Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Półkolonie letnie

W dniach 27.06.–15.07. 2011r. w naszej szkole odbywały się półkolonie letnie „Wakacje pełne radości”.


Spektakl pt. "Mały Książę"

Dnia 30 maja 2011 roku w naszej szkole obejrzeliśmy spektakl pt. "Mały Książę" przygotowany przez uczniów klas integracyjnych: IIIa, IVc i VIa.


Szkolna wycieczka Berlin-Legoland-Heide Park

Planowaliśmy ją od września, czekaliśmy w napięciu aż do 31 maja, kiedy to wyruszyliśmy ku „nowemu światu”, światu kultury, ale także zabawy, gdzie nawet dorosły stawał się dzieckiem.


Dzień Dziecka

1 czerwca 2011 r. odwiedzili naszą szkołę żołnierze z Żandarmerii Wojskowej.


Wycieczka rowerowa nad Zalew Zemborzycki

W dniu 31 maja 2011 roku klasy V A oraz VI D wybrały się na wycieczkę rowerową nad Zalew Zemborzycki.


Próbny sprawdzian kompetencji uczniów klas V

W dniach 26-27.05 w naszej szkole odbył się próbny sprawdzian kompetencji uczniów klas V.


Karta rowerowa

W dniach 23-27.05.2011 uczniowie klas IV ubiegali się o uzyskanie karty rowerowej.


Warsztato-konferencja na KULu pt. "Życie Wikingów".Kulturalia, pokazy pierwszej pomocy

W dniu 17 maja 2011 roku z inicjatywy pani Barbary Sułkowskiej klasa V A wzięła udział w warsztato-konferencji pt. "Życie Wikingów", która odbyła się na dziedzińcu Gmachu Głównego KUL.


Wycieczka do Kozłówki i Leonowa klas IV A i IV E

11 maja 2011 roku o godz. 8:30 wyruszyliśmy autokarem z naszą klasą IV A i klasą IV E na wycieczkę szkolną. Pierwszym celem naszej podróży było Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.


220 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

29 kwietnia 2011 roku uczniowie z koła recytatorskiego pod kierunkiem p. Marzeny Wróblewskiej zaprezentowali montaż słowno-muzyczny z okazji uczczenia 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.


Kiermasz na rzecz Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie

Od wielu lat nasza świetlica uczestniczy w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej pod hasłem "Pola Nadziei".


Konkurs recytatorski

1 kwietnia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Były to Eliminacje do XLIV Wojewódzkiego Turnieju Poezji Dziecięcej.


Dzień otwarty w schronisku dla zwierząt

27 marca, w niedzielę Szkolne Koło Przyjaciół Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt uczestniczyło w kolejnym Dniu Otwartym, by wraz z innymi gośćmi propagować mądrą, przemyślaną adopcję.


Pierwszy Dzień Wiosny

Z inicjatywy MEN w tym roku pierwszy dzień wiosny obchodzony jest, jako Dzień Odkrywania Talentów. W związku z tym wydarzeniem, w naszej szkole odbył się konkurs przygotowany przez Samorząd Uczniowski SP 28 oraz pod honorowym patronatem dyrektora naszej szkoły Pana Marka Błaszczaka pt. "Mjuzzik Kłiiz".


Puchar Polski UKS – Bytom, 5.03.2011 – bardzo dobre wyniki naszych zawodników!

5 marca w Bytomiu odbyła się pierwsza edycja Pucharu Polski Uczniowskich Klubów Sportowych. Na zawodach doskonale zaprezentowali się nasi uczniowie: Agata Kwiecińska zajęła pierwsze miejsce, a Adrian Kieraga trzecie miejsce w kategorii 10-11 lat w konkurencji na czas.


Dyskoteka karnawałowa

3 lutego 2011 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka karnawałowa dla klas IV - VI.


Spotkanie z policjantem

12 stycznia 2011 roku w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z policjantem nt. "Bezpieczeństwo dziecka podczas ferii zimowych".


Konkursy przedmiotowe - etap okręgowy

W dniach 4 - 10.01.2011 r. odbyły się eliminacje okręgowe konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Z naszej szkoły do kolejnego etapu zakwalifikowało się 9 uczniów.


I Międzyszkolny Konkurs Literacki "IDĄC ŚLADAMI WASZYMI..."

16 grudnia odbyło się uroczyste podsumowanie I Międzyszkolnego Konkursu Literackiego" IDĄC ŚLADAMI WASZYMI...", w którym wyróżnienie zdobyła uczennica klasy VI D Natalia Wyrębek, nauczyciel opiekun Sylwia Budzyńska.


