Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

W dniu 29 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w oddziale przedszkolnym. Program artystyczny dzieci rozpoczęły od poloneza, a następnie przedstawiły kilka wesołych scenek z życia w zerówce przeplatane piosenkami.


Wyjazd integracyjny uczniów klasy "0".

27 czerwca 2013 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję odwiedzić stadninę koni "Arizona" w Jakubowicach Konińskich.


Szkolny konkurs matematyczny dla klas czwartych i piątych

Dnia 24 czerwca w naszej szkole odbył się szkolny konkurs matematyczny dla klas czwartych i piątych. Konkurs został przygotowany na szkolnej platformie edukacyjnej Librus a uczniowie mieli rozwiązywać zadania korzystając z laptopów. Niestety przedłużająca się awaria serwera z przyczyn od nas niezależnych uniemożliwiła przeprowadzenie konkursu w takiej formie i odbył się on tradycyjnie. A oto wyniki:...


Wyprawa na lotnisko w Radawcu

Poszerzamy horyzonty myślenia. Z samolotu widać więcej? To już kolejny raz rodzice uczniów z klasy I c dzielą się z nami swoim czasem, wiedzą, doświadczeniem i pasją. 20 czerwca 2013 r. ppor. Służb Granicznych Piotr Zawół tata ucznia z klasy I c Wiktora przyszedł na spotkanie do naszej klasy i poprowadził bardzo ciekawe zajęcia na temat swojej pracy.


Szkolny Konkurs Plastyczny "Przyszła Pani Wiosna"

Konkurs został przygotowany i przeprowadzony wśród uczniów klas 0 - I naszej szkoły przez p. Małgorzatę Piasecką i p. Alicję Sak. Zadaniem małych artystów było wykonanie w dowolnej technice pracy plastycznej inspirowanej wierszem pt. „Wiosna " Grażyny Koby:


Zielona szkoła na Roztoczu

Dni 12,13 i 14 czerwca 2013 r. to dla niektórych uczniów z klasy II b pierwszy, samodzielny wyjazd oraz nauka i zabawa w otoczeniu roztoczańskiej przyrody.


Blog Szkoła TIK-KLIK nagrodzony

Blog Szkoła TIK-KLIK prowadzony przez Olę Pszczołę z klasy IV B, w ramach programu Szkoła z klasą 2.0, otrzymał odznakę Działamy z TIK


III Archidiecezjalny Kongres Misyjny Dzieci

W dniu 15 czerwca br. 27 osobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z katechetami uczestniczyła w III Archidiecezjalnym Kongresie Misyjnym Dzieci. Spotkanie miało miejsce w Pliszczynie k. Lublina.


Mali przedsiębiorcy

Uczniowie klasy II c wraz z wychowawcą Katarzyną Bryłowską zorganizowali akcję zbiórki makulatury.


ZOSTAŃ MISTRZEM SUDOKU

13 czerwca o godzinie 9.15 w stołówce szkolnej odbył się konkurs ZOSTAŃ MISTRZEM SUDOKU. A oto wyniki konkursu:...


Święto Rodziny w klasie I c

6 czerwca 2013 r. odbyło się spotkanie dzieci z klasy I c z Rodzicami, przygotowane pod kierunkiem p. M. Piaseckiej, p. A. Chlewińskiej i p. M. Szabelskiej.


Zbieraj makulaturę - ratuj konie

Nasza szkoła włączyła się do akcji: "Zbieraj makulaturę - ratuj konie". Zbiórka makulatury trwać będzie w dniach 17-18 czerwca 2013 roku. Włącz się i ty !!!


Spotkanie integracyjne II B

Sobotnie popołudnie 8 czerwca 2013 r. uczniowie klasy II b wraz z wychowawcą spędzili wspólnie z rodzicami.


