Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Wyjazd VI e na Zieloną Szkołę

shadow

W dniach 11 – 14 czerwca klasa VI e – integracyjna przebywała na Zielonej Szkole w Zakopanem, gdzie poznawała walory turystyczno-krajoznawcze, a także kulturę i sztukę Podhala. Pomimo pogody „w kratkę” – słońce walczyło z deszczem, udało się sprostać wszelkim założeniom i oczekiwaniom.

W Krakowie podziwialiśmy Wawel, Rynek wraz z Sukiennicami, spacerowaliśmy pięknymi uliczkami Starego Miasta, gdzie owacyjnie powitaliśmy reprezentację Holandii w piłce nożnej.

Zakopane przewędrowaliśmy wzdłuż i wszerz, by poczuć atmosferę Krupówek. Zwiedziliśmy Muzemum Tatrzańskie i stary cmentarzyk na Pęksowym Brzysku, wyjechaliśmy kolejką linową na Kasprowy Wierch, gdzie mogliśmy pobić się śnieżkami, a trasą z Pardałówki doszliśmy do Wodogrzmotów Mickiewicza. Rodowity góral, Władysław Mrowca-Piekarz, który ustanowił rekord Księgi Gunessa w wyprawie dookoła Polski na koniu ( 4500km), przewiózł nas bryczką wokół Zakopanego , a wśród góralskiej muzyki opowiadał o życiu i zwyczajach górali, a także o mijanych obiektach. Odwiedziliśmy jego bacówkę na Oberconiówce, gdzie mogliśmy kupić oscypki. Nie przegapiliśmy oczywiście meczu Polska – Rosja tworząc własną Strefę Kibica. Był także czas na własne rozgrywki w piłkę nożną.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy sie w Inwałdzie w Parku Europa, gdzie w kilka godzin udało się odwiedzić najważniejsze zabytki świata, od Polski po Brazylię. Miejsce to jest faktycznie niezwykłe, tