Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Rekrutacja do klas pierwszych w roku szkolnym 2015/2016

W roku szkolnym 2015/16 zapisy i rekrutacja do klas I Szkoły Podstawowej nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie jak również do wszystkich innych szkól podstawowych w Mieście Lublin będzie prowadzona elektronicznie. Poniżej przedstawiamy kryteria oraz terminy dotyczące rekrutacji:


Lista dzieci zakwalifikowanych na Półkolonie letnie w SP 28

Posiadamy jeszcze 2 wolne miejsca w grupie dzieci 10 -11 letnich. Zainteresowane osoby mogą zgłosić się po kartę do sekretariatu szkoły. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Nie posiadamy już wolnych miejsc w grupach dzieci 6 – 9 letnich.


Kiermasz podręczników używanych

Zapraszamy na kiermasz podręczników używanych - środa 24.06.2015 od godz. 14-15.30 w holu szkoły!!!


Zielona szkoła klas 5a, 5c, 5d w Górach Świętokrzyskich

W dniach 17-19.06 klasy Va, Vc, Vd uczestniczyły w wyjeździe na Zieloną Szkołę w Góry Świętokrzyskie. Pierwszego dnia zdobyliśmy Łysicę (612 m n.p.m), a wieczorem zachwycaliśmy się Jaskinią Raj. Był także czas na wspólną zabawę, naukę, choć ta odbywała się nieco w innych warunkach, bo w plenerze.


Konkurs plastyczny Gazety Wyborczej Lublin

"Czarcia Łapa" to jedna z najpopularniejszych lubelskich legend. Zna ją niemal każde dziecko. ,,Gazeta Wyborcza Lublin" zorganizowała konkurs plastyczny skierowany do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Spotkał się z ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży szkolnej. Nadesłano ponad siedemset prac przedstawiających legendę o Czarciej Łapie w formie plastycznej.


„Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego 972-1514” - etap centralny

W dniach 11 – 13 czerwca w Warszawie odbywał się centralny etap Konkursu „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego 972-1514”. Od Cedyni do Orszy, w którym wziął udział Michał Wojtasiewicz z klasy 6c. Michał został laureatem konkursu, zajął 14 miejsce w Polsce - gratulujemy!


Zielona Szkoła w Nasutowie

10 i 11 czerwca klasy IIb i IIe były na Zielonej Szkole w Nasutowie w gospodarstwie agroturystycznym.


ZOSTAŃ MISTRZEM SUDOKU - WYNIKI!!!

W dniu 11 czerwca – czwartek o godzinie 8.00 w stołówce szkolnej odbył się już po raz trzeci konkurs ZOSTAŃ MISTRZEM SUDOKU. A oto wyniki:


Lekcja ekologiczna w klasach 0 A i I F

W środę 10 czerwca 2015 r. w klasie I F i grupie O A odbyły się warsztaty ekologiczne. Dzieci miały za zadanie pomóc ślimakowi Tośkowi posegregować śmieci. Oczywiście wywiązały się ze swojego zadania i poszerzyły swoją wiedzę na temat zachowań ekologicznych. Dowiedziały się, że dzięki recyklingowi można tworzyć nowe, pożyteczne produkty z odpadów i śmieci. Po zajęciach zabrały się za kolorowanie i układanie hasła "Wspólnie dbajmy o nasze środowisko!".


GALA KONKURSOWA

9 czerwca odbyła się Gala Konkursowa dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych zorganizowana przez Prezydenta Miasta Lublin. Prezydent Żuk podsumował kuratoryjne konkursy przedmiotowe i tematyczne przeprowadzone w roku szkolnym 2014/15. Dyrektor naszej szkoły, Pan Marek Błaszczak, odebrał od władz miasta puchar za zajęcie I miejsca w województwie oraz zdobycie największej ilości, bo aż 28, tytułów laureata przez uczniów SP 28.


III Turniej Historyczny „Polacy w walce o angielskie niebo” – 9 czerwca 2015

III edycja Turnieju Historycznego „Polacy w walce o angielskie niebo", organizowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie, już za nami. Odbyła się 9 czerwca 2015 roku w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie. W Turnieju wzięło udział 21 drużyn ze szkół podstawowych z całego województwa lubelskiego.


Dzień Dziecka w klasach IC i IG

Klasy IC i IG spędziły Dzień Dziecka w Kucykowym Przedszkolu w Kalinówce obok Lublina. Obok zabaw dzieci mogły zwiedzić stajnię, poznać zwyczaje koni, zwiedziły zagrodę kucyków, jeździły konno. Po zabawie dzieci zjadły kiełbaski upieczone na grilu przez niezawodne i kochane mamy, które towarzyszyły nam w wyprawie.


Dzień Dziecka - zdrowo i wesoło

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbyło się kilka ciekawych imprez. Nowy „ Festiwal Zdrowia” był kontynuacją naszych działań w różnych projektach i programach dotyczących zdrowego stylu życia. Spotkanie z dietetykiem panią mgr inż. Magdaleną Rosińską było elementem edukacji prozdrowotnej naszych uczniów.


Dzień Dziecka w Filharmonii

W poniedziałek 1 czerwca 2015r. Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie zaprosiła uczniów klas 0A, IA, IB, ID, IH, IIA, IIC, IID, IIE, IIIA, IIIC, IIID, IIIE do wkroczenia w niesamowitą przestrzeń muzyki – Muzykę salonów i lasów.
Celem wycieczki było rozbudzenie w uczniach potrzeby kontaktu z kulturą i sztuką, rozwijanie wrażliwości muzycznej i nauka refleksyjnego słuchania muzyki.


OGÓLOPOLSKI KONKURS ,,Rodzina Bogiem silna”

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie ,,Rodzina Bogiem silna”: Piotr Tomasik z klasy 5 E – multimedialnym (Piotrek otrzymał wyróżnienie) oraz Wiktoria Adasik z klasy 5 D, Julian Budziłowicz z klasy 5 A - plastycznym. Dziękuję uczniom za zaangażowanie.