Karta rowerowa

W dniach 3-7 czerwca 2013 roku w naszej szkole odbył się sprawdzian na kartę rowerową. 56 uczniów klas IV, którzy zaliczyli część teoretyczną i praktyczną sprawdzianu otrzyma swoje "pierwsze prawo jazdy".


Bukiety dla rodziców

5 czerwca 2013 r. p. Justyna Lewczuk - mama uczennicy, przygotowała i przeprowadziła zajęcia z dziećmi z klasy I c na temat układania bukietów.


Mali ratownicy

7 czerwca klasa III B odbyła szkolenie w Ośrodku Szkoleniowym Pogotowia Ratunkowego w Lublinie.


Wycieczka: Kazimierz - Janowiec

W słoneczny dzień 7 czerwca 2013 roku klasy: I a, I c, II e, II d udały się w piękne zakątki naszego kraju.


Turniej szachowy

Pięciu uczniów naszej szkoły P. Hańczur kl. V d; Krzysztof Dębski kl. II d; Bartosz Chabros kl. IV a; Kacper Janicki kl. V d; K. Sobieszuk kl. IV c wzięło udział w środę 05.06.2013 r. w Turnieju Finałowym IV Ogólnomiejskiego Turnieju Dzielnic Miasta Lublin pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki Pani Joanny Muchy i Prezydenta Miasta Lublin Pana Krzysztofa Żuka.


How much do you know about English speaking countries?

06.06.2013 r. odbył się quiz skierowany do uczniów klas 6. Celem tego quizu było rozpowszechnienie kultury i tradycji krajów anglojęzycznych oraz doskonalenie wiedzy o świecie.


Święto Mamy w klasie III B

29 maja 2013 r. uczniowie klasy III B z wychowawczynią p. E. Burdan podejmowali w swojej klasie przemiłych gości – Kochane Mamy.


Wycieczka kl. I c do Komisariatu Policji

23 maja 2013 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Komisariatu Policji przy ul. Zana 45 w Lublinie. Zdobyliśmy wiele nowych informacji na temat trudnej i odpowiedzialnej pracy policjanta.


Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych

W dniu 24 maja 2013 roku w Auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.


Zbiórka odzieży

W naszej szkole, we współpracy z Fundacją Uśmiechu, zbieramy odzież w dobrym stanie i inne dary. Zachęcamy, by przyłączyć się do akcji.


"Dzień rodziny" w oddziale przedszkolnym naszej szkoły

Jak co roku dzieci z wielkim zaangażowaniem i trudem przygotowały wspólnie z wychowawczyniami program artystyczny dla wszystkich rodziców.


Spotkanie z ratownikiem medycznym

20 maja 2013 r. uczniowie kl. Ic wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez ratownika medycznego pana Piotra Kaweckiego.


Wyniki Międzyszkolnego Konkursu „Rozumiem co czytam”

W dniu 16 maja odbył się Międzyszkolny Konkurs „Rozumienie czytanego tekstu” VIII Edycja. Naszą szkołę reprezentowało dziesięciu uczniów.


Turniej Poezji Dziecięcej - Koncert Laureatów

W Koncercie Laureatów XLVI Wojewódzkiego Turnieju Poezji Dziecięcej w dniu 15.06.2013r wystąpią nasze uczennice Iga Zabaryło z klasy Ia wych. M. Smagowska i Julia Dziwina uczennica klasy IIc – wych. K. Brylowska.


Przedstawienie pt. „O zielonych żabkach w czerwonych czapkach”

W dniach 16 i 17 maja 2013 r. gościliśmy w naszym szkolnym teatrze widzów z lubelskich przedszkoli nr 69, 73 i 79.


Warsztaty garncarskie

W dniu 20 maja 2013 r. uczniowie kl. II c uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem ginącego zawodu – garncarzem.


Spotkanie z garncarzem

W dniu 20 maja 2013 dzieci z klasy "0" uczestniczyły w ciekawym spotkaniu ginącego już zawodu jakim jest garncarz .


I edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o życiu i nauczaniu Papieża Jana Pawła II

Piotr Tomasik z klasy III E zajął I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o życiu i nauczaniu Papieża Jana Pawła II (I pielgrzymka Jana Pawła II do Polski). Ucznia przygotowała pani Janina Rososzczuk.


Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego - uroczyste podsumowanie eliminacji wojewódzkich

W dniu 20 maja 2013 r. w Wojewódzkim Sztabie Wojskowym odbyło się uroczyste podsumowanie eliminacji wojewódzkich XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego i VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej pt. „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI B Magdalena Bojarska wraz z opiekunem p. Danielem Osińskim.


Konkurs Biblijny

W dniu 6 maja 2013 r w naszej szkole odbył się Konkurs Biblijny. Uczestniczyło w nim 13 uczniów klas VI. W tym roku głównym zagadnieniem konkursu była Ewangelia wg. Św. Marka. Zadaniem uczestników było rozwiązanie 25 pytań testowych odnoszących się do powstania i treści Ewangelii. I miejsce zajęła...


Przygoda z garncarstwem klasy II b

W środę 8 maja 2013 r. uczniowie klasy II b wraz z wychowawcą przeżyli przygodę z garncarstwem.


Wizyta przedszkolaków

10 maja 2013 r. klasa III B podejmowała miłych gości z Przedszkola nr 79 z ul. Gościnnej w Lublinie.


Majowe spotkania w Akademii Sztuki Ludowej klasy II E

W piątek 10 maja 2013r. Stowarzyszenie Twórców Ludowych zaprosiło dzieci z klasy II E do udziału w spotkaniach z rzemiosłem i sztuką ludową. Odkryliśmy tajniki toczenia naczyń glinianych. Wykonane podczas warsztatów prace staną się doskonałym upominkiem dla mam, które w maju obchodzą swoje święto!


PROGRAM EDUKACJI KULTURALNEJ "KULTURA NA CO DZIEŃ"

PROGRAM EDUKACJI KULTURALNEJ "KULTURA NA CO DZIEŃ" - Projekt realizowany jest od kwietnia do czerwca 2013 roku. Każdy miesiąc przebiega pod innym hasłem i koncentruje się wokół innego zagadnienia.


KONKURS TALENTÓW

W naszej szkole 09.05.2013 r. odbył się KONKURS TALENTÓW, czyli pokaz zdolności, umiejętności nie tylko muzycznych. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas od I - VI, zgłosili się recytatorzy, tancerze, wokaliści, grający na instrumentach dzieci grały na: skrzypcach, pianinie, gitarze nawet na bębnie afrykańskim, był też pokaz sztuki walki.


Wycieczka klasy IV a do Janowa Lubelskiego

W dniach 09 -10.05.2013 roku klasa IV A wybrała się na dwudniową wycieczkę do Janowa Lubelskiego w czasie, której zwiedziliśmy wiele ciekawych i ważnych miejsc. Szczególnie edukacja przyrodnicza, która występuje w tych okolicach wywarła duże wrażenie na uczniach.


DZIEŃ ZIEMI - EARTH DAY- WYNIKI KONKURSU

22 kwietnia obchodzony był jako Dzień Ziemi. W naszej szkole tego dnia odbył się konkurs przyrodniczo - językowy zorganizowanym przez p. Małgorzatę Konarzewską i Aldonę Chlewińską. A oto wynik....


Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów Klas II - III

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II - III odbył się 25 kwietnia 2013 r. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów. Pięciu z nich zdobyło miejsca medalowe.


Akademia poświęcona 222-ej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

29 kwietnia 2013 roku odbyła się uroczysta akademia poświęcona 222-ej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedstawienie przygotowała pani Marzena Wróblewska oraz pan Daniel Osiński wraz z uczniami naszej szkoły. O scenografię zadbała pani Barbara Sułkowska. Odbyły się trzy występy, podczas których aktorzy z klas V D i VI A przekazali zebranym w sali teatralnej historię utworzenia tego najważniejszego dla Państwa dokumentu.


Kosmiczna wyprawa klasy IIIe

17 kwietnia klasa III e odbyła kosmiczną wyprawę na księżyc biorąc udział w fantastycznej imprezie edukacyjnej w Galerii Lubelskiej Carrefour pod hasłem „Dzieciaki na księżycu”.


Polsko-szwajcarski projekt „ZACHOWAJ RÓWNOWAGĘ, czyli zdrowe podejście do życia”

Projekt „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej” jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.


Podsumowanie konkursu

19 kwietnia 2013 roku w siedzibie LSCDN w Lublinie odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „MISTRZ KOMPUTERA”. Podczas uroczystości nastąpiło o


Wycieczka do Warszawy klas szóstych

22 kwietnia 2013 roku uczniowie wszystkich klas szóstych, jak co roku, udali się na wycieczkę do Warszawy. Tam zwiedzili Sejm, Senat, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz cmentarz na Powązkach.


DZIEŃ ZIEMI - EARTH DAY- Zadania konkursowe

Rozwiązania prosimy przesyłać na adres konarem@wp.pl wyłącznie 22.04. Uczniowie, którzy zdobędą 90% poprawnych odpowiedzi nagrodzeni zostaną cząstkową oceną celującą z przyrody i j.angielskiego.Wskazane jest korzystanie ze słowników, albumów, galerii fotograficznych oraz Internetu. Zachęcamy wszystkich do udziału i życzymy miłej zabawy oraz sukcesu.


IV Ogólnomiejski Turniej Szachowy Dzielnic Miasta Lublin

Uczniowie naszej szkoły w liczbie 26 osób wzięli udział w środę 17.04.2013 r. w IV Ogólnomiejskim Turnieju Dzielnic Miasta Lublin. Turniej szachowy w systemie szwajcarskim (7 rund) odbył się w Domu Kultury „Skarpa”. Najlepszy wynik spośród uczniów naszej szkoły uzyskał Kacper Sobieszuk uczeń kl. IV c...


DZIEŃ ZIEMI - EARTH DAY

22 kwietnia obchodzony jest jako Dzień Ziemi. W naszej szkole tego dnia można uczestniczyć w konkursie przyrodniczo - językowym zorganizowanym przez p. Małgorzatę Konarzewską i Aldonę Chlewińską. Adresatami są uczniowie klas 4 - 6. Zadanie konkursowe dostępne będzie na szkolnej stronie internetowej w dniu 22.04.2013 pod tytułem Dzień Ziemi - Earth Day.


Wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas I – III

W dniu 2013.04.11 odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. W konkursie wzięło udział 40 uczniów klas I – III. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomiki. Oto wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego


Laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas IV-VI

Dnia 9 kwietnia 2013 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV-VI. Laureaci szkolnych eliminacji wezmą udział w XLVI Wojewódzkim Turnieju Poezji Dziecięcej.


Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dla uczniów klas pierwszych „Tradycje Wielkanocne”

Naszą szkołę reprezentowało pięciu uczniów klas pierwszych. Dwóch uczniów zajęło I miejsce: Justyna Goryczka ucz. kl. I c oraz Maciej Słowiński ucz. kl. I e. Drugie miejsce zajął Maksymilian Krasnowski ucz. kl. I a.


Sprawdzian po szkole podstawowej

4 kwietnia uczniowie klas szóstych naszej szkoły pisali sprawdzian po szkole podstawowej. A oto test z jakim musieli się zmierzyć:


Pierwszy dzień wiosny w klasie I c

Pierwszy dzień wiosny w klasie I c był radosny i kolorowy. 21 marca 2013 r. z inicjatywy uczennicy klasy I c SP nr 28 Justynki Goryczki i absolwentki naszej szkoły Julii Goryczki odbyły się bardzo ciekawe zajęcia.


