Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Szczęśliwy numerek na dzień 27 czerwca: 9

W wyniku spotkania nowo wybranego Samorządu Uczniowskiego z panem dyrektorem ustalono kontynuację szczęśliwego numerka w roku szkolnym 2012/2013. Zacznie on działać od poniedziałku 22 października. Na tym spotkaniu uczniowie przekazali dyrektorowi swoje propozycje działań samorządu na ten rok szkolny. Serdeczne podziękowania dla pana dyrektora za wyrozumiałość i chęć współdziałania.


Finał THE SP28 XFACTOR !!!

Dnia 24 czerwca 2013 roku w naszej szkole o godz. 8.20 w sali teatralnej odbył się finał THE SP28 XFACTOR. Tutaj znajdą Państwo występy naszych szkolnych gwiazd oraz wyniki konkursu:


Kiermasz używanych podręczników

W dniach 26-27 czerwca w godzinach 10.00-13.00 w naszej szkole odbędzie szkolny kiermasz używanych podręczników. Serdecznie zapraszamy!!!


THE SP 28 XFACTOR

Dnia 3 czerwca 2013 roku w naszej szkole o godz.10.55 w stołówce szkolnej odbył się casting do szkolnego THE SP 28 X FACTOR. A oto występy uczniów i wyczekiwane wyniki!!! 2 etap odbędzie się 24 czerwca 2013 roku poniedziałek giodzina 8:20.


Pożegnalna dyskoteka klas szóstych

W dniu 13 czerwca w godzinach 16.30 - 19.00 odbyła się szkolna dyskoteka klas IV - VI. Dyskoteka dedykowana była wszystkim uczniom klas szóstych, którzy z dniem 28 czerwca opuszczą naszą szkołę.


Podsumowanie akcji organizowanej przez PCK "Gorączka złota"

7 czerwca zakończyliśmy akcję organizowaną przez PCK "Gorączka złota". Zebrane pieniążki przekazaliśmy do siedziby PCK na ulicy Puchacza 6.


Akcja PCK - Gorączka Złota

Polski Czerwony Krzyż organizuje ogólnopolską akcję "Gorączka złota", która polega na zbiórce złotych monet o nominałach 1, 2 i 5 groszowych. „Gorączka złota” trwa od marca do czerwca. W ramach akcji prowadzone są zbiórki uliczne, zbiórki w sklepach, szkołach, firmach, a także w wielu innych miejscach. Kwota zebrana podczas akcji dofinansowuje kolonie dla najuboższych dzieci. Nasza szkoła postanowiła włączyć się w tę akcję. Uczniowie Samorządu Uczniowskiego przeprowadzą zbiórkę.


Walentynki w naszej szkole

W czwartek 7.02.2013 w naszej szkole odbędzie się dyskoteka karnawałowa. W związku z tym, że 11.02.2013 zaczynają się ferie zimowe w naszym województwie Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować Walentynki trochę wcześniej. Uczniowie Samorządu będą zbierać do czwartku Wasze listy walentynkowe i zostaną one rozdane podczas dyskoteki w czwartek. Prosimy o przygotowanie walentynek dla swoich sympatii i przekazanie uczniom Samorządu Uczniowskiego..


Wizyta Świętego Mikołaja w naszej szkole

6 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Wraz z dwoma Śnieżynkami trafił do wszystkich oddziałów naszej szkoły i obdarował uczniów słodkim prezentem. Serdeczne podziękowania dla uczniów Samorządu Uczniowskiego za pomoc Świętemu Mikołajowi.


Dyskoteka andrzejkowa

W czwartek 29 listopada w godzinach 16.30 - 19.00 odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Przy tej okazji Samorząd Uczniowski przeprowadził zbiórkę słodyczy na Mikołaja dla Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Biletem wstępu na dyskotekę był dowolny słodki prezent. Serdecznie dziękujemy za wsparcie dla potrzebujących.


Podsumowanie akcji "Szkoło Pomóż i Ty" 2012

W listopadzie zakończyliśmy sprzedaż kalendarzyków na rzecz akcji "Szkoło Pomóż i Ty 2012/2013". Dzięki zaangażowaniu uczniów oraz nauczycieli udało się zebrać 101,20 zł, które opiekun Samorządu Uczniowskiego przekazał na konto fundacji "Pomóż i Ty". Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i czynny udział w akcji.


"Szkoło Pomóż i Ty 2012/2013"

Kolejny raz nasza szkoła postanowiła włączyć się w akcję Szkoło Pomóż i Ty 2012/2013". Tegoroczna akcja, stawia za cel pomoc 18-letniemu Szymonowi Czechowskiemu, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku w 2011 r. stracił palce prawej dłoni.


Poznajmy uczniów wybranych do Samorządu Uczniowskiego

Od lewej: Nina Zielińska z klasy 6b, Kamil Fahmi Amin z klasy 4c, Natalia Jarosz - Przewodnicząca z klasy 6a, Dawid Krupa z klasy 6a, Matylda Rogalska z klasy 6b oraz Julia Wójcik z klasy 6b.


Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 28.09.2012 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, w których wzięli udział uczniowie z klas IV – VI . Uprawnionych do głosowania było 245 uczniów. W głosowaniu wzięli udział wszyscy obecni tego dnia w szkole czyli 223 uczniów. Z racji nieobecności 22 uczniów tego dnia frekwencja wyborcza wyniosła 91 %. Uczniowie oddali 6 nieważnych głosów. Najwięcej głosów 67 uzyskała...


Ruszyła kampania wyborcza do Samorządu Szkolnego

W naszej szkole ruszyła kampania wyborcza. Pierwsi kandydaci złożyli już swoje programy. Przypominamy, że zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 25 września 2012 roku do godziny 11.00!


„Samorządy mają głos”

Nasza szkoła bierze udział w akcji „Samorządy mają głos”, której celem jest wsparcie szkół w organizacji i przeprowadzeniu demokratycznych wyborów do władz SU. Ponadto udział w akcji jest pierwszym krokiem do udziału w działaniach oferowanych szkołom przez organizacje zrzeszone w Koalicji na rzecz samorządów uczniowskich, która jest organizatorem akcji.


Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2012/2013

28 września 2012 roku w naszej szkole odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wszystkich chętnych uczniów klas IV – VI, którym leży na sercu dobro społeczności szkolnej, zapraszamy do startowania w szkolnych wyborach.