Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

#DzieciUcząRodziców
Lekcja 5 "Wyjątkowa pszczoła"

W ramach ogólnopolskiej akcji „Dzieci uczą rodziców” uczniowie klas I-III i oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w lekcji "Wyjątkowa pszczoła".
Pszczoła? Owad wyjątkowy i na swój sposób doskonały. Dzięki niemu pożywienie mamy. Lekcja 5 to podróż do świata pszczół. W trakcie lekcji dzieci poznały te małe owady, a także dowiedziały się o tym, jak wielki jest ich wpływ na nasze życie. Zwieńczeniem lekcji było omówienie wiersza "Zmartwienie pszczoły".


Bezpieczny Internet

W piątek 28 lutego uczniowie z klas 2c i 2e gościli funkcjonariuszy policji, którzy w ciekawy sposób przedstawili zagrożenia, z którymi się spotykamy w sieci. Zajęcia z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej miały ciekawy przebieg i wzbudziły u dzieci duże zainteresowanie. Policjanci przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.


Dzień Nauki Polskiej w kl. 2A i 3B

Dzień Nauki Polskiej to dzień urodzin Mikołaja Kopernika (19.02), wybitnego astronoma, matematyka, ekonomisty, prawnika, stratega wojskowego, lekarza, astrologa i tłumacza. Ustanowienie tego święta jest „wyrazem najwyższego uznania dla dokonań rodzimych naukowców w ponad 1000-letniej historii naszego narodu i państwa”. Nauka przez stulecia stanowiła kluczowy impuls do rozwoju intelektualnego, społecznego i gospodarczego.


Wycieczka do kina klas 1c, 2a, 2e i 3b

17 lutego 2020 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami obejrzeli film „Doktor Dolittle”, opowieść o człowieku, który potrafi rozmawiać ze zwierzętami. Z zapartym tchem śledziliśmy losy dzielnego doktora, który wraz z przyjaciółmi...


#DzieciUcząRodziców
Lekcja 4 "Ekologia i ochrona środowiska"

W ramach ogólnopolskiej akcji „Dzieci uczą rodziców” uczniowie klas I-III i oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w lekcji "Ekologia i ochrona środowiska".
Ekologia – nauka, która bada i analizuje zależności zachodzące w świecie przyrody – wśród organizmów żywych i w otaczającym je świecie. Określenie „ekologia” stanowi połączenie greckich „oikos” i „logia”, gdzie „oikos” oznacza „dom”, a „logia” – „naukę”.


Konkurs plastyczny
Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe – komiks
– rozstrzygnięty

Informujemy, że konkurs plastyczny „Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe – komiks” został rozstrzygnięty. Do organizatorów konkursu wpłynęło 39 ciekawych prac. Celem konkursu było: Propagowanie zasad bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii zimowych, wzrost świadomości i wiedzy o zagrożeniach.


„Baśń o dębowym sercu”- spotkanie autorskie z Panem Arturem Jasińskim w klasie 2c i 2e

W piątek 31 stycznia 2020 r. uczniowie klas drugich mieli okazję spotkać się z autorem książki pt. „Baśń o dębowym sercu”. Podczas spotkania pisarz przybliżył uczniom swój warsztat pracy. Opowiedział o sztuce pisania i pomyśle na książkę dla dzieci. Utwór dla najmłodszych zamierzał napisać już dawno. Nie miał jednak pomysłu na fabułę. Gdy pojawiła się myśl, że będzie to opowieść o przyjaźni chłopca i drzewa - napisanie książki zajęło autorowi kilka dni.


#DzieciUcząRodziców

Ferie zimowe to okres wyjazdów i beztroskiej zabawy na śniegu i lodzie, ale to także czas zabawy w domowym zaciszu. By ferie przebiegały szczęśliwie należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. We wtorek 7 stycznia i w środę 8 stycznia klasy 0 - III i świetlica wzięły udział w spotkaniu z panią policjantką, a w piątek 10 stycznia w klasach 0 - III odbyły się zajęcia w trakcie których dzieci poznały najważniejsze zasady bezpieczeństwa w domu i poza nim podczas ferii zimowych.


Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe – komiks

Zapraszamy uczniów klas 0-III do udziału w szkolnym konkursie na komiks rysunkowy nawiązujący tematycznie do bezpiecznych i zdrowych ferii zimowych.
Komiks - opowiadanie utworzone przez połączenie kilku lub więcej obrazków składających się na jakąś historię. Obrazki są zaopatrzone w tekst narratora (z boku) lub wypowiedzi postaci (w dymkach).


Jasełka w grupie 0C

Ze świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.


Bożonarodzeniowe ozdoby w 2 E

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach pomarańczy, piernika i przystrojona choinka – to buduje magiczny świąteczny klimat. I właśnie po to, aby i w naszej klasie zagościła świąteczna atmosfera 13 grudnia odbyły się zajęcia z udziałem rodziców. Celem było wykonanie ozdób świątecznych. Rodzice i uczniowie z zapałem wykonywali piękne ozdoby, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Wspólna twórczość, zaangażowanie, a co najważniejsze czas, który dzieci spędziły z rodzicami to bardzo cenne doświadczenie dla obu stron.


Spotkanie wigilijne w oddziałach przedszkolnych

19 grudnia 2019 roku w oddziałach przedszkolnych odbyła się Wigilia. To wyjątkowe spotkanie było okazją do wspólnego przeżywania podniosłego nastroju zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.


#DzieciUcząRodziców

Grudzień to miesiąc wyjątkowy. To Mikołajki i Boże Narodzenie. To czas rodzinnych spotkań i niezwykłej atmosfery. To czas pomagania i dzielenia się z innymi.
W ramach ogólnopolskiej akcji „Dzieci uczą rodziców” uczniowie klas I-III i oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w lekcji "Pomocne serce".


Podarujmy dzieciom troszeczkę radości!!!

W dniach od 22 listopada do 12 grudnia 2019 r. społeczność naszej szkoły wzięła udział w zbieraniu darów dla wychowanków Domu Dziecka w Przybysławicach. Zbieraliśmy przybory szkolne, środki czystości, ręczniki i słodycze.


Mikołajki w zagrodzie Mikołaja

6 grudnia, to czas oczekiwania na przyjście Mikołaja. W tym roku uczniowie klas 2A i 3B postanowili sami się do niego wybrać i pojechali na spotkanie na Ranczo Arka. Dzieci zostały bardzo gorąco przywitane przez Śnieżynkę i elfa, a następnie zaproszone do udziału w warsztatach plastycznych.


Wyniki II Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego
Patriotyzm i niepodległość w sercu dziecka

Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych oraz poczucia więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, z jego historią, tradycją i wartościami. Rozwijanie wrażliwości i kreatywności plastycznej o tematyce patriotycznej.


Święto Szkoły w oddziałach przedszkolnych

Grupy przedszkolne w dniu Święta Szkoły poznawały historię związaną z nadaniem imienia szkole. Podczas zajęć z wychowawczyniami dotyczącymi Synów Pułku Ziemi Lubelskiej, przedszkolaki rozmawiały o dziecku żołnierzu i trudach życia młodego człowieka w tamtych wojennych czasach.


Święto Misia

Nie od dziś wiadomo, że najlepszym przyjacielem, najmilszą przytulanką każdego mniejszego i większego dziecka jest właśnie pluszowy miś. Swoje święto obchodzi 25 listopada.


Ogólnopolska akcja edukacyjna „Dzieci uczą rodziców”

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”. Akcja organizowana przez Centrum Rozwoju Lokalnego skierowana jest do przedszkoli i klas I-III i jest objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.


Święto Szkoły w edukacji wczesnoszkolnej

26 listopada dzieci z klas młodszych odświętnie ubrane przybyły do szkoły, by uroczyście obchodzić Jej Święto. W tym dniu trochę się działo... .


II Wojewódzki Konkurs Plastyczny
Patriotyzm i niepodległość w sercu dziecka

Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie jest organizatorem II Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego Patriotyzm i niepodległość w sercu dziecka. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie.


Wycieczka na lotnisko klas 2d i 2e

2 października uczniowie klasy 2d i 2e zwiedzili Port Lotniczy Lublin-Świdnik.


Klasy I B i I F na wycieczce w Krainie Rumianku

Jest taki niezwykły zakątek na Polesiu Lubelskim, gdzie czas jakby zatrzymał się w miejscu. Można tam znaleźć odpowiedzi na pytania: skąd pochodzę, kim jestem, co chcę zostawić po sobie następnym pokoleniom...
Kraina Rumianku to wioska tematyczna gdzie można doświadczyć jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie. Wszystko to dzieje się w scenerii polskiej wsi gdzie dawne obyczaje są wciąż żywe i praktykowane.


Wycieczka do Bałtowa klas 2a, 2b, 2d

10 czerwca 2019 r. uczniowie z kl. 2a, 2b, 2d wyruszyli w niezwykłą podróż do Bałtowa. Przygodę w krainie dinozaurów rozpoczęli od Sabatówki, w której spotkali wiedźmę. Entuzjazm wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Uczniowie odbyli przejażdżkę amerykańskim autobusem (school busem) pomiędzy zwierzętami współcześnie żyjącymi (m.in.: strusie, lamy, wielbłądy, dziki, konie, jelenie i wiele innych gatunków) rozmieszczonymi na wielohektarowym terenie – tzw. SAFARI.


Wakacyjnie bezpieczni – spotkanie z policjantką

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie letniego wypoczynku, 13 czerwca 2019 r. w klasach I-III odbyły się spotkania z dzielnicową VII Komisariatu Policji w Lublinie, st. sierż. Katarzyną Steć. Pani dzielnicowa rozmawiała z uczniami o tym, jak bezpiecznie spędzić czas wolny i ustrzec się przed niebezpieczeństwami. Przypomniała zasady obowiązujące w ruchu drogowym, podczas zabaw na świeżym powietrzu, w podróży. Przestrzegała przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach.


Uniwersytet Dziecięcy UNIKIDS w klasie I B

W środę 5 czerwca 2019 r. zakończył się cykl zajęć warsztatowych w programie "Nauka jest cool" organizowanych przez Uniwersytet Dziecięcy UNIKIDS. Program obejmował 8 warsztatów naukowych, które realizowane były w ciągu całego roku szkolnego. Misją Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS jest rozbudzanie w dzieciach naukowej pasji poprzez pokazanie, że nauka to fascynująca przygoda, która może trwać przez całe życie.


Pierwszaki w Farmie Iluzji

4 czerwca 2019 r. uczniowie klasy 1C i 1E wybrali się na wycieczkę do Parku Rozrywki i Edukacji Farma Iluzji w Mościskach – „gdzie nic nie jest takie, jak się z pozoru wydaje…”. To park pełen rozrywki, ciekawostek i atrakcji z nutą edukacji. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele eksponatów, instalacji i rzeźb zaprzeczającym zasadom grawitacji, wydającym się wręcz niemożliwymi. Wycieczkę z pewnością będziemy długo wspominać. Dostarczyła nam ona wielu wspaniałych i niezapomnianych wrażeń.


Eksperymenty klasy 2b

Jak powstaje prawdziwa tęcza? To bardzo proste! Jest to zjawisko optyczne i meteorologiczne, występujące w postaci wielobarwnego łuku, widocznego gdy krople wody są oświetlane w atmosferze ziemskiej. Światło rozszczepia się, załamuje i odbija wewnątrz kropli deszczowej wody. Jak otrzymać tęczę w probówce? Na to pytanie szukali odpowiedzi uczniowie kl.2b wykonując eksperyment z wykorzystaniem kryształków hydrożelowych i barwników spożywczych. Eksperyment mający na celu stworzenie przenośnej tęczy, zamkniętej w przenośnej probówce to eksperyment poświęcony kolorom. Do trzech podstawowych kolorów zalicza się niebieski, czerwony i żółty. W wyniku mieszania ich między sobą powstają inne, zwane pochodnymi. Z tych wszystkich kolorów zbudowana jest tęcza. Łącząc możliwości magazynowania wody przez kryształki hydrożelowe, uczniowie stworzyli własną tęczę która będzie widoczna przez wiele dni. Zabawa była bardzo udana. Eksperyment zrobił na dzieciach pozytywne wrażenie.


Algorytmy układania kostki Rubika w klasie 2b

Historia układania kostki Rubika sięga 1974 roku, kiedy to Ernest Rubik stworzył kostkę po to, aby pomóc studentom lepiej zrozumieć przestrzeń. Dziś jest to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych zabawek, która ćwiczy pamięć, wyobraźnię i myślenie logiczne. W takim razie jak ułożyć tę kostkę? Jest tyle kombinacji (ponad 43 tryliony), że praktycznie niemożliwe jest jej ułożenie przez losowe obracanie ścianek. Należy podzielić kostkę na kilka etapów i w każdym z nich zastosować odpowiednie algorytmy, żeby nie zepsuć tego co już ułożyliśmy. Układanie kostki Rubika cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klasy 2 b. Mistrzem klasowym jest Nikodem Sołtys. Gratulujemy Nikodemowi i życzymy wszystkim uczniom opanowania algorytmów układania kostki Rubika.