Szkolna akcja ekologiczna „Ekologia - to dla mnie ważne!”

Trwa szkolna akcja ekologiczna „Ekologia - to dla mnie ważne!” Dzięki aktywności uczniów klas IV – VI możemy w każdym miesiącu oglądać prace związane z różnymi aspektami ekologii.


Multimedialna lekcja filmowa w klasach 2A i 2E pt. „Radio i Telewizja, dźwięk i obraz”

Klasy 2A i 2E wzięły udział w multimedialnej lekcji przeprowadzonej przez animatorów teatralno-filmowych w sali Kongresowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.


Wiosenne śniadanie klasy 2E

Wiosnę, klasa 2E przywitała specjalnym WIOSENNYM ŚNIADANIEM. Cieszącym oczy, pachnącym, zdrowym i smacznym!


OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY oraz VI OLIMPIADA TEMATYCZNA

W dniu 20 marca 2013 r. w Klubie Batalionu Dowodzenia Brygady Wielonarodowej (część Polska) w Lublinie (Dom Żołnierza im. Marszałka J. Piłsudskiego), odbyły się eliminacje wojewódzkie XVIII edycji OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO oraz VI OLIMPIADY TEMATYCZNEJ pod wspólną nazwą "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 - 1922. O niepodległość i granice Rzeczpospolitej".


Konkurs mitologiczny dla klas 5 i 6

20 marca o godzinie 7:30 w stołówce szkolnej odbył się Konkurs mitologiczny dla klas 5 i 6. Konkurs składał się z dwóch części: pierwsza - test na platformie Librus, druga - przedstawienie scenek z Mitologii. Poziom rywalizacji okazał się bardzo wysoki. Po zażartej walce zwyciężyła drużyna z klasy...


Warsztaty plastyczne kl. 3A pt „Palmy wielkanocne”

Zbliżają się Święta Wielkanocne. 19 marca uczniowie kl. 3A postanowili wybrać się na warsztaty plastyczne prowadzone przez twórców ludowych, które odbyły się w Galerii Sztuki Ludowej przy ul. Grodzkiej. Tematem zajęć były „Palmy wielkanocne”.


Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego FLORA I FAUNA LUBELSZCZYZNY

Przedstawiamy Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego FLORA I FAUNA LUBELSZCZYZNY. Zwycięzcom gratulujemy!!!Multimedialne Centrum Informacyjne zaprasza!

Wychodząc naprzeciw uczniom, którzy nie mają dostępu do Internetu, a realizują różnego rodzaju przedsięwzięcia w ramach rządowego projektu "Cyfrowa szkoła", zapewniono im możliwość korzystania ze sprzętu komputerowego zgromadzonego w Multimedialnym Centrum Informacyjnym.


Cepeliada Wielkanocna - 14.03.2013 r. godz. 16:30 - 18:30

Zwiastun Cepeliady Wielkanocnej - 14.03.2013 r. godz. 16:30 - 18:30. Serdecznie wszystkich zapraszamy!!! Organizatorzy.


Rekolekcje Wielkopostne w naszej szkole

W dniach 11-13 marca 2013 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Rekolekcjach Wielkopostnych, które odbyły się w parafii Świętej Rodziny.


Zaproszenie do konkursu

REGULAMIN MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU "BEZPIECZNY W INTERNECIE" Internetowy savoir-vivre


Konkurs mitologiczny „Z mitologią na ty...”

Serdecznie zapraszamy uczniów kl. V–VI do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu mitologicznego „Z mitologią na ty...”. Konkurs odbędzie się dniu 20 marca 2013 roku. Prosimy o zgłaszanie zespołów 3 osobowych do dnia 8 marca 2013 roku u pani mgr Barbary Sułkowskiej lub pana mgr Grzegorza Pydy.


