Eksperymenty klasy 2b

Jak powstaje prawdziwa tęcza? To bardzo proste! Jest to zjawisko optyczne i meteorologiczne, występujące w postaci wielobarwnego łuku, widocznego gdy krople wody są oświetlane w atmosferze ziemskiej. Światło rozszczepia się, załamuje i odbija wewnątrz kropli deszczowej wody. Jak otrzymać tęczę w probówce? Na to pytanie szukali odpowiedzi uczniowie kl.2b wykonując eksperyment z wykorzystaniem kryształków hydrożelowych i barwników spożywczych. Eksperyment mający na celu stworzenie przenośnej tęczy, zamkniętej w przenośnej probówce to eksperyment poświęcony kolorom. Do trzech podstawowych kolorów zalicza się niebieski, czerwony i żółty. W wyniku mieszania ich między sobą powstają inne, zwane pochodnymi. Z tych wszystkich kolorów zbudowana jest tęcza. Łącząc możliwości magazynowania wody przez kryształki hydrożelowe, uczniowie stworzyli własną tęczę która będzie widoczna przez wiele dni. Zabawa była bardzo udana. Eksperyment zrobił na dzieciach pozytywne wrażenie.

Żegnamy wakacje. Witamy nowy rok szkolny

Organizacja dnia rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019

Konkurs na opowiadanie z życia szkoły.

Biblioteka ogłasza konkurs na opowiadanie z życia szkoły. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie wszystkich klas. Prace prosimy składać w bibliotece do końca maja. Na zwycięzcę czeka nagroda.

Nagroda główna w konkursie plastycznym „Szyldy lubelskich kupców” dla uczennicy naszej szkoły

W środę 9 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 38 odbył się wernisaż wystawy prac konkursowych oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Szyldy lubelskich kupców”, organizowanego w ramach projektu „Lubelscy Kupcy – strategia merketingowa”. Jury nagrodziło prace w 2 kategoriach wiekowych kl. I-III i IV-VI. Jagoda Dębicka - uczennica klasy III E zdobyła nagrodę główną jaką był tablet. Serdecznie gratulujemy Jagódce!

Rok szkolny 2009/2010

25 czerwca 2010 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2009/2010. 16 czerwca 2010 roku  w Zespole Szkół nr 5 odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Lublin

Rok szkolny 2008/2009

19 czerwca 2009 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2008/2009. 15 czerwca 2009 roku o godz. 16.00 w siedzibie Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II przy ul. Józefa Elsne