Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Wakacje

Życzymy ciekawych, bezpiecznych i radosnych wakacji!


"SPEŁNIAMY MARZENIA" klasa 3 A

Uczniowie Klasy III A dołączyli do akcji "SPEŁNIAMY MARZENIA". Tym razem pomagają spełnić marzenie Zuzi Sielickiej, która 28 listopada skończy 3 lata. Ta dzielna dziewczynka walczy z nowotworem a jej marzeniem jest dostać jak największą ilość kartek urodzinowych. Sprawmy by uśmiech pojawił się na jej twarzy. Kartki będą zbierane do 25 listopada w sali 22.


WITAJCIE WAKACJE

W dniu 28 czerwca tuż po zakończeniu roku szkolnego grupa uczniów klasy III c pod opieką wychowawcy i rodziców wybrała się na wycieczkę rowerową nad Zalew Zemborzycki. Trzeba dodać, że wszyscy uczestnicy przestrzegali zasad poruszania się po ścieżce rowerowej.


MLECZNA KRAINA

W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie klas 0 –III uczestniczyli w ciekawych warsztatach zorganizowanych przez pracowników Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej z Krasnegostawu. Uczniowie zapoznali się z tajnikami produkcji produktów mlecznych. Obejrzeli film o mleczarni, która jest bardzo nowoczesnym i największym w regionie producentem mlecznych pyszności.


Festyn Zwierzęcy

W dniu 23 czerwca członkowie Koła Przyjaciół Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt zorganizowali na boisku szkolnym Festyn Zwierzęcy. Chcieli pochwalić się własnymi zwierzaczkami, ale na spotkanie zaprosili wszystkich uczniów naszej szkoły. A chociaż nie było spodziewanej frekwencji, festyn zaliczamy do bardzo miłych i udanych.


Wycieczka w Góry Świetokrzyskie 5B

Wyjechaliśmy spod szkoły o godzinie 7:00. Choć droga była długa, w autokarze wcale nam się nie nudziło. Pierwszym miejscem, do którego pojechaliśmy były Krzemionki Opatowskie, gdzie zwiedzaliśmy pradawne kopalnie ludzi pierwotnych. Przewodnik opowiadał, że niektóre z nich mają nawet 12 m głębokości. Neandertalczycy schodzili do nich po prymitywnych drabinach z pni drzew lub po linach...


Poznajemy piękno Lubelszczyzny

18 czerwca klasa I a poznawała piękne zakątki Polesia Lubelskiego. Po przejechaniu 80 km na północny-wschód od Lublina dotarliśmy do Podedwórza. Oglądaliśmy mini Zoo, a w nim wiele gatunków bażantów, papug, perliczek, króliki, kozy, sarnę, świnkę japońską i ozdobne kury. 4 km za Podedwórzem znajduje się malowniczo położona wśród łąk i pól wieś Hołowno.


ŚWIĘTO RODZINY W KLASIE III C

W dniu 17 czerwca br. w klasie III c odbyła się uroczystość „Święta Rodziny”. Dzieci zaprosiły przybyłych rodziców do programu pt. „100 pytań do …”. W trakcie programu młodzi „prezenterzy” zadawali mamom i ojcom śmieszne pytania dotyczące ich pociech. Były także wiersze, piosenki, koncert skrzypcowy w wykonaniu utalentowanej uczennicy Neli, a także występ taneczny „Magicznej siódemki”.


Wycieczka klasy II b do Jednostki wojskowej na uroczystości trzeciej rocznicy powstania Wielonarodowej Brygady w Lublinie

13 czerwca nasza klasa została zaproszona na uroczystość obchodów trzeciej rocznicy utworzenia Wielonarodowej Brygady w Lublinie. Oglądaliśmy defiladę i pokaz musztry paradnej, samoobrony i symulację napadu na patrol wojskowy. Wszystkich zaskoczyły wystrzały salwy honorowej.


Parada Postaci Literackich

11 czerwca odbył się doroczny konkurs Parada Postaci Literackich. Konkurs ten od początku swojego istnienia cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych uczniów. W tym roku również w sali teatralnej tłumnie zgromadzili się uczniowie i ich rodzice, aby oglądać prezentacje sceniczne poszczególnych drużyn. Przy wtórze muzyki zespoły złożone z przedstawicieli klas IV-VI przedstawiały własne wizje znanych utworów literackich.


ŚWIĘTO RODZINY W KLASIE 1D

11 czerwca uczniowie klasy Id zaprosili do szkoły swoich rodziców na klasowe Święto Rodziny. Dzieci zaprezentowały przybyłym licznie rodzicom wierszyki i piosenki przygotowane specjalnie na tą uroczystość. Były także wierszyki, piosenki i życzenia w języku angielskim. Na koniec rodzice zostali obdarowani upominkami i laurkami wykonanymi przez dzieci, a dzieci słodką niespodzianką. Było uroczyście i miło.


Dzień Rodziny w klasie 2C

11 czerwca 2011 r. w klasie II c odbył się Dzień Rodziny. Uczniowie zaprezentowali zaproszonym gościom zabawne przedstawienie „Kabaret Horrorek” wg tekstów Wandy Chotomskiej. Było serdecznie, było radośnie i słodko, bo rodzice postarali się o pyszny poczęstunek. Nie zabrakło też wspólnej zabawy tańca.”Bo czy wiecie, czy nie wiecie, rodzina to najlepszy wynalazek na świecie”.


Filmy promujące klasy sportowe i klasy profilowane

Zapraszamy do zapoznania się z filmami promującymi sport dzieci i młodzieży w naszym mieście. W szczególności dotyczą one klas sportowych i profilowanych.


$ 2.000.000 z AMERYKI

Klasa 3d otrzymała wspaniały prezent od zaprzyjażnionych kolegów z USA. To są $ 2.000.000 w gotówce. Uczniowie zastanawiają się nad tym, jak te pieniądze spożytkować. Prawdopodobnie zafundują sobie cudowne wakacje daleko, daleko stąd. A może będzie to jedno z miast przedstawionych na pocztówkach?


6A na Zielonej Szkole

Wyjazd na Zieloną Szkołę jest wspaniałą okazją by uczyć się przez oglądanie, dotykanie, doświadczanie wrażeń, jakich nie sposób doznać ucząc się w klasie. W tym roku klasa VI a postanowiła wzbogacić swą wiedzę spędzając cztery wspaniałe dni w Krakowie, Zakopanem i Inwałdzie. To były naprawdę niezapomniane chwile.


POKAZY SZTUKMISTRZÓW W ZERÓWCE

Dnia 3.06.2014r. w oddziale przedszkolnym odbyły się Pokazy Sztukmistrzów, zorganizowane dla dzieci z gr. 0A i 0B.


Klasy 2d i 3 c, d, e na wycieczce do Bałtowa

We wtorek 3 czerwca uczniowie klas trzecich i drugiej wybrali się na wycieczkę do Bałtowa. Czekało tam na nas wiele przygód i zabawy. Zobaczyliśmy Zwierzyniec Bałtowski, Prehistoryczne Oceanarium, pani przewodnik oprowadziła nas po Jura Parku.


Szlakiem „Ginących zawodów”

We wtorek 3 czerwca uczniowie klas II a i II e byli na całodniowej wycieczce pod hasłem „Ginące zawody”. W miejscowości Pszczela Wola zwiedziliśmy Muzeum Pszczelarstwa. Pani przewodniczka opowiedziała nam o życiu i zwyczajach pszczół oraz pracy pszczelarza dawniej i dziś. W Bęczynie poznaliśmy pracę garncarza.