Młodzi podróżnicy z klas 6c, 6d i 5e na Słowacji

W dniach 27- 29 maja uczniowie klas 6c, 6d i 5e byli na wycieczce krajoznawczej w górach. Podziwiali piękne widoki w Pieninach ( wąwóz Homole) oraz poznawali charakterystyczne gatunki flory i fauny pienińskiej. W drugim dniu naszej wycieczki pojechaliśmy na Słowację w Tatry Wysokie i Tatry Bielskie. Spacerowaliśmy po Szczyrbskim Pleso ( miejscowość najwyżej położona w Tatrach), a następnie zwiedzaliśmy wspaniałą Jaskinię Bielańską.


Rozśpiewane Święto Rodziny w klasie 3 c

29. 05. 2015 r. w klasie 3 c odbył się Koncert Rodzinny dedykowany wspaniałym, ukochanym Rodzicom i wspaniałym, ukochanym Dzieciom. W pierwszej części Dzieci wystąpiły dla Rodziców, w drugiej wystąpili Rodzice sprawiając miłą niespodziankę swoim pociechom. Rodzinne śpiewanie ubogaciły poezja, proza, wzruszające życzenia, barwne upominki namalowane przez dzieci, słodki poczęstunek i wspólny radosny taniec.


Festiwal Nauki

28 maja 2015 roku odbył się Festiwal Nauki - podsumowanie działań realizowanych w ramach V edycji programu "Szkoła z klasą 2.0".


Przedstawienie muzyczne pt: " Welcome to Happy School"

Dnia 26 maja odbyło się w naszej szkole przedstawienie muzyczne w języku angielskim pt: „Welcome to Happy School”. Na deskach szkolnego teatrzyku wystąpili uczniowie z klas młodszych: klasy IIIA, klasy integracyjnej IIIB oraz duet prowadzących z klasy VB. Na chwilę mieliśmy okazję przenieść się w świat bajkowej, wesołej szkoły, gdzie podjeżdżamy londyńskim autobusem, śpiewamy na przerwach, zwariowany kucharz przygotowuje zaskakujące potrawy tj. lody brokułowe czy zupę bananową...


Dzień Mamy i Taty w klasie I H

26 maja 2015r. klasa I H obchodziła Dzień Mamy i Taty. Uroczystości towarzyszyły niesamowite emocje. Wszyscy zaproszeni goście z olbrzymią uwagą słuchali wierszy i piosenek, oglądali improwizacje ruchowe w wykonaniu swoich pociech. Uczniowie klasy I H dali z siebie wszystko. Z głębi serca płynęły życzenia dla Rodziców.
Wszystkim Mamusiom i Tatusiom życzymy wszystkiego najlepszego!


Koncert dla rodziców w 0A

26 maja 2015 r. uczniowie klasy ,,0A przygotowali bardzo uroczysty koncert dla swoich rodziców. Dla Mamy i Taty zaśpiewały piosenki, zatańczyły ,,Poloneza i ,,Kukułeczkę. Były kwiaty i prezenty. To wspaniałe rodzinne spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem. Wszyscy rodzice byli bardzo dumni ze swoich utalentowanych dzieci.


Laureaci Szkolnego Konkursu Wiedzy Ogólnej Mądre Główki

W poniedziałek 25 maja 2015r. odbył się drugi etap Szkolnego Konkursu Wiedzy Ogólnej Mądre Główki. Uczniowie klas 0-3 zmierzyli się z pytaniami z różnych dziedzin wiedzy ujętych w pytania zamknięte zamieszczone na platformie edukacyjnej, obejmujące zagadnienia nauk humanistycznych, przyrodniczo-matematycznych, sztuk pięknych i wiedzy ogólnej.


Wyróżnienie dla uczennicy klasy II a Ewy Głodowicz oraz Nadii Solak z kl. I e

W „Małym konkursie recytatorskim” organizowanym przez Dzielnicowy Dom Kultury SM Czechów w Lublinie naszą szkołę reprezentowały: Ewa Głodowicz z kl. II a i Nadia Solak z kl. I e oraz Justyna Goryczka z kl 3C. Z przyjemnością zawiadamiamy, że nasze dwie reprezentantki otrzymały za recytacje wyróżnienie. Gratulujemy!


„Ranczo Arka” - wyjazd rodzinny klasy 0B

23 maja w sobotę dzieci z klasy 0B wraz z rodzicami wybrały się na wycieczkę do miejscowości Serniki, leżącej w dolinie rzeki Wieprz. Gospodarstwo Agroturystyczne „Ranczo Arka”, to atrakcyjnie zagospodarowany teren oraz dom wielu zwierząt. Podczas naszej wycieczki spotkaliśmy konie, osły, renifera, górskie bydło szkockie, Emu, bydło węgierskie, lamy oraz wiele innych intersujących zwierząt.


Wyniki konkursu wiedzy „Lublin - moja mała Ojczyzna”

Dnia 21 maja odbył się konkurs wiedzy o Lublinie dla uczniów klas trzecich organizowany w Szkole Podstawowej nr 51 w Lublinie. W konkursie wzięło udział czworo trzecioklasistów z naszej szkoły. Uczniowie przygotowywali się do niego kilka miesięcy, poszerzając swoją wiedzę dotyczącą historii i ciekawostek turystycznych naszego miasta. Przeglądali albumy, różnorodne opracowania, strony internetowe. Czytali przewodniki oraz legendy. Dnia 8 czerwca odbyło się podsumowanie konkursu. Uczeń Michał Szy


Gala laureatów 2014/2015 - konkursy przedmiotowe i tematyczne

W dniu 14 maja 2015 roku odbyła się uroczystość podsumowania konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w roku szkolnym 2014/2015. Ogromny sukces osiągnęli uczniowie naszej szkoły uzyskując 28 tytułów laureata konkursów organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.


Gratulacje dla Julki Milewskiej !!!

Uczennica klasy Ic Julia Millewska otrzymała wyróżnienie w XLVIII Wojewódzkim Turnieju Poezji Dziecięcej.


Superbabcie przedstawiają historię i legendy Lublina

Klasy 1A i 1B w dniu 19 maja 2015 r. gościły "Superbabcie", które zaprezentowały niesamowite historie naszego miasta.


