkowej atmosferze, wspaniale odgrywały swoje role. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Niejednej mamie łza zakręciła się w oku. Była to bardzo wyjątkowa uroczystość pełna uśmiechu, radości i dumy. Na zakończenie dzieci wręczyły swoim mamom własnoręcznie wykonane prezenty i zaprosiły na słodki poczęstunek.


Warsztaty chemiczne w 0 A

19 maja w klasie 0 A odbyły się bardzo ciekawe warsztaty, zachęcające dzieci do poznawania zagadnień z zakresu chemii...


II miejsce w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „Co ta jesień nam przyniesie”.

Natalia Wojtas uczennica klasy 0B zdobyła II miejsce w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „Co ta jesień nam przyniesie”, zorganizowanym przez Przedszkole nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Mysłowicach.


Uczniowie klas 0 B i I H w Teatrze im. Hansa Christiana Andersena

Muminki to istoty dwunożne, podobne do hipopotamów z rodziny trolli. Zamieszkują dolinę w Finlandii. Są fikcyjnymi bohaterami ulubionych przez dzieci komiksów, książek i filmów. 29 kwietnia 2015 r. uczniowie klas 0 B i I H obejrzeli spektakl pt. Muminki w Teatrze im. Ch. H. Andersena w Lublinie.


Wycieczka klasy 0B do Muzeum Wsi Lubelskiej

W dniu 24 kwietnia 2015 r. dzieci z klasy 0B uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. Głównym celem naszego wyjazdu było przybliżenie dzieciom dawnej wsi, zapoznanie z jej architekturą, kulturą oraz z obrazem życia codziennego w gospodarstwie.


Poznajemy zawody naszych rodziców – spotkanie z pielęgniarką w klasie 0B

4 marca uczniowie z grupy 0B wzięli udział w spotkaniu z panią pielęgniarką, mamą jednego z naszych uczniów.


„ŚPIEWAJĄCE PRZEDSZKOLAKI”

5 marca uczniowie z klasy 0B – Natalia Wojtas, Igor Struk oraz Krystian Więzowski uczestniczyli w VI EDYCJI PRZEGLĄDU PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ „ŚPIEWAJĄCE PRZEDSZKOLAKI”. Przegląd piosenki odbył w Szkole Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Lublinie, dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie niespodzianki. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom pięknego występu.


Dzień BABCI i DZIADKA w klasie 0B

Dnia 24.02 odbyła się w naszej klasie uroczystość z okazji DNIA BABCI I DZIADKA. Dzieci pięknie recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki i wesoło tańczyły. Wręczyły laurki i niespodzianki swoim Dziadkom, a następnie nasi goście zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości i dumy.


Projekt klasy 0 A na Targach 2.0

18 lutego 2015 roku prezentacja działań klasy 0 A uroczyście rozpoczęła TARGI 2.0 w ramach programu „Szkoła z klasą 2.0”.


Poznajemy zawody naszych rodziców – spotkanie z architektem w klasie 0B

27 stycznia odwiedził nas pan architekt, tata jednego z naszych uczniów. Dzieci zgłębiły tajniki tego fascynującego zawodu.


Dzień Babci i Dziadka w 0 A

Siadaj Babciu, siadaj blisko, zaraz Ci opowiem wszystko... i wiele innych wierszy od kochających wnuków i wnuczek z grupy 0 A dla babć i dziadków.


Przygotowania do balu karnawałowego w klasach 0 A i 0 B

21 stycznia 2015 roku w naszej szkole odbył się niezwykły koncert. Uczniowie grup 0 A i 0 B mieli okazję usłyszeć trąbkę-instrument muzyczny dęty blaszany. Wspaniała pani Krysia zapoznała dzieci z takimi tańcami jak: walc, tango, twist, cha-cha. Jesteśmy już przygotowani do jutrzejszego balu.


RATUJEMY ŻYCIE w klasach 0A i 0B

Dnia 14 stycznia w oddziale przedszkolnym naszej szkoły, odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy. Podczas specjalnych pokazów dzieci mogły poczuć się jak „mali ratownicy”. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz bacznie obserwowały czynności ratownicze.


