Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Rok szkolny 2009/2010

shadow

25 czerwca 2010 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2009/2010.

16 czerwca 2010 roku  w Zespole Szkół nr 5 odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Lublin z laureatami konkursów przedmiotowych i artystycznych dla uczniów szkół podstawowych i placówek oświatowych. Laureaci konkursów przedmiotowych z naszej szkoły zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami książkowymi. Laureatami w tym roku szkolnym zostali:  w konkursie przyrodniczym: Bartosz Brzeziński z klasy VI b, Tomczuk Jacek z klasy VI d, Mikulska Katarzyna z klasy VI f, Goliszek Konrad z klasy V c, Lipiński Krzysztof z klasy V a. W konkursie matematycznym: Monika Siwiec z klasy VI a oraz Mikulska Katarzyna z klasy VI f.

15 czerwca w naszej szkole został przeprowadzony finał konkursu Wiedzy o Kapłaństwie. W pierwszym etapie wzięło udział 57 uczniów, a do finału przystąpiło 6 uczestników: Arkadiusz Krawczyk kl. 5e, Weronika Domańska 6a, Aleksandra Szymczyk 6a, Jan Pacocha 5a, Wojciech Bochenko 5b, Urszula Kierepka 4c. Uczestników dopingowały i podtrzymywały na duchu koleżeńskie grono klasowe. Oceną i troską o prawidłowy przebieg teleturnieju zajmowała się komisja, w składzie której byli: Pani wicedyrektor Elżbieta Stanek, ks. Piotr Patyk, Pani Sylwia Budzyńska. Po 5 etapach zmagań 1 miejsce zajęła ALEKSANDRA SZYMCZYK z kl.6a, 2miejsce - ARKADIUSZ KRAWCZYK z kl.5e, 3 miejsce - WOJCIECH BOCHENKO z klasy 5b. Organizatorkami konkursu były katechetki: s. Eleonora Ewa Kukiełka i p. Anna Jabłońska.
 
9 czerwca rozstrzygnięty został konkurs literacko-recytatorski „Oblicza ojczyzny”. Główną nagrodę i pierwsze miejsce zdobyła w nim Magdalena Czerniawska z kl. VIb a wyróżnienie-Gabriela Bryłowska z tej samej klasy. Obie uczennice przygotowane zostały przez panie Małgorzatę Konarzewską i Marzannę Pogonowską. 
 
8 czerwca 2010 roku został rozstrzygnięty wojewódzki konkurs plastyczny,,Wyczuj klimat" zorganizowany przez LFOŚN. I miejsce w tym konkursie zajął Adam Szum -uczeń klasy VI B. Gratulujemy!
 
8 czerwca w naszej szkole odbył się szkolny konkurs matematyczny dla klas czwartych i piątych. W poziomie klas czwartych pierwsze miejsce zdobyła Weronika Topyła z klasy IVc a w poziomie klas piątych Czarek Szypulski z klasy Vd. Zwycięzcom gratulujemy!!!
 
8 czerwca uczniowie naszej szkoły odbierali nagrody za 1 miejsce w konkursie wiedzy o II pielgrzymce Jana Pawła II do Ojczyzny - Uczennica - klasy 6b - Marcelina Sikora, oraz za 2 i 3 miejsce w kategorii dla klas 1-3: "Jak Karolek został Papieżem".
 
1 czerwca 2010 roku został rozstrzygnięty wojewódzki konkurs plastyczny "Moja bezpieczna droga do szkoły" zorganizowany przez redakcję Dziennika Wschodniego. Na konkurs wpłynęło ponad 200 prac, tym bardziej cieszy nas  fakt, żedwie prace uczniów naszej szkoły zostały wyróżnione: rysunek Damiana Kowalczyka z klasy IV c i praca Julii Małek z klasy V d.  Gratulujemy!
 
Dnia 1 czerwca 2010 r., w związku z Międzynarodowym Dniem Dziecka i realizacją całorocznego projektu edukacyjnego "I like Chopin" odbyła się szkolna wycieczka "Śladami Chopina". Trasa wycieczki: Lublin - Warszawa - Żelazowa Wola - Lublin. W wycieczce uczestniczyło 59 uczniów z klas IV - VI.
 
1 czerwca 2010 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka na sportowo. Zorganizowane zostały: turniej piłki nożnej dla chłopców klas czwartych i piątych, turniej unihokeja dla dziewcząt klas czwartych i piątych oraz dwa ognie usportowione dla uczniów klas szóstych.
 
Dnia 28 maja 2010 roku rozstrzygnięty został IV Międzyszkolny Konkurs Literacki „Inni czy tacy sami?”. Wśród laureatów są uczniowie naszej szkoły.
 
28 maja odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji K. I. Gałczyńskiego. Startowały w nim uczennice naszej szkoły: Magdalena Czerniawska z kl. VIb i Gabriela Bryłowska z tej samej klasy przygotowane przez p. Marzannę Pogonowską oraz Wiktoria Czarnecka z kl. IVa przygotowana przez p. Sylwię Budzyńską. Wyróżnienie zdobyła Gabriela Bryłowska.
 
Dnia 27.05.2010 roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w LXII Sesji Rady Miasta Lublin, która odbyła się w Ratuszu ( ul. Plac Łokietka 1, w sali im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Polski). Uczniowie klas szóstych wraz z opiekunem p. Danielem Osińskim w ramach zajęć z Edukacji Samorządowej mieli możliwość osobiście być świadkami jak wyglądają obrady Rady Miasta Lublin i uczestniczyć w nich w charakterze widzów. Mogli zobaczyć na żywo jak wyglądają obrady radnych gminnych, o czym debatują, jakimi sprawami się zajmują. Widzieli, że na Sali obrad znajdują się ludzie polityki, radni dzielnicowi, dziennikarze, fotoreporterzy, zwykli obywatele miasta obserwujący obrady. Przekonali się, że praca radnego jest na każdym kroku dokładnie obserwowana przez media. Na początku obrad przewodniczący Rady Miasta p. P. Kowalczyk powitał wszystkich zebranych, w tym i uczniów naszej szkoły. Byliśmy świadkami jak prezes lubelskiej drużyny piłki ręcznej kobiet SPR p. A. Wilczek wraz z zawodniczką tego klubu (radną S. Włodek) otrzymali z rąk włodarzy miasta okazały puchar za zdobycie mistrzostwa Polski (po raz 15 nasze zawodniczki zdobyły to trofeum w ostatnich 16 latach). Później byliśmy świadkami podjęcia uchwał w np. sprawie przyznania pomocy materialnej, finansowej mieszkańcom podtopionych miejscowości gm. Wilków , a także nadania imienia Szkole Podstawowej nr 52 w Lublinie, która otrzymała imię sławnej naszej poetki Marii Konopnickiej. Mogliśmy zobaczyć w jaki sposób wygląda głosowanie radnych. Mamy nadzieję, że wizyta młodzieży naszej szkoły na sesji Rady Miasta Lublin była ciekawą lekcją wychowania obywatelskiego i przyczyni się do pogłębiania przez młodych ludzi idei samorządności.
 
27 maja 2010 roku naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele klubu motorcross w celu rozpowszechnienia tej dyscypliny sportu. Były uczeń naszej szkoły zaprezentował krótki pokaz jazdy na motocyklu.
 
21 maja 2010 roku w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy "Flora i Fauna Lubelszczyzny"- II edycja. W konkursie oprócz uczniów z naszej szkoły wzięli udział uczniowie SP 34 oraz SP 23. I miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły: Gabrysia Mucha, Michał Rogala i Jakub Lepieszko, wszyscy z klasy V d. Uczniów do konkursu przygotowała pani Małgorzata Konarzewska. Konkurs przygotowały panie: Anna Chodun, Małgorzata Konarzewska, Dorota Namysławska.

W dniu 21.05.2010 r. na hali Globus w Lublinie odbyły się eliminacje powiatowe turnieju im. Marka Wielgusa Orange Cup dla chłopców z rocznika 1999 i młodsi. Na eliminacjach spotkały się najlepsze szkoły i UKS z terenu miasta Lublina. Uczniowie naszej szkoły wywalczyli czwarte miejsce. Wyprzedziły nas jedynie dwie drużyny UKS i SP 21, która w całości reprezentowana była przez zawodników Motoru Lublin. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas IV: Mazurek Adam, Olech Maksymilian, Niedziałek Adrian, Pelczarski Michał, Wawrzyńczak Alan, Jachowicz Mikołaj, Narusek Aleks, Boczek Jarosław, Świętoń Filip i klas III: Wcześniak Maciej, Ciuksza Kacper, Jonasz Mateusz, Krawczyk Piotr. Trener zespołu: Mariusz Niedźwiecki.

14 maja 2010r. w ramach realizacji projektu poświęconego idei „Lublin - Europejską Stolicą Kultury” uczniowie klasy IIc SP nr 28 z wychowawczynią Mariolą Weber lepili lubelskie pierogi. Do pomocy przy lepieniu i gotowaniu pierogów zaproszono babcię i trzy mamusie uczennic klasy IIc. Pierogami lubelskimi zostały poczęstowane panie dyrektorki naszej szkoły. Własnoręcznie wykonane pierogi zajadali również sami uczniowie. Lepiąc lubelskie pierogi pielęgnujemy tradycje kulinarne Lublina. Zachęcamy więc wszystkich do lepienia i degustacji lubelskich pierogów. Smacznego! 

Dnia 12.05.2010 w Międzyrzecu Podlaskim odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży szkolnej w mini – koszykówce dziewcząt. Drogą losowania zespoły podzielono na dwie grupy po trzy zespoły. Nasze dziewczęta przez mecze grupowe przeszły jak burza pokonując SP 3 z Hrubieszowa 56:14 oraz SP 1 z Lubartowa 52 : 12. W meczu o pierwsze miejsce przyszło im się zmierzyć z gospodyniami turnieju SP 2 Międzyrzec Podlaski. Po bardzo emocjonującym i i trudnym meczu nasze dziewczęta wygrały 33 : 27, tym samym zapewniając sobie tytuł MISTRZA WOJEWÓDZTWA. Uzyskane pierwsze miejsce upoważnia je do udziału w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 10 – 13. 05.2010 w Toruniu.