DZIEŃ MAMY w kasie 0B

19 maja o godz.15.00 w klasie 0B odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy. Dzieci przygotowały dla swoich mam program artystyczny. W wyjątkowej atmosferze, wspaniale odgrywały swoje role. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Niejednej mamie łza zakręciła się w oku. Była to bardzo wyjątkowa uroczystość pełna uśmiechu, radości i dumy. Na zakończenie dzieci wręczyły swoim mamom własnoręcznie wykonane prezenty i zaprosiły na słodki poczęstunek.


Warsztaty chemiczne w 0 A

19 maja w klasie 0 A odbyły się bardzo ciekawe warsztaty, zachęcające dzieci do poznawania zagadnień z zakresu chemii...


Muzyczna lekcja historii i patriotyzmu.

18 maja 2015 roku klasy 1B i 2A uczestniczyły w koncercie p.t. „Czerwone maki na Monte Cassino”.


Klasy If i Ig na lekcji przyrodniczej w Motyczu Leśnym

W poniedziałek 18 maja 2015r, uczniowie klas I f i I g wzięli udział w Leśnej grze terenowej, podczas której zdobywali różne sprawności, utrwalali treści przyrodnicze i ekologiczne. Dzieci podzielone na grupy szukały zadań w oznaczonych kopertach i wspólnie je rozwiązały, za każde poprawnie rozwiązane zadanie otrzymywały literę do szyfru prowadzącego do skarbu.


W „Cukierkowym raju” - wyjście klas 1a i 2e

W dniu 15 maja 2015 roku klasy Ia i IIe wybrały się do „Cukierkowego raju”, który mieści się w Lublinie na ulicy Plażowej 3 – MANUFAKTURA CUKIER – LUKIER.


Finał Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego T.I.K?–TAK!

12 maja 2015 roku w Warszawie odbył się Finał V Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego "T.I.K?–TAK!". Uczestniczył w nim uczeń naszej szkoły Miłosz Komada z klasy VI B, który zajął 10 miejsce w Polsce!


II miejsce w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „Co ta jesień nam przyniesie”.

Natalia Wojtas uczennica klasy 0B zdobyła II miejsce w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „Co ta jesień nam przyniesie”, zorganizowanym przez Przedszkole nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Mysłowicach.


Konkurs Historyczny dla klas IV - VI – „Z historią na ty”

W dniu 22.05.2015r o godz. 14.15 odbędzie się szkolny Konkurs Historyczny dla klas IV - VI – „Z historią na ty”. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie swoich danych do p. Daniela Osińskiego do środy 20.05.2015 włącznie. Najlepsze osoby nagrodzone zostaną cząstkowymi ocenami celującymi z historii.


I etap Szkolnego Konkursu Wiedzy Ogólnej dla klas 0-III „Mądre Główki”

7 maja 2015r. odbył się pierwszy etap Szkolnego Konkursu Wiedzy Ogólnej dla klas 0-III „Mądre Główki”. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy ogólnej, kształtowanie wizerunku człowieka wszechstronnie wykształconego i zachęcanie do stałego poszerzania wiedzy.


Wyjątkowa lekcja muzyki w klasie I F

Wyjątkowa lekcja muzyki w klasie I F Tata Moniki z klasy I F zawodowo zajmuje się muzyką i w środę (6 maja 2015 r.) odwiedził nas w szkole. Przyniósł ze sobą wiele instrumentów i ciekawie o nich opowiadał.


"Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" wyniki etapu wojewódzkiego Konkursu

W dniu 16 kwietnia 2015 r. w Lublinie odbyły się eliminacje wojewódzkie XX edycji OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”. Uczestnikami Konkursu byli uczniowie wyłonieni w wyniku eliminacji rejonowych, tj. 26 uczniów ze szkół podstawowych, 31 gimnazjalistów,


Konkurs ekologiczny dla klas III

30 kwietnia po raz kolejny odbył się Konkurs ekologiczny dla klas III. Miał on na celu uświadomienie uczniom źródeł zanieczyszczenia najbliższego otoczenia oraz propagowanie wiedzy z zakresu przestrzegania zasad ochrony środowiska i racjonalnego korzystania z dóbr przyrody.


Uczniowie klas 0 B i I H w Teatrze im. Hansa Christiana Andersena

Muminki to istoty dwunożne, podobne do hipopotamów z rodziny trolli. Zamieszkują dolinę w Finlandii. Są fikcyjnymi bohaterami ulubionych przez dzieci komiksów, książek i filmów. 29 kwietnia 2015 r. uczniowie klas 0 B i I H obejrzeli spektakl pt. Muminki w Teatrze im. Ch. H. Andersena w Lublinie.


Interactive English

W kwietniu odbyła się nietypowa lekcja języka angielskiego z użyciem tablicy interaktywnej oraz tabletów jednocześnie. Uczniowie klasy czwartej grupy pani Katarzyny Łukowskiej mieli okazję poznać Kahoot! To platforma, pozwalająca na wykorzystanie urządzeń mobilnych tj. tabletów ( lub telefonów) do rozwiązania quizów, pracując na nich indywidualnie jak również pokazując wyniki grupy na tablicy w formie zestawienia.


Wycieczka klasy 0B do Muzeum Wsi Lubelskiej

W dniu 24 kwietnia 2015 r. dzieci z klasy 0B uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. Głównym celem naszego wyjazdu było przybliżenie dzieciom dawnej wsi, zapoznanie z jej architekturą, kulturą oraz z obrazem życia codziennego w gospodarstwie.


Wycieczka klasy I H do Muzeum Wsi Lubelskiej

Muzeum Wsi Lubelskiej klasa I H odwiedziła 24 kwietnia 2015 r. Był piękny, słoneczny dzień.
Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z architekturą i kulturą dawnej wsi i miasteczek oraz obrazem życia codziennego w wiejskim gospodarstwie.


Międzyszkolny Konkurs na prezentację o Lublinie w języku angielskim - wyniki

Adam Szczerba - uczeń klasy VI C zajął I miejsce w kategorii klas VI, w Międzyszkolnym Konkursie na prezentację o Lublinie w języku angielskim.


„LUBIĘ SZKOŁĘ” – MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym dla klas I szkół podstawowych pt. „Lubię szkołę”. Celem konkursu było przedstawienie w formie plastycznej scen i sytuacji inspirowanych wierszem o tematyce szkolnej.