Warsztaty Labirynt wyobraźni w klasach 0A i 0B

12 grudnia 2014 r. (w piątek) uczniowie klas 0A i 0B pod opieką wychowawczyń wybrali się do Galerii Labirynt, miejsca odkrywania sztuki i przeżywania z nią przygody. Punktem wyjścia warsztatów było zwiedzenie wystawy, po której oprowadziły nas dwie przesympatyczne panie.


Gość w klasach 0A i 0B - Mikołaj

5 grudnia był dniem wyjątkowym dla uczniów klas 0A i 0B. Już od samego rana dzieci nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Mikołaja. Zaraz po śniadaniu w drzwiach sali pojawiły się dwie urocze Śnieżynki. Wspólnie z dziećmi zaprosiły do środka długo oczekiwanego Gościa z białą brodą, w czerwonym ubraniu i dużym workiem.


NA TROPIE DINOZAURÓW

Dinozaury – to gady, uwielbiane przez uczniów z klasy 0B i na ich prośbę - została zorganizowana lekcja edukacyjna prowadzona przez panią Katarzynę Kozioł „Na tropie DINOZAURÓW”, która odbyła się 28 listopada w naszej szkole. Uczniowie z klasy 0B na te wspaniale zajęcia – zaprosili klasy 0A oraz IF. Wspólnie dzieci mogły pogłębiać wiedzę, na temat tych wspaniałych gadów – oglądać filmy w 3D oraz poznać i pogłaskać małego robota dinozaura.


Cudowna lampa Aladyna - wyjazd do teatru klas 0 A i B

Kontakt dziecka z teatrem daje mu możliwość przeżycia niesamowitych emocji, większych niż podczas oglądania bajki przed telewizorem. Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie przygotowuje spektakle specjalnie z myślą o najmłodszych. 18 listopada 2014 r. uczniowie z klas 0 A i B obejrzeli przedstawienie Cudowna lampa Aladyna.


ZABAWA ANDRZEJKOWA W ZERÓWCE

W piątek 21 listopada odbyła się w klasach 0 – zabawa andrzejkowa. Dzień rozpoczął się malowaniem twarzy, a następnie wesołą zabawą przy muzyce. Odbył się konkurs na najszybsze dmuchanie balona oraz konkurs taneczny. Po zabawie wszyscy udali się na zdrowy poczęstunek - na którym odbyła się degustacja soków owocowych. Wisienką na torcie były pieczone jabłka z dodatkiem cynamonu i suszonych owoców.


„Na tropie witaminy C” w klasach 0A i 0B

3 listopada 2014 r. w klasach 0A i 0B odbyły się warsztaty chemiczne pt.,,Na tropach witaminy C. Nauczycielka chemii - pani Iwona - wyjaśniła dzieciom, że możemy sprawdzić obecność witamin w produktach żywnościowych. Na lekcji, każdy z nas wykonał doświadczenie chemiczne i zbadał w jakich produktach znajduje się witamina C.


Mali podróżnicy cz.2

Port Lotniczy Lublin
Airport Lublin to najmłodsze lotnisko w Europie. Port usytuowany jest w sąsiedztwie trawiastego lotniska, istniejącego od 1938 roku. Został oddany do użytku w grudniu 2012 roku. Do największego miasta w regionie jest tylko 15 kilometrów.
Młodych podróżników z klas 0 A i B, którzy przybyli ma miejsce szynobusem powitał pracownik lotniska.


„ŚNIADANIE DAJE MOC" w klasach 0A i 0B

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, który powinien zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze, dlatego musi być urozmaicony i składać się z różnych produktów. Dobrze skomponowane śniadanie poprawia kondycję naszego organizmu - sprawia, że mamy dobry humor, niezależnie nawet od pory roku. Dobre śniadanie to dobry początek dnia – o czym dobrze wiedzą najmłodsi uczniowie naszej szkoły.


Mali podróżnicy cz.1

W czwartek 16 października 2014 r. dzieci z klas 0A i 0B wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę. Pierwszym etapem podróży był dworzec PKP w Lublinie. Na parkingu czekał wygodny autobus. Wszyscy zajęli swoje miejsca i rozpoczęła się przygoda.


Savoir-vivre – dobre maniery w klasie 0B

Dobre, pożywne śniadanie daje dziecku energię niezbędną na początek nowego, pełnego odkryć dnia. Przed posiłkiem dokładnie myjemy ręce i doprowadzamy do porządku ubrania. Spokojnie i cicho siadamy do stołów. W czasie jedzenia nie przeszkadzamy kolegom, nie wstajemy i nie prowadzimy głośnych rozmów. Zjadamy pyszne i zdrowe śniadanie. Przekonujemy się, że mleko i inne potrawy są nie tylko zdrowe, ale i smaczne.


Jesienne zabawy w klasie 0A

Jesień to doskonały czas na zabawę. Kolorowe liście wprowadzają nas w dobry nastrój. Razem bawimy się i uczymy. Poznajemy otaczającą nas przyrodę. Jest miło i radośnie.


Wizyta klasy 0A w bibliotece szkolnej

W czwartek gościliśmy w szkolnej bibliotece. Bardzo serdecznie powitała nas pani Ania, nasza bibliotekarka. Dowiedzieliśmy się, że w tym tygodniu obchodzony jest Międzynarodowy Tydzień Bibliotek Szkolnych. Pani pokazała nam wypożyczalnię i czytelnię. Książki w naszej bibliotece są kolorowe, zachęcają do nauki czytania. Weźmiemy też udział w konkursie na najładniejszą zakładkę szkolną. Wiemy już do czego służy.


Lekcja religii w klasie 0B

Uczniowie klasy 0B z wielkim zaangażowaniem uczestniczą w katechezie. Z uwagą słuchają o pierwszym sakramencie - chrzcie.


Sałatka owocowa w klasie 0A

W naszej szkole zdrowo się odżywiamy. Dzieci z grupy 0 A postanowiły zrobić sałatkę owocową. Najpierw wybrały się na pobliski targ, by obejrzeć dostępne owoce krajowe i egzotyczne. Potem przygotowały niezbędne składniki i narzędzia: fartuszki, deski, noże. Umyły owoce i pokroiły je w kostkę. Po wymieszaniu usiadły przy stole i zjadły pyszną sałatkę.


Dzień w klasie 0B

Codziennie z wesołymi minkami przychodzimy do klasy 0B. Czekają tu na nas nasze Panie, koleżanki i koledzy. Witamy się ze wszystkimi i rozpoczynamy zabawę i pracę. W kącikach zainteresowań mamy wiele rożnych zabawek: są klocki, lalki, samochody, puzzle, gry planszowe.


Zdrowe warzywa i owoce w klasie 0B

Dnia 3.10.2014r. w naszej klasie została przeprowadzona lekcja – wzbogacająca wiedzę dzieci na temat warzyw i owoców. Dzieciom udostępnione zostały warzywa i owoce przygotowane do bezpośredniego spożycia, dojrzałe i bardzo zdrowe.


Spotkanie z policjantem w klasach 0A i 0B

Od początku roku szkolnego 2014/2015 dzieci w naszej szkole poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie szkoły jak i poza nią. Uczyły się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać w jej pobliżu.


Spotkanie z policjantem

We wrześniu ruszył kolejny etap programu "Bezpieczna droga do szkoły", którego głównym celem jest nauka bezpiecznych zachowań na drodze. W piątek 26 września 2014 r. odbyło się spotkanie z policjantem panem Arkadiuszem Szczepańskim.


POKAZY SZTUKMISTRZÓW W ZERÓWCE

Dnia 3.06.2014r. w oddziale przedszkolnym odbyły się Pokazy Sztukmistrzów, zorganizowane dla dzieci z gr. 0A i 0B.


Lekcje biblioteczne -grupa 0A

Lekcje biblioteczne - grupa 0A W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" uczniowie z grupy 0A uczestniczyli w cyklu warsztatów zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej na ul. Nadbystrzyckiej.


Uroczystość DNIA MAMY w grupie 0B

Dnia 27.05.2014r. we wtorek o godz. 15.00 w grupie 0B odbyła się uroczystość Dnia Mamy połączona z lekcją otwartą dla rodziców. Spotkanie rozpoczęło się lekcją ekologiczną, na której dzieci zaprezentowały przestawienie pt. „Zielony Kapturek”.