BRAWO NASZE ZŁOTKA !!!
Skład naszego zespołu:  Emilia Strzalińska, Maria Bernat, Magdalena Buksińska, Kamila Jezior, Aleksandra Szymczyk, Adriana Kołtun, Agata Konop, Kaja Grygiel, Paulina Siudak, Weronika Domańska, Monika Siwiec,
opiekunowie zespołu:  Izabela Paszek i Małgorzata Kołtuniak.
 
11 maja 2010 roku uczniowie klas piątych naszej szkoły pisali próbny test kompetencji.
 
W dniach 10 – 12.05.2010r. odbył się XLIII Turniej Poezji Dziecięcej, w którym udział wzięło 182 uczniów. Wśród nagrodzonych są uczniowie naszej szkoły.

Dnia 10 maja odbył się XXIX Mały Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Wójcik z klasy III e - wych. Alicja Maj oraz Julia Kaproń z klasy III a wych. Katarzyna Bryłowska. Uczennica klasy III a Julia Kaproń zdobyła wyróżnienie.

10 maja 2010 roku w ramach realizacji w naszej szkole projektu zajęć poświęconych idei: Lublin - Europejska Stolica Kultury 2016 oraz obchodów Tygodnia Bibliotek nauczyciele bibliotekarze we współpracy z wychowawcami świetlicy zorganizowali spotkanie z lubelskim poetą Zbigniewem Dmitrocą.
 
Podczas uroczystości szkolnej, która związana była z posadzeniem Dębu Katyńskiego, dekorację części artystycznej stanowiły młode brzózki. Aby ich żywot nie skończył się w sali gimnastycznej, uczniowie klasy IV e zasadzili je ponownie, tym razem w pasie zieleni wokół szkoły. Dołączyły do nich 2 małe dęby i konwalie. Całość utworzyła mały zagajnik. Niech przypomina nam tę piękną, niezapomniana uroczystość – niech rośnie jak ten daleki katyński las!
 
Dnia 07.05.2010 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w I Ogólnomiejskim Turnieju Szachowym Dzielnic Miasta Lublin – Czuby, który odbył się w osiedlowym domu kultury – „Między Nami’. Naszą szkołę reprezentowali głównie reprezentanci szkolnego koła szachowego – uczniowie klas II, III, IV, V. Razem było 16 osób. Do finału awansowało 8 naszych reprezentantów : R. German kl. IV b, M. Marciniak i R. Rogalski z kl. V e, Hubert Pałka kl. IV d oraz P. Hańczur, K. Struk, F. Kalinowski i K. Janicki wszyscy z kl. II d. Na zakończenie turnieju każdy uczestnik otrzymał nagrody. Najwyższe miejsce wśród naszych uczniów zajął K. Struk – 4 miejsce.
 
7 maja 2010 roku  uczniowie  naszej szkoły i Gimnazjum nr 11 posadzili Dąb Pamięci. Został on poświęcony zamordowanemu przez NKWD w Charkowie w 1940 roku porucznikowi Adamowi Drzymulskiemu.
Adam Drzymulski został także uhonorowany kamieniem z pamiątkową tablicą, Druga tablica została poświęcona ofiarom tragedii pod Smoleńskiem 10 kwietnia. Sadzenie Dębów pamięci wpisuje się w realizację ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,,Katyń ­ ocalić od zapomnienia”. Polega on na sadzeniu w parkach, na skwerach i przy placówkach oświatowych Dębów Pamięci. W całej Polsce ma ich być prawie 21,5 tysiąca. Każde drzewo to jedno nazwisko z listy katyńskiej. Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli te uroczystości od Mszy Świętej w parafii pw. Świętej Rodziny, następnie przeszli razem na szkolny dziedziniec, gdzie posadzono Dąb Pamięci. Na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia pt ,,Katyń ­ ocalić od zapomnienia”. W uroczystości wzięli udział znakomici goście, którym za obecność serdecznie dziękujemy.
 
29 kwietnia 2010 roku społeczność naszej szkoły uczestniczyła w muzycznym spektaklu edukacyjnym pt. "Mój przyjaciel - Fryderyk Chopin", który odbył się w Filharmonii Lubelskiej. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania opowieści o życiu i twórczości sławnego kompozytora. 
 
28 kwietnia 2010r. w Szkole Podstawowej nr 28 w Lublinie odbył się Międzyszkolny Konkurs Plastyczny dla uczniów klas I pod hasłem „Wiosna w kolorach”, zorganizowany przez doradcę metodycznego, panią Annę Woś. Na konkurs przybyło 46 uczniów z kilkunastu lubelskich szkół podstawowych: SP nr 7, SP nr 14, SP nr 20, SP nr 21, SP nr 22, SP nr 24, SP nr 28, SP nr 38, SP nr 39, SP nr 46, SP nr 50, SP nr 51, SP nr 52 oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej.
 