Wojewódzki Konkurs Informatyczny "MISTRZ KOMPUTERA" - podsumowanie

17.04.2015 r. w Gmachu Politechniki Lubelskiej, w Wydziale Elektrotechniki i Informatyki odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Mistrz Komputera”.


Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr” - wyniki

W Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr” uczeń klasy VI B Miłosz Komada zajął III miejsce i został laureatem konkursu.


Program wspierania na terenie Lublina edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży

Przekazujemy informację o programie wspierania na terenie Lublina edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży, jak również tekst aktualnej uchwały Rady Miasta Lublin w sprawie określenia szczegółowych warunków udzielania pomocy dzieciom i młodzieży, form i zakresu tej pomocy oraz trybu postępowania w tych sprawach w związku z realizacją Programu wspierania na terenie Lublina edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży.


Zaproszenie do udziału w konkursie

Zapraszamy do udziału w III już edycji konkursu "Europejski Lublin oczami młodych artystów". Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Do wygrania w konkursie smartfon i mp4. Wystarczy dowolną techniką stworzyć pracę plastyczną (również prace komputerowe) o formacie A3.


Szkolny Konkurs Recytatorski

Dnia 11 kwietnia 2015 roku odbył się szkolny etap XLVIII Wojewódzkiego Turnieju Poezji Dziecięcej. W eliminacjach udział wzięło 14 uczniów naszej szkoły. Umiejętności recytatorów oceniane były według następujących kryteriów: dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny, poprawna dykcja, interpretacja tekstu.


Wycieczka IVA do Łańcuta

W dniu 31 marca 2015 r., tuż przed przerwą świąteczną, klasa 4a - integracyjna - wybrała się na wycieczkę do Łańcuta.


Wyniki eliminacjiwojewódzkich konkursów przedmiotowych 2014/2015

27 lutego zakończył się etap wojewódzki w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Miło nam poinformować, że w tym roku mamy aż 27 tytułów laureatów. Gratulujemy!!!


Poznajemy zawody naszych rodziców – spotkanie z pielęgniarką w klasie 0B

4 marca uczniowie z grupy 0B wzięli udział w spotkaniu z panią pielęgniarką, mamą jednego z naszych uczniów.


„Jak chronić wodę w przyrodzie przed zanieczyszczeniami” - konkurs

Konkurs ma na celu przybliżenie najmłodszym zagadnień ochrony wód i środowiska naturalnego. Konkurs polega na narysowaniu komiksu w dowolnej technice na kartce formatu A3 lub A4, który opowiada jak ludzie mogą chronić wodę w przyrodzie, co można zrobić, aby jakość wody była jak najlepsza.


KONKURS PRZYRODNICZO – LITERACKI „OSZCZĘDZANIE WODY I ENERGII ELEKTRYCZNEJ W SZKOLE”

Szkoła Podstawowa nr 43 zaprasza uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej do wzięcia udziału w KONKURSIE PRZYRODNICZO – LITERACKIM „OSZCZĘDZANIE WODY I ENERGII ELEKTRYCZNEJ W SZKOLE”.


KONKURSY PRZYRODNICZE ZARZĄDU LIGI OCHRONY PRZYRODY W LUBLINIE

Zarząd Okręgowy Ligi Ochrony Przyrody i Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Lublinie wraz z Muzeum Wsi Lubelskiej zapraszają dzieci ze szkół podstawowych i młodzież gimnazjalną do udziału w konkursach...


Konkurs multimedialny "Przyjaciel Lasu"

Konkurs multimedialny "Przyjaciel Lasu" pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.


Konkurs matematyczny JANEK 2014 - finał

3 marca odbył się etap finałowy konkursu matematycznego JANEK 2014. Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce zajęła w nim uczennica naszej szkoły Emilia Dębicka z klasy VI C.


DZIEŃ OTWARTY w naszej szkole pod hasłem „Z książką mile spędzisz chwile”

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dnia otwartego w naszej szkole


Piszą o nas...

W ogólnopolskim portalu programu Mistrzowie Kodowania pojawiła się notatka o tym, co dzieje się w naszej szkole, w ramach uczestnictwa w tym projekcie.


Światowe Archiwum Uśmiechu

Kiedy w 2001 roku pan Marek Wysoczyński wymyślił akcję rysowania uśmiechów pod hasłem „Uśmiech łączy” nie sądził, że rozrośnie się w tak gigantyczną organizację. 17 lutego 2015 r. Ambasador akcji gościł w lubelskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt.


"Mistrz komputera" - I etap

18 lutego 2015 r. odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "MISTRZ KOMPUTERA".


Projekt klasy 0 A na Targach 2.0

18 lutego 2015 roku prezentacja działań klasy 0 A uroczyście rozpoczęła TARGI 2.0 w ramach programu „Szkoła z klasą 2.0”.


Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR”

Zachęcamy uczniów zainteresowanych matematyką do wzięcia udziału w XXIV edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „KANGUR”. Konkurs odbędzie się 19.03.2015 r. (czwartek) o godz. 9:00.


Bezpieczne ferie

Przed rozpoczęciem zimowego wypoczynku dzieci z klas I-III wzięły udział w spotkaniu z Panem policjantem Arkadiuszem Szczepańskim, który przybliżył im kodeks postępowania w czasie ferii zimowych.


Dyskoteka karnawałowa klas 4-6

27 stycznia odbyła się karnawałowa dyskoteka klas 4-6.


Wojewódzki Konkurs Informatyczny "MISTRZ KOMPUTERA"

Zachęcamy uczniów interesujących się informatyką do wzięcia udziału w kolejnej edycji Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Mistrz Komputera”.


Bal karnawałowy

22 stycznia odbył się bal karnawałowy w klasach 1-3. Zapraszamy do obejrzenia jak bawili się nasi najmłodsi uczniowie.


Konkurs matematyczny JANEK 2014

Dwunastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w pierwszym etapie konkursu matematycznego JANEK 2014. Konkurs matematyczny JANEK 2014 organizowany przez Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie oraz przez Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjne w Lublinie jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych (klasy V-VI).


„Wiem, co jem” warsztaty naukowe Unikids w klasie II a

19 stycznia uczniowie klasy II a uczestniczyli w kolejnych warsztatach naukowych Unikids. Tym razem mali studenci poznawali substancje zawarte w produktach spożywczych. Dowiedzieli się, czym jest białko i jak ważne jest dla ludzkiego organizmu. Badali zawartość produktów żywieniowych.