5C i 5D na wspólnej wycieczce

Dni 2 i 3 czerwca 2014 r. klasy Vc i Vd spędziły razem na szkolnej wyciecze. Oto jak uczniowie zapamiętali ten wyjazd: „To był bardzo oczekiwany wyjazd. Dobrych humorów nie popsuł nam nawet deszcz...


2B i 2C na Zielonej Szkole w Suścu

2 i 3 czerwca 2014r. to dla uczniów z klasy IIb i IIc czas spędzony w pięknym otoczeniu Roztoczańskiego Parku Narodowego, na Zielonej Szkole w Suścu. Lekcja przyrody w terenie, szum wodospadów, zieleń lasu, zabytki Zamościa, szczególne miejsca w Krasnobrodzie i piękna słoneczna pogoda składają się na niezapomniane wrażenia i chwile, aż chce się śpiewać ”zielono mi i radośnie…”


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS FLORA I FAUNA LUBELSZCZYZNY WYNIKI

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom konkursu, nauczycielom i uczniom. Zwycięzcom gratulujemy wspaniałych wyników, wiedzy i umiejętności przyrodniczych. Zapraszamy uczniów wraz z nauczycielami na spotkanie, podczas którego zastaną wręczone nagrody za I, II oraz III miejsce a także wyróżnienia. Spotkanie odbędzie się w SP 28 w Lublinie , ul. Radości 13, 11 czerwca 2014 r., o godzinie 14:00 w sali 25.


Wyjście uczniów klas IIa, IIe, IId, IIIa, IIIb IIIc, IIIe na spektakl muzyczny pt. „Legenda o Czarciej Łapie”.

W piątek 30 maja 2014 roku uczniowie wybrali się do Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego na spektakl zatytułowany „Legenda o Czarciej Łapie”.


Lekcje biblioteczne -grupa 0A

Lekcje biblioteczne - grupa 0A W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" uczniowie z grupy 0A uczestniczyli w cyklu warsztatów zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej na ul. Nadbystrzyckiej.


Wycieczka klas IC i ID do Bałtowa

28 maja 2014r. klasy Ic i Id wybrały się na wspólną wyprawę z okazji Dnia Dziecka do Bałtowa. Park dinozaurów, zwierzyniec, oceanarium, kino 5D i wesołe miasteczko dostarczyły dzieciom wielu wrażeń, emocji i radości.


Uroczystość DNIA MAMY w grupie 0B

Dnia 27.05.2014r. we wtorek o godz. 15.00 w grupie 0B odbyła się uroczystość Dnia Mamy połączona z lekcją otwartą dla rodziców. Spotkanie rozpoczęło się lekcją ekologiczną, na której dzieci zaprezentowały przestawienie pt. „Zielony Kapturek”.


Dzień Mamy w grupie 0A

Dzień Mamy w grupie 0A Z okazji święta wszystkich Mam dzieci z zerówki zaprosiły swoje najdroższe Mamusie na uroczyste spotkanie.


Zielona Szkoła

W dniach 26-28 maja klasy: IVA, IVC, IVD i IVE na Zielonej Szkole.


Klasy II e, IIIc i III e na Festiwalu Małe Miasto Poezji

W ramach Festiwalu Małe Miasto Poezji od 19 do 23 maja 2014r. uczniowie brali udział w warsztatach ilustratorskich z panią Agatą Królak - ilustratorką z Gdańska. Tworzyli prace plastyczne techniką collage nt. "Ogród moich marzeń". Skorzystali również w warsztatów „Bajkoszycia” prowadzonych przez autorkę książek dla dzieci Panią Monikę Madejek.


Warsztaty origami dla nauczycieli

22 maja odbyły się warsztaty origami dla zainteresowanych nauczycieli. Powstały na nich piękne laurki i kartki na Dzień Mamy i Taty. Warsztaty zorganizowała i poprowadziła nauczycielka matematyki pani Hanna Wicha.


Czerpanie papieru

W dniu 20.05.2014r. w naszej szkole odbyły się niecodzienne zajęcia czerpania papieru z surowców wtórnych. Dzieci z klas 0 A i B oraz 1a i 3c z zainteresowaniem obserwowały sposób wykonania tegoż papieru. Brały też czynny udział w jego produkcji. Z zapałem formowały kartki i odciskały w prasie introligatorskiej. Dowiedziały się również z jakich surowców produkowano papier w dawnych czasach.


Warsztaty w bibliotece

20 maja uczniowie z klas Ib i Ie byli na ciekawej lekcji w bibliotece przy ulicy Nadbystrzyckiej. Dowiedzieli się tam jak powstaje książka. Następnie sami zamienili się w autorów i ilustratorów. I tak, z dużym zaangażowaniem, stworzyli wspólnie książkę o okrągłym Bartku, który żył na planecie kwadratowych ludzi ...


PARADA POSTACI LITERACKICH

Zapraszamy uczniów klas IV- VI do udziału w konkursie PARADA POSTACI LITERACKICH. Termin: 11 czerwca (środa) godzina 15:00 Sala Teatralna.


Lekcja otwarta dla studentów UMCS

20 maja w naszej szkole odbyły się kolejne już lekcje otwarte dla studentów UMCS. Podczas lekcji wykorzystano narzędzia TIK czyli tablicę interaktywną oraz laptopy. Lekcja matematyki odbyła się w klasie 4B, gdzie uczniowie pracowali z wykorzystaniem platformy edukacyjnej. W ramach powtórzenia wiadomości rozwiązywali test z ułamków dziesiętnych.


Inscenizacja "Święty Jan Paweł II – droga do nieba”

,,Człowiek, którego podziwiam, to Święty Jan Paweł II” – tymi słowami w klimat wspomnień i refleksji zgromadzonych w kościele pw. Św. Rodziny w Lublinie wprowadziły dzieci biorące udział w spektaklu pt. ,,Święty Jan Paweł II – droga do nieba” w dniu 18 maja 2014 r. (w 94 rocznicę urodzin Karola Wojtyły). W inscenizacji wystąpili uczniowie z klasy 4 e i 4 b ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie oraz z Przedszkola nr 72 i 79 w Lublinie.


ZDJĘCIA Z AMERYKI

Klasa 3d otrzymała kolejny list od zaprzyjaźnionej klasy i pamiątkowe zdjęcia wraz z nauczycielką. W kopercie znalazło się również mnóstwo małych niespodzianek. Polscy uczniowie już zazdroszczą Amerykanom, ponieważ 22 maja to ostatni dzień lekcji. Przed nimi aż 3 miesiące słodkiego, wakacyjnego leniuchowania. Ale im fajnie!


Chronimy nasze środowisko! - wspólne zajęcia z przedszkolakami

14 maja 2014r. do klasy 2A zawitały dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 79 w Lublinie. 5-latki uczestniczyły we wspólnych zajęciach pod hasłem Chronimy nasze środowisko! Mali goście z zaciekawieniem słuchali prezentacji swoich starszych kolegów. Dzieci z przedszkola chętnie brały udział w zajęciach, odpowiadały na zadane pytania a starsi koledzy nagradzali ich złotymi medalami.


Wizyta garncarza

13 maja 2014 dzieci zaprosiły do naszej szkoły garncarza. Pan przed pokazem opowiedział dzieciom o glinie jako podstawowym surowcu wykorzystywanym dawniej w garncarstwie i rzeźbiarstwie.


Legendy lubelskie

07.05.2014 r. zaprezentowaliśmy uczniom naszej szkoły oraz zaproszonym gościom z klas „0”, Przedszkoli nr 73 i 77 w Lublinie przedstawienie pt. Legendy Lubelskie. Zaprosiliśmy widzów w podróż w czasie. Legendy, które są zawsze aktualne, w których prawdziwa historia przeplata się z fantazją, kształcą naszą wrażliwość i wyobraźnię. Chcemy zachęcić innych do poznawania historii naszego miasta i jego mieszkańców.