26 kwietnia 2010r. uczniowie klas VI odbyli wycieczkę do Warszawy. Pierwszym a zarazem głównym punktem wyjazdu była wizyta w gmachu polskiego parlamentu – Sejmu i Senatu. Uczniowie osobiście zwiedzili sale gdzie na co dzień pracują posłowie oraz senatorowie. Poszerzyli swoją wiedzę o kompetencjach Sejmu i Senatu, dowiedzieli się o sposobie głosowania posłów i senatorów, zwiedzili też Salę Kolumnową, gdzie na co dzień obradują komisje ds. nagłych. Następnym punktem wizyty w stolicy naszego kraju były warszawskie Łazienki, miejsce, które stworzył ostatni król Polski Stanisław August Poniatowski. Obejrzeliśmy wspaniały park, Pałac na Wodzie, teatr na powietrzu gdzie odbywały się spektakle. Później mieliśmy zaplanowaną inną bardzo ciekawą atrakcję – zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, które okazało się cudowną lekcją historii na temat walki Polaków o wolną ojczyznę z okupantem niemieckim. Ostatnim punktem zwiedzania było Stare Miasto – byliśmy na Grobie Nieznanego Żołnierza, potem pod Pałacem Prezydenckim gdzie zapaliliśmy znicz i uczciliśmy w ten sposób osoby, które zginęły 10.04.2010 w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem następnie przeszliśmy pod Zamek Królewski oraz pospacerowaliśmy po Starówce. Po ciężkim i wyczerpującym „maratonie” po Warszawie zajechaliśmy na jedzenie do Mc Donaldsa a stamtąd ruszyliśmy w drogę powrotna do naszego kochanego Lublina. Podróż minęła szybko i kilkanaście minut po 21 zameldowaliśmy się pod szkołą.
 
22 kwietnia2010r. w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas I i II z okazji Święta Ziemi.
 
22 kwietnia 2010 roku w siedzibie LSCDN odbyło się podsumowanie I Wojewódzkiego i IX Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego "Mistrz Komputera". Jaromir Górski  - uczeń klasy VI D zajął II miejsce. Gratulacje! Dla wszystkich finalistów i laureatów  firma VICO - sponsor konkursu - ufundowała nagrody.
 
22 kwietnia 2010 roku  z okazji Dnia Ziemi w CHR Plaza odbył się półfinał konkursu "Wyczuj klimat" organizowanego przez Lubelską Fundację Ochrony Środowiska Naturalnego. Celem konkursu było opracowanie znaku ekologicznego. Praca Adama Szuma - ucznia klasy VI B zdobyła I miejsce i została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego.
 
20 kwietnia 2010 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I – III.
 
16 kwietnia 2010 roku uczniowie klasy III a i III e zaprezentowali montaż słowno – muzyczny dotyczący życia i twórczości Fryderyka Chopina. 
 
15 kwietnia odbył się konkurs języka angielskiego, w którym wzięło udział 30 uczniów z klas VI. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań językowych młodzieży, rozpowszechnianie kultury i tradycji krajów anglojęzycznych oraz wzbogacenia wiedzy o świecie. Test konkursowy opracowała i zorganizowała konkurs nauczycielka języka angielskiego pani Aldona Chlewińska. Uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością języka angielskiego jak też wiedzą z zakresu kulturoznawstwa. Najlepsze prace uczniów nagrodzone zostały oceną celującą z języka angielskiego. Maksymalnie można było otrzymać 64 pkt.
I miejsce z ilością 61 pkt. zdobył Mateusz Mielnik z klasy VI f
II miejsce z ilością 56 pkt. zajęła Katarzyna Mikulska z klasy VI f
III miejsce z ilością 55 pkt. zajęły Karolina Włodarczyk i Anna Pawelec z klasy VI e oraz Aleksandra Szymczyk z klasy VI a
Zwycięzcom Gratulujemy !!!
 
13 kwietnia klasa IV e przyłączyła się do grupy uczniów, którzy przy wejściu do szkoły sadzą iglaki. Jednak ta zdawałoby się zwyczajna czynność przerodziła się dla nich w małą uroczystość. Uczniowie postanowili w ten symboliczny sposób uczcić pamięć 96 ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego lecącego w dniu 10 kwietnia na uroczystości 70 rocznicy zbrodni katyńskiej. W specjalnej butelce umieścili informację o polskiej tragedii, a całość wraz ze swoimi podpisami zakopali w korzeniach posadzonego jałowca.
 
8 kwietnia 2010 roku uczniowie klas szóstych naszej szkoły pisali test szóstoklasisty.
 