KOLĘDOWANIE MISYJNE

W dniu 15 stycznia 2015 r. do parafii pw. Matki Bożej Różańcowej przybyły dziecięce i młodzieżowe grupy Kolędników Misyjnych z Archidiecezji Lubelskiej. W spotkaniu uczestniczyło około 550 dzieci z ponad trzydziestu parafii. W spotkaniu Kolędników Misyjnych wzięli udział także uczniowie z klasy 5 E (14 osób), 5 A (3 osoby) i 6 C (2 osoby) ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie pod opieką Janiny Rososzczuk – katechetki i rodziców uczniów z klasy 5 E.


RATUJEMY ŻYCIE w klasach 0A i 0B

Dnia 14 stycznia w oddziale przedszkolnym naszej szkoły, odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy. Podczas specjalnych pokazów dzieci mogły poczuć się jak „mali ratownicy”. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz bacznie obserwowały czynności ratownicze.


ORSZAK TRZECH KRÓLI W LUBLINIE

6 stycznia 2015 r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego z Zamku Lubelskiego, z udziałem arcybiskupa Stanisława Budzika, dzieci, młodzieży i dorosłych wyruszył Orszak Trzech Króli do Archikatedry Lubelskiej. W Orszaku wzięli udział również uczniowie z naszej szkoły wraz z rodzicami i p. Janiną Rososzczuk – katechetką.


ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

  "Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda, Każdy dom i każdego z nas, Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta Niosą wszystkim betlejemski blask..." Zofia Ewa Szczęsna   Świąt prawdziw


Świąteczne spotkanie w kl 1 E

W ostatnim dniu zajęć, uczniowie kl. 1 e wraz z wychowawcą zorganizowali świąteczne spotkanie, na którym mieli okazję wysłuchać koncertu granego na instrumentach przez koleżanki z klasy: Jagódkę, Nadię, Milenkę i Zuzię.


Merry Christmas - 3C

18 grudnia 2014 r. uczniowie z klasy 3 c zaprosili rodziców i swoich najbliższych na wieczorek świąteczny przygotowany pod kierunkiem p. Aldony Chlewińskiej. Mali artyści zaprezentowali najpiękniejsze kolędy i piosenki bożonarodzeniowe w języku angielskim, jak również tradycje i zwyczaje świąteczne Brytyjczyków.


Wigilia w klasie 1 D

Podczas klasowej wigilii uczniowie z wychowawcą , nauczycielem religii i rodzicami - przy świątecznie udekorowanym stole - dzielili się opłatkiem. Składali sobie życzenia i wspólnie kolędowali. Dzięki uprzejmości rodziców nie zabrakło też słodkiego poczęstunku w postaci ręcznie robionych pierniczków. Wszystkim udzielił się radosny świąteczny klimat.


Stroiki świąteczne 3 C

15 grudnia 2014 r. wykonaliśmy stroiki, które będą ozdobą wigilijnych stołów w naszych domach. Dwa tygodnie wcześniej ulepiliśmy anioły z gliny, które przez kilka dni wysychały, a następnie zostały wypalone w piecu. Wreszcie nadszedł ten dzień, w którym już po raz kolejny, pod fachowym okiem pani Justyny Lewczuk /mamy Julki / stworzyliśmy piękne stroiki.


Rodzice – Dzieciom - Jasełka w klasie 3 C

15 grudnia 2014 r. odbyło się spotkanie opłatkowe Rodziców i uczniów klasy III c. Rodzice przygotowali niespodziankę dla swoich dzieci. Wcielili się w role: Maryi, Józefa, Aniołów, Trzech Króli, Pastuszków i Diabląt. Półroczne maleństwo grające rolę narodzonego Jezusa z zaciekawieniem rozglądało się dookoła. Przedstawienie scen z życia Świętej Rodziny dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń. Dzieci z zaskoczeniem i wdzięcznością przyjęły ten dar od swoich rodziców.


Mikołajki w schronisku

Już po raz kolejny w przeddzień Dnia św. Mikołaja Szkolne koło Przyjaciół Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt wzięło udział w schroniskowych mikołajkach.


Warsztaty Labirynt wyobraźni w klasach 0A i 0B

12 grudnia 2014 r. (w piątek) uczniowie klas 0A i 0B pod opieką wychowawczyń wybrali się do Galerii Labirynt, miejsca odkrywania sztuki i przeżywania z nią przygody. Punktem wyjścia warsztatów było zwiedzenie wystawy, po której oprowadziły nas dwie przesympatyczne panie.


Warsztaty - "Jedz z Głową"

11.12.2014 r. Wydział Zdrowia wraz z Fundacją na Rzecz Wspierania i Promocji Piekarstwa i Cukiernictwa zorganizowały w naszej szkole dla uczniów klas trzecich Ogólnopolską Kampanię Społeczną pod hasłem „Dieta Kanapkowa smaczna i zdrowa”. Kampania ma na celu uświadomienie najmłodszym dzieciom, co jedzą, upowszechnianie zasad zdrowego odżywiania oraz promowanie walorów żywieniowych pieczywa.


Bezpieczna droga do szkoły

Kolejnym krokiem w realizacji szkolnego programu "Bezpieczna droga do szkoły" był udział i zajęcie II miejsca w Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno-Literackim "Przyjazna Zebra - Bezpieczeństwo Dzieci w Ruchu Drogowym" w kategorii dzieci 6 letnich przez uczennicę klasy I F Maję Nowakowską.


Mikołajki w klasie 6C

5 grudnia w przeddzień tak wyczekiwanego przez cały rok Świętego Mikołaja klasa 6 C postanowiła świętować Mikołajki na sportowo na lodowisku Icemania. Okazało się, że uczniowie świetnie śmigają na łyżwach a dobry humor i znakomita atmosfera w klasie pozwoliła miło i sympatycznie spędzić czas. To chyba nie ostatni wyjazd na lodowisko... :)


Gość w klasach 0A i 0B - Mikołaj

5 grudnia był dniem wyjątkowym dla uczniów klas 0A i 0B. Już od samego rana dzieci nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Mikołaja. Zaraz po śniadaniu w drzwiach sali pojawiły się dwie urocze Śnieżynki. Wspólnie z dziećmi zaprosiły do środka długo oczekiwanego Gościa z białą brodą, w czerwonym ubraniu i dużym workiem.