„W mlecznej krainie” warsztaty zdrowego żywienia

6 maja 2014r uczniowie klasy Ia i II d uczestniczyli w ciekawych warsztatach zorganizowanych przez pracowników Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej z Krasnegostawu. Uczniowie zapoznali się z tajnikami produkcji produktów mlecznych. Obejrzeli film o mleczarni, która jest bardzo nowoczesnym i największym w regionie producentem mlecznych pyszności.


Konkurs ekologiczny dla kl.3 „Przyjaciel przyrody”

30 kwietnia odbył się konkurs ekologiczny dla kl.3 „Przyjaciel przyrody”. Uczniowie odpowiadali na 20 pytań w formie testu, który został zamieszczony na platformie edukacyjnej Librus. Wykazali się dużą wiedzą na temat ochrony środowiska, dowodem czego są zdobyte punkty. A oto wyniki konkursu:


Książki i książeczki - wizyta w bibliotece szkolnej.

30.04.2014 r oba oddziały przedszkolne odwiedziły bibliotekę naszej szkoły. Celem było zapoznanie się z zasadami jak korzystać z biblioteki i wypożyczać książki. Informacje te były bardzo cenne, ponieważ od września większość dzieci będzie uczniami klasy pierwszej i chętnie widać będą tu zaglądały.


Witaj nam 3 Maj!

Tak śpiewali 223 lata temu Polacy - patrioci, którzy doprowadzili do uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jak co roku z okazji rocznicy uchwalenia Ustawy Rządowej odbył się uroczysty montaż słowno-muzyczny dla klas IV-VI.


Wizyta uczniów i nauczycieli z Ukrainy w naszej szkole

Nauczyciele i uczniowie z miasta Równe na Ukrainie odwiedzili naszą Szkołę i wzięli udział w lekcjach zorganizowanych przez naszych nauczycieli. Była to druga z cyklu wizyt studyjnych w ramach projektu „Współpraca samorządów miast Równe i Lublin jako element rozwoju obszaru transgranicznego”.


Szkolny konkurs mitologiczny

7 maja 2014 r. o godz. 15:05 w sali 30 odbędzie się Szkolny konkurs mitologiczny dla uczniów klas IV-VI. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.


Spotkania wielkanocne w grupie 0A

16 kwietnia odwiedziła naszą grupę pani Matilda Cowherd mieszkanka Cincinnati w Ohio w USA, która przekazała nam ciekawe informacje na temat różnorodności zwyczajów wielkanocnych w różnych krajach. Wspólnie z gościem dzieci wykonały koszyczki na wielkanocne pisanki.


Stroiki świąteczne w klasie 2C

15 kwietnia 2014 r. wykonaliśmy stroiki, które będą ozdobą wielkanocnych stołów w naszych domach. Dwa tygodnie wcześniej zasialiśmy owies. Każdy z nas dbał o to, aby rośliny miały odpowiednie światło i wilgotność. Codziennie z ciekawością sprawdzaliśmy ile milimetrów nasz owies podrósł.


Wycieczka do Straży Pożarnej

Dnia 15.04.2014r dzieci z grupy 0B wybrały się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Strażackiej w Lublinie.


Warsztaty wielkanocne

Warsztaty Wielkanocne Dnia 14 kwietnia 2014r. uczniowie grupy 0A, 0B oraz klasy 2D uczestniczyli w zajęciach plastycznych przygotowanych przez animatorów Fundacji Rozwiń Skrzydła.


VI Międzyszkolny Konkurs Literacki „Inni czy tacy sami”

Już po raz szósty organizowany jest konkurs, który ma na celu wyłonienie uzdolnionych literacko uczniów. Tematyka prac obejmuje szeroko pojęte zagadnienie tolerancji. W swoich pracach możecie napisać o rówieśnikach różniących się wyglądem, sposobem zachowania, mową lub kolorem skóry.


ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE Z AMERYKI

Uczniowie klasy 3d z niecierpliwością wyczekiwali na kolejny list od swoich amerykańskich rówieśników. Ich cierpliwość została wynagrodzona. Oto nadszedł kolejny list wraz z życzeniami z okazji Świąt Wielkanocnych. Mali Amerykanie, jak zawsze, dołączyli również niespodzianki. Każdy uczeń otrzymał słodkiego, wielkanocnego kurczaczka i pisankę. Po świątecznej przerwie, cała klasa z przyjemnością zabierze się do pracy nad odpowiedzią na list.


Świąteczne Warsztaty Sztuki Ludowej

W piątek 11 kwietnia w klasie IIId odbyły się Świąteczne Warsztaty Sztuki Ludowej. Wśród kolorowych pisanek nie zabrakło żółciutkich kurczaczków, kaczuszek i pięknych kartek świątecznych ....


WARSZTATY PROZDROWOTNE

W dniu 11 kwietnia br. uczniowie klasy 3 C oraz grupy 0A i 0B wzięli udział w warsztatach promujących produkty mleczne. Podczas zajęć odbyli wirtualną podróż po Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie. Pani Agata Szczuchniak przedstawicielka OSM w Krasnymstawie opowiadała o produktach mlecznych i ich produkcji.


WARSZTATY WIELKANOCNE

W dniu 10 kwietnia br. uczniowie klas 2E, 3A, 3C i 3E uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych w Galerii Sztuki Ludowej. Pod okiem Pani Haliny Witkowskiej - utalentowanej twórczyni z kurpiowskiej Puszczy Białej wykonywali pisanki.


Pozwól mi działać, a nauczę się…

10 kwietnia 2014 r. pani Anna Łóżecka, mama Kacpra z naszej klasy, podzieliła się z nami swoją pasją i doświadczeniem. Pani Ania jest projektantką wnętrz. Poznaliśmy nowe pojęcia, takie jak np. dalmierz, próbnik koloru, płytek. Mogliśmy zobaczyć te przedmioty i dotknąć. Razem z panią Anią zaprojektowaliśmy i stworzyliśmy, w specjalnym programie komputerowym, nowy wystrój naszej sali lekcyjnej.


Warsztaty w Galerii Sztuki Ludowej

8 kwietnia klasy I b i I e uczestniczyły w warsztatach tworzenia pisanek w Galerii Sztuki Ludowej. Przywitała nas twórczyni ludowa w pięknym stroju łowickim. Uczniowie bardzo zaangażowali się w tworzenie własnych pisanek, które z pewnością będą ozdobą wielkanocnych stołów.


Świąteczne Warsztaty Papieru Czerpanego w klasie IIA

8 kwietnia 2014r. podczas Warsztatów Papieru Czerpanego uczniowie poznali cały proces czerpania papieru, począwszy od podarcia makulatury, aż po jego wyczerpanie, który stanowił bazę do wykonania własnej pracy plastycznej (świątecznego obrazka).


DRZEWKO ZA MAKULATURĘ

Uczniowie klasy III c zachęcają społeczność szkolną do udziału w kolejnej edycji akcji ekologicznej, w której wystarczy przynieść 5 kg makulatury by otrzymać sadzonkę drzewka. Akcja odbędzie się w dniach 11 – 12 kwietnia 2014 r. na parkingu CH. E. Leclerc przy ul. Zana w godzinach piątek 11.00 – 17.00, sobota 9.00 – 15.00. Nasze sadzonki drzew, które zdobyliśmy w jesiennej edycji już rosną wokół małej szkoły. Zachęcamy do udziału w tej akcji, naprawdę warto!


Smaczna i zdrowa sałatka owocowa

Dnia 04.04.2014r. dzieci z grupy 0B pod nadzorem wychowawcy klasy przygotowały zdrową sałatkę owocową. Dzieci samodzielnie obrały i pokroiły swoje owoce. Na pyszny poczęstunek zaprosiły kolegów i koleżanki z grupy 0A, aby wspólnie odżywiać się zdrowo.