Dzień Mamy w grupie 0A

Dzień Mamy w grupie 0A Z okazji święta wszystkich Mam dzieci z zerówki zaprosiły swoje najdroższe Mamusie na uroczyste spotkanie.


Czerpanie papieru

W dniu 20.05.2014r. w naszej szkole odbyły się niecodzienne zajęcia czerpania papieru z surowców wtórnych. Dzieci z klas 0 A i B oraz 1a i 3c z zainteresowaniem obserwowały sposób wykonania tegoż papieru. Brały też czynny udział w jego produkcji. Z zapałem formowały kartki i odciskały w prasie introligatorskiej. Dowiedziały się również z jakich surowców produkowano papier w dawnych czasach.


Wizyta garncarza

13 maja 2014 dzieci zaprosiły do naszej szkoły garncarza. Pan przed pokazem opowiedział dzieciom o glinie jako podstawowym surowcu wykorzystywanym dawniej w garncarstwie i rzeźbiarstwie.


Książki i książeczki - wizyta w bibliotece szkolnej.

30.04.2014 r oba oddziały przedszkolne odwiedziły bibliotekę naszej szkoły. Celem było zapoznanie się z zasadami jak korzystać z biblioteki i wypożyczać książki. Informacje te były bardzo cenne, ponieważ od września większość dzieci będzie uczniami klasy pierwszej i chętnie widać będą tu zaglądały.


Konkurs fotograficzny

Konkurs fotograficzny „Witamy Wiosnę” – wyniki.


Spotkania wielkanocne w grupie 0A

16 kwietnia odwiedziła naszą grupę pani Matilda Cowherd mieszkanka Cincinnati w Ohio w USA, która przekazała nam ciekawe informacje na temat różnorodności zwyczajów wielkanocnych w różnych krajach. Wspólnie z gościem dzieci wykonały koszyczki na wielkanocne pisanki.


Wycieczka do Straży Pożarnej

Dnia 15.04.2014r dzieci z grupy 0B wybrały się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Strażackiej w Lublinie.


Warsztaty wielkanocne

Warsztaty Wielkanocne Dnia 14 kwietnia 2014r. uczniowie grupy 0A, 0B oraz klasy 2D uczestniczyli w zajęciach plastycznych przygotowanych przez animatorów Fundacji Rozwiń Skrzydła.


FINAŁ SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY OGÓLNEJ „MĄDRE GŁÓWKI”

10 kwietnia w stołówce szkolnej odbył się FINAŁ SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY OGÓLNEJ „MĄDRE GŁÓWKI” przygotowany na szkolnej platformie edukacyjnej Librus. A oto wyniki w poszczególnych poziomach:


WARSZTATY PROZDROWOTNE

W dniu 11 kwietnia br. uczniowie klasy 3 C oraz grupy 0A i 0B wzięli udział w warsztatach promujących produkty mleczne. Podczas zajęć odbyli wirtualną podróż po Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie. Pani Agata Szczuchniak przedstawicielka OSM w Krasnymstawie opowiadała o produktach mlecznych i ich produkcji.


Smaczna i zdrowa sałatka owocowa

Dnia 04.04.2014r. dzieci z grupy 0B pod nadzorem wychowawcy klasy przygotowały zdrową sałatkę owocową. Dzieci samodzielnie obrały i pokroiły swoje owoce. Na pyszny poczęstunek zaprosiły kolegów i koleżanki z grupy 0A, aby wspólnie odżywiać się zdrowo.


„W ŚWIECIE BAŚNI H.CH.ANDERSENA”

31marca 2014r. uczniowie klasy IIA odwiedzili swoich młodszych kolegów z "zerówki –grupa O”A”. Nasi najmłodsi czytelnicy słuchali z uwagą baśni czytanych przez swoich starszych rówieśników, rozwiązywali zagadki oraz wspólnie wykonywali prace plastyczno-techniczne do wybranej postaci z baśni . W trakcie wspólnych zajęć naszym milusińskim towarzyszyło hasło „Miło nam tu płynie czas, bo IIA jest wśród nas”.


