Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

ŚWIĘTO SZKOŁY XXV-LECIE - Podsumowanie

ŚWIĘTO SZKOŁY XXV-LECIE NADANIA SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 28 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IMIENIA SYNÓW PUŁKU ZIEMI LUBELSKIEJ   Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubl


Spotkanie z Panią Reną Możdżeńską

„(…) Śladem Synów Pułku - gdyby trudny czas, Tym szlachetnym tropem - nie zabraknie nas!” Rena Możdżeńska


Wystawa uzdolnionych plastycznie absolwentów i uczniów naszej szkoły

Z okazji obchodów XXV-lecia nadania imienia naszej szkole w holu głównym szkoły zorganizowana została wystawa uzdolnionych plastycznie absolwentów i uczniów naszej szkoły. Przez cały tydzień mogliśmy podziwiać piękne prace wykonane przez absolwentki: Annę Korneluk i Katarzynę Urbańską oraz uczniów: Gabrysię Korneluk, Milenkę Tarkowską i Kacpra Janickiego.


XXV-lecie nadania imienia szkole - uroczystość w Akademickim Centrum Kultury „Chatka Żaka”

Gala Koncertowa w wykonaniu uczniów i absolwentów SP 28 w Akademickim Centrum Kultury „Chatka Żaka”: Grupa teatralna „Młodzi zdolni”, Zespół bębniarski „Młode Djembe” Kapela klezmerska „Di Kuzine”, Karol Suchecki, Alicja Bator, Studio Tańca UDS.


Jubileuszowa msza święta na XXV-lecie.

25.11.2013 w przeddzień 25 rocznicy nadania naszej szkole imienia Synów Pułku Ziemi Lubelskiej arcybiskup Stanisław Wielgus odprawił w kościele Świętej Rodziny mszę świętą w intencji Społeczności Szkoły Podstawowej nr 28 i jej zbiorowego patrona – Synów Pułku Ziemi Lubelskiej.


Śladem Synów Pułku…

Święto szkoły jest dla nas niezwykłym wydarzeniem. Właśnie z tej okazji 25 listopada 2013 roku w sali teatralnej naszej szkoły uczniowie klas VIb, VIc oraz IIe zaprezentowali spektakl poetycki według autorskiego scenariusza pani Zofii Starownik pod tytułem „Śladem Synów Pułku…”.


Konkurs Wiedzy o Szkole dla uczniów klas III

W ramach obchodów XXV - lecia nadania imienia naszej szkole dnia 25 listopada 2013 r. odbył się Konkurs Wiedzy o Szkole dla uczniów klas III. Konkurs zorganizowały p. Ewa Król i p. Mariola Weber. W Konkursie Wiedzy o Szkole wzięło udział pięć trzyosobowych zespołów reprezentujących poszczególne klasy trzecie.


Przegląd Piosenki Żołnierskiej 2013

Z okazji XXV - lecia nadania imienia naszej szkole 26 listopada 2013 r. w sali teatralnej odbył się Przegląd Piosenki Żołnierskiej dla uczniów klas II i III. Imprezę zorganizowała i prowadziła p. Mariola Weber. Na Przegląd Piosenki Żołnierskiej licznie przybyli uczniowie klas drugich i trzecich razem z wychowawczyniami oraz rodzice uczniów.


Kwatera Synów Pułku Ziemi Lubelskiej na Majdanku

W ramach obchodów święta naszej szkoły pan Daniel Osiński wraz z pocztem sztandarowym zapalił znicze na kwaterze Synów Pułku Ziemi Lubelskiej na Majdanku.


Prezentacje multimedialne “My dream day at school “ - wyniki konkursu

W nawiązaniu do święta naszej szkoły uczniowie klasy V, grupy międzyoddziałowej wykonali prezentacje multimedialne związane z ich wyobrażeniami na temat: Jak powinien wyglądać idealny dzień w szkole?


Byli tacy, jak my…

Jak co roku 25 listopada z okazji Święta Szkoły odbył się uroczysty Apel o Sztandarze. W tym roku szczególnym powodem do świętowania było 25-lecie nadania szkole imienia.


Konkurs literacki „Moja szkoła jest najlepsza na świecie”

Jury w składzie: p. Marzanna Pogonowska i p. Teresa Marczewska rozstrzygnęło konkurs literacki na temat „Moja szkoła jest najlepsza na świecie”. Pierwsze miejsce i nagrodę książkową zdobyła Gabriela Szymańska z klasy VIc.


Wyniki konkursu „Angielska ulotka o naszej szkole” dla uczniów klas V i VI

W związku z obchodami XXV-lecia nadania imienia naszej szkole, został ogłoszony konkurs, którego celem było przygotowanie ulotki o naszej szkole w języku angielskim.


„JAK WIDZĘ MOJĄ SZKOŁĘ. - WCZORAJ, DZISIAJ, JUTRO”

Wyniki Konkursu Plastycznego pt. : „JAK WIDZĘ MOJĄ SZKOŁĘ. - WCZORAJ, DZISIAJ, JUTRO...


Konkurs plastyczny "Dziecko żołnierz"

Listopad jest szczególnym miesiącem w historii naszej szkoły 25 i 26 listopada bieżącego roku obchodzić będziemy XXV - lecie nadanie szkole imienia Synów Pułku Ziemi Lubelskiej.