Dzień otwarty w naszej szkole

W sobotę 2 marca 2013 r. w godzinach od 10.00 do 13.30 do Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie przy ul. Radości 13 odbył się DZIEŃ OTWARTY pod hasłem „Tropimy przyrodę i świata urodę”.


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS "FLORA I FAUNA LUBELSZCZYZNY"

Szkoła Podstawowa Nr 28 w Lublinie ogłasza w roku szkolnym 2012/2013 V EDYCJĘ (Uwaga! nowa formuła) MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PRZYRODNICZEGO „FLORA I FAUNA LUBELSZCZYZNY - GATUNKI CHRONIONE". Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych Lublina.


Kulig klas trzecich

Dnia 8 lutego 2013 r. odbył się kulig klas: 3a, 3c i 3e zorganizowany w Ośrodku Graf Marina nad Zalewem Zemborzyckim.


Ferie zimowe - przydatne informacje

Dla rozpoczynających ferie zimowe kilka przydatnych informacji....


Zima w mieście

Informacja o zajęciach sportowych w ferie.


Wyniki Szkolnego Konkursu Historycznego „Powstanie Styczniowe - walka, bohaterstwo, patriotyzm”

Jury w składzie: p. Marzena Pogonowska, p. Daniel Osiński przyznało pierwszą nagrodę za prezentację multimedialną Michałowi Jarmułowi z kl. VIe. II miejsce zajęła Maryla Waśko z kl. VId. III miejsce przyznano Magdzie Konopie z kl. VIb i drużynie z kl. VIa: Sylwii Widz i Marcelinie Przyłuckiej.


Konkurs Informatyczny "Mistrz Komputera" 2013

Kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "Mistrz Komputera" rozpoczęła się 6 lutego 2013 roku.


Zabawa karnawałowa

Dnia 5 lutego 2013r. odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Na balu pojawiły się wróżki, królewny, motylki, kowboje i wiele innych postaci.


Szkolna strona Cyfrowej Szkoły

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszej szkolnej strony rządowego programu "Cyfrowa Szkoła". Znajdziecie Państwo przydatne w tworzeniu lekcji materiały oraz dokumentację działań jakie prowadzi nasza szkoła. Serdecznie zapraszamy do lektury.


Sukces uczniów klasy I A

Uczniowie klasy I A: Wiktoria Miąsek oraz Maksymilian Krasnowski zdobyli pierwsze miejsca w konkursach międzyszkolnych "Polscy święci i błogosławieni" oraz "Matka Boża Jesienna".


Kulig klas integracyjnych

23 stycznia 2013 roku trzy klasy integracyjne: IVd, Va, VId uczestniczyły w kuligu zorganizowanym w Ośrodku Malibu w Krężnicy Jarej.


Dzień Babci i Dziadka w klasie I a

Są takie dwa dni w roku, w których obdarzamy szczególnymi dowodami miłości i szacunku Babcie i Dziadków. To właśnie dla nich uczniowie klasy I a, pod kierunkiem pani Małgorzaty Smagowskiej przygotowali piękną uroczystość.


Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego

Wśród uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego XVIII edycji Konkurs Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 - 1922. O niepodległość i granice Rzeczpospolitej" znalazły się dwie uczennice naszej szkoły - Maria Chmielewska z kl. VI D i Magdalena Bojarska z kl. VI B Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim.


Przedstawienie jasełkowe klasy II d

Dnia 8 stycznia 2013 r. uczniowie klasy II d wystawili dla swoich koleżanek i kolegów przedstawienie jasełkowe. Oprócz kolęd i pastorałek można było podziwiać również tańce górali oraz pląsy aniołków a także popisy wokalne i instrumentalne solistów.


Szkolna strona programu Szkoła z klasą 2.0

Zapraszamy uczniów, nauczycieli, rodziców do odwiedzania szkolnej strony programu Szkoła z klasą 2.0.