Pierwsza Pomoc

Dnia 26.03.2014r w oddziale przedszkolnym naszej szkoły, odbyły się zajęcia edukacyjne oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy. Dzieci z grupy 0A i 0B poznały zasady postępowania ratowniczego w nagłych przypadkach. Od dziś już wiedzą jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich.


Pierwszy Dzień Wiosny.

Pierwszy Dzień Wiosny, na to hasło chyba każdemu pojawia się uśmiech na twarzy. Tak przynajmniej było wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły a mianowicie w oddziale przedszkolnym grupy 0B.


Zajęcia komputerowe w grupie 0B

Dnia 6 marca 2014 roku dzieci z grupy 0B uczestniczyły w zajęciach informatycznych w sali komputerowej, gdzie zapoznały się z podstawami obsługi komputera.


Zabawa karnawałowa.

Dnia 7 stycznia 2014 roku odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Dzieci zaprezentowały się w wyjątkowo pięknych strojach, co sprawiło, że zabawa była tym bardziej udana.


Spotkanie wigilijne w grupie 0 A

W piątek 20 grudnia 2013 r. w grupie 0A zrobiło się bardzo świątecznie. Dzieci zaprosiły swoich rodziców na spotkanie wigilijne. Wszyscy poczuli rodzinną atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Wigilia przebiegła w atmosferze rodzinnego ciepła i wzajemnej życzliwości. Były płynące z głębi serca życzenia, dzielenie się opłatkiem oraz wspólne śpiewanie kolęd.


„Świąteczne ozdoby” – zajęcia otwarte w klasie 0B

Dnia 10 XII 2013 r. o godz. 15.00 w klasie 0B odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. „Świąteczne ozdoby”. Uczniowie klasy wspólnie z rodzicami, wykonywali z masy solnej kolorowe, świąteczne ozdoby. Rodzice mogli tworzyć razem z dziećmi wspólne dzieło plastyczne i podziwiać efekty swojej pracy. Podczas zajęć mieli okazję zaobserwować swoje dziecko na tle grupy szkolnej, a także ocenić jego mocne i słabe strony. Zajęcia otwarte pozwalają na aktywny udział rodziców edukacji własnych dzieci,


Mikołajki w klasie 0 B

6. XII – to dzień, na który wszystkie dzieci czekają z ogromnym zniecierpliwieniem, dzień Świętego Mikołaja. Już dużo wcześniej piszą do niego długie listy, z listą dziesiątek prezentów, jakie chciałby dostać. Spotkanie z Mikołajem w naszej zerówce było dla dzieci wielką frajdą. Główny bohater – jak przystało na Mikołaja – miał długą, białą brodę i ubrany był w czerwony strój. Dzieci chętnie recytowały Mikołajowi wierszyki, on w zamian obdarował je wspaniałymi prezentami.


Mikołajki w klasie 0 A

5 grudnia uczniowie z klasy III e zaprosili najmłodszych kolegów ze szkoły do sali komputerowej na wspólną lekcję informatyczną. Starsi uczniowie zapoznali ich z programem Paint, w którym wspólnie pokolorowali wybrane mikołajowe postacie i dołączając napisane listy z prośbami od najmłodszych wysłali je do św. Mikołaja


Najmłodsi o szkole

Z okazji Święta Szkoły uczniowie z klasy 0A i 0B zaprezentowali swoje umiejętności w programie "Najmłodsi o szkole". Wierszy o patronie szkoły oraz piosenek wysłuchali zaproszeni uczniowie z klas pierwszych wraz z wychowawcami. Tego dnia nastąpiło również uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Moja szkoła", w którym licznie wzięli udział uczniowie z "zerówki".


UCZYMY MIŁOŚCI DO OJCZYZNY I POSTAWY PATRIOTYZMU

Dnia 7 listopada 2013 roku klasa 2A przedstawiła spektakl z okazji Święta Niepodległości dla klas 0-3 oraz dla dzieci z Przedszkola nr 73. Występujący uczniowie w piękny sposób przybliżyli widzom historię naszego narodu.


Dzień Zdrowego Śniadania w klasach 0A i 0B

8 listopada to Dzień Zdrowego Śniadania. Tego dnia uczniowie klas 0 A i 0 B mogli sami skomponować dla siebie pyszne i zdrowe śniadanie w klasie. Z różnych produktów, owoców i warzyw wyczarowały kolorowe kanapki.


