Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

„ŚPIEWAJĄCE PRZEDSZKOLAKI”

5 marca uczniowie z klasy 0B – Natalia Wojtas, Igor Struk oraz Krystian Więzowski uczestniczyli w VI EDYCJI PRZEGLĄDU PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ „ŚPIEWAJĄCE PRZEDSZKOLAKI”. Przegląd piosenki odbył w Szkole Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Lublinie, dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie niespodzianki. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom pięknego występu.


Konkurs multimedialny "Przyjaciel Lasu"

Konkurs multimedialny "Przyjaciel Lasu" pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.


Lekcja muzyki w klasie I d

Uczniowie kl. I d i kl. I f uczestniczyli w zajęciach muzycznych, które poprowadziła uczennica kl. IV c - Nela Kaproń. Nela od kilku lat jest również uczennicą Szkoły muzycznej w klasie skrzypiec.


Szlachetna Paczka w naszej szkole

Pracownicy i uczniowie naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka” organizowanej od lat przez Stowarzyszenie „Wiosna” księdza Jacka Stryczka. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy potrzebującym. Dla wybranej przez nas rodziny przygotowaliśmy paczkę, w której znalazły się rzeczy odpowiadające jej indywidualnym potrzebom.


III WOJEWÓDZKI FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK ,,JEZUS MALUSIEŃKI”

Uczniowie z naszej szkoły z klasy 5 E (Karolina Sulowska, Amelia Motyka i Piotr Tomasik) wzięli udział w III Wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie pod Honorowym Patronatem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Artura Mizińskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Babisza i Pani Dyrektor Danuty Gieletycz.


KOLĘDOWANIE MISYJNE

W dniu 15 stycznia 2015 r. do parafii pw. Matki Bożej Różańcowej przybyły dziecięce i młodzieżowe grupy Kolędników Misyjnych z Archidiecezji Lubelskiej. W spotkaniu uczestniczyło około 550 dzieci z ponad trzydziestu parafii. W spotkaniu Kolędników Misyjnych wzięli udział także uczniowie z klasy 5 E (14 osób), 5 A (3 osoby) i 6 C (2 osoby) ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie pod opieką Janiny Rososzczuk – katechetki i rodziców uczniów z klasy 5 E.


Miejskie podsumowanie konkursów przedmiotowych stopnia wojewódzkiego oraz ogólnopolskich konkursów tematycznych

Prezydent Miasta Lublin wręczył nagrody laureatom konkursów przedmiotowych stopnia wojewódzkiego oraz ogólnopolskich konkursów tematycznych. Spotkanie odbyło się 9 czerwca w Zespole Szkół nr 5 przy ul. Józefa Elsnera 5 w Lublinie. Miło nam poinformować, że najliczniejszą grupę laureatów stanowiła nasza szkoła.


KANGUR MATEMATYCZNY

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” cieszy się wśród uczniów coraz większą popularnością. Wywodzi się on z Australii, a w 1990 r. odbył się po raz pierwszy w Europie. Konkurs odbywa się co roku w trzeci czwartek marca. Główną umiejętnością badaną przez Kangura jest logiczne myślenie. Kangur Matematyczny jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym na świecie.


Szkolny konkurs matematyczny dla klas czwartych i piątych - wyniki

Dnia 16 czerwca w naszej szkole odbył się szkolny konkurs matematyczny dla klas czwartych i piątych. Konkurs został przeprowadzony na szkolnej platformie edukacyjnej Librus a uczniowie rozwiązywali zadania korzystając z laptopów. A oto wyniki:


WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU „ROZUMIENIA CZYTANEGO TEKSTU”

Międzyszkolny konkurs „Rozumienia czytanego tekstu” dla uczniów klas III odbył się 20 maja 2014 r. Naszą szkolę reprezentowało 10 uczniów. Zajęli oni wysokie miejsca:


Konkurs „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego 1939-1945” - wyniki

W dniach 5 – 7 czerwca w Warszawie odbywał się centralny etap Konkursu „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego 1939-1945”, w którym wzięła udział Pola Branecka z klasy 6c.


"Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" podsumowanie etapu wojewódzkiego Konkursu i Olimpiady

W dniu 30 maja 2014 r. w siedzibie Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie eliminacji wojewódzkich XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1945. Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej” oraz VII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej pt.„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1914-1950. Od strzelców i legionistów do żołnierzy "wyklętych".


Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas II – III

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II – III odbył się 25 kwietnia 2014 r. Naszą szkolę reprezentowało 10 uczniów. Zajęli oni następujące miejsca:


WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

Dnia 14 marca 2014 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Plastyczny dla uczniów klas pierwszych. Naszą szkolę godnie reprezentowało pięciu uczniów. Jury po długich naradach wyłoniła zwycięzców:


Wyniki konkursu wiedzy o Wielkiej Brytanii dla uczniów klas VI

Dnia 23.05.2014 r. odbył się konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii dla uczniów klas szóstych. Konkurs odbył się z wykorzystaniem szkolnej platformy edukacyjnej Librus. Celem konkursu było m. in. rozwijanie zainteresowań i motywacji do nauki języka angielskiego; poszerzenie wiedzy uczniów na temat Wielkiej Brytanii, jej historii, kultury, tradycji i życia codziennego mieszkańców...


Nowy rekord Polski w sztafecie 4x50m stylem zmiennym kobiet

W dniach 16-18.05. w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Pływaniu (organizator: PZSN). Miło nam poinformować o sportowych sukcesach naszej uczennicy Oliwii Gołębiowskiej z klasy 5D. Pływaczki Spartana Lublin: Oliwia Gołębiowska (12 lat), Nina Bęben (11 lat), Anna Zadworna (12 lat), Julia Dragan (10 lat), pobiły rekord Polski seniorek czasem 2:19.86 w sztafecie 4x50m stylem dowolnym na długim basenie (50m).


Podsumowanie VI Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Inni czy tacy sami?”

20 maja zakończyła się VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Inni czy tacy sami?”. Na konkurs napłynęły prace w formie wierszy, opowiadań i pamiętników. Uczestnicy konkursu poruszali w nich problem tolerancji, stosunku do niepełnosprawności, relacji między rówieśnikami.


Wyniki konkursu na prezentację multimedialną o Wielkiej Brytanii dla klas V

Komisja konkursowa w składzie: Justyna Kozyrska (przewodnicząca) i Monika Michalska wyłoniła zwycięzców konkursu. Oceniane były: zakres przedstawionych treści, poprawność merytoryczna oraz językowa, kreatywność, oryginalność oraz przejrzysty układ prezentacji.


Podsumowanie konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty

W dniu 14 maja 2014 roku w Auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.


Szkolny konkurs mitologiczny

7 maja 2014 r. o godz. 15:05 w sali 30 odbył się Szkolny konkurs mitologiczny dla uczniów klas IV-VI. A oto wyniki...


Wyróżnienie dla klasy 3E w ogólnopolskim konkursie programu „Planeta Energii”

Konkurs adresowany był do uczniów i nauczycieli klas I-III szkół podstawowych w całym kraju. Jego głównym celem było propagowanie wśród dzieci wiedzy na temat energii elektrycznej. Dzięki niemu uczniowie klasy 3E dowiedzieli się m.in. skąd bierze się prąd i jaką rolę pełni w naszym życiu, jakie są podstawowe źródła energii elektrycznej oraz jak racjonalnie i przyjaźnie dla środowiska z niej korzystać.


Wyniki II szkolnego konkursu „ZOSTAŃ MISTRZEM SUDOKU 2013/2014”

7 maja odbył się w naszej szkole II szkolny konkurs matematyczny „ZOSTAŃ MISTRZEM SUDOKU 2013/2014”. A oto wyniki...


Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii

Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii przeznaczony jest dla uczniów klas szóstych. Zapraszamy do udziału!!!


Międzyszkolny konkurs matematyczny

15 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 51 odbył się X Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Zostań Asem 2013/2014" Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły spisali się rewelacyjnie reprezentując barwy naszej szkoły. A oto wyniki:


Konkurs z języka angielskiego

Zachęcamy uczniów klas piątych do wzięcia udziału w konkursie na prezentację multimedialną o Wielkiej Brytanii w języku angielskim.


Konkurs fotograficzny

Konkurs fotograficzny „Witamy Wiosnę” – wyniki.