Rekolekcje wielkopostne w naszej szkole

W dniach od 2- 4 kwietnia br. uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych organizowanych przez parafię Św. Rodziny. Rekolekcje prowadził ks. Paweł Maciąg, ubogacając czas spotkań ciekawymi scenkami biblijnymi oraz prezentacją multimedialną.


Sprawdzian klas szóstych

1 kwietnia 2014 roku uczniowie klas szóstych naszej szkoły pisali sprawdzian szóstoklasisty. Trzymamy kciuki, aby wyniki były jak najwyższe. A oto zestaw z jakim musieli się zmierzyć:


„W ŚWIECIE BAŚNI H.CH.ANDERSENA”

31marca 2014r. uczniowie klasy IIA odwiedzili swoich młodszych kolegów z "zerówki –grupa O”A”. Nasi najmłodsi czytelnicy słuchali z uwagą baśni czytanych przez swoich starszych rówieśników, rozwiązywali zagadki oraz wspólnie wykonywali prace plastyczno-techniczne do wybranej postaci z baśni . W trakcie wspólnych zajęć naszym milusińskim towarzyszyło hasło „Miło nam tu płynie czas, bo IIA jest wśród nas”.


"Kopciuszek - 2A" dla koleżanek i kolegów.

28 marca 2014 roku uczniowie kl. 2 A ze sztuką pt."Kopciuszek" wystąpili dla szkolnych koleżanek i kolegów. Mamy nadzieję, że "Kopciuszek" w wykonaniu uczniów kl. II A dostarczył naszym widzom wielu niezapomnianych wrażeń i choć na chwilę przeniósł nas w piękny świat bajek i fantazji. Film z przedstawienia niebawem na stronie szkoły.


Klasa 2 A wystawiła dla rodziców sztukę pt. "Kopciuszek"

27 marca 2014 roku w Międzynarodowy Dzień Teatru klasa 2 A wystawiła dla rodziców sztukę pt. "Kopciuszek" na motywach bajki Jana Brzechwy. "Bajkę o pasierbicy - sierocie, której macocha najgorszą dawała robotę"


Pierwsza Pomoc

Dnia 26.03.2014r w oddziale przedszkolnym naszej szkoły, odbyły się zajęcia edukacyjne oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy. Dzieci z grupy 0A i 0B poznały zasady postępowania ratowniczego w nagłych przypadkach. Od dziś już wiedzą jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich.


Czy w naszej szkole są "Mądre główki"?

Postanowiliśmy to sprawdzić i ogłaszamy Szkolny Konkurs Wiedzy Ogólnej pt. "Mądre Główki" dla uczniów klas 0-3. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem umieszczonym w załączniku.


Wizyta przedszkolaków – Przedszkole nr 77

Dnia 22 marca 2014 roku uczniów z klasy I e odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola nr 77. Goście wysłuchali montażu słowno-muzycznego pt. „Dobre maniery”, a następnie rozwiązali test i otrzymali tytuł „Mistrza Dobrych Manier”. Grupa przedszkolaków z pomocą starszych kolegów wykonała prace plastyczne. Uczniowie klasy I e zostali obdarowani wiosennymi kwiatami, które własnoręcznie wykonały przedszkolaki.


Pierwszy Dzień Wiosny.

Pierwszy Dzień Wiosny, na to hasło chyba każdemu pojawia się uśmiech na twarzy. Tak przynajmniej było wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły a mianowicie w oddziale przedszkolnym grupy 0B.


LISTY Z AMERYKI c.d.

Uczniowie klasy 3d otrzymali kolejne listy od swoich kolegów i koleżanek z USA.Tym razem napisali do nich Kaena, Adrian, Hechiel, Sierra, Sainny oraz Irish. Oprócz listów , w kopertach znalazły się drobne niespodzianki w postaci naklejek. Klasa 3d z przyjemnością i zaangażowaniem koresponduje w języku angielskim. Ostatnio, uczniowie wysłali nawet 3 pamiątkowe zdjęcia swojej klasy.


Wizyta gości z Przedszkola nr 79

Dnia 18 marca 2014 r. uczniów klasy II e odwiedziły dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 79. Mili goście uczestniczyli we wspólnych zajęciach polsko-angielskich, których motywem przewodnim były żabki. Dzieci chętnie brały udział w zabawach, śpiewały piosenki, powtarzały rymowanki i słówka. Z pomocą starszych kolegów wykonały modele żabek, które zabrały na pamiątkę. Uczniowie klasy II e zostali obdarowani zakładkami do książek własnoręcznie wykonanymi przez przedszkolaki.


Wizyta klasy 3e w przedszkolu

W Poniedziałek 17 marca 2014r. uczniowie klasy 3e wybrali się do przedszkola nr 73 przy ul. Uśmiechu. Czytali samodzielnie napisane bajki o Bolku i Lolku. Trzecioklasiści własnoręcznie przygotowali kukiełki postaci występujących w bajkach. Przedszkolni koledzy, grupa elfów, zaprosili nas do wspólnej zabawy w kąciku teatralnym i grach kreatywnych.


300 – lecie Metropolitarnego Seminarium Duchownego w Lublinie

W 300 – rocznicę powstania Metropolitarnego Seminarium Duchownego uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie pod opieką Janiny Rososzczuk – katechetki, s. Emmanueli i rodziców wzięli udział w spotkaniu Towarzystwa Przyjaciół Metropolitarnego Seminarium Duchownego 1 marca 2014 r.


Zajęcia komputerowe w grupie 0B

Dnia 6 marca 2014 roku dzieci z grupy 0B uczestniczyły w zajęciach informatycznych w sali komputerowej, gdzie zapoznały się z podstawami obsługi komputera.


Projekt Planeta Energii

W ramach ogólnopolskiego projektu „Planeta Energii” uczniowie klasy III c uczestniczyli w cyklu zajęć poświęconych energii elektrycznej. Podczas zajęć uczniowie m.in. zapoznali się z zasadami bezpiecznego przebywania w pobliżu urządzeń elektrycznych, dostrzegali korzyści, jakie mamy z energii elektrycznej w życiu codziennym oraz jak racjonalnie i przyjaźnie dla środowiska korzystać z niej.


Wizyta oświatowa gości z Ukrainy

W dniu 26 lutego w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli miasta Równe z Ukrainy.


Kto o zęby swoje dba, ten na twarzy uśmiech ma

25 lutego 2014 r. pani Magdalena Supryn, mama Kamila, jednego z uczniów naszej klasy, z zawodu pielęgniarka, obecnie pracująca jako pomoc stomatologiczna, przyszła do nas, aby podzielić się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem.


Światowy Dzień Kota

Dzień 17 lutego to Światowy Dzień Kota. Pamiętając o tym członkowie Szkolnego Koła Miłośników Schroniska już wcześniej ogłosili konkurs na kocią fotografię. Trzeba przyznać, że uczniowie chętnie przystąpili do konkursu – może zachęciła ich nagroda – wspólne odwiedzenie schroniska i podopiecznych w kocim boksie.


Grupa „Fantastycznych Elfów” na lekcji matematyki w klasie IIc

11 lutego 2014r. w ramach współpracy między naszą szkołą, a Przedszkolem nr 73 w Lublinie, przyszły do naszej klasy dzieci z grupy „0”, aby zobaczyć jak wyglądają zajęcia z matematyki. Goście byli zainteresowani rozwiązywaniem zadań. Najbardziej podobały im się liczmany z orzechów zawiniętych w srebrną folię i zabawa kolorową papierową kostką - „Tajemnicze cyferki”. Dzieci chętnie i samodzielnie pracowały.


