Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Wycieczka klas 4a oraz 4b do Kozłówki.

shadow

W piątek 5 października 2012 roku klasy 4b 4a były na wycieczce w Kozłówce koło Lublina. Po drodze zatrzymaliśmy się w szkółce leśnej, po której oprowadziła nas pani leśniczy. Pokazała nam ona różne rodzaje dębów i krzewów. Później wróciliśmy do autokaru i pojechaliśmy w dalszą drogę. Po krótkim czasie pan kierowca zatrzymał się przy leśnej polanie. Wszyscy wysiedliśmy z autobusu i zaczęliśmy szukać grzybów. Ola znalazła dwa prawdziwki, a ja szukałam kolorowych liści i uzbierałam z nich duży bukiet.

Potem dotarliśmy do pięknego pałacu w Kozłówce. Zanim weszliśmy do pałacu, zauważyłam w ogrodzie przed pałacem zegar słoneczny. Podzieliliśmy się na dwie grupy, żeby wejść do muzeum. Pierwsza zwiedzała pałac klasa 4a. Nasza klasa w tym czasie poszła oglądać kaplicę, która była pięknie ozdobiona. W końcu nadeszła nasza pora na wejście do pałacu. Na początku oglądaliśmy drzewo genealogiczne rodu Zamoyskich. Wszystkim bardzo podobała się łazienka, ale pokoje były równie piękne. Korytarze w pałacu ozdobione były wieloma obrazami. Pani przewodnik bardzo ciekawie o wszystkim opowiadała.

Po obejrzeniu pałacu pojechaliśmy na wspólne ognisko. Miejsce na ognisko znajdowało się na dużej polanie, wokół której rosły wysokie drzewa. Przy ognisku piekliśmy kiełbaski i było bardzo wesoło. Nadszedł czas powrotu i wszystkim zrobiło się smutno, że trzeba już wracać do domu. Uważam, że wycieczka była bardzo udana i pouczająca.

Autor: Adrianna Wieleba, klasa 4 bZobacz całą galerię