Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Półkolonie pełne Radości!

Półkolonie odbywające się w naszej szkole (od 29 czerwca do 17 lipca) to dla naszych 77 uczestników codziennie nowa przygoda: wspinaczka, zajęcia artystyczne, wyjazdy do Muzeum na Zamku, Muzeum Wsi Lubelskiej, zajęcia sportowe, konkursy, zajęcia na basenie, gry i zabawy na dworze, boisku, salach gimnastycznych, zajęcia profilaktyczne. Z każdym dniem poznajemy nowe miejsca, zabawy, zdobywamy nowe umiejętności, ale przede wszystkim spędzamy wspaniałe wakacje, w gronie przyjaciół.


Klasa I H w słodkiej krainie

Kolorowe cukierki i lizaki o przeróżnych kształtach to marzenie wszystkich małych i „dużych” dzieci. 23.06.2015r. (środa) klasa I h wybrała się na warsztaty do manufaktury „Cukier lukier”, które poprzedziła pogadanka i pokaz.


Bezpieczne wakacje w klasach I-III

19.06.2015r. (w piątek) naszą szkołę odwiedził Pan Arkadiusz Szczepański, emerytowany policjant i radny dzielnicy Czuby Południowe. Celem przedwakacyjnego spotkania było przedstawienie dzieciom szeroko rozumianych zasad bezpieczeństwa oraz rozwinięcie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw.


„Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego 972-1514” - etap centralny

W dniach 11 – 13 czerwca w Warszawie odbywał się centralny etap Konkursu „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego 972-1514”. Od Cedyni do Orszy, w którym wziął udział Michał Wojtasiewicz z klasy 6c. Michał został laureatem konkursu, zajął 14 miejsce w Polsce - gratulujemy!


Gala laureatów 2014/2015 - konkursy przedmiotowe i tematyczne.

Prezydent Miasta Lublina nagrodził uczniów szkół podstawowych - laureatów konkursów przedmiotowych stopnia wojewódzkiego oraz ogólnopolskich konkursów tematycznych. Wyróżnieni uczniowie otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody książkowe, a także stypendia za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2014/2015.


GALA KONKURSOWA

9 czerwca odbyła się Gala Konkursowa dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych zorganizowana przez Prezydenta Miasta Lublin. Prezydent Żuk podsumował kuratoryjne konkursy przedmiotowe i tematyczne przeprowadzone w roku szkolnym 2014/15. Dyrektor naszej szkoły, Pan Marek Błaszczak, odebrał od władz miasta puchar za zajęcie I miejsca w województwie oraz zdobycie największej ilości, bo aż 28, tytułów laureata przez uczniów SP 28.


III Turniej Historyczny „Polacy w walce o angielskie niebo” – 9 czerwca 2015

III edycja Turnieju Historycznego „Polacy w walce o angielskie niebo", organizowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie, już za nami. Odbyła się 9 czerwca 2015 roku w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie. W Turnieju wzięło udział 21 drużyn ze szkół podstawowych z całego województwa lubelskiego.


"Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" wyniki etapu wojewódzkiego Konkursu

W dniu 16 kwietnia 2015 r. w Lublinie odbyły się eliminacje wojewódzkie XX edycji OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”. Uczestnikami Konkursu byli uczniowie wyłonieni w wyniku eliminacji rejonowych, tj. 26 uczniów ze szkół podstawowych, 31 gimnazjalistów,


Wyniki eliminacjiwojewódzkich konkursów przedmiotowych 2014/2015

27 lutego zakończył się etap wojewódzki w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Miło nam poinformować, że w tym roku mamy aż 27 tytułów laureatów. Gratulujemy!!!


Konkurs matematyczny JANEK 2014

Dwunastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w pierwszym etapie konkursu matematycznego JANEK 2014. Konkurs matematyczny JANEK 2014 organizowany przez Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie oraz przez Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjne w Lublinie jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych (klasy V-VI).


Wyniki etapu okręgowego konkursów przedmiotowych

10 grudnia zakończyły się okręgowe eliminacje w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Miło nam poinformować, że w tym roku będziemy mieli aż 35 szans na sukces w zmaganiach wojewódzkich. Życzymy powodzenia!!! A oto nasi mistrzowie:...


Konkurs Historyczny "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy"

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie historycznym "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy" i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. A oto oni:


Konkursy przedmiotowe - etap szkolny

21 października zakończyły się szkolne eliminacje w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Miło nam poinformować, że w tym roku będziemy mieli aż 53 szanse na sukces w zmaganiach okręgowych. Życzymy powodzenia!!!