30 marca 2010 roku w naszej szkole odbył się konkurs mitologiczny "Z mitologią na ty..."
I miejsce - klasa Vb - Dyś Agata, Mendykowski Dawid, Rutka Michał - 76 pkt.
II  miejsce - klasa Ve - Jaworska Weronika, Krawczyk Arkadiusz, Rogalski Ryszard - 72 pkt.
III  miejsce - klasa Vd - Mucha Gabriela, Kwiecińska Anna, Wyrębek Natalia - 66 pkt. - klasa Vc - Wrzesińska Wiktoria, Pelc Paulina, Kowalczyk Agata - 66 pkt.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyników uzyskanych w konkursie. Dziękujemy także za pomoc uczniom, którzy brali udział w odtwarzaniu scenek mitologicznych. Organizatorami konkursu byli: pani Maria Barbara Sułkowska i pan Daniel Osiński.
 
Dnia 29 marca 2010r. gościliśmy w Małej Szkole grupę 6- latków z wychowawczyniami: p. Elżbietą Sawicką i p. Bernadettą Stępniak, z Przedszkola nr 79 w Lublinie. Przedszkolaki razem z uczniami klasy IIc uczestniczyły w zajęciach „Kolorowe pisanki” prowadzonych przez panią Mariolę Weber.
 
W dniach 29 i 30 marca Koło Przyjaciół Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt zorganizowało pierwszą zbiórkę darów dla zwierzaków. Wszyscy wiemy, że potrzeby schroniska są ogromne, lecz równie ogromne są wrażliwe serca uczniów.. Oprócz karmy udało się zebrać koce, ręczniki, kołdry, narzuty dla schroniskowego szpitala ,oraz dużo smyczy, dzięki którym psiaki będą mogły wychodzić na dłuższe spacery. Uczniowie klasy IV e wykonali także zabawki dla kocich rezydentów.
 
27 marca 2010 roku w Gimnazjum nr 18 odbył się matematyczny konkurs "Czar par", w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły.
 
24, 25 i 26 marca 2010r. uczniowie klasy IIc wraz z wychowawczynią p. Mariolą Weber zorganizowali kiermasz świąteczny, na którym sprzedawali własnoręcznie wykonane prace: pisanki, koszyczki, koguciki, kwiaty i kartki świąteczne. Dochód z kiermaszu w kwocie 120 złotych przekazano Hospicjum Dobrego Samarytanina na ul. Bernardyńskiej w Lublinie.
 
24  marca 2010 roku w Szkole Podstawowej nr 30 odbył się etap okręgowy Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego "MISTRZ KOMPUTERA". Do kolejnego etapu zakwalifikował się Jaromir Górski - uczeń klasy VI D, uzyskując najwyższą liczbę punktów wśród uczestników konkursu.
 
23 marca 2010 roku w naszej szkole odbyły się zebrania z rodzicami uczniów klas I-VI.
 
20 marca 2010 roku w Szkole Podstawowej nr 51 uczniowie z 35 szkół miasta Lublin i województwa lubelskiego zaprezentowali 56 utworów w ramach VII edycji Festiwalu Piosenki Europejskiej. Soliści, duety i zespoły wokalne wyśpiewali piosenki w języku polskim, angielskim, rosyjskim, serbskim, czeskim, francuskim, włoskim i węgierskim. Jury stanęło przed niełatwym wyborem dwudziestu wykonawców, którzy w nagrodę wystąpią na scenie Akademickiego Centrum Kultury "Chatka Żaka" w dniu 29 kwietnia b.r. Pierwsze miejsce wśród wykonawców zajął uczeń naszej szkoły Karol Suchecki z klasy VI c piosenką "Takie Tango", natomiast wyróżnienie zdobyła grupa wokalna „Refren”. Zwycięzcom gratulujemy!!!
 
18 marca 2010 roku w Warszawie odbyła się konferencja „5 lat programu eTwinning w Polsce”, w której uczestniczyły: p. K. Bryłowska i p. A. Szum.
 
17.03.2010r. w Instytucie Europy Środkowo-Wschodniej w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia nagród ( etap wojewódzki) w konkursie " Akademia 3R- okiem reportera". Klasa Va zdobyła zaszczytne pierwsze miejsce i zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego. Uczniowie otrzymali cenne nagrody. Do sukcesu klasy Va przyczyniły się, inspirujące uczniów do wytrwałej i twórczej pracy mgr Maria Barbara Sułkowska, mgr Małgorzata Konarzewska, mgr Małgorzata Wińska.
 
16 marca 2010 roku powstało w naszej szkole Koło Przyjaciół Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Opiekę nad nim przejęła pani Ewa Indulska-Pikul. Obecnie liczy 12 członków, ale wszyscy są pełni pomysłów, zapału i wiary, że uda się im sprawić, by schroniskowy żywot stał się choć trochę mniej smutny.
 
10, 11, 12 i 15 marca 2010 roku odbył się etap wojewódzki szkolnych konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Laureatami w tych konkursach zostali: w konkursie przyrodniczym: Bartosz Brzeziński z klasy VI b, Tomczuk Jacek z klasy VI d, Mikulska Katarzyna z klasy VI f, Goliszek Konrad z klasy V c, Lipiński Krzysztof z klasy V a. Uczniów przygotowały panie: Dorota Namysławska i Małgorzata Konarzewska. W konkursie matematycznym: Monika Siwiec z klasy VI a oraz Mikulska Katarzyna z klasy VI f. Nad przygotowaniem czuwali: pani Grażyna Kozina i pan Grzegorz Pyda.
 