Wigilia w klasie Id

Dnia 21 grudnia 2012 r. w klasie Id odbyła się klasowa Wigilia. W zorganizowaniu uroczystości pomagało kilka mam. Uczniowie razem z wychowawczynią Mariolą Weber oraz z mamami przygotowali wspólny, wigilijny stół.


Jasełka w klasie Ic

13 grudnia 2012 r. dzieci z klasy Ic zaprezentowały swoim najbliższym jasełka pt. "Święta noc", przygotowane pod kierunkiem pani Małgorzaty Piaseckiej.


Szkolny Konkurs Historyczny "Powstanie Styczniowe – walka, bohaterstwo, patriotyzm"

Przedmiotem konkursu jest przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat "Powstanie Styczniowe - "walka, bohaterstwo, patriotyzm”. Kryteria oceniania prac wykonanych indywidualnie i zespołowo są takie same. Jury konkursu tworzą: p. M. Pogonowska, p. D. Osiński. Płytę z prezentacją należy dostarczyć do dnia 21 stycznia 2013r. do p. Daniela Osińskiego. Szczegóły: ...


Wyniki konkursu "Moja baśń"

14 grudnia został rozstrzygnięty konkurs literacki dla uczniów klas IV i V „Moja baśń”, który polegał na napisaniu własnej baśni.


MERRY CHRISTMAS !!!

W czwartek 13 grudnia 2012 r. po zakończonych zebraniach rodzicielskich, uczennice klasy 6b Julka Sobótka i Agata Kwiecińska, Ola Kułak z klasy 5a, Paula Ciseł i Gabrysia Korneluk z klasy 3d wraz z p. Aldoną Chlewińską zaprosiły rodziców na świąteczny montaż słowno-muzyczny w języku angielskim.


Podziękowania za udział w akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2012

Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie zakończyła zbiórkę darów w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2012. Kierujące Sztabem Akcji nr 113 w naszej szkole p. Aldona Chlewińska i p. Maria Wronka serdecznie dziękują uczniom, rodzicom i nauczycielom za wsparcie i pomoc ludziom biednym.


Szlachetna PACZKA - podziękowanie

Serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji SZLACHETNA PACZKA nauczycielom, uczniom i rodzicom.


Wyniki świątecznego konkursu z języka angielskiego

Na początku grudnia odbył się konkurs z języka angielskiego na najlepszą, najbardziej oryginalną bombkę z życzeniami świątecznymi dla klas IV–VI.


Zaproszenie na świąteczny montaż słowno - muzyczny w języku angielskim

Uczennice klasy 6b Julia Sobótka, Agata Kwiecińska, Ola Kułak z klasy 5a, Paula Ciseł i Gabrysia Korneluk z klasy 3d wraz z p. Aldoną Chlewińską zapraszają wszystkich rodziców na świąteczny montaż słowno - muzyczny w języku angielskim, który odbędzie się w czwartek 13.12.2012r. w holu głównym szkoły na parterze około godz. 17:40, tj. po zakończeniu zebrań rodzicielskich.


„PROGRAM UPOWSZECHNIANIA KOSZYKÓWKI DLA DZIECI KLAS I – III NA OBIEKTACH ORLIK”

W ramach pilotażowego „PROGRAMU UPOWSZECHNIANIA KOSZYKÓWKI DLA DZIECI KLAS I – III NA OBIEKTACH ORLIK” dnia 06.12.2012 odbyła się wspólna zabawa dla dzieci biorących udział w programie na hali MOSiR w Lublinie.


Andrzejki w klasach integracyjnych

W piątek 30 listopada 2012 r. w naszej szkole rządziła magia i czary. Tego dnia w klasach integracyjnych II a, III c i III d odbyła się zabawa andrzejkowa.


26 listopada Święto Naszej Szkoły !!!

26 listopada nasza szkoła obchodziła swoje święto. Tego dnia Szkoła Podstawowa nr 28 otrzymała imię Synów Pułku Ziemi Lubelskiej. Miało to miejsce 24 lata temu - w roku 1988.