Konkurs plastyczny „Ja i Kubuś tworzymy bezpieczną szkołę" - wyniki

Gratulujemy uczniom wyróżnionym w konkursie plastycznym „Ja i Kubuś tworzymy bezpieczną szkołę”!!! Lista laureatów >>>


Wycieczka zerówki do lasu

W czwartek (17 października 2013 r.) dzieci z zerówki wraz z wychowawcami pojechały na wycieczkę do lasu. Podziwiając uroki pięknej, złotej jesieni wzięły udział w ciekawych zajęciach w ośrodku edukacji przyrodniczej w Zemborzycach.


Wizyta policjanta w klasach 0-1.

Dzieci już od najmłodszych lat uczestniczą w ruchu drogowym, dlatego jak najwcześniej powinny umieć bezpiecznie zachowywać się na drodze. W przygotowywaniu dzieci do rozważnego uczestnictwa w ruchu drogowym pomógł nam pan policjant, który 17 września 2013 r. odwiedził uczniów klas 0 - I.


Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

W dniu 29 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w oddziale przedszkolnym. Program artystyczny dzieci rozpoczęły od poloneza, a następnie przedstawiły kilka wesołych scenek z życia w zerówce przeplatane piosenkami.


Wyjazd integracyjny uczniów klasy "0".

27 czerwca 2013 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję odwiedzić stadninę koni "Arizona" w Jakubowicach Konińskich.


Szkolny Konkurs Plastyczny "Przyszła Pani Wiosna"

Konkurs został przygotowany i przeprowadzony wśród uczniów klas 0 - I naszej szkoły przez p. Małgorzatę Piasecką i p. Alicję Sak. Zadaniem małych artystów było wykonanie w dowolnej technice pracy plastycznej inspirowanej wierszem pt. „Wiosna " Grażyny Koby:


"Dzień rodziny" w oddziale przedszkolnym naszej szkoły

Jak co roku dzieci z wielkim zaangażowaniem i trudem przygotowały wspólnie z wychowawczyniami program artystyczny dla wszystkich rodziców.


Spotkanie z garncarzem

W dniu 20 maja 2013 dzieci z klasy "0" uczestniczyły w ciekawym spotkaniu ginącego już zawodu jakim jest garncarz .


Zabawa karnawałowa

Dnia 5 lutego 2013r. odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Na balu pojawiły się wróżki, królewny, motylki, kowboje i wiele innych postaci.


Wizyta Mikołaja w klasie "0"

Dnia 6.12.2012 roku szkołę odwiedził Św. Mikołaj wraz z dwoma Śnieżynkami. Trafił do wszystkich oddziałów naszej szkoły i obdarował uczniów słodkim prezentem.


Spotkanie andrzejkowe

30.11.2012 roku w zerówce odbyło się spotkanie andrzejkowe przygotowane przez pp. Alicję Sak i Monikę Kupczak.


Ogólnopolska akcja "Śniadanie daje moc"

W dniu 8.11.2012 roku braliśmy udział w akcji „Śniadanie daje moc”. Głównym celem było promowanie zdrowego śniadania i integrowania klasy poprzez wspólne przygotowanie i spożywanie go.


Wycieczka do lasu uczniów klasy "0"

12.10.2012 najmłodsi uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Dąbrowy w Nadleśnictwie Świdnik.


Jasełka grupa "0"

16 grudnia 2011 roku w grupie "0" odbyło się spotkanie integracyjne z dziećmi i rodzicami. Celem spotkania było wspólne przeżywanie radości z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i uczestniczenie w Jasełkach przygotowanych wspólnie z dziećmi.


"Magia i czary" - andrzejki w grupie "0"

30 listopada odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców dzieci grupy "0" pt. "Magia i czary", czyli andrzejki w szkole.


Święto pieczonego ziemniaka

Święto pieczonego ziemniaka - wyjazd integracyjny grupy "0" do Stadniny Koni "Arizona" w Jakubowicach Konińskich. Dzieci uczestniczyły w grach i zabawach na świeżym powietrzu, jeździły bryczką i na kucyku. Na koniec jadły ziemniaki pieczone w ognisku.