10 marca 2010 roku odbył się I etap Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego "MISTRZ KOMPUTERA"
 
8 i 9 marca odbył się koncert, "Brzmienia Chopina”, zorganizowany przez Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice”, objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublina. W tym konkursie wziął udział uczeń naszej szkoły - Damian Gorylewski  (klasa IV c), Walc  Es – dur F. Chopina. 
 
6 marca 2010 roku w naszej szkole odbył się  DZIEŃ OTWARTY pod hasłem  „Kraina Radości przy ulicy Radości”
 
4 marca 2010 roku uczniowie naszej szkoły: Weronika Domańska VI A, Justyna Lipińska VB i Dawid Mendykowski VB zostali laureatami MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU BIBLIJNEGO „BĄDŹMY ŚWIADKAMI MIŁOŚCI”.
Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 30 pod honorowym patronatem Instytutu Nauk Biblijnych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Dzieła Biblijnego Imienia Jana Pawła II Archidiecezji Lubelskiej. Do konkursu przystąpiło 20 drużyn z lubelskich podstawówek. Zagadnienia dotyczyły : znajomości Ewangelii wg św. Marka, znajomości budowy Pisma Świętego, historii powstania Biblii, znajomości głównych fragmentów i postaci biblijnych, obecności Biblii w sztuce i w literaturze, w związkach frazeologicznych, umiejętności szukania tekstu w Piśmie Świętym. Ksiądz Profesor Mirosław Wróbel – przewodniczący komisji- przyznał i gratulował naszym uczniom szerokiej wiedzy biblijnej. Uczniów przygotowywała s. Eleonora Ewa Kukiełka.
 
1 marca 2010 roku w naszej szkoleobchodziliśmy 200 rocznicę urodzin Fryderyka Chopina.
 
23 lutego 2010 roku podczas ferii zimowych grupa chętnych uczniów z klas integracyjnych odwiedziła Lubelskie Radio Lublin.
 
9 lutego 2010 roku nasza szkoła włączyła się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Oto podjęte działania: Realizacja w klasach V i VI projektu edukacyjnego "3..2..1.. Internet". Udział uczniów w międzyszkolnym konkursie „Bezpieczny w Internecie”. Wykonanie gazetki nt. zagrożeń związanych z Internetem. Umieszczenie na szkolnej stronie www informacji o podjętych działaniach w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu. Justyna Lipińska - uczennica kl. V b zajęła III miejsce w międzyszkolnym konkursie "Bezpieczny w Internecie" w kategorii: praca literacka.
 
29.01.2010r. uczniowie klasy IIc SP nr 28 wystawili jasełka p.t. „Spotkanie z kolędnikami”. Scenariusz przedstawienia opracowała wychowawczyni kl. IIc Mariola Weber. Uczniowie występowali pięć razy. Jasełka zobaczyły dzieci z Przedszkola nr 79 na ulicy Gościnnej 19, maluchy z Przedszkola nr 73 na ul. Uśmiechu 5, uczniowie klas III naszej szkoły oraz rodzice.
 
28 stycznia 2010 roku w naszej szkole odbył się konkurs piosenki angielskiej  "Children '' s English Song Contest" 
 
25 stycznia w naszej szkole odbył się szkolny Konkurs Piosenki Europejskiej.
 
21 stycznia 2010 roku w naszej szkole odbyły się zebrania semestralne z rodzicami uczniów klas I - VI.
 
Nasza szkoła uczestniczy w IV edycji programu edukacyjnego „Bezpieczna jazda. Karta rowerowa – moje pierwsze prawo jazdy”, którego organizatorem jestMcDonald’s Polska. Głównym celem programu jest szerzenie wśród najmłodszych wiedzy na temat zasad ruchu drogowego i zwiększanie ich świadomości w zakresie bezpieczeństwa na drodze oraz przygotowanie uczniów klas IV do zdobycia karty rowerowej.
 
14 stycznia 2010 roku odbyły się okręgowe eliminacje konkursu polonistycznego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Do trzeciego, wojewódzkiego etapu zakwalifikowała się Katarzyna Mikulska - uczennica klasy VI F. Do konkursu uczennicę przygotowała pani Marzanna Pogonowska.
 
12 stycznia 2010 roku odbyły się okręgowe eliminacje przyrodniczego konkursu organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Do trzeciego, wojewódzkiego etapu przeszli: Jacek Tomczuk - uczeń klasy VI D, Bartosz Brzeziński - uczeń klasy VI B, Weronika Domańska - uczennica klasy VI A, Konrad Goliszek  - uczeń klasy V C, Lipiński Krzysztof  - uczeń klasy V A oraz Katarzyna Mikulska - uczennica klasy VI F. Nad przygotowaniem do konkursu czuwały panie: Dorota Namysławska i Małgorzata Konarzewska.
 