Szlachetna paczka - podziękowania

 DRODZY UCZNIOWIE, NAUCZYCIELE, RODZICE!      Serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji nauczycielom, rodzicom i następującym klasom: I A, I C, I D, II A, II D, III


Konkurs mitologiczny

W dniu 8.12 odbył się w naszej szkole konkurs mitologiczny „Z Mitologią na ty…” Wzięło w nim udział 11 zespołów reprezentujących klasy V-VI, w tym jeden zespół uczniów klasy IV b (brawo za odwagę!). Konkurs składał się z dwóch części: testu sprawdzającego wiedzę mitologiczną oraz scenki przedstawiającej wybrany mit.


Święty Mikołaj odwiedził naszą szkołę

6 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj i obdarował naszych uczniów słodkimi prezentami. Uczniowie przyjęli go bardzo serdecznie, ale niestety wszystko co dobre szybko się kończy.


Spotkanie klas piątych z panem Kazimierzem Stopą

W dniach poprzedzających Święto Szkoły uczniowie klas V mieli niecodzienną okazję uczestniczenia w „żywych” lekcjach historii i patriotyzmu prowadzonych przez przedstawiciela patrona SP 28 - p. Kazimierza Stopę, które odbyły się w czytelni biblioteki szkolnej.


APEL O SZTANDARZE

26 listopada z okazji Święta Szkoły uczniowie klas IV uczestniczyli w uroczystym Apelu o Sztandarze.


Podsumowanie projektu "I like Chopin"

W ramach obchodów święta naszej szkoły odbyło się uroczyste podsumowanie projektu "I like Chopin".


Ogólnopolski Konkurs Historyczny – „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 – 1683 od Obertyna do Wiednia”

19.11.2010 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie szkolnym Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego – „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 – 1683 od Obertyna do Wiednia”.


Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „PATRON MOJEJ SZKOŁY”

Wyniki pierwszej edycji konkursu plastycznego „PATRON MOJEJ SZKOŁY”


Dyskoteka andrzejkowa

W czwartek 25 listopada w godzinach 17.15-19.30 w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa.


II Wojewódzka Interolimpiada Szkół Podstawowych

Już po raz drugi reprezentanci klas I-III integracyjnych stanęli w szranki, by w duchu sportowej rywalizacji walczyć o „Puchar Małego Księcia”. I choć wszyscy powtarzaliśmy sobie że „czy wygramy, czy przegramy, fajną zabawę mamy”, serca marzyły o wygranej.


II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Wiersz o ojczyźnie"

18 listopada odbył się II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Wiersz o ojczyźnie", w którym wyróżnienie zdobyła uczennica klasy VI C Paulina Pelc przygotowana przez panią Marzannę Pogonowską.


10 listopada odbyła się uroczysta akademia poświęcona 92-ej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

10 listopada odbyła się uroczysta akademia poświęcona 92-ej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawienie przygotowały panie: Marzena Wróblewska, Barbara Sułkowska, Władysława Kruczoń oraz pan Daniel Osiński. wraz z uczniami naszej szkoły.


Dzień Bezdomnego Zwierzaka

5 listopada był naszym Szkolnym Dniem Bezdomnego Zwierzaka. Członkowie Koła Przyjaciół Schroniska postarali się, by był to dzień wrażliwości na los tych, którzy nie mogą poskarżyć się na swój „psi żywot”. Zorganizowano wielką zbiórkę darów dla schroniska, w tym obok karmy, makaronów, także smyczy i obróżek, a dla szpitala- zużytych kołder, koców, narzut. Każdy ofiarodawca otrzymał drobny upominek.


Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych odbywa się corocznie na całym świecie w czwarty poniedziałek października. Jego organizatorem jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianschip – IASL).W tym roku szkolnym święto przypadło na dzień 25 października, w którym to dniu i nasza biblioteka ogłosiła uroczyste obchody.


Projekt edukacyjny I like Chopin

Spotkanie integracyjne uczestników projektu I like Chopin z uczniami klas I.


Ślubowanie uczniów klas pierwszych

We wtorek 12.10.2010r. odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. W uroczystości uczestniczyli uczniowie 5 klas pierwszych wraz z rodzicami.


Wybory samorządu uczniowskiego

Wybory samorządu uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie


Szkolne Koło Przyjaciół Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie

Już od początku września Szkolne Koło Przyjaciół Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie rozpoczęło kolejny rok swej działalności. Z nowym logo, plakietkami koła i planem pracy przyjemnie