Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Rok szkolny 2005/2006

shadow

 

23 CZERWCA 2006R. ODBYŁA SIĘ UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO.WSZYSTKIM UCZNIOM, NAUCZYCIELOM I ODWIEDZAJĄCYM NASZĄ STRONĘ ŻYCZYMY UDANYCH WAKACJI ZE SŁOŃCEM, WIATREM W ŻAGLE, PRZYGODAMI I MNÓSTWEM ATRAKCJI.
 
29 maja 2006r. odbyło się podsumowanie przedsięwzięcia - MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA UCZNIÓW KLAS I- III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH  „W świecie baśni J. Ch. Andersena”.
 
24 maja odbył się III etap konkursu wiedzy prewencyjnej „JESTEM BEZPIECZNY” w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie. Reprezentacja naszej szkoły w składzie:
Piotr Szczepanik z kl. IV D, Hubert Świątek z kl. V A, Adam Stępniak z kl. VI D
zajęła II miejsce uzyskując 90 punktów! Tylko 1 punkt dzielił nas od zwycięstwa. W konkursie brały udział 22 szkoły podstawowe z powiatu lubelskiego. GRATULACJE!
Klub Młodego Europejczyka w dniach 5 -9 maja 2006r. był organizatorem Dni Europejskich w naszej szkole.
27 kwietnia część uczniów naszej szkoły z klas IV, V i VI uczestniczyła w audycji zatytułowanej "Tańce narodowe i pieśni polskich kompozytorów" Dzieci z zaciekawieniem słuchały ciekawych opowieści o historii polskich tańców narodowych, strojów regionalnych i oglądały występy artystów Filharmonii Lubelskiej. Na zakończenie przedstawiciele uczniów wspólnie z artystami zatańczyli poloneza. Spotkanie zorganizowała p. Władysława Kruczoń.  
 
4 kwietnia 2006r. szóstoklasiści w całej Polsce zmagali się z zadaniami testowymi sprawdzianu zatytułowanego "Pszczoły i miód". W naszej szkole do egzaminu przystąpili  uczniowie z sześciu klas szóstych. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki sprawdzianu.
 
28 marca 2006r. w Szkole Podstawowej nr 43 w Lublinie odbył się III - finałowy etap Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego "Mistrz komputera".  Następujący uczniowie z naszej szkoły zostali finalistami konkursu: Magdalena Paciorek, Olga Wójcik i Artur Adamiec z kl. VI B, Monika Dziwota  z kl. VI c i Anna Pawłowska z kl. VI E. Gratulujemy!
 
Dnia 21 marca 2006r. został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs „PIERWSZE KROKI NA DRODZE” organizowany przez PZU.
 
21 marca - pierwszego dnia wiosny w naszej szkole było wesoło. Odbywały się lekcje inne niż zwykle, Samorząd Uczniowski zorganizował szkolne wybory Miss i Mistera, a biblioteka szkolna ogłosiła konkurs na plakat o wiośnie.
 
16 marca 2006r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR 2005". Wzięli w nim udział uczniowie z klas III-VI. Czekamy na wyniki.
 
Nauczyciele uczący we wszystkich klasach 1 – 3 w ramach realizacji programu „Bezpieczna szkoła z PZU” przeprowadzili  lekcje na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez dzieci. Zajęcia były bardzo atrakcyjne  dzięki książeczkom „Pierwsze kroki na drodze”, a właściwie dzięki ich wesołym bohaterom. Efektem zajęć były prace plastyczno - literackie przygotowane przez uczniów z klas: Id, IId, IIe, IIIa, IIIb zgłoszone na konkurs ogólnopolski.
Jak na karnawał przystało wszyscy uczniowie klas młodszych mogli bawić się 16 lutego na balu karnawałowym. Zabawa odbywała się przy akompaniamencie zespołu muzycznego i  prowadzona była  przez wodzireja.
 
15 lutego 2006r. odbył się szkolny konkurs piosenki "Mini Playback Show" dla uczniów klas I - VI. Wzięło w nim udział 68 uczestników. Wielu z nich, szczególnie z klas młodszych, wystąpiło z bardzo ciekawymi prezentacjami wybranych utworów. Starali się oni upodobnić do wykonawców strojem i zachowaniem scenicznym.
 