SCRATCHOWY WIECZÓR KARTKOWY

2 grudnia 2014 roku zainteresowani uczniowie z klas IV, V i VI uczestniczyli w wieczornych zajęciach tworzenia kartek świątecznych w aplikacji Scratch.


Andrzejki w klasie I e

Andrzejki w klasie I e Dnia 28.11.2014 r. odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci i rodzice mogli miło spędzić czas na wspólnej zabawie, wróżbach i tańcach. Chwile wytchnienia można było znaleźć przy stole gdzie czekał wyśmienity poczęstunek przygotowany przez rodziców. Aż żal było kończyć tak wspaniałą zabawę... ale każde dziecko wyszło z uśmiechniętą buzią i dobrą wróżbą na przyszłość .


Cudowna lampa Aladyna - wyjazd do teatru klas 0 A i B

Kontakt dziecka z teatrem daje mu możliwość przeżycia niesamowitych emocji, większych niż podczas oglądania bajki przed telewizorem. Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie przygotowuje spektakle specjalnie z myślą o najmłodszych. 18 listopada 2014 r. uczniowie z klas 0 A i B obejrzeli przedstawienie Cudowna lampa Aladyna.


Święto naszej szkoły

26 listopada nasza szkoła obchodzi swoje święto. Tego dnia Szkoła Podstawowa nr 28 otrzymała imię Synów Pułku Ziemi Lubelskiej. Miało to miejsce 26 lata temu - w roku 1988.


WSPOMNIENIE O PANI RENIE MOŻDŻEŃSKIEJ

Pani Rena Możdżeńska, jako autorka słów hymnu Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie zatytułowanego „Śladem Synów Pułku”, jest nierozerwalnie związana z jej historią i tradycją. Utwór, do którego muzykę skomponował prof. Mieczysław Mazurek, został napisany specjalnie dla naszej placówki 26 lat temu. Po raz pierwszy wykonano go 26 listopada 1988r. na uroczystości nadania naszej szkole imienia Synów Pułku Ziemi Lubelskiej.


Warsztaty Uniwersytetu Dziecięcego-UNIKIDS

25 listopada 2014r. klasy II b, II d, II e, wzięły udział w kolejnych warsztatach Uniwersytetu Dziecięcego-UNIKIDS. Tym razem były to niezwykle ciekawe zajęcia z zoologii, podczas których został nam przybliżony fascynujący świat płazów i gadów. Mieliśmy okazję zobaczyć z bliska, dotknąć lub nawet pogłaskać przedstawicieli kilkunastu gatunków tych stworzeń.


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ ,,ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II – PAPIEŻ, KTÓRY POZOSTAŁ CZŁOWIEKIEM”

Piotr Tomasik uczeń z klasy V E zajął I miejsce w V Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej ,,Święty Jan Paweł II – Papież, który pozostał człowiekiem”. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie.


Wyniki konkursu z języka angielskiego dla klas V i VI pt: „ Greetings from…” czyli „Pozdrowienia z …”

Wyniki konkursu z języka angielskiego dla klas V i VI pt: „ Greetings from…” czyli „Pozdrowienia z …”. Zwycięzcom gratulujemy !!!


"SPEŁNIAMY MARZENIA" klasa 3 A

Uczniowie Klasy III A dołączyli do akcji "SPEŁNIAMY MARZENIA". Tym razem pomagają spełnić marzenie Zuzi Sielickiej, która 28 listopada skończy 3 lata. Ta dzielna dziewczynka walczy z nowotworem a jej marzeniem jest dostać jak największą ilość kartek urodzinowych. Sprawmy by uśmiech pojawił się na jej twarzy. Kartki będą zbierane do 25 listopada w sali 22.


Jesienna zbiórka na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt

Zgodnie z jesienną tradycją członkowie Szkolnego Koła Przyjaciół Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt zorganizowali zbiórkę dla swych podopiecznych. Wiedząc o potrzebach schroniska zbierano tym razem kocyki, ręczniki, pościel z przeznaczeniem dla schroniskowego szpitala, a także na ocieplanie boksów przed zimowymi mrozami. Oczywiście każda ilość karmy, choć tym razem nie najważniejsza, była przyjmowana z radością. Każdy darczyńca otrzymywał w podziękowaniu małe podarunki...


Narodowe Święto NIepodległośći w naszej Szkole

Dnia 7 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY„FLORA I FAUNA LUBELSZCZYZNY-GATUNKI CHRONIONE"

Szkoła Podstawowa Nr 28 w Lublinie ogłasza w roku szkolnym 2014/2015 VII EDYCJĘ (Uwaga! nowa formuła) MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PRZYRODNICZEGO „FLORA I FAUNA LUBELSZCZYZNY-GATUNKI CHRONIONE". Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV–VI szkół podstawowych Lublina.


Uwaga Konkurs dla klas V i VI pt. „Greetings from…” czyli „Pozdrowienia z …”

Wakacje już dawno za nami. Pozostały cudowne wspomnienia i …pocztówki - kolorowe pamiątki z odległych miejsc! A gdyby tak stworzyć własną angielską pocztówkę? Wybierz ciekawe miejsce w Wielkiej Brytanii, zaprojektuj znaczek i napisz pocztówkę do wybranej osoby w języku angielskim!


Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr”

Nasza szkoła, w tym roku szkolnym, zgłosiła udział w IX edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr".


Mali podróżnicy cz.2

Port Lotniczy Lublin
Airport Lublin to najmłodsze lotnisko w Europie. Port usytuowany jest w sąsiedztwie trawiastego lotniska, istniejącego od 1938 roku. Został oddany do użytku w grudniu 2012 roku. Do największego miasta w regionie jest tylko 15 kilometrów.
Młodych podróżników z klas 0 A i B, którzy przybyli ma miejsce szynobusem powitał pracownik lotniska.


Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 23 października 2014 odbyło się w naszej szkole ślubowanie oraz pasowanie na uczniów dzieci z klas pierwszych. Uroczystość rozpoczął polonez w wykonaniu dzieci z klasy Ic.


