Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Rok szkolny 2006/2007

shadow

 

22 CZERWCA 2007R. ODBYŁA SIĘ UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO.WSZYSTKIM UCZNIOM, NAUCZYCIELOM I ODWIEDZAJĄCYM NASZĄ STRONĘ ŻYCZYMY UDANYCH WAKACJI ZE SŁOŃCEM, WIELU PRZYGÓD I NIEZAPOMNIANYCH WRAŻEŃ

Klub Młodego Europejczyka w dniu 5 czerwca 2006r. był organizatorem Dnia Włoskiego w naszej szkole.                                   
19 maja 2007r. w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Lublinie odbył się III etap VII edycji konkursu wiedzy prewencyjnej - „Jestem bezpieczny”. Zadaniem organizowanego od kilku lat konkursu jest upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swym codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw oraz zapoznanie dzieci i młodzieży z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Filip Solski z klasy IVe, Piotr Szczepanik z klasy Vd, Hubert Świątek z klasy VIa. Nasz drużyna pod opieką p. Anny Szum zdobyła 91 pkt. zajmując czwarte miejsce. Szkoła zwycięska uzyskała 95 pkt. W następnej edycji konkursu będziemy oczywiście walczyć o zwycięstwo!
 
12 kwietnia 2007r. szóstoklasiści w całej Polsce zmagali się z zadaniami testowymi sprawdzianu zatytułowanego "W szkole". W naszej szkole do egzaminu przystąpili  uczniowie z sześciu klas szóstych. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki sprawdzianu.
Dnia 3 kwietnia 2007r. odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas I- III. Interpretacja wierszy przedstawiona przez uczestników konkursu była ciekawa, a  zaprezentowany repertuar urozmaicony.                             
2 kwietnia 2007r. społeczność naszej szkoły i Gimnazjum nr 11 uczestniczyła w uroczystej Mszy Św. w intencji Ś.P. Jana Pawła II w drugą rocznicę śmierci.
Dnia 23 marca 2007r. odbył się Turniej Piłki Nożnej dla klas trzecich w ramach akcji PZU "Rusz się człowieku". W turnieju udział wzięli uczniowie klas: III a, III b, III c,  III d i III e. Drużynom gorąco kibicowały chirliderki i uczniowie z poszczególnych klas. Każda drużyna miała swoją nazwę np. Smoki, Skorpiony, Gwiazdy szczęścia itp. Turniej wygrała drużyna  "Gwiazdy szczęścia" z klasy III a. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i dyplomy, a zwycięzcy  przechodni puchar. 
Dnia 22 marca br. uczniowie klasy III a uczestniczyli w lekcji regionalnej prowadzonej przez panią Bogumiłę Wójcik – twórczynię ludową.            
21 marca 2007r. społeczność naszej szkoły powitała Wiosnę. Klasy młodsze uczestniczyły  w imprezie "Pierwszy dzień wiosny na wesoło", odbyły się liczne konkursy, wybory Królowej Wiosny, występ zespołu tanecznego TIP - TOP.
19 marca 2007r. Dyrekcja, przedstawiciele Grona Pedagogicznego oraz uczniowie naszej szkoły - członkowie chóru "Ref-ren"  uczestniczyli w spotkaniu z Arcybiskupem Józefem Życińskim z okazji Jego imienin.
9 marca 2007r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Lublinie odbył się II etap międzyszkolnego konkursu informatycznego "Mistrz komputera". Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Paulina Drozdowska z kl. Ve i Michał Pawelec z kl. VId. Do etapu finałowego zakwalifikował się Michał Pawelec z kl. VI D - uczeń p. Grzegorza Pydy  GRATULACJE!
6, 7 i 9 marca 2007r. w naszej szkole odbyła się kampania na rzecz zdrowego odżywiania. Działania te zostały podjęte  przez opiekunów i uczniów - członków Klubu Młodego Europejczyka w ramach realizacji projektu „Europejski Kalendarz Kulinarny”, w akcji eTwinning. M.in. odbyły się pokazy, prezentacje oraz degustacja zdrowej żywności. Sponsorem kampanii była Lubella oraz Komitet Rodzicielski działający w naszej szkole.
Dnia 30.01.2007r. odbył się konkurs MINI PLAYBACK SHOW. W konkursie wzięli udział  uczniowie klas I-III. Występowali w repertuarze polskich i zagranicznych wykonawców.
W roku szkolnym 2006/2007  integracja w Szkole Podstawowej nr 28 w Lublinie obchodzi 10-lecie istnienia Przez ten okres udało się zgromadzić i przygotować bardzo dobre zaplecze dydaktyczne, wypracować metody i stworzyć odpowiednie warunki dla rozwoju dzieci niepełnosprawnych.
26 stycznia 2007r. zakończył się I semestr nauki w roku szkolnym 2006/2007. Jednak na upragnione ferie musimy jeszcze poczekać. Gratulujemy uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce!
W styczniu odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III pt. "Pejzaż zimowy".
Dnia 9 stycznia 2007r.  na Zamku Lubelskim odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów ogłoszonych z okazji 100-lecia Muzeum Lubelskiego. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tych konkursach i odnieśli sukcesy.