Konkurs języka angielskiego

Konkurs odbył się 26.11.2012 r. Chęć udziału w konkursie zadeklarowało 31 uczniów klas 6, jednakże udział w nim wzięło tylko 5 osób. Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do nauki języka angielskiego oraz wzmocnienie wiary we własne siły. Test konkursowy składał się z 50 pytań językowych i 14 kulturowych. Łącznie można było zdobyć 64 punkty. Oto wyniki konkursu:


Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2012

Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie bierze udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2012. Akcja prowadzona jest przed świętami Bożego Narodzenia z myślą o dzieciach z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych, będących w trudnej sytuacji materialnej oraz podopiecznych domów dziecka i ośrodków szkolno- wychowawczych.


Szlachetna paczka

Z inicjatywy klasy VI D nasza szkoła już czwarty raz włącza się do akcji SZLACHETNA PACZKA. To ogólnopolska akcja świątecznej pomocy. Chcemy przygotować paczkę świąteczną i sprawić radość konkretnej rodzinie.


Wizyta SuperBabć

W środę 14 listopada 2012 naszą szkołę odwiedziła Grupa Opowiadaczy ze Szkoły SuperBabci i SuperDziadka.


Dzień Zdrowego Śniadania

W ramach programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc” uczniowie klasy I d wraz z wychowawczynią Mariolą Weber wzięli udział w akcji „8 listopada - Dzień Zdrowego Śniadania”.


Konkurs języka angielskiego

Dnia 22 listopada 2012 roku w czwartek odbędzie się konkurs j. angielskiego i kultury krajów anglojęzycznych. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 6 . Chętni proszeni są o zgłaszanie się do p. Chlewińskiej do dnia 19 listopada lub do swoich nauczycieli j. angielskiego. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.


Lekcja niepodległości

9 listopada 2012 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 94 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy V d i VI a zaprezentowali program poetycko – muzyczny pt. "Lekcja niepodległości" ukazujący dzieje naszego państwa i narodu.


Śniadanie daje moc!

8 listopada klasa 3 B wzięła udział w akcji Śniadanie daje moc! Celem akcji jest popularyzacja wśród uczniów zdrowego żywienia.


Zapraszamy na Dzień Otwarty!

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 28 w Lublinie 20.10.2012 r. godz. 11.00 – 13.00


Ślubowanie uczniów klas I

W dniu 16 października w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas I


Eliminacje do konkursu wiedzy o Unii Europejskiej - "Z Unią na ty"

W dniach 16-19 października odbędą się eliminacje do konkursu wiedzy o Unii Europejskiej. W konkursie wezmą udział trzyosobowe zespoły z każdej z klas 4-6. Chętnych prosimy o zgłaszanie do pana Daniela Osińskiego do piątku. Wychowawcy chętnych klas 4-6 pobierają od pana Daniela Osińskiego test eliminacyjny i rozwiązują na godzinie wychowawczej. Drugi etap tego konkursu odbędzie się w dniach 22-26 października podczas Tygodnia eTwinning.


Wycieczka do stolicy

11 października klasy IIIa i IIIe wybrały się na wycieczkę do Warszawy.


Wycieczka klas 4a oraz 4b do Kozłówki.

W piątek 5 października 2012 roku klasy 4b oraz 4a były na wycieczce w Kozłówce koło Lublina - sprawozdanie Adrianny Wieleby z klasy 4b.


„Ekologia – to dla mnie ważne!”

W roku szkolnym 2012/2013 uczniowie naszej szkoły uczestniczą w akcji „Ekologia – to dla mnie ważne!”


Spotkanie najmłodszych uczniów z policjantką

Na początku każdego roku szkolnego dzieci z najmłodszych klas poznają drogę do szkoły, znaki drogowe i zasady obowiązujące w ruchu drogowym.