Konkursy przedmiotowe - etap szkolny

21 października zakończyły się szkolne eliminacje w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Miło nam poinformować, że w tym roku będziemy mieli aż 53 szanse na sukces w zmaganiach okręgowych. Życzymy powodzenia!!!


SPOTKANIE Z NAUKĄ w klasie 2 d

W ostatnim tygodniu września, klasa II d uczestniczyła w niezwykle ciekawych zajęciach i pokazach w Instytucie Agrofizyki PAN, w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Uczniowie mieli okazję poznać mikroklimat świata roślinnego. Przy pomocy urządzenia INTRALUKS 6000 mogli obserwować korzenie kilku gatunków roślin.


Klasa I e w projekcie "Zachowaj równowagę"

W ramach projektu polsko- szwajcarskiego "Zachowaj równowagę", klasa 1 e aktywnie uczestniczyła w dyskusji na temat zdrowego odżywiania, dlaczego warto jeść zdrowe i pożywne posiłki a także dlaczego ruch jest tak ważny dla naszego organizmu.


Mali podróżnicy cz.1

W czwartek 16 października 2014 r. dzieci z klas 0A i 0B wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę. Pierwszym etapem podróży był dworzec PKP w Lublinie. Na parkingu czekał wygodny autobus. Wszyscy zajęli swoje miejsca i rozpoczęła się przygoda.


Pokaz mody nauczycielskiej

14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej mieliśmy niecodzienną okazję uczestniczyć w ekskluzywnym pokazie mody nauczycielskiej. Najnowsze trendy pochodzące wprost ze światowych wybiegów przedstawiła samozwańcza grupa Absurd & Company. Modelki i modele z kl. VD i VID z ogromnym wdziękiem zaprezentowali kreacje, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem spragnionych modowych nowinek pracowników szkoły.


Jemy zdrowo, jemy z głową! - 3a, 3c, 3e

14.10.2014 r. w ramach programu polsko-szwajcarskiego „Zachowaj równowagę” uczniowie z klasy 3a, 3c, 3e przygotowali smaczne i zdrowe śniadanie. Naturalne witaminy jedzmy chłopcy i dziewczyny!


W poszukiwaniu babiego lata - 2A

13 października uczniowie klasy IIa wybrali się do malowniczego o tej porze roku lasu Dąbrowa w celu prowadzenia obserwacji przyrodniczych. Pogoda dopisała! Odbyliśmy pełen spostrzeżeń spacer, podczas którego rozpoznawaliśmy drzewa i krzewy rosnące w lesie. Każdy z nas przytulił wybrane drzewo.


Savoir-vivre – dobre maniery w klasie 0B

Dobre, pożywne śniadanie daje dziecku energię niezbędną na początek nowego, pełnego odkryć dnia. Przed posiłkiem dokładnie myjemy ręce i doprowadzamy do porządku ubrania. Spokojnie i cicho siadamy do stołów. W czasie jedzenia nie przeszkadzamy kolegom, nie wstajemy i nie prowadzimy głośnych rozmów. Zjadamy pyszne i zdrowe śniadanie. Przekonujemy się, że mleko i inne potrawy są nie tylko zdrowe, ale i smaczne.


Jesienne zabawy w klasie 0A

Jesień to doskonały czas na zabawę. Kolorowe liście wprowadzają nas w dobry nastrój. Razem bawimy się i uczymy. Poznajemy otaczającą nas przyrodę. Jest miło i radośnie.


Myśl w ruchu - 2A

W czwartek 9 X klasa IIa w uczestniczyła w projekcie edukacyjnym „Myśl w ruchu” organizowanym przez Lubelski Teatr Tańca/Centrum Kultury w Lublinie we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca. Na twórczych warsztatach tanecznych nasi uczniowie poprzez zabawy ruchowe przy muzyce i odkrywanie możliwości własnego ciała, poznawali treści przedstawiające taniec jako sztukę. Gorąco polecamy warsztaty wszystkim drugoklasistom.


Wizyta klasy 0A w bibliotece szkolnej

W czwartek gościliśmy w szkolnej bibliotece. Bardzo serdecznie powitała nas pani Ania, nasza bibliotekarka. Dowiedzieliśmy się, że w tym tygodniu obchodzony jest Międzynarodowy Tydzień Bibliotek Szkolnych. Pani pokazała nam wypożyczalnię i czytelnię. Książki w naszej bibliotece są kolorowe, zachęcają do nauki czytania. Weźmiemy też udział w konkursie na najładniejszą zakładkę szkolną. Wiemy już do czego służy.


Lekcja religii w klasie 0B

Uczniowie klasy 0B z wielkim zaangażowaniem uczestniczą w katechezie. Z uwagą słuchają o pierwszym sakramencie - chrzcie.


MINI OLIMPIADA SPORTOWA

Mini Olimpiada Sportowa jako wydarzenie realizowane pod szyldem Tygodnia Ruchu (MOVE Week) jest częścią europejskiej kampanii NowWeMove, której celem jest promocja aktywności fizycznej. W tym roku odbyła się jej trzecia edycja, a Polska włącza się do akcji po raz drugi z rzędu. W Lublinie jedyne takie wydarzenie odbyło się 2 października br. na terenie naszej szkoły.


Nauka nie poszła w las

1 i 2 października 2014r. uczniowie z klas trzecich / 3a, 3c, 3d i 3e / wybrali się na wycieczkę do lasu - Stary Gaj – Rezerwat Przyrody Stasin w Lublinie. To świetny sposób utrwalenia wiedzy zdobytej w szkolnej ławce, poznawania świata przez zaangażowanie wszystkich zmysłów.


Sałatka owocowa w klasie 0A

W naszej szkole zdrowo się odżywiamy. Dzieci z grupy 0 A postanowiły zrobić sałatkę owocową. Najpierw wybrały się na pobliski targ, by obejrzeć dostępne owoce krajowe i egzotyczne. Potem przygotowały niezbędne składniki i narzędzia: fartuszki, deski, noże. Umyły owoce i pokroiły je w kostkę. Po wymieszaniu usiadły przy stole i zjadły pyszną sałatkę.