4 stycznia 2007r. w naszej szkole odbył się konkurs kolęd dla uczniów klas 1-3. W konkursie brały udział zespoły oraz soliści, przedstawiając znane i nieznane kolędy i pastorałki.
Sprostowanie informacji  opublikowanych w gazecie NOWY TYDZIEŃ W LUBLINIE  z dnia 11 i 18 grudnia 2006r.
Dnia 06 grudnia 2006r. naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj, który lubi hip-hop. Z tej okazji odbyły się występy  zespołów klasowych z repertuarem piosenki hip-hopowej, o tematyce świątecznej. Wszystkich wykonawców św. Mikołaj nagrodził słodkimi upominkami!
W tym roku przypadła XVIII rocznica nadania naszej szkole imienia. Z tej okazji  26 listopada 2006r. w dniu Święta Szkoły zamiast planowych lekcji odbyły się zajęcia i imprezy poświęcone patronowi.
Dnia 09.11.2006r. odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Podczas uroczystości wystąpił chór ,,RE-FREN i grupa recytatorów z klas 4-6 przedstawiając montaż słowno - muzyczny przygotowany przez p. M. Wróblewską i p. W. Kruczoń. Przedstawieniu towarzyszyła piękna scenografia wykonana przez uczniów pod kierunkiem p. B. Sułkowskiej.
Dnia 4 listopada 2006r. w Szkole Podstawowej im. Żołnierzy - Bohaterów Armii Krajowej w Krężnicy Jarej odbył się "IV Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej". W konkursie wzięła udział Grupa estradowa Chóru dziecięcego "Re-fren z naszej szkoły zajmując I miejsce!  
30 października 2006r. w naszej szkole odbył się "DZIEŃ AFRYKAŃSKI”. Tego dnia korytarz zamienił się w Afrykę; na ścianie pustynia z palmami i dzikim zwierzem, wśród nich Murzynki i Murzyni: jedni sprzedający ozdoby i maski, drudzy tańczący w rytm afrykańskiej muzyki. Po drugiej stronie kwitł hazard – „Kasyno gry AWALE” zbierał pieniądze za każdą partyjkę… W pokoju nauczycielskim częstowano afrykańską sałatką, ciastami (Murzynkiem, Kambodżanami), sokiem z pomarańczy i mandarynkami.
…”Non omnis moriar”…(Nie wszystek umrę) to właśnie te słowa Ojca Świętego Jana Pawła II rozbrzmiewały w naszych uszach podczas obchodów VI Dnia Papieskiego.
21 września 2006r. odbyło się spotkanie uczniów z klas pierwszych z policjantami z Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Lublinie. Po spotkaniu został ogłoszony konkurs plastyczny pt. „Bezpieczna droga do szkoły”, który został rozstrzygnięty 9 października 2006r.
6 października 2006r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego poprzedzone kampanią wyborczą, podczas której kandydaci przedstawiali propozycje swoich działań na rzecz społeczności uczniowskiej. Decyzją Pani Dyrektor, opiekuna Samorządu Uczniowskiego, nauczycieli i uczniów przewodniczącą SU została Anna Karykowska - uczennica kl. VI B. W skład Samorządu weszli także: Monika Łuszczykiewicz, Joanna Łuszczykiewicz, Joanna Karczewska, Łukasz Strzaliński, Hubert Świątek. Do współpracy zaproszeni zostali również: Dominika Bryłowska i Jakub Szwed. Gratulujemy i oczekujemy spełnienia przedwyborczych obietnic.                      
29.09.2006r. w naszej szkole odbyły się wybory Rzecznika Praw Ucznia. Uczniowie obdarzyli największym zaufaniem p. Annę Chodun. Gratulujemy i życzymy wytrwałości w sprawowaniu tej odpowiedzialnej funkcji.
Została zakończona realizacja zadania polegającego na instalacji systemu monitorującego szkołę i najbliższe otoczenie. Inwestycja została dofinansowana z funduszu prewencyjnego PZU S.A.
W ramach akcji eTwinning od 25 września do  15 października 2006r. zaplanowano w całej Europie specjalne imprezy, przedsięwzięcia i konkursy. Nasza szkoła również aktywnie uczestniczy w tym projekcie. 
1 września 2006r.  został rozstrzygnięty, zorganizowany przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, konkurs rysunkowy dla dzieci pt. „Mieszkam w Europie”. Jury wybierało spośród 2 548 prac, które napłynęły ze szkół z terenu całej Polski. W skład komisji konkursowej weszli ilustratorzy książek dla dzieci, animatorzy oraz pracownicy MRR. Również uczniowie z naszej szkoły przygotowali prace konkursowe w ramach działań Klubu Młodego Europejczyka. Uczeń klasy VI F Grzegorz Filipiak za swój rysunek został wyróżniony nagrodą dodatkową. Gratulujemy!
Nasza szkoła w ubiegłym roku uczestniczyła w programie Szkoły z klasą - Nauczyciel z klasą organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Gazetę Wyborczą. Wszyscy nauczyciele biorący udział w tej akcji zdobyli tytuł Nauczyciela z klasą. Obecnie organizowana jest kolejna akcja - Uczeń z klasą.
4 września rozpoczął się rok szkolny 2006/2007. Ten dzień był szczególnie ważny dla 124  uczniów, którzy rozpoczęli naukę w pięciu klasach pierwszych od uroczystego ślubowania.

 Zobacz całą galerię