Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Cepeliada Wielkanocna

Tradycją naszej szkoły są charytatywne cepeliady świąteczne organizowane dwa razy do roku przez nauczycieli świetlicy wraz z uczniami.


Spotkanie z policjantem

21 stycznia w świetlicy odbyło się spotkanie z podkomisarz Wiolettą Wodnicką i psycholog z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.


Spotkanie z ratownikami medycznymi

Dnia 7 maja odwiedzili nas ratownicy medyczni. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom niebezpieczeństw z jakimi można się spotkać i jak należy się wtedy zachować.


Cepeliada bożonarodzeniowa

12 lutego 2014 r. odwiedził nas przedstawiciel Bractwa Alberta. Celem wizyty było przekazanie pięknie przygotowanych podziękowań za nasz dar serca w postaci zebranych funduszy podczas bożonarodzeniowej Cepeliady. Dzieci miały okazję przekonać się, jak ich działalność charytatywna jest ważna dla ludzi ubogich.


Zabawa karnawałowa

17 stycznia był dniem "szaleństw" karnawałowych w naszej świetlicy. Nastrój zabawy podkreślały wspólnie wykonane dekoracje. Oprócz tańców w takt ognistych rytmów, dzieci brały udział w licznych konkursach z nagrodami, chętni mogli skorzystać z karnawałowego makijażu. Jak zwykle było bardzo głośno i wesoło.


Spotkanie z patronem

13 listopada 2013 r. dzieci ze świetlicy miały okazję spotkać się z przedstawicielem zbiorowego patrona naszej szkoły p. Marianem Wojtasem. Z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o wojennych losach kombatanta, jak również miały okazję do zaspokojenia swojej ciekawości na nurtujące je tematy poprzez zadawanie wnikliwych pytań.


Pola Nadziei

14 października 2013r jak co roku sadziliśmy cebulki żonkili na Polach Nadziei. Zuzia Tomczuk, Kasia Jędrzejek i Karolina Furtak aktywnie dołączyły do Ogólnopolskiej Akcji "Żonkil - symbol życia".


Pasowanie na świetliczaka

Dzień 4 października 2013r był szczególnym dla dzieci klas pierwszych. Tradycją naszej świetlicy jest bowiem rokroczne uroczyste pasowanie na "świetliczaka", poprzedzone "egzaminem", po którym uczniowie otrzymali odznakę "świetliczaka" i coś na osłodę trudów.