ST VALENTINE`S DAY w klasie 3d

W środę 12 lutego klasa 3d na lekcji j. angielskiego, prowadzonej przez p. Aldonę Chlewińską, wykonała piękne kartki walentynkowe. Ponadto, uczniowie zapoznali się z tradycją i zwyczajami święta zakochanych, pielęgnowanymi w krajach anglojęzycznych.


LISTY Z AMERYKI

Klasa 3d z pomocą i pod kierunkiem nauczyciela j. angielskiego, p.Aldony Chlewińskiej nawiązała przyjazną korespondencję z amerykańskimi kolegami z jednej ze szkół podstawowych w USA. W grudniu ub. roku uczniowie wysłali wspólnie napisany po angielsku list oraz 26 kartek świątecznych.


3A - Zabawy na śniegu

Zima w pełni, pogoda sprzyja, słońce świeci, więc dalejże na saneczki! Dzieci z klasy 3A miały wiele radości z zimowych zabaw na śniegu. Sami zobaczcie!


Jak to się dzieje, że żarówka świeci?

04.02.2014 roku we wtorek odbyły się zajęcia warsztatowe w ramach projektu „Planety Energii” przy wykorzystaniu narzędzi TIK. Trzecioklasiści wykorzystując „Szkolny Zestaw Małego Elektryka” samodzielnie połączyli prosty obwód elektryczny. Wspomagając się tablicą multimedialną i filmami z serwisu YouTube, Planeta Energii dowiedzieliśmy się czym jest prąd elektryczny, co to są elektrony i dlaczego się poruszają.


2C - „W zdrowym ciele zdrowy duch”

Kontynuujemy nasze starania o to, abyśmy byli zdrowi i radośni. Wykorzystaliśmy piękną słoneczną pogodę. W ramach programu polsko-szwajcarskiego „Zachowaj równowagę” 04.01.2014 r. wybraliśmy się do wąwozu na wspaniałą zabawę na śniegu.


BEZPIECZNE FERIE

Aby czas zimowego wypoczynku dostarczył radosnych i niezapomnianych wrażeń, pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa >>>>


"Zima w mieście 2014 - Ferie na sportowo"

Jak bezpiecznie i ciekawie spędzić ferie zimowe? - Zapraszamy do zapoznania się z ofertą spędzania czasu wolnego podczas zbliżających się ferii zimowych w ramach programu "Zima w mieście 2014 - Ferie na sportowo".


Dzień Babci i Dziadka w klasie II e

W dniach 21 i 22 stycznia obchodzimy Święto Babci i Święto Dziadka. Tuż przed feriami, w piątek 17 stycznia, uczniowie klasy II e zaprosili swoich ukochanych bliskich na specjalny program artystyczny. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, grały na fletach i dzwonkach.


Zimowe pozdrowienia od 4C

W ramach lekcji wychowania fizycznego, dziewczynki z klasy 4 C ulepiły bałwana, który w piątek dumnie stanął przed Naszą szkołą.


Wizyta gości z Przedszkola nr 73

16 stycznia 2014 r. klasę IIb odwiedzili goście z Przedszkola nr 73 z ul. Uśmiechu. Grupa „O” z pomocą starszych kolegów wykonała maski karnawałowe, które będą mogli wykorzystać na balu maskowym.


"Mistrzowie Kodowania" - Ogólnopolski Festiwal Projektów

Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym znalazła się w gronie 34 szkół podstawowych z całej Polski zaproszonych do udziału w pilotażowej edycji programu "Mistrzowie Kodowania", który miał na celu popularyzację nauki programowania. W dniach 13-14 stycznia 2014 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyło się podsumowanie trzymiesięcznej pracy z programem Scratch, czyli Ogólnopolski Festiwal Projektów.


Zima to dobry czas na surówkę!

W czwartek 16 stycznia 2014r. uczniowie III E zorganizowali kulinarny konkurs na zimową surówkę warzywną. Kilka dni wcześniej podzielili się na grupy, ustalili przepisy i rozdzielili zadania. Wszyscy z dużym zaangażowaniem przystąpili do wykonania surówek.


KOLĘDOWANIE MISYJNE

15 stycznia 2014 r. dziecięce i młodzieżowe grupy Kolędników Misyjnych przybyłych z Archidiecezji Lubelskiej gościła parafia pw. Matki Bożej Różańcowej. W spotkaniu uczestniczyli także uczniowie z klasy 4 E (13 osób) i 5 C (2 osoby) ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie pod opieką Janiny Rososzczuk – katechetki i rodziców uczniów z klasy 4 E.


Podziękowania za udział w akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2013

Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie zakończyła zbiórkę darów w ramach ogólnopolskiej akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2013. Kierująca Sztabem Akcji nr 410 w naszej szkole p. Aldona Chlewińska serdecznie dziękuje uczniom, rodzicom i nauczycielom za wsparcie i pomoc ludziom biednym.


WARSZTATY UNIKIDS

9 stycznia 2014 r. klasa I A i III C uczestniczyły w kolejnych warsztatach Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS. Zajęcia: „Zwierzęta egzotyczne w domu” okazały się niezwykle ciekawe i fascynujące.


Zabawa karnawałowa.

Dnia 7 stycznia 2014 roku odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Dzieci zaprezentowały się w wyjątkowo pięknych strojach, co sprawiło, że zabawa była tym bardziej udana.


Orszak Trzech Króli w Lublinie

6 stycznia 2014 r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego z Zamku Lubelskiego, z udziałem arcybiskupa Stanisława Budzika, dzieci, młodzieży i dorosłych wyruszył Orszak Trzech Króli do Archikatedry Lubelskiej. W Orszaku wzięli udział również uczniowie z naszej szkoły wraz z rodzicami i p. Janiną Rososzczuk – katechetką.


Rotawirusy i norawirusy - informacje dla rodziców.

W związku z rosnącą liczbą zachorowań wywołanych przez rotawirusy zapraszamy do zapoznania się z materiałami przygotowanymi przez Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.


Spotkanie wigilijne w grupie 0 A

W piątek 20 grudnia 2013 r. w grupie 0A zrobiło się bardzo świątecznie. Dzieci zaprosiły swoich rodziców na spotkanie wigilijne. Wszyscy poczuli rodzinną atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Wigilia przebiegła w atmosferze rodzinnego ciepła i wzajemnej życzliwości. Były płynące z głębi serca życzenia, dzielenie się opłatkiem oraz wspólne śpiewanie kolęd.


Wigilia w klasie 2 D

Dnia 20 grudnia 2013 r. w klasie 2 D odbyła się Wigilia. Uczniowie razem z wychowawczynią przygotowali wigilijny stół, na którym znalazły się potrawy przygotowane przez mamy. Były tam ryby, sałatki, kluski z makiem, owoce oraz różne ciasta. W czasie Wigilii rozmawialiśmy o tradycjach bożonarodzeniowych, łamaliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie wzajemnie życzenia i wspólnie śpiewaliśmy kolędy.


Spotkanie opłatkowe w klasie 3 A

20 grudnia w klasie 3 A odbyło się spotkanie opłatkowe.


Wigilia w klasie 3 C

W dniu 19 grudnia uczniowie klasy III c spotkali się na klasowej wigilii, podczas której dzielili się opłatkiem, składali życzenia i wspólnie kolędowali. Julia Tarnowska i Julia Dziwina zagrały na flecie kolędę „Lulajże Jezuniu …”. Wysłuchaliśmy także koncertu kolęd w wykonaniu Neli Kaproń na skrzypcach. W klasie panowała świąteczna atmosfera. Nie zabrakło również miłych prezentów pod choinką, samodzielnie wykonanych przez uczniów.


Uniwersytet Dziecięcy Unikids w naszej szkole!

19 grudnia 2013r. uczniowie klasy I A i III C kolejny już raz uczestniczyli w warsztatach naukowych prowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.


Przedświąteczna wizyta klasy 3 A w przedszkolu "Martynka"

17 grudnia klasa 3 A odwiedziła swoich znajomych w przedszkolu "Martynka".


Wigilia w 2 C

We wtorek 17 grudnia w klasie 2c odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne. Rozmowy na temat tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia, łamanie się opłatkiem, słodki poczęstunek oraz Klasowy Festiwal Kolęd wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.


"Epizody z historii najnowszej Polski w komiksie" - konkurs IPN

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza nauczycieli i uczniów wszystkich poziomów szkół do udziału w ogólnopolskim konkursie pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Termin zgłoszeń przedłużony do 15 stycznia 2014. Szczegóły >>>


WARSZTATY SZTUKI BOŻONARODZENIOWEJ W KLASIE III D

W dniu 16 grudnia uczniowie klasy III d wzięli udział w warsztatach sztuki bożonarodzeniowej prowadzonych pod kierunkiem pani Ani i pani Kasi z Ośrodka Edukacyjnego w Motyczu Leśnym.Powstałe na zajęciach dzieła sztuki dzieci z dumą zabrały do swoich domów.


Warsztaty bożonarodzeniowe w III C

W dniu 12 grudnia uczniowie klasy III c po raz kolejny odwiedzili Galerię Sztuki Ludowej Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Wzięli udział w warsztatach w ramach projektu Akademia Sztuki Ludowej prowadzonych przez panią Wiesławę Kucharzyk, która jest twórczynią ludową reprezentującą Lubelszczyznę.


Klasa III E na warsztatach bożonarodzeniowych

W czwartek 12 grudnia 2013 r. udaliśmy się do Stowarzyszenia Twórców Ludowych na warsztaty. Jest to kolejny cykl spotkań z tradycją ludową organizowany w ramach Akademii Sztuki Ludowej. Twórczyni ludowa pani Helena Kołodziej pokazała jak wykonać tradycyjne ozdoby choinkowe, samodzielnie wykonaliśmy gwiazdy ze słomy. Każdy z nas będzie mógł powiesić taką ozdobę na swoim świątecznym drzewku.


Przedświąteczna wizyta gości z przedszkola "Martynka" w klasie 3A

12 grudnia klasę 3 A odwiedzili mili goście z przedszkola "Martynka".


Lubelskie Targi Aktywności Osób Niepełnosprawnych

W dniach 2-3 grudnia 2013 r. nasza szkoła wzięła udział w lubelskich Targach Aktywności Osób Niepełnosprawnych. Zespół Nauczycieli Klas Integracyjnych przygotował stoisko promujące zarówno klasy integracyjne jak i samą szkołę. Na targach zaprezentowaliśmy osiągnięcia naszych uczniów, najciekawsze wydarzenia z życia szkolnej społeczności oraz ofertę edukacyjną.


„Świąteczne ozdoby” – zajęcia otwarte w klasie 0B

Dnia 10 XII 2013 r. o godz. 15.00 w klasie 0B odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. „Świąteczne ozdoby”. Uczniowie klasy wspólnie z rodzicami, wykonywali z masy solnej kolorowe, świąteczne ozdoby. Rodzice mogli tworzyć razem z dziećmi wspólne dzieło plastyczne i podziwiać efekty swojej pracy. Podczas zajęć mieli okazję zaobserwować swoje dziecko na tle grupy szkolnej, a także ocenić jego mocne i słabe strony. Zajęcia otwarte pozwalają na aktywny udział rodziców edukacji własnych dzieci,


Mikołajkowa wizyta w schronisku

Prawdziwym przyjaciołom zwierząt nie straszne są wszelkie trudy i przeszkody, by spotkać się w schronisku ze swymi czworonożnymi przyjaciółmi. Choć wiał silny wiatr, a śnieg sypał w oczy członkowie Szkolnego Koła Przyjaciół Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt wybrali się 6 grudnia z mikołajkowymi prezentami. Byliśmy współorganizatorami tego dnia, więc odpowiedzialność tym większa.


Wizyta Świętego Mikołaja w klasie 3 A

W dniu 6 grudnia Święty Mikołaj odwiedził klasę 3 A.


Klasa I c i I d na warsztatach w Akademii Sztuki Ludowej

Czym dekorowały choinki nasze prababcie? Jak wyglądały tradycyjne ozdoby choinkowe? Z jakich materiałów można je wykonać? Co symbolizuje bożonarodzeniowe drzewko? Tego mogli się dowiedzieć uczniowie na warsztatach w Galerii Sztuki Ludowej na ul. Grodzkiej. Pod okiem artystki ludowej z Kurpiów dzieci wykonały ozdoby na choinkę z bibuły i z papieru.


Mikołajki w klasie 0 B

6. XII – to dzień, na który wszystkie dzieci czekają z ogromnym zniecierpliwieniem, dzień Świętego Mikołaja. Już dużo wcześniej piszą do niego długie listy, z listą dziesiątek prezentów, jakie chciałby dostać. Spotkanie z Mikołajem w naszej zerówce było dla dzieci wielką frajdą. Główny bohater – jak przystało na Mikołaja – miał długą, białą brodę i ubrany był w czerwony strój. Dzieci chętnie recytowały Mikołajowi wierszyki, on w zamian obdarował je wspaniałymi prezentami.


ŚWIĘTA W LONDYNIE!

5 XII 13r. uczniowie klasy 3d z rodzicami oraz z p. A. Chlewińską wyruszyli do Londynu na Święta Bożego Narodzenia. Niestety orkan Xawery pomieszał im szyki i zmuszeni byli wylądować na sali teatralnej SP 28. Podziękowania należą się pilotowi p. I. Kurasiewiczowi za niezwykłe umiejętności.


Zwiastun Cepeliady

W dniach 12-13 grudnia 2013 roku w godzinach 10-14 odbędzie się Cepeliada. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na obiady dla bezdomnych z Bractwa Miłosierdzia im. Brata Alberta. Zapraszamy i prosimy o wsparcie.


Mikołajki w klasie 0 A

5 grudnia uczniowie z klasy III e zaprosili najmłodszych kolegów ze szkoły do sali komputerowej na wspólną lekcję informatyczną. Starsi uczniowie zapoznali ich z programem Paint, w którym wspólnie pokolorowali wybrane mikołajowe postacie i dołączając napisane listy z prośbami od najmłodszych wysłali je do św. Mikołaja


Andrzejki w kl. II A

Andrzejki były specjalną okazją do zorganizowania zabawy w naszej klasie. Dzień pełen wróżb, śmiechu i radości. Nie zabrakło trochę magii i wiary, że tego dnia możemy poznać swoją przyszłość. Smaczny poczęstunek oraz miła atmosfera pozostaną w naszych wspomnieniach.


Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2013

Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie bierze udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2013. Akcja prowadzona jest przed świętami Bożego Narodzenia z myślą o dzieciach z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych, będących w trudnej sytuacji materialnej oraz podopiecznych domów dziecka i ośrodków szkolno-wychowawczych.


Internetowy Teatr TVP dla szkół

W piątek 29 XI klasy IIA i IIB w ramach projektu: „Internetowy Teatr TVP dla szkół” wspólnie obejrzały spektakl teatralny "Tymoteusz wśród ptaków” z Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie. Przedstawienie przekazywane było „na żywo”, bezpośrednio z teatru drogą internetową. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły przygody Misia Tymoteusza i podrzuconego mu kukułczego jaja. Z niecierpliwością czekamy na następne transmisje.