FINAŁ SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY OGÓLNEJ „MĄDRE GŁÓWKI”

10 kwietnia w stołówce szkolnej odbył się FINAŁ SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY OGÓLNEJ „MĄDRE GŁÓWKI” przygotowany na szkolnej platformie edukacyjnej Librus. A oto wyniki w poszczególnych poziomach:


SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI UCZNIÓW KLAS I – III

Konkurs odbył się dnia 4 kwietnia 2014 r. Wzięło w nim udział 64 uczniów z klas I – III. Występy recytatorów oceniało jury w składzie: p. Katarzyna Bryłowska, p. Ewa Król, p. Małgorzata Piasecka i p. Małgorzata Smagowska. Po dłuższych naradach przyznano następujące miejsca:


"Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" wyniki etapu wojewódzkiego Konkursu

W dniu 2 kwietnia 2014 r. w Klubie Batalionu Dowodzenia Brygady Wielonarodowej (część Polska) w Lublinie (Dom Żołnierza im. Marszałka J. Piłsudskiego), odbyły się eliminacje wojewódzkie XIX edycji OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1945. Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej”.


Szachowy Ogólnomiejski Turniej Dzielnic

Dwóch naszych uczniów Kacper Sobieszuk 5C - 4 miejsce i Bartek Rejewski 5A - 8 miejsce awansowali do Ogólnomiejskiego Finału Turnieju Dzielnic. Dla pozostałych uczniów serdeczne gratulacje za dzielną postawę !!!


Konkursy przedmiotowe - etap wojewódzki

Dobiega końca wojewódzki etap konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2013/2014. Znamy już laureatów z naszej szkoły !!!


Eliminacje konkursowe - etap okręgowy. Znamy wyniki !!!

Miło nam poinformować, że 11 osób z naszej szkoły przebrnęło eliminacje okręgowe z przyrody, języka polskiego i historii i zmierzy się w ścisłym finale czyli etapie wojewódzkim. Stawką jest 40 punktów na sprawdzianie po szkole podstawowej i zwolnienie z pisania tegoż testu. A oto oni:...


Wyniki konkursu Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1945

W dniu 11 grudnia 2013 r. w ZS nr 1 w Lublinie odbyły się eliminacje rejonowe XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego pt. „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1945. Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej". Awans do etapu wojewódzkiego wywalczyło dwoje uczniów naszej szkoły: Pola Branecka kl. VI C oraz Michał Wojtasiewicz kl. V C. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym etapie. Uczniów do konkursu przygotowywał p. D. Osiński.


Wyniki konkursu "Moja szkoła w obiektywie"

Z okazji XXV-lecia nadania imienia naszej szkole odbył się konkurs zarówno dla uczniów jak i nauczycieli "Moja szkoła w obiektywie". A oto wyniki:...


Multimedialny konkurs "Śladem Synów Pułku..."

Dnia 22 listopada o godzinie 13:25 w sali konferencyjnej odbył się multimedialny konkurs wiedzy o patronie naszej szkoły pt "Śladami Synów Pułku...". W konkursie wzięli udział uczniowie klas szóstych, którzy przy użyciu szkolnej platformy edukacyjnej Librus wykazali się wiadomościami dotyczącymi historii naszej szkoły. A oto wyniki:


Konkursy przedmiotowe - etap szkolny

21 października zakończyły się szkolne eliminacje w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Miło nam poinformować, że 19 osób z naszej szkoły weźmie udział w zmaganiach okręgowych. Życzymy powodzenia !!! A oto oni...


Konkurs "LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1939-1945"

Wyniki etapu szkolnego OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO IM. MAJORA MARKA GAJEWSKIEGO LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1939-1945. POLSKI CZYN ZBROJNY W OKRESIE II WOJNY ŚWIATOWEJ.


Konkurs literacki z okazji XXV-lecia naszej szkoły

Z okazji XXV-lecie nadania naszej szkole imienia Synów Pułku Ziemi Lubelskiej nauczyciele języka polskiego ogłaszają dla uczniów klas IV-VI konkurs literacki pt. Moja szkoła jest najlepsza na świecie.


Konkurs plastyczny „Ja i Kubuś tworzymy bezpieczną szkołę" - wyniki

Gratulujemy uczniom wyróżnionym w konkursie plastycznym „Ja i Kubuś tworzymy bezpieczną szkołę”!!! Lista laureatów >>>