Pierwsze klasy na warsztatach z odbijania stempli i rysowania komiksów

W piątek 3 października uczniowie klas 1 f i 1g wzięli udział w warsztatach w Domu Słowa, który mieści się przy Izbie Drukarskiej, ul. Żmigród 1. Wymyślona przez dzieci historia została przełożona przez nie na język komiksowy. Powstały ciekawe opowieści.


Dzień w klasie 0B

Codziennie z wesołymi minkami przychodzimy do klasy 0B. Czekają tu na nas nasze Panie, koleżanki i koledzy. Witamy się ze wszystkimi i rozpoczynamy zabawę i pracę. W kącikach zainteresowań mamy wiele rożnych zabawek: są klocki, lalki, samochody, puzzle, gry planszowe.


Zdrowe warzywa i owoce w klasie 0B

Dnia 3.10.2014r. w naszej klasie została przeprowadzona lekcja – wzbogacająca wiedzę dzieci na temat warzyw i owoców. Dzieciom udostępnione zostały warzywa i owoce przygotowane do bezpośredniego spożycia, dojrzałe i bardzo zdrowe.


Igrzyska Miasta Lublina w sztafetowych biegach przełajowych

W dniu 02.10.2014 r. nasza szkoła brała udział w Igrzyskach Miasta Lublina w sztafetowych biegach przełajowych chłopców. Po wspaniałej walce do ostatniego metra nasi uczniowie zajęli drugie miejsce i awansowali wraz ze Szkołą Podstawową nr 4 do finałów wojewódzkich, które odbędą się 15.10.2014 r. w Lubartowie.


Spotkanie z policjantem w klasach 0A i 0B

Od początku roku szkolnego 2014/2015 dzieci w naszej szkole poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie szkoły jak i poza nią. Uczyły się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać w jej pobliżu.


"Mistrzowie Kodowania"

Nasza szkoła kolejny raz uczestniczy w ogólnopolskim programie "Mistrzowie Kodowania", który ma na celu popularyzację nauki programowania wśród uczniów.


Wesoły Dzień Chłopaka kl. II c i II d

Dzień Chłopaka - 30 września klasy II c i II d spędziły w stadninie koni ARIZONA. Był to czas doskonałej zabawy . Podczas pobytu dzieci mogły ze sobą rywalizować w różnych, wesołych konkurencjach sportowych, takich jak: przeciąganie liny, zabawy z chustą animacyjną, żonglowanie talerzami, rzucanie do celu woreczkami wypełnionymi wodą i uczestniczyć w różny grach terenowych.


Spotkanie z policjantem

We wrześniu ruszył kolejny etap programu "Bezpieczna droga do szkoły", którego głównym celem jest nauka bezpiecznych zachowań na drodze. W piątek 26 września 2014 r. odbyło się spotkanie z policjantem panem Arkadiuszem Szczepańskim.


Festiwal nauki „Energia słoneczna – jak to działa?” - 3c

24.09.2014 r. uczniowie z klasy III c w ramach XI Lubelskiego Festiwalu Nauki wzięli udział w kolejnym projekcie „Energia słoneczna – jak to działa?” przygotowanym przez Politechnikę Lubelską - Wydział Inżynierii Środowiska w Lublinie. Dzieci miały możliwość poznania sposobów wykorzystania energii słonecznej, urządzeń zasilanych energią słoneczną na podstawie ciekawych przykładów i doświadczeń. Wzięły również udział w konkursie wiedzy z nagrodami.


Festiwal nauki „Na ratunek! Pierwsza pomoc w nagłych zdarzeniach” - 3c

23.09.2014 r. uczniowie z klasy III c w ramach XI Lubelskiego Festiwalu Nauki wzięli udział w projekcie „Na ratunek! Pierwsza pomoc w nagłych zdarzeniach” przygotowanym przez Medyczne Studium Zawodowe im. Prof. St. Liebharta w Lublinie. Dzieci miały możliwość ćwiczenia czynności ratowniczych na fantomach przeznaczonych do nauki resuscytacji – masażu serca i sztucznego oddychania u osób dorosłych i dzieci. Wszyscy chętnie wykonywali dosyć trudne i wyczerpujące ćwiczenia, przez chwilę poczuli się


Informacja o realizacji rządowego programu Wyprawka szkolna

W związku z ogłoszeniem Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 lipca 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych, a także ustalenia przez Prezydenta Miasta Lublin terminu składania wniosków w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2014 r. przekazujemy Państwu informację na temat realizacji programu w bieżącym roku szkolnym.


Zajęcia sportowe – profilowane z mini koszykówki dla dziewcząt z klas II i III

Zajęcia sportowe – profilowane z mini koszykówki dla dziewcząt z klas III i II poniedziałek 8.00 – 9.30 mała sala gimnastyczna. Prowadzący Małgorzata Kołtuniak


Zajęcia profilowane z mini koszykówki dla dziewcząt z klas IV

Zajęcia profilowane z mini koszykówki dla dziewcząt z klas IV. Wtorek 7.15 – 8.45 Środa 7.15 – 8.45 Piątek 7.15 – 8.45 Prowadzący Izabela Paszek.


„MULTI SPORT” MINI - KOSZYKÓWKA DLA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW Z KLAS V - VI

„MULTI SPORT” MINI - KOSZYKÓWKA DLA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW Z KLAS V - VI. PONIEDZIAŁEK 15.00 – 16.30 WTOREK 14.15 – 15.45 CZWARTEK 7.15 – 8.45 ( MAŁA SALA GIMNASTYCZNA ). Prowadzący Izabela Paszek.


„Mini Olimpiada Sportowa”

Nasza szkoła przystąpiła do udziału w ogólnopolskim programie „Tygodnia Ruchu”. Zapraszamy do głosowania na nasz projekt edukacyjny „Mini Olimpiada Sportowa”. Głosujemy na stronie: http://poland.moveweek.eu/event/show_region/3/lubelskie , gdzie odszukujemy nasze wydarzenie i oddajemy głos, ale tylko do 8 września.


Informator o sprawdzianie od roku szkolnego 2014/2015

W 2015 roku sprawdzian w klasie szóstej odbędzie się w nowej formule. Serdecznie zapraszamy rodziców i uczniów do zapoznania się ze zmianami. W załącznikach znajdziecie Państwo potrzebne informacje.