Andrzejki klas I b i I e

Dnia 28 listopada klasy Ib i Ie wraz ze swoimi nauczycielami Barbarą Bałdygą, Elżbietą Koperdą, Magdaleną Tkaczyk oraz Renatą Nalepą zorganizowały zabawę andrzejkową. Uczniowie przygotowali z zaangażowaniem dekoracje. Wróżby, konkursy, tańce oraz poczęstunek sprawiły, że było to bardzo radosne i integrujące spotkanie.


Andrzejki w klasie 3e

Dziś uczniowie klasy 3e zorganizowali dyskotekę andrzejkową. Sami przygotowali wróżby i konkursy. Postanowili przebrać się w ciekawe stroje. Mamy upiekły ciasteczka z wróżbą i inne słodkości. Na stole nie zabrakło owoców i warzyw. Muzyka i dyskotekowe światła stworzyły niezwykły magiczny nastrój. Wszyscy bawili się świetnie tym bardziej, że sami wszystko przygotowali i przeprowadzili!


Wycieczka do Portu Lotniczego Lublin

Uczniowie klasy IV D mieli okazję zapoznać się z zasadami funkcjonowania lotniska podczas wycieczki do Portu Lotniczego Lublin, która odbyła się 15 listopada 2013 r.


Próbny sprawdzian klas szóstych

W dniu 19 listopada o godzinie 8:00 uczniowie klas szóstych pisali próbny sprawdzian po szkole podstawowej.


Uczniowie klasy 3 C posadzili drzewka

Uczniowie klasy 3 c posadzili wokół szkoły sadzonki drzew pozyskane w akcji pod patronatem Kuriera Lubelskiego „Drzewo za makulaturę”. Cała akcja sprawiła im ogromną satysfakcję. Uczniowie będą prowadzić systematyczną obserwację przyrostu sadzonek i będą o nie dbać.


Szkolny Dzień Bezdomnego Zwierzaka

Zgodnie z zapowiedzią, dzień 15 listopada był u nas Szkolnym Dniem Bezdomnego Zwierzaka. Z wielką radością oznajmiamy, że zbiórka darów dla lubelskiego schroniska przerosła nasze oczekiwania.


Multimedialny konkurs wiedzy o patronie szkoły

Dnia 22 listopada o godzinie 13:25 w sali konferencyjnej odbędzie się multimedialny konkurs wiedzy o patronie naszej szkoły pt "Śladami Synów Pułku...". W konkursie wezmą udział uczniowie klas szóstych, którzy przy użyciu szkolnej platformy edukacyjnej Librus zaprezentują swoje wiadomości na temat patrona naszej szkoły. Konkurs przygotowała i poprowadzi pani Barbara Sułkowska a nad stroną techniczną czuwał będzie pan Grzegorz Pyda.


Zbiórka dla lubelskiego schroniska

Przypominamy, że w piątek, 15 listopada Szkolne Koło Przyjaciół Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt organizuje zbiórkę dla lubelskiego schroniska. Tego dnia, w godz. 8.00-13.00 na parterze szkoły członkowie koła będą oczekiwać na Wasze dary. Potrzebne są:


Wizyta członków Szkolnego Koła dla Bezdomnych Zwierząt w schronisku

W piątek, 8 listopada członkowie Szkolnego Koła Przyjaciół Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt spotkali się z pracownikami schroniska, panem Darkiem - psychologiem i trenerem zwierzęcym, oraz panem Bartkiem, opiekunem terrarium. Panowie ci opowiedzieli nam w jaki sposób, a także w jakim stanie zwierzęta trafiają pod ich opiekę.


Wycieczka do lasu 3e

13 listopada klasa III E wybrała się do lasu. W punkcie edukacji leśnej w Dąbrowie przywitała nas pani leśnik Magdalena Szczepanik i poinformowała o przebiegu spotkania. Na początku zostały ustalone zasady zachowania się na ścieżce edukacyjnej, następnie wyruszyliśmy wyznaczonym szlakiem.


Wizyta przedszkolaków w naszej szkole!

We wtorek 12 listopada 2013 r. uczniowie klasy III e zaprosili przedszkolaki na polsko - angielskie przedstawienie pt. „Na jezdni” Niektóre maluchy po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły, było to dla nich nie lada przeżycie - długie korytarze, dużo dzieci.


UCZYMY MIŁOŚCI DO OJCZYZNY I POSTAWY PATRIOTYZMU

Dnia 7 listopada 2013 roku klasa 2A przedstawiła spektakl z okazji Święta Niepodległości dla klas 0-3 oraz dla dzieci z Przedszkola nr 73. Występujący uczniowie w piękny sposób przybliżyli widzom historię naszego narodu.


Akademia z okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Dnia 8 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W Uroczystościach, przygotowanych przez uczniów klas 4c, 5b, 5c, wzięli udział przedstawiciele klas czwartych, piątych i szóstych.


Dzień Zdrowego Śniadania w klasach 0A i 0B

8 listopada to Dzień Zdrowego Śniadania. Tego dnia uczniowie klas 0 A i 0 B mogli sami skomponować dla siebie pyszne i zdrowe śniadanie w klasie. Z różnych produktów, owoców i warzyw wyczarowały kolorowe kanapki.


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ,,MÓJ NAJPIĘKNIEJSZY RÓŻANIEC”

Amelia Motyka uczennica z klasy IV E zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie pt. ,,Mój najpiękniejszy różaniec”. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 14 im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie oraz Parafię pw Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Lublinie.


Lekcja historii w klasie II A

31 października nauczyciel historii pani Barbara Sułkowska przybliżyła uczniom klasy II A historię naszego narodu związaną z dniem 11 listopada - Narodowym Świętem Niepodległości, które jest najważniejszym polskim świętem narodowym. 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.


„MOJA SZKOŁA W OBIEKTYWIE” konkurs fotograficzny dla nauczycieli klas I - VI

Święto Szkoły SP-28 tuż, tuż… W tym roku obchodzimy XXV lecie nadania imienia naszej szkole. Jest to świetna okazja, abyśmy mogli rozdać nauczycielom dyplomy! Życie szkoły możemy codziennie obserwować, jak również możemy zatrzymać obraz na fotografii. Co zrobić, aby wygrać konkurs?


Polsko - angielska inscenizacja klasy 3 e "Na jezdni"

We wtorek 29 października uczniowie klasy 3e zaprezentowali młodszym kolegom polsko-angielską inscenizację pt. „Na jezdni”. Przedszkolaki z grup „0” i pierwszoklasiści naszej szkoły poznały postać Jacka, który stosując zasadę zachowania ostrożności na drodze wyrusza po zeszyt do sklepu.


„Pozytywnie Zakręceni”

Cała społeczność naszej szkoły już piąty rok aktywnie uczestniczy w akcji zbierania plastikowych nakrętek dla podopiecznych Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia. Każdego miesiąca 4-6 dużych worków z nakrętkami jest dostarczane do siedziby Hospicjum.


Klasa II A wita przedszkolaków w naszej szkole

Dnia 23 października Grupa „0” z Przedszkola nr 73 wzięła udział we wspólnych zajęciach przygotowanych przez uczniów klasy II A pod hasłem „Jesienny bukiet”.


Wycieczka zerówki do lasu

W czwartek (17 października 2013 r.) dzieci z zerówki wraz z wychowawcami pojechały na wycieczkę do lasu. Podziwiając uroki pięknej, złotej jesieni wzięły udział w ciekawych zajęciach w ośrodku edukacji przyrodniczej w Zemborzycach.


Bawimy się w mini koszykówkę

Zapraszamy na zajęcia profilowane z mini koszykówki uczniów klas IV i młodszych !!!


Ogólnopolskie bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej

Uczniowie naszej szkoły wzięli dziś udział w ogólnopolskim biciu rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej, przedsięwzięciu zorganizowanym m.in. przez Fundację WOŚP.