Zakończył się I semestr nauki w roku szkolnym 2005/2006. Rozpoczęły się upragnione ferie. Życzymy wszystkim udanego zimowego wypoczynku.
17 stycznia 2006r. odbyła się dyskoteka karnawałowa dla uczniów klas IV - VI.
5 stycznia 2006r. w naszej szkole odbył się konkurs kolęd. Uczestniczyli w nim uczniowie z klas I - III.
Tradycją naszej szkoły jest organizowanie w okresie przedświątecznym okazjonalnych konkursów na najładniejszą szopkę i najciekawszy kalendarz na rok 2006. W tym roku odbył się również kiermasz świąteczny zorganizowany przez nauczycieli i uczniów z klas integracyjnych.
16 grudnia uczniowie klas II uczestniczyli w spotkaniu z panią policjant, z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, w ramach programu "Bezpieczna droga do szkoły i domu" oraz "Czy psy muszą gryżć".
Jak co roku 6 grudnia  naszą szkołę odwiedził Św. Mikołaj. Rozdał dzieciom prezenty, częstował cukierkami, wysłuchał wierszy i piosenek oraz obiecał, że w przyszłym roku również do nas zawita.
26 listopada  NASZA SZKOŁA obchodzi swoje święto. Jak co roku  z tej  okazji odbywają się uroczystości.
25 listopada w Światowym Dniu Pluszowego Misia Samorząd Uczniowski przekazał zebrane wśród uczniów pluszowe misiaki (było ich 40) Fundacji na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych TACY SAMI.
 
W dniach 2-18 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował na terenie szkoły akcję nazwaną KILO. W tych dniach uczniowie przynosili po 1 kg mąki, cukru i innych produktów spożywczych przeznaczonych dla podopiecznych Bractwa św. Alberta. Zebrano 34 kg mąki, 34 kg cukru, 9 kg ryżu, 6 kg makaronu i 1 herbatę.
 
W listopadzie nasza szkoła włączyła się do międzynarodowej  kampanii "Klubu pancernika". Celem akcji jest zwrócenie uwagi na znaczenie bezpiecznego podróżowania w samochodzie, w tym popularyzowanie stosowania fotelików dla najmłodszych pasażerów i pasów bezpieczeństwa dla starszych dzieci.
27 października Samorząd Uczniowski zorganizował szkolną dyskotekę związaną z amerykańskim świętem Halloween.
W niedzielę 16 października po Mszy świętej o godzinie 11.30 grupa uczniów z klas IV – VI pod opieką katechetek: siostry Konstancji – Alicji Kubiak i Anny Jabłońskiej zaprezentowała krótki, ale bogaty w treści montaż słowno – muzyczny poświęcony pontyfikatowi Jana Pawła II.
17 października rozstrzygnięto ogłoszony przez Samorząd Uczniowski konkurs na portret lub karykaturę nauczyciela.
I miejsce otrzymał Krzyś Krzaczek z kl. VIa za karykaturę p. Ewy Indulskiej, II miejsce Zosia Łupina z kl. IIIa za portret p. Ewy Kostko, III miejsce Natalka Szalak z kl. Vb za portret tajemniczej, nieodgadniętej nauczycielki.
 
14 października, w ten wyjątkowy Dzień Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przygotował program artystyczny prezentujący pomoce szkolne niezbędne we wdrażaniu nowego systemu edukacji. Tego samego dnia odbyły się bardzo interesujące spotkania z naszymi szkolnymi globtroterkami: pani Halina Lipińska częstując chińską herbatą opowiadała o egzotyce kraju za CHIŃSKIM MUREM, a pani Grażyna Kozina zabrała gości w niezwykłą podróż po CZARNYM LĄDZIE.
30 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego.
W dniach 11 -16 września  45 małych i większych podróżników ciekawych świata poznawało Francję, dokładniej jej stolicę - Paryż.
Nasza szkoła w ubiegłym roku uczestniczyła w programie Szkoły z klasą - Czytam Myślę Działam (Lego Cogito Ago) organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Gazetę Wyborczą. Zdobyliśmy wszystkie trzy sprawności. Obecnie bierzemy udział w programie Nauczyciel z klasą.
1 września rozpoczął się rok szkolny 2005/2006. Ten dzień był szczególnie ważny dla 118  uczniów, którzy rozpoczęli naukę w pięciu klasach pierwszych od uroczystego ślubowania.Zobacz całą galerię