Wiosenny konkurs

22 marca odbył się wiosenny konkurs dla klas pierwszych o tytuł Mistrza Pięknego Czytania. Konkurs zorganizowany został z okazji Pierwszego Dnia Wiosny oraz Światowego Dnia Poezji, które przypadają 21 marca i przebiegał pod hasłem : Zielono mi, czyli wiosna w poezji Agnieszki Frączek. Wybrani uczniowie - czteroosobowe drużyny z każdej klasy pierwszej losowali i czytali nieznane wcześniej wierszyki A. Frączek.


Wyniki Szkolnego Konkursu Matematycznego klas pierwszych

20 marca 2019 r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas pierwszych. Wzięło w nim udział 24 uczniów. Głównym jego celem było kształcenie spostrzegawczości i logicznego myślenia oraz wdrażanie do uczciwej rywalizacji. Każdy uczeń otrzymał gotowy zestaw dziesięciu zadań do rozwiązania. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem.


Granie i matematyzowanie w kl. 2b

Dobierając właściwie gry doskonalimy u dzieci matematyzowanie. W naturalny sposób uczymy kodowania i dekodowania informacji. W czasie konstruowania i rozgrywania gier dzieci gromadzą również doświadczenia logiczne, np. szeregowanie elementów wg przyjętego kryterium...


Mali ekolodzy w klasie I B

W piątek 8 marca na zajęciach podsumowaliśmy wiadomości z zakresu ekologii. Tego dnia tata Mateusza przedstawił ciekawą prezentację multimedialną dotyczącą ochrony środowiska i zachęcającą do działań proekologicznych. Podczas zajęć mieliśmy okazję zauważyć skutki niewłaściwego postępowania ludzi wobec środowiska, utrwalić zdobyte wiadomości oraz poćwiczyć umiejętność właściwej segregacji odpadów. Mali ekolodzy pamiętają, że Ziemia to nasz wspólny dom i należy o nią szczególnie dbać.


„Święto Kapelusza” u pierwszaków

Każdy dzień w szkole może być ciekawy...
Piątek 8 marca 2019 r. był niezwykłym i wesołym dniem w naszej szkole. Obchodziliśmy Dzień Kobiet - wszak nasze dziewczynki są kobietami! Były życzenia i kwiaty od chłopców oraz Święto Kapelusza do którego podczas marcowych zajęć edukacyjnych zainspirowały nas omawiane różnorodne teksty literackie. W każdej klasie wyglądało to inaczej.


Ananasy z pierwszej „A„ klasy_luty

Zakończył się pierwszy semestr nauki roku szkolnego 2018/2019 i płynnie weszliśmy w semestr drugi. Dalej działamy, doświadczamy – pracujemy. W lutym uczestniczyliśmy w warsztatach kulinarnych, przygotowaliśmy program artystyczny dla naszych Babć i Dziadków i mieliśmy cudowną zabawę karnawałową.
Szczegóły w naszej gazetce.


Ananasy z pierwszej „A„ klasy_styczeń

Powitaliśmy Nowy Rok i wróciliśmy do szkoły. W styczniu między innymi zadaniami szkolnymi chętnie spędzaliśmy czas na dworze, robiliśmy doświadczenia, przygotowywaliśmy instrumenty muzyczne, uczyliśmy się segregacji śmieci, robiliśmy zakupy, byliśmy w kinie.


Spotkanie z policjantką „Bezpieczne ferie zimowe ”

Ferie to czas odprężenia i relaksu, czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach oraz akrobacji na lodowisku. W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów, 31 stycznia, 6 i 8 lutego w klasach I – III oraz oddziałach przedszkolnych odbyły się spotkania z policjantką st. sierż. Katarzyną Steć, dzielnicową VII Komisariatu Policji w Lublinie.


Pierwszaki w kinie

W dniach 25 stycznia 2019 r. i 6 lutego 2019 r. uczniowie klas 1 A, C, D i E wraz z opiekunami wybrali się do kina Cinema City Lublin na film pt. "Ralph Demolka w Internecie”. Akcja filmu przenosi się z salonu gier do nieznanego i stale rozwijającego się świata internetu. Film "Ralph Demolka w internecie" był porcją doskonałej rozrywki i niezapomnianej wędrówki po nieznanych zakamarkach internetu.


Klasy 2b i 2d na koncercie edukacyjnym „Zima, zima, zima…”

4 lutego 2019 r. kl. 2b i 2d wybrały się do Filharmonii Lubelskiej na koncert edukacyjny „Zima, zima, zima…” Dzieci usłyszały odgłosy skrzypiącego śniegu, zimowej zamieci czy tupania nogami, kiedy chcemy się rozgrzać.


Wojewódzki konkurs plastyczny
„100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości widziane oczami dziecka – pocztówka” - wyniki

Polska niepodległa widziana oczami dzieci to nie tylko historia niepodległościowych zrywów, walk i zwycięstw, nie tylko zbiór pomnikowych postaci. To przede wszystkim niezwykle różnorodny, barwny i ciekawy obraz otaczającej nas rzeczywistości. W roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie była organizatorem konkursu plastycznego.


Pomagamy, jak umiemy...

W dniach od 22 listopada do 14 grudnia 2018 r. społeczność naszej szkoły wzięła udział w zbieraniu darów dla wychowanków Domu Dziecka w Przybysławicach. Zbieraliśmy kołdry, poduszki, pościel, koce, ręczniki, odzież (kurtki zimowe, spodnie ocieplane, bluzy, swetry, rękawice), zabawki, książki i słodycze. Hojność naszych uczniów, zaangażowanie rodziców oraz nauczycieli i pracowników szkoły przerosła oczekiwania organizatorów. Dary ze świątecznymi życzeniami dzieci już otrzymały.


Ananasy z pierwszej „A„ klasy _listopad i grudzień

Minęły dwa kolejne miesiące w których to między innymi: uczciliśmy 100 lat Niepodległości, poznaliśmy zachowania ptaków mieszkających w mieście, przygotowaliśmy się do świąt.
Szczegóły w naszej gazetce.


Ach te mikołajki...

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
A klasy pierwsze na Niego czekają.….”

Mikołajki obchodzone są 6 grudnia w dzień imienin Mikołaja. To zwyczaj obdarowywania się prezentami, który na stałe wpisał się w szkolną tradycję. To dzień, na który uczniowie klas pierwszych długo czekali. Mikołaj, który troszeczkę przybył spóźniony, obdarował wszystkie pierwszaki różnymi, fajnymi prezentami.


Piosenki Żołnierskie

Gdy padnie słowo "Ojczyzna",
Wierny odpowie głos...

Jan Brzechwa
Popularyzacja pięknych pieśni odnoszących się do ważnych momentów w naszej historii, to jeden z elementów w wychowaniu patriotycznym młodego człowieka. Dlatego też 26 listopada w ramach obchodów Święta Szkoły, w klasach pierwszych odbył się przegląd Piosenki Żołnierskiej. Młodzi artyści wykazali się wielką wrażliwością i dużymi umiejętnościami.


Wojewódzki konkurs plastyczny
„100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości widziane oczami dziecka – pocztówka”

Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie jest organizatorem konkursu plastycznego. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Lublin, Lubelski Kurator Oświaty, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, Kurier Lubelski. Adresatami konkursu są uczniowie klas I-III szkół podstawowych województwa lubelskiego.


Warsztaty kulinarne w I E

16 listopada 2018 r. klasa I E uczestniczyła w warsztatach kulinarnych, które odbyły się w pizzerii. Dzieci dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy o pochodzeniu i historii pizzy oraz z jakich składników przygotowuje się to popularne danie.


Ananasy z pierwszej „A” klasy_październik

Minął drugi miesiąc intensywnej pracy w klasie 1 A. Jesteśmy już pełnoprawnymi uczniami. Złożyliśmy ślubowanie. Aktywnie włączaliśmy się w różne akcje realizowane na terenie szkoły. To co się działo, pokazuje nasza gazetka.


Dynia na Halloween w I E

Olbrzymią frajdę - tradycyjny lampion z dyni na Halloween przygotował nam tata ucznia z naszej klasy Tomka Sarata. Wydrążona dynia z ciekawym wzorem szybko przypadła do gustu dzieciom.


Klasy II i III w teatrze

31 października 2018 r. kl. II a, b, c, d i III b, c wybrały się do Teatru Muzycznego w Lublinie na spektakl pt. „Kopciuszek”. Wszyscy znamy główną bohaterkę Kopciuszka, dobrą i skromną dziewczynkę. W bajce jest również zła macocha oraz złośliwe siostry. Jest też dobra wróżka, która pomaga Kopciuszkowi spełnić marzenie o balu.


Lekcje biblioteczne w klasach pierwszych

W październiku 2018 r. uczniowie klas pierwszych rozpoczęli swoją przygodę z czytaniem. A wszystko zaczęło się od pogadanki, w której pani Ania - bibliotekarka poinformowała dzieci o tym, dlaczego warto czytać książki i jak je szanować.


Froeblowskie kolory w klasach pierwszych i drugich

Wykorzystanie Darów Froebla w codziennej pracy przynosi wiele korzyści: umożliwia ćwiczenie wszystkich zmysłów, rozwijanie sprawności manualnej, koncentracji, koordynacji wzrokowo-ruchowej, pobudza wyobraźnię i myślenie twórcze.


Froeblowski Tydzień Kolorów w klasie I B

Froeblowski Tydzień Kolorów rozpoczął się w piątek 5 października Światowym Dniem Uśmiechu. Tego dnia czytaliśmy humory z czasopisma Świerszczyk i opowiadaliśmy zabawne historyjki ilustrowane Darami Froebla, a uczniowie przyszli do szkoły ubrani na żółto.


Ananasy z pierwszej „A” klasy_wrzesień

Pierwszy miesiąc uczniów klasy 1 A w szkole to czas zdobywania nowych doświadczeń i umiejętności. Aktywnie uczestniczyliśmy w warsztatach organizowanych w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki, w spotkaniu z p. policjantką i obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Składamy również życzenia naszym klasowym solenizantom. Kolejne miesiące przed nami...


Mikrobiolodzy i ekobadacze z klasy IIB

Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy i eksperymenty o charakterze badawczym. Daje to dziecku okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata.


Bezpieczna droga do szkoły uczniów klas pierwszych

Pierwszy rok w szkole jest ważnym czasem dla dzieci, warto więc zwrócić ich uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamiając skutki niebezpiecznych zachowań na drodze. Ważnym elementem jest edukacja najmłodszych – uświadomienie różnego rodzaju niebezpieczeństw oraz wiedza, jak ich unikać i jak postępować w razie ich zaistnienia.


Dzień Rodziny na sportowo w grupie 0B

Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka. I odwrotnie - dziecko to światło i szczęście w życiu każdej mamy i taty. By dać wyraz tym wszystkim uczuciom dzieci z grupy 0B świętowały Dzień Rodziny. Celem naszego spotkania było przede wszystkim wzmacnianie emocjonalnej więzi z rodziną, integracja poprzez wspólną zabawę i propagowanie zdrowego stylu życia w ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie. Wszyscy chętnie uczestniczyli w sportowych zmaganiach, bardzo dobrze się przy tym bawiąc.


Programowanie z Darami Froebla w grupie 0B

We wtorek 8 maja 2018 r. dzieci z grupy 0B uczestniczyły z zajęciach wdrażających do programowania z wykorzystaniem Darów Froebla. Mama Julii i jednocześnie nauczyciel naszej szkoły oraz edukator Froebla pani Barbara Bałdyga przygotowała dla dzieci ciekawą lekcję na temat "Kuba i Buba w jednym bawili się pokoju - jak posprzątać zabawki". Podczas zajęć dzieci pomogły bohaterom opowiadania uporządkować zabawki rozwijając takie kompetencje jak kreatywność, umiejętność logicznego myślenia, rozwiązywania problemów i współpracy. Kodowanie z Darami Froebla to wiele możliwości do nauki i zabawy.


Lekcja biblioteczna dla grupy 0B w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej podczas Tygodnia Bibliotek

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.


Wycieczka klasy IB i IC do Parku Edukacji i Rozrywki Farmy Iluzji

8 maja 2018 r. klasy Ib i Ic udały się na wycieczce do Parku Edukacji i Rozrywki Farmy Iluzji. Jest to jedyny w Polsce park sensoryczny osadzony w świecie iluzji, w którym do dyspozycji jest kilkadziesiąt różnego rodzaju atrakcji zaprzeczających ludzkim zmysłom. Dzieci zwiedziły Chatę Tajemnic, w której utrzymanie równowagi okazało się nie lada sztuką. Bawiły się w poszukiwaczy przygód w Wiklinowym Labiryncie.


Polska – jej piękno i historia

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W naszej szkole bardzo uroczyście obchodzimy święta majowe. W ramach kształcenia ogólnego jedną z najważniejszych umiejętności jest aktywny udział w życiu kulturalnym szkoły, środowiska lokalnego i kraju. Wzmacniane jest tym samym poczucie tożsamości narodowej, przywiązanie do historii i tradycji narodowych. Dzieci z grup 0 A, 0 B, 0 C i uczniowie klas trzecich D, F wzięli udział w uroczystości i przy tej okazji postanowili sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności. Wszystkie zadania zostały wykonane perfekcyjnie.


Rodzic w roli eksperta w grupie 0 B

Dziś na zajęciach grupa 0 B gościła rodziców Poli, którzy prowadzą sklep zoologiczny. Dzieci z bliska zobaczyły papugę Kakadu, rybki, murenę, rozgwiazdę. Rodzice Poli opowiedzieli czym żywią się poszczególne zwierzątka, a także, jakie mają zwyczaje i jak należy się nimi opiekować.


Siódmy miesiąc za nami...

Chociaż nadeszła wiosna i jest coraz cieplej, dzieci z grupy 0 A nie zwalniają tempa. Działają wykazując się dużą pomysłowością i aktywnością.
Zapraszamy do obejrzenia kolejnego numeru „Juniorka”.


Uważaj bracie z kim umawiasz się na czacie

Uczniowie klasy I B przygotowali przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek szuka księcia". Najpierw na spektakl zaprosili swoje babcie, dziadków, rodziców oraz rodzeństwo. Kolejnymi widzami były dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas pierwszych. Młodzi aktorzy w kolorowy i zabawny sposób przedstawili nowoczesną wersję znanej baśni z ważnym morałem, by uważać na to, z kim umawiamy się na czacie. Dzieciom należą się wielkie brawa i wyrazy uznania za odwagę, pamięciowe opanowanie roli i dobrą zabawę.


Kolejny (piąty) miesiąc za nami...

Czas szybko "leci" w grupie 0A, zabawa, nauka i mile spedzone chwile. W styczniu bardzo dużo się działo: "wystrzałowy" bal karnawałowy, kino, warsztaty z rodzicami - ekspertami (dowiedzieliśmy się wielu nowych ciekawych rzeczy - bawiąc się zdobywaliśmy nową wiedzę). Do zobaczenia za miesiąc!


Świętujemy Dzień Babci i Dziadka w grupie 0B

Dnia 22 stycznia 2018 r. gościliśmy w naszej szkole Kochane Babcie i Drogich Dziadków, którzy obchodzili swoje święto. Były ciepłe słowa będące wyrazem miłości i wdzięczności, wspólne działania w kącikach froeblowskich, pyszne lody z owocami oraz upominki w przygotowanie, których dzieci włożyły swoje serca. W kąciku gospodarczym wspólnie z Babciami upiekliśmy francuskie ciasteczka, w kąciku twórczym powstały piękne zakładki do książek, kącik zabaw badawczych stworzył z grochu i wykałaczek ciekawe figury przestrzenne, a w kąciku Darów podziwialiśmy pomysłowe konstrukcje budowlane.


Zabawa karnawałowa w grupach zerowych

18 stycznia 2018 r. dzieci z oddziałów zerowych doskonale bawiły się podczas zabawy karnawałowej. Sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową. Dźwięki skocznej muzyki porwały wszystkich do tańca. To była niezapomniana zabawa, podczas której było dużo śmiechu i radości.


Dziesiątka w Darach Froebla zakodowana

Uczenie się za pomocą zabawy to niezastąpiony sposób na szybkie przyswajanie wiedzy. Przychodzi naturalnie i korzystnie wpływa na rozwój dziecka. Uczniowie klasy 1B ćwiczyli dodawanie dwóch i trzech składników zakodowanych w Darach Froebla. Układali również skrypt drogi, która prowadziła przez „zakodowane dziesiątki”.


Trzeci i czwarty miesiąc w grupie 0 A

Bawimy i uczymy się, bierzemy udział w warsztatach, wyjeżdżamy na wycieczki. Byliśmy w straży pożarnej, w teatrze i kinie.


Ciepło, rodzinnie i świątecznie w grupie 0B

Świątecznie i rodzinnie mijały grudniowe dni w grupie 0B. Na początku grudnia zaprosiliśmy panią Elżbietę Stanek, która jest babcią Uli, aby poczytała nam ciekawe opowiadania podczas relaksu z książką. Z uwagą słuchaliśmy opowieści Pani, która długo pracowała w naszej szkole.


Czekając na bożonarodzeniową gwiazdkę kodujemy z darami Froebla w klasie I B

Kodowanie z Darami Froebla daje wiele możliwości. Kod może być przedstawiony na różne sposoby: w postaci linijek następujących po sobie komend, w postaci graficznej, w postaci ustnej instrukcji, w postaci sekwencji kolorów itd...najważniejsze, żeby nadawca i odbiorca dobrze się rozumieli.


Umiemy dzielić się radością – akcja charytatywna klasy IB

Uczniowie klasy I B wraz z wychowawczynią i rodzicami zorganizowali zbiórkę rzeczy dla wychowanków domu dziecka. Akcja przeszła nasze oczekiwania. Zebraliśmy dużo rzeczy, które wraz ze świątecznymi życzeniami przekazaliśmy dzieciom.


Freblowski i Święty Mikołaj w klasie IB

Dzień Świętego Mikołaja jest dniem pełnym radości dla wszystkich dzieci. Klasa 1b rozpoczęła ten dzień od kodowania z Darów Froebla. W klasie pojawiły się freblowskie Mikołaje, a około godz. 10.00 odwiedził nas Święty Mikołaj.


Spotkanie z Pchłą Szachrajką

W dniu 4 grudnia uczniowie klasy IA, IB, ID oraz grupa 0A wybrali się na spektakl pt.: ”Pchła Szachrajka”. Bohaterka wiersza Jana Brzechwy jest to z pewnością najsłynniejsza i najsprytniejsza pchła świata, która potrafi wywrócić wszystko do góry nogami.


Wycieczka klasy IB i IC do straży pożarnej

W dniu 9 listopada 2017 roku uczniowie klasy IB i IC wybrali się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Pan strażak zapoznał dzieci ze swoją pracą. Zaprezentował również wyposażenia samochodów strażackich niezbędne do gaszenia pożaru, usuwania skutków gwałtownych burz, wypadków drogowych oraz innych katastrof.


Klasowe drzewko trzeciej h

Drzewa odgrywają ogromną rolę w środowisku, w którym żyjemy. Wspólne sadzenie drzew na podwórku czy placu zabaw jest dobrą formą współdziałania i współpracy, rozwija w dzieciach poczucie odpowiedzialności za otaczającą przestrzeń. Podnosi jednocześnie świadomość ekologiczną w zakresie ochrony środowiska. 20 czerwca 2017r., aby upamiętnić ukończenie I etapu edukacyjnego uczniowie klasy III h posadzili swoje drzewko. Będą obserwować jego rozwój przez kolejne lata pobytu w szkole.


Jesteśmy najlepsi!!!

Reprezentacja klas III (h, e, c) prowadzona przez p. Iwonę Dudek-Błaszczyk zdobyła I miejsce w Międzyszkolnych Zawodach "Lekkoatletyka dla każdego", które odbyły się 9 czerwca 2017r. w Hali Sportowej im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie.


Grupy zerowe w Mini Zoo

5 czerwca grupy „0” a i „0” b wybrały się na wycieczkę do Mini Zoo w Wojciechowie. Dzieci miały okazję zobaczyć takie gatunki zwierząt jak: lwy, małpy, pumy, wielbłądy, osły, alpaki, pawie, łabędzie, szopy pracze i wiele innych. Pracownicy Zoo chętnie przekazywali nam ciekawostki na temat swoich podopiecznych. Zwracali też uwagę na odpowiednie zachowanie wobec zwierząt i ostrożność w kontaktach z nimi.


Wspieramy zwierzaki

Również w tym roku uczniowie klasy III h aktywnie włączyli się w akcję organizowana przez Samorząd Uczniowski na rzecz Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami "Lubelski Animals". Los bezdomnych psów i kotów nie jest im obcy. Dzieci rezygnowały ze słodyczy i wraz z rodzicami kupowały karmę dla zwierząt: puszki, opakowania z mokrą i suchą karmą, makaron. Wykazały się bardzo dużym zaangażowaniem.
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.


Wielkanocne witraże i karczochy

Tym razem uczniowie klasy 3h postanowili wykonać kolorowe witraże i wielkanocne karczochy.


Mapujemy myśli

Mapowanie myśli – mapy myśli to efektowna technika notowania. Tony Buzan, autor techniki wyszedł z założenia, że ludzka pamięć i zdolności analityczne są nieograniczone. Dostęp zaś do zasobów pamięci umożliwiają słowa-klucze, które uruchamiają cały kontekst skojarzeniowy. Wykorzystując „mind mapping” aktywizujemy obie półkule mózgu, na jednej kartce możemy zapisać informacje, które w notatce zajęłyby kilka stron, notujemy i zapamiętujemy nawet 10 razy szybciej, wychodzimy poza utarte schematy myślenia i rozwijamy nasze twórcze zdolności.


Kodowanie nie tylko na dywanie

Uczniowie klasy 3 h zmierzyli się z programowaniem. Zajęcia miały pokazać, że nie trzeba być informatykiem, aby zrozumieć podstawy kodowania.
Nazwa może groźnie brzmi, ale same zadania mogą dostarczyć tylko dobrej zabawy. Dzięki niej kształtujemy umiejętności wnioskowania, logicznego myślenia oraz wiązania faktów.
Zadanie jakie zostało postawione przed uczniami pokazało, że każde dziecko może osiągnąć sukces.


Zakodowany robot na zajęciach u pierwszaków

Czy można zaprogramować robota tak, by wykonywał określone czynności? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczniowie klasy I C podczas kolejnych zajęć z kodowania.


Kosmiczne zabawy z matą Mistrzów Kodowania

Podczas kolejnych zajęć z kodowania pierwszaki zajmowały się tematyką związaną z kosmosem. Układały na macie rakietę według instrukcji zawartej w słuchanym opowiadaniu. Odkodowywały nazwy planet, by ułożyć schemat Układu Słonecznego. Uzupełniały w rakiecie zbiorniki z paliwem, bawiąc się w grę matematyczną.


Uczymy się z matą edukacyjną Mistrzów Kodowania

Nadszedł długo oczekiwany moment, kiedy mogliśmy rozpocząć naszą przygodę z matą. Wspólnie opracowaliśmy zasady obowiązujące podczas zajęć i na początek z radością uczestniczyliśmy w zabawach matematycznych.


Dziewczynka z zapałkami – metaplan

Jak pomóc dziewczynce z zapałkami? Na to pytanie poszukiwali odpowiedzi uczniowie klasy 3 h.
Aby dokonać dogłębnej analizy problemu wykorzystali metaplan, będący plastycznym zapisem dyskusji, prowadzonej przez uczestników dyskutujących na określony temat i jednocześnie tworzących plakat.


Co u nas słychać ?

Klasa III h, podobnie jak wszyscy uczniowie w szkole działają, uczestniczą, goszczą i tworzą. W Trzeciakowych wieściach staramy się odpowiedzieć na postawione pytanie.


Wycinanki, wydzieranki, rymowanki

Moja kolorowa rybka uwielbia bawić się w wodzie.
Jest bardzo zwinna i gibka,
pluska wesoło przy każdej pogodzie.
Jej łuski różnokolorowe,
w słońcu błyszczą kolorów milionem.
Gdy mnie zobaczy,
odwraca głowę i wesoło macha ogonem.


Eksperymentujemy i zadania wykonujemy

28 listopada 2016r. mieliśmy zajęcia z Unikidsu Fizyczne jaja. To były bardzo ciekawe doświadczenia. Prowadzący pokazali nam między innymi siłę bezwładności oraz jak odróżnić surowe jajko od gotowanego. Po zajęciach robiliśmy doświadczenia z wodą, octem, sodą i spinaczami (np. wulkan, nurek Kartezjusza). Nadmuchiwaliśmy balony za pomocą octu i sody.


Komiks

Uczniowie klasy 3 h spróbowali swoich sił w rysowaniu komiksów na dowolny temat. Każdy otrzymał bazę, którą należało wypełnić rysunkiem i tekstem. Zadanie nie było łatwe. Należało pobudzić swoją wyobraźnię i zabrać się do pracy. Każdy mógł tworzyć komiks indywidualnie lub w parach. Należało tylko ustalić temat pracy, nadać jej tytuł, wymyślić bohaterów i zaprezentować wykonaną pracę.


Majsterkowo Pudełko na „skarby”

25 listopada 2016 r. klasa III h uczestniczyła w zajęciach Pudełko na „skarby”, organizowanych w Castoramie Lublin II. Ich celem było rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększanie wiedzy i świadomości ekologicznej.


II miejsce w Międzyszkolnych Zawodach Lekkoatletyka dla każdego dla uczniów klas III

22 listopada 2016r. reprezentacje klas III c i III h wzięły udział Międzyszkolnych Zawodach Lekkoatletyka dla każdego, odbywających się w Hali Sportowej przy Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie. Celem zawodów było popularyzowanie lekkiej atletyki, poprawa stanu zdrowia i sprawności fizycznej dzieci, promowanie atrakcyjnych form zajęć ruchowych i zachęcanie do podejmowania aktywności fizycznej.


Spotkanie z malarzem w klasie III h

Ostatnio (w piątek 7.10.2016r.) odwiedził nas dziadek Natalii, który jest malarzem i maluje obrazy. Pokazał nam niektóre ze swoich prac oraz przybory, które służą do malowania. Były w nich: farby (akrylowe i olejne), różne pędzle, płótna, podobrazie, palety, sztalugi. Uważamy, że powinien być spokrewniony z Leonardo da Vinci albo z Vincentem van Goghiem. Nauczyliśmy się, że aby zostać wielkim malarzem trzeba tylko mocno chcieć i bardzo się starać. Bardzo dziękujemy.


Wycieczka klasy III h do Komisariatu IV Policji w Lublinie

30 września 2016r. uczniowie klasy III h odwiedzili Komisariat IV Policji w Lublinie. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy policjantów, zwiedzenie budynku komisariatu i przypomnienie zasad bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach. Pan policjant z Wydziału Kryminalnego oprowadził uczniów po budynku komisariatu i opowiedział o pracy policji i w policji.


"Czym otruto Królewnę Śnieżkę?"

W środę 21.09.2016r. klasa III h uczestniczyła w projekcie „Czym otruto Królewnę Śnieżkę?", który miał zapoznać uczniów z niebezpieczeństwem jakie niosą ze sobą trucizny, gdzie w najbliższym otoczeniu można je spotkać oraz jak je rozpoznać, aby uniknąć przypadkowego spożycia i zatrucia. Zajęcia zrealizowane zostały na Uniwersytecie Przyrodniczym - Rektorat/"Zootechnika", Lublin, ul. Akademicka 13.


"Nauka źródłem inspiracji - Świat na znaczku pocztowym”

20.09.2016r. klasa III h wzięła udział w warsztatach zorganizowanych w ramach XIII Lubelskiego Festiwalu Nauki „Nauka źródłem inspiracji - Świat na znaczku pocztowym”, odbywających się w sali teatralnej Poczty Polskiej w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 50. Przesympatyczne panie opowiedziały uczniom o znaczkach pocztowych. Dzieci miały możliwość szczegółowego obejrzenia poszczególnych „okazów” filatelistycznych z wykorzystaniem lupy.


Narodowe Czytanie 2016 w klasach III d i III h

3.09.2016r. uczniowie klas III d i III h odwiedzili LSCDN. Wzięli udział w zajęciach polegających na interaktywnym czytaniu powieści "Quo vadis". Poznali postać autora - Henryka Sienkiewicza i ogólnie świat pierwszych chrześcijan. Do ćwiczeń praktycznych wykorzystana została tablica interaktywna SmartBoard.


Wycieczka Nadwiślańską Kolejką Wąskotorową klas II h i III d

6 czerwca 2016r. uczniowie klas II h i III d wyruszyli na wycieczkę Nadwiślańską Kolejką Wąskotorową. Przejeżdżali przez malownicze tereny Kotliny Chodelskiej i Lubelskiego Powiśla. W Polanówce pracownicy kolejki rozpalili ognisko, a pracowite mamy i tato przygotowali kiełbaski do pieczenia. Zaopatrzeni w specjalne widelce uczniowie samodzielnie zabrali się do pracy i wzorowo wykonali zadanie.


Słodki Dzień Dziecka w klasie II h

Dzień Dziecka to radosne święto. Dorośli dokładają starań, aby był to niezapomniany dzień. W tym roku uczniowie klasy II h świętowali go na słodko. Wybrali się na wycieczkę do cukierni Williams przy ulicy Bursztynowej. Wspólna degustacja lodów okazała się rozkoszą dla podniebienia. Każdy wybrał smak, który najbardziej lubi.
Dzieciom małym i tym dużym życzymy wszystkiego najlepszego.


Wycieczki uczniów klas drugich i trzecich do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie

Wycieczki do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, zorganizowane przez Oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, działający w naszej szkole (Aldona Piasecka, Izabela Irga - Sęk, Anna Matuszuk, Anna Chodun), odbyły się w dniach: 25.04, 18.05 i 20.05. Wycieczki do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, zorganizowane przez Oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, działający w naszej szkole.


Światowy Dzień Ziemi – lekcja przyrody dla klasy 2g w lesie

W piątek 22 kwietnia uczniowie klasy 2g obchodzili Światowy Dzień Ziemi. Wybrali się do lasu aby uczestniczyć w zajęciach z panem leśnikiem, Michałem Bereckim. Pan leśnik mówił o podstawowych zasadach ochrony przyrody. Wykorzystując ciekawe plansze edukacyjne przekazał wiele praktycznych wiadomości na temat zwierząt żyjących w środowisku leśnym. Uświadomił dzieciom niebezpieczeństwa, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka.


Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy Ogólnej pt. "Mądre Główki" w roku szkolnym 2015/2016

W piątek 15 kwietnia 2016r. odbył się drugi etap Szkolnego Konkursu Wiedzy Ogólnej "Mądre Główki". Uczniowie klas 1-3 zmierzyli się z pytaniami z różnych dziedzin wiedzy ujętych w pytania zamknięte, zamieszczone na platformie edukacyjnej.
Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy ogólnej, kształtowanie wizerunku człowieka wszechstronnie wykształconego i zachęcanie do stałego poszerzania wiedzy.


Dzień Radia 2016

11 kwietnia uczniowie klasy II h odwiedzili Radio Złote Przeboje. Dzięki uprzejmości dziennikarzy mieli możliwość poznania rozgłośni „od środka”, po drugiej stronie mikrofonu. Zobaczyli jak wygląda pokój redakcyjny, gdzie dziennikarze i realizatorzy przygotowują się do swoich zajęć. Następnie zwiedzili studio emisyjne i nagraniowe.


Uczniowie zakwalifikowani do II etapu
KONKURSU „MĄDRE GŁÓWKI”
ROK SZKOLNY 2015/2016

Uczniowie zakwalifikowani do II etapu
KONKURSU „MĄDRE GŁÓWKI”
ROK SZKOLNY 2015/2016


Wiosenne śniadanie uczniów klasy II G

Dnia 21 marca 2016 roku uczniowie klasy II G przygotowywali wspólnie Wiosenne śniadanie. Na stołach pojawiły się potrzebne produkty: pieczywo, masło, jajka, sery, wędlina, a przede wszystkim warzywa (pomidory, sałata, rzodkiewki, ogórki, szczypiorek, kukurydza i papryka). Powstały z nich wiosenne, kolorowe i bardzo zdrowe kanapki, pasty i sałatki.


Klasa II G na audycji muzycznej Rośnij muzyczko, rośnij…

Stowarzyszenie Twórców Ludowych zaprosiło dzieci i nauczycieli na cykl audycji poświęconych muzycznym tradycjom Lubelszczyzny. Rośnij muzyczko, rośnij… – to spotkanie z tradycją, w trakcie którego usłyszeliśmy i poznaliśmy pieśni, obrzędy i zwyczaje związane z rokiem kalendarzowym, a także obrzędowością rodzinną. Dzieci miały okazję nauczyć się, dziś już często zapomniane dawne gry i zabawy, wyliczanki oraz zagadki.


Wielkanocne baranki

W poniedziałek 21 marca 2016r. uczniowie klasy II h uczestniczyli w warsztatach cukierniczych w Cukierni Artystycznej Creamy. Podczas warsztatów każde dziecko miało doskonałą okazję spróbować swoich sił w roli cukiernika i samodzielnie wykonać wielkanocnego baranka. Młodzi cukiernicy pod okiem mistrzów cukierniczych formowali masę cukrową i tworzyli swoje dzieła.


Klasa II h na warsztatach kulinarnych

14 marca 2016r. uczniowie klasy II h uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Dowiedzieli się jak nazywa się czapka Pizzera, gdzie przyrządzono pierwszą pizzę, poznali historię księżniczki Margherity i sposób przygotowania pizzy opartej na tradycyjnej, włoskiej recepturze. Wspólnie, sprawnie i estetycznie przyrządzili klasowy przysmak. Warsztaty zakończyły się degustowaniem wykonanej przez uczniów (z małą pomocą szefowej kuchni) pizzy.
Była pyszna!


Jak to się dzieje, że żarówka świeci?

Uczniowie klasy II h sprawdzali, jak to się dzieje, że żarówka świeci. Na potrzeby doświadczenia przygotowana została bateria płaska czteroipółwoltowa, żarówka sześciowoltowa i dwa przewody elektryczne zakończone klamerkami.


Przygotowania do Świąt Bożonarodzeniowych w klasie II h

W tygodniu poprzedzającym Wigilię uczniowie klasy II h uczestniczyli w zajęciach plastycznych. Pierwszym zadaniem było przygotowanie bombek do ozdobienia świątecznej choinki. Dzieci z dużym zaangażowaniem oklejały styropianowe bombki gipiurą. Praca była trudna. Wszyscy wywiązali się z niej wzorowo.


Uczniowie klasy II h w KIDS’ CLUB

8 grudnia 2015r. uczniowie klasy II h dzięki Mikołajowi spędzili atrakcyjnie i sportowo czas w KIDS’ CLUB Centrum Rekreacyjno – Edukacyjnym dla Dzieci w Lublinie. Miejsce to dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń i niesamowitych chwil radości. Uczniowie nie tylko aktywnie wypoczywali, uczyli się również współdziałania i współpracy. Każdy znalazł coś interesującego do zabawy, nauki i aktywnego wypoczynku.


Zabawy andrzejkowe w klasie 2g

W poniedziałek 30 listopada tuż po lekcji o polskich tradycjach andrzejkowych do klasy 2g przybyły dwie niesamowite postacie. Wróżka i cyganka, które zaproponowały dzieciom wiele ciekawych wróżb. Zabawa z zapałkami, przekłuwanie igłą serduszka z imionami, wróżenie kostkami do gry wywołały ogromne emocje i okrzyki radości. Na koniec zabaw wróżbitki rozdały drugoklasistom zaczarowany list oraz ciastko w wróżbą.


Andrzejki w klasie II h

Dawno temu w przedostatni dzień listopada, gdy ktoś chciał się dowiedzieć, co go spotka w najbliższym czasie sięgał po andrzejkowe wróżby. Andrzejki to jeden z tych wyjątkowych magicznych dni w roku. Uczniowie klasy II h, 27 listopada 2015r. również uczestniczyli w zabawach andrzejkowych.


Warsztaty cukiernicze w klasie 4 C

Uczniowie klasy 4c uczestniczyli w warsztatach cukierniczych dla dzieci. Uczyli się piec słodkości i je dekorować. Warsztaty były związane z wypiekiem i samodzielnym dekorowaniem słodkich muffinek. Podczas warsztatów cukierniczych, dzieci miały okazję do kreatywnej zabawy. Wykonanie kolorowych babeczek pobudza wyobraźnię.


Warsztaty Wartości żywności klasy II H

Dnia 21 września 2015r. klasa II H wybrała się na wycieczkę, zorganizowaną w ramach XII Lubelskiego Festiwalu Nauki.
Na Wydziale Nauk o Żywności i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego uczniowie wzięli udział w warsztacie Wartości żywności, poprowadzonym przez mgr inż. Monikę Skwarek.


Poznajemy zawody naszych rodziców w klasie I F

18 września 2015r. mama uczennicy Mai Małochy przybliżyła nam swoją pracę – zawód cukiernika. Z wielką pasją opowiadała o powstawaniu różnych wypieków - ciast, ciasteczek, mini - ciasteczek i tortów. Zainteresowanie wśród uczniów było olbrzymie szczególnie wtedy, kiedy była mowa o tortach urodzinowych pełnych kolorowych dodatków o różnych kształtach.