Wycieczka klasy I b do Straży Pożarnej

8 października klasa integracyjna I b odwiedziła Komendę Straży Pożarnej mieszczącą się przy ulicy Szczerbowskiego w Lublinie. Dzieci obejrzały dokładnie i ze skupioną uwagą wnętrza wozów strażackich oraz zapoznały się ze specjalistycznym sprzętem. Wycieczka ta pogłębiła wiedzę uczniów o pracy strażaków, a także być może wpłynęła na wybór przyszłej drogi zawodowej kilku uczniów.


Ślubowanie klas pierwszych

14 października 2013r. uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie w obecności dyrekcji szkoły, rodziców i wyjątkowych gości...


Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się multimedialna lekcja matematyki z udziałem uczniów klasy 6D oraz nauczycieli. W rolę prowadzącego lekcję wcielił się jeden z uczniów i profesjonalnie poprowadził zajęcia z użyciem tablicy interaktywnej, laptopów i platformy Librus.


Wycieczka klas III do Warszawy

W poniedziałek 14.10.2013 r. klasy 3a, 3c oraz 3e wraz z wychowawczyniami pojechały na wycieczkę do Stolicy Polski. Zwiedzaliśmy ważne miejsca i zabytki Warszawy. Na Starym Mieście widzieliśmy Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta i Pomnik Warszawskiej Syrenki.


Wycieczka klasy VI A do Łańcuta

Dzień Edukacji Narodowej – 14 października, można świętować na rożne sposoby. Klasa VI A wybrała się tego dnia na wspaniałą wycieczkę do zamku w Łańcucie.


Bezpieczna szkoła

Obowiązkiem szkoły jest wspomaganie rodziny, tworzenie dobrego klimatu, sprawiedliwe traktowanie uczniów, wspieranie samorządności, uczenie przestrzegania norm zawartych w Statucie Szk


Uczniowie wybrali "Sześcioro Wspaniałaych"

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły wybrali "Sześcioro Wspaniałych" w plebiscycie "Mój Nauczyciel". Wybory zorganizowali nowo-wybrani uczniowie Samorządu Uczniowskiego wraz z nowym opiekunem Samorządu. A oto wyniki:


DRZEWO ZA MAKULATURĘ

Uczniowie klasy III c wzięli udział w akcji ekologicznej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych i Kuriera Lubelskiego, polegającej na wymianie 5 kg makulatury na sadzonkę drzewka. Ogółem dzieci zebrały 63 kg makulatury i otrzymały 10 sadzonek drzewek, które wkrótce posadzą na terenie szkoły i będą je pielęgnować.


Szkolne Koło Przyjaciół Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie

Po rocznej przerwie wznowiło swoją działalność Szkolne Koło Przyjaciół Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Spotykamy się regularnie i już planujemy cykl działań na cały rok. Dzień 4 października jest Światowym Dniem Ochrony Zwierząt, dlatego plakaty wykonane przez członków koła przypominają o tej dacie.


„MOJA SZKOŁA W OBIEKTYWIE” - konkurs fotograficzny dla klas 4 - 6

Święto Szkoły SP-28 tuż, tuż…. W tym roku obchodzimy XXV lecie nadania imienia naszej szkole. Jest to świetna okazja, abyśmy mogli rozdać dzieciom nagrody! Życie szkoły możemy codziennie obserwować, jak również możemy zatrzymać obraz na fotografii. Co zrobić aby wygrać konkurs? Na adres otosp28@gmail.com proszę przesłać zdjęcia, w formie cyfrowej w kategoriach:


JESIENNY SPACER LEŚNYMI ŚCIEŻKAMI

W dniu 4 października br. uczniowie klasy III c i III b wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Starego Gaju. W trakcie wycieczki poznali warstwową budowę lasu. Ponadto obserwowali leśną faunę i florę pod bacznym okiem przewodnika – ornitologa. Pomimo chłodnej jesiennej aury uczniowie wrócili zadowoleni i wzbogaceni o wiedzę dotyczącą lasu.


Test Wiadomości i Umiejętności po klasie I

Dnia 2 i 3 października 2013 roku uczniowie klas drugich pisali Test badający Wiadomości i Umiejętności Uczniów po klasie I. Pierwszego dnia dzieci pisały test z zakresu edukacji polonistycznej i edukacji o środowisku, natomiast drugiego dnia z zakresu edukacji matematycznej.


Dzień Chłopaka w I d

Klasa Id Dzień Chłopaka uczciła 7 października w Parku Rozrywki. Wszyscy doskonale się bawili, co widać po uśmiechniętych twarzach dzieci. To było prawdziwe świętowanie!


„Na strunach wspomnień” - Młodzież daje pomysł na to jak się nie nudzić i rozwijać swoje zainteresowania.

26 września 2013 r. odbyło się muzyczne spotkanie uczniów klasy II c z absolwentami naszej szkoły, obecnie uczniami Gimnazjum nr 11. Dzieci wysłuchały gry na gitarze i śpiewu w wykonaniu Stanisława Chałata i Dominika Rejmaka.


Klasa IId na Festiwalu Nauki

W ramach X Lubelskiego Festiwalu Nauki dnia 19.09.2013r. uczniowie klasy 2d wraz z wychowawczynią Mariolą Weber wzięli udział w warsztatach pod hasłem "Na ratunek! Pierwsza pomoc w nagłych zdarzeniach".


„Na ratunek! Pierwsza pomoc w nagłych zdarzeniach"

We wtorek 17.09.2013r. klasa 3e wzięła udział w warsztatach pt. „Na ratunek! Pierwsza pomoc w nagłych zdarzeniach” poprowadzonych przez słuchaczy kierunku Ratownik Medyczny pracujących w Kole Naukowym Ratownictwa Medycznego. W ramach X Lubelskiego Festiwalu Nauki.


„Ja i Kubuś tworzymy bezpieczną szkołę” klasy 0-III

Zapobiegamy niebezpiecznym zachowaniom uczniów oraz przeciwdziałamy zagrożeniom pojawiającym się w naszej szkole m.in. poprzez udział w projekcie rekomendowanym przez Centralny Instytut Ochrony Pracy pt. „JA I KUBUŚ TWORZYMY BEZPIECZNĄ SZKOŁĘ”.


Uczniowie klas I-III uczestniczą w X Lubelskim Festiwalu Nauki

Trwa X Lubelski Festiwal Nauki pod hasłem „Człowiek, nauka, pasja”, uczniowie klas młodszych naszej szkoły biorą udział w warsztatach...


Wizyta policjanta w klasach 0-1.

Dzieci już od najmłodszych lat uczestniczą w ruchu drogowym, dlatego jak najwcześniej powinny umieć bezpiecznie zachowywać się na drodze. W przygotowywaniu dzieci do rozważnego uczestnictwa w ruchu drogowym pomógł nam pan policjant, który 17 września 2013 r. odwiedził uczniów klas 0 - I.


"Międzynarodowy Dzień Orderu Uśmiechu Czuby - Lublin 2013"

Konkursy, gry i zabawy, a także występy muzyczne i pokazy karate. Z takich atrakcji składał się "Międzynarodowy Dzień Orderu Uśmiechu Czuby - Lublin 2013", który odbył się w niedzielę na terenie naszej szkoły.


"Międzynarodowy Dzień Orderu Uśmiechu Czuby - Lublin 2013"

Konkursy, gry i zabawy, a także występy muzyczne i pokazy karate. Z takich atrakcji składał się "Międzynarodowy Dzień Orderu Uśmiechu Czuby - Lublin 2013", który odbył się w niedzielę na terenie naszej szkoły.


Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego 2013/14

12 września o godzinie 8:30 w Kościele Świętej Rodziny odbyła się uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego 2013/14.