11 stycznia 2010 roku odbyły się okręgowe eliminacje historycznego konkursu organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Do trzeciego, wojewódzkiego etapu przeszła Aleksandra Szymczyk - uczennica klasy VI A. Do konkursu uczennicę przygotowała pani Barbara Sułkowska.
 
7 stycznia 2010 roku odbyły się okręgowe eliminacje matematycznego konkursu organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Do trzeciego, wojewódzkiego etapu przeszły: Katarzyna Mikulska - uczennica klasy VI F oraz Monika Siwiec - uczennica klasy VI A. Do konkursu uczennice przygotowali: pani Grażyna Kozina oraz pan Grzegorz Pyda.
 
8 stycznia 2010 roku odbyły się rejonowe eliminacje XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Do trzeciego, wojewódzkiego etapu zakwalifikowali się: Mateusz Niedźwiecki - uczeń klasy VI F, Grzegorz Rzepka, Adam Szum, Jowita Tomczak - uczniowie klasy VI B. Do konkursu uczniowie zostali przygotowani przez pana Daniela Osińskiego.
 
W dniu 16 grudnia klasa IV e wzięła udział we wspaniałych warsztatach w Motyczu Leśnym "Magia Świątecznego Stołu". Dzieci tworzyły prawdziwe dzieła sztuki: kartki, stroiki świąteczne, piekły a potem dekorowały pierniczki, brały udział w konkursach dotyczących Świąt Bożego Narodzenia, śpiewały kolędy. Na zakończenie poczęstowano nas wspaniałymi wigilijnymi potrawami, wśród których królował barszcz z uszkami.
 
15 grudnia 2009 roku w naszej szkole odbyły się zebrania z rodzicami uczniów klas I-VI.
 
13-14 grudnia nauczyciele Zespołu Integracji (Ewa Indulska-Pikul i Małgorzata Wińska) zorganizowali zbiórkę koców, kołder, ręczników przeznaczonych dla istniejącego na terenie schroniska dla bezdomnych zwierząt szpitala w Lublinie. Jak zwykle młodzież naszej szkoły okazała dużą wrażliwość na los pokrzywdzonych zwierzaków. Samochód pękał w szwach. Dzieci przyniosły także sporo karmy.
 
W dniach od 10.12.2009 do 18.12.2009 w Małej Szkole została przeprowadzona akcja pod hasłem „Zbieramy dary dla dzieci”. W akcji charytatywnej zorganizowanej przez p. Mariolę Weber wzięli udział uczniowie klas IIc i IIIe. Zebrano dwa worki zabawek i słodyczy. Dnia 21.12.2009 delegacja klasy IIc przekazała dary dla dzieci na ręce dyrektora Domu Dziecka im. Ewy Szelburg-Zarębiny na ul. Narutowicza w Lublinie.
 
2 grudnia 2009 roku uczniowie klas szóstych naszej szkoły pisali próbny sprawdzian kompetencji.
 
26 listopada 2009 roku nasza szkoła obchodziła XXI rocznicę nadania imienia Szkole Podstawowej nr 28. 

24.11.2009 w na pływalni OSIR w Zamościu odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych w pływaniu sztafetowym i indywidualnym. Do rywalizacji w wyścigu sztafet 8x25m przystąpiło 13 szkół. Bezkonkurencyjna w kategorii chłopców została Szkoła Podstawowa nr 28  zajmując I miejsce w Województwie. W kategorii dziewcząt  Szkoła Podstawowa nr 28 zajęła II miejsce w Województwie. Gratulacje!!! (opiekunowie: Marta Karykowska i Krzysztof Kozak).Skład sztafety chłopców: NOWACKI Michał, MIELNIK Mateusz, GRACZYK Bartosz, WAJLER Bartosz, NAKONIECZNY Kacper, ZIELIŃSKI Jarosław, ŁADNY Patryk, WIĘCKOWSKI Maciej, NIEDŹWIECKI Mateusz, NIEDZIAŁEK Dominik.Skład sztafety dziewcząt: STRZALIŃSKA Emilia, RUBACHA Anna, MIKULSKA Katarzyna, OSMULSKA Adriana, MAŁEK Julia, SAWICKA Lena, GAJASZEK Paulina, GRYTA Kamila, KWIECIŃSKA Anna, NOWACZEK Lucynka.

24 listopada 2009 roku w naszej szkole odbyły się konsultacje dla rodziców uczniów klas I - VI.

W dniu 13 listopada 2009 roku w piątek na przekór wszelkim przesądom, klasy II a i III d wzięły udział w I Wojewódzkiej Interolimpiadzie dla szkół podstawowych z klasami integracyjnymi:

Chełm 2009. Organizatorem była Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 2 "Akademia Małego Księcia" w Chełmie, patronat honorowy objęli: Minister Turystyki i Sportu, Marszałek Urzędu Województwa Lubelskiego oraz Lubelskie Kuratorium Oświaty. Zawody sportowe, zakończone wspaniałym sukcesem dały dzieciom, oprócz złotych medali, ogromną satysfakcję, a wszystkim kibicującym radość, zabawę i możliwość kontaktu z innymi placówkami integracyjnymi.

10 listopada odbyła się uroczysta akademia poświęcona 91-ej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

9 listopada 2009 roku odbył się etap szkolny konkursu przyrodniczego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Lublinie dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego. 

6 listopada 2009 roku  w naszej szkole odbył się etap szkolny konkursu historycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Lublinie dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego.

5 listopada 2009 roku odbył się pierwszy etap konkursu matematycznego dla szkół podstawowych w roku szkolnym 2009/2010 organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Miło nam poinformować, że zgodnie z  §4  Szkolnego regulaminu przyznawania uczniom stypendium za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe dyrektor szkoły przyznał 10 uczniom stypendium za II semestr roku szkolnego 2008/2009 w uznaniu wysokich osiągnięć w nauce i wzorowego zachowania. Są to: Lipińska Justyna z klasy V b, Anna Kwiecińska oraz Michał Rogala z klasy V d, Kamila Jezior, Monika Siwiec i Aleksandra Szymczyk z klasy VI a, Czerniawska Magdalena i Adam Szum z klasy VI b, Katarzyna Mikulska i Mateusz Mielnik z klasy VI f. Na uczniów czekała smaczna niespodzianka oraz nagrody.

W dniach 2-3.11.2009 w Szkole Podstawowej nr 22 w Lublinie odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych Miasta Lublin w pływaniu sztafetowym i indywidualnym. Do rywalizacji w wyścigu sztafet 8x25m przystąpiło 13 szkół.  Bezkonkurencyjna  zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców została Szkoła Podstawowa nr 28 (opiekun Marta Karykowska, Krzysztof Kozak).

28 października 2009 roku w naszej szkole odbyły się wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu brali udział uczniowie klas IV - VI. Najwięcej głosów uzyskał nauczyciel historii pan Daniel Osiński, który zdeklasował rywali i po raz drugi z rzędu zdobył zaszczytną funkcję.

26 października, już po raz piąty w naszej szkole, nauczyciele bibliotekarze zaprosili zarówno uczniów, jak i nauczycieli do wspólnego świętowania w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych. 

21 października odbył się konkurs wiedzy dla uczniów klas III "JESTEM MŁODYM EUROPEJCZYKIEM"

20 października klasy II i III przedstawiły prezentacje pt. "Podróż po krajach Unii Europejskiej"

19 października w naszej szkole rozpoczął się Tydzień eTwinning 2009, tego dnia uczniowie klas I zaprezentowali europejskie przeboje. 

2 października w naszej szkole odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego, w których wzięli udział uczniowie klas IV – VI.

Dnia 30 września 2009 roku klasy III c, III d, III e były na wycieczce w Warszawie. Uczniowie zwiedzili zoo, potem Stare Miasto, a na koniec lotnisko na Okęciu. Odwiedzili Syrenkę i Pomnik Małego Powstańca. Duże wrażenie zrobiła na uczniach zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz startujące i lądujące na lotnisku samoloty. Na Starówce uczniowie zakupili sobie pamiątki.

29 września projekt eTwinning "Children in a road traffic" realizowany w naszej szkole wspólnie ze szkołami z Łotwy i Rumunii otrzymał KRAJOWĄ ODZNAKĘ JAKOŚCI, a 6 października została przyznana EUROPEJSKA ODZNAKA JAKOŚCI.
 
27 września Aneta Chawryło uczennica klasy III e (wych . Alicja Maj) zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym „BEZPIECZNE WAKACJE 2009”zorganizowanym przez firmę HEN-BUD w Lublinie. Aneta znalazła się w gronie 10 wyróżnionych i miała zaszczyt wraz z wychowawczynią i rodzicami odebrać dyplom i nagrodę w postaci pełnej torby akcesoriów szkolnych podczas XXVII Lubelskich Targów Budowlanych w hali Międzynarodowych Targów Lubelskich w Parku Ludowym. Na uwagę zasługuje fakt, że praca naszej uczennicy została wybrana z grona ponad 600 nadesłanych prac konkursowych.
 
24 września odbyły się w naszej szkole zebrania z rodzicami.
 
3 września o godzinie 8.00 w kościele pw. Świętej Rodziny została odprawiona uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010.
 
1 września 2009 roku nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
 
1 września 2009 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010.

W dniu 4 sierpnia 2009 roku w Lublinie odbył się Nutella mini Tour de Pologne. Nasza szkoła wspaniale wyróżniła się podczas tego wyścigu: I miejsce w Lublinie zdobyli: Patryk Ładny, Emilia Strzalińska, Michał Nowacki, Bartłomiej Borek - uczniowie klasy VI F. Opiekun: Marta  Karykowska. III miejsce w  Lublinie zdobyli: Cezary Szypulski, Przemek Podsiadło, Dominik Niedziałek - uczniowie klasy V D. Opiekun: Krzysztof  Kozak.Zobacz całą galerię