Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Działania podjęte przez nauczycieli bibliotekarzy w ramach obchodów 25 rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Lublinie

Nauczyciele – bibliotekarze podjęli wiele ciekawych inicjatyw związanych z obchodami 25 rocznicy pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Lublina.


Konkurs plastyczny "Okładka mojej ulubionej książki" - podsumowanie

W dniu 18 maja 2012 w ramach obchodów IX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek nastąpiło podsumowanie konkursu plastycznego zorganizowanego przez wychowawców świetlicy i nauczycieli bibliotekarzy dla uczniów klas I-III „Okładka mojej ulubionej książki”.


Wyniki konkursu "Czy znasz wiersze Jana Brzechwy?"

Dnia 18.05.2012 r. w ramach obchodów IX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas I: "Czy znasz wiersze Jana Brzechwy?".


"Parada Postaci Literackich"

Dnia 17.05.2012 r. w ramach obchodów IX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbył się konkurs "Parada Postaci Literackich".


Wiosenne „tatuaże”

21 marca z okazji Pierwszego Dnia Wiosny nauczyciele – bibliotekarze zamienili bibliotekę szkolną w studio wiosennego „tatuażu”


Dni Otwarte w Tajemniczym Ogrodzie biblioteki

W dniach: 18 luty i 3 marca 2012 roku w SP 28 odbyły się Dni Otwarte, w których programie znalazło się także zdwiedzanie biblioteki.


Pogadanki na temat patrona i historii SP 28

W ramach obchodów Święta Szkoły w dniach 23.11 - 29.11 uczniowie wszystkich klas III odwiedzili szkolną bibliotekę w celu wzbogacenia swojej wiedzy na temat patrona i historii SP 28.


Spotkanie z patronem szkoły

Dnia 21 listopada 2011r. w czytelni biblioteki szkolnej odbyły się spotkania uczniów klas integracyjnych Vc i Vd z przedstawicielem patrona naszej szkoły


Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

24 października nauczyciele bibliotekarze zaprosili zarówno uczniów, jak i nauczycieli do wspólnego świętowania w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych


Pasowanie na czytelnika

W dniach 17 – 21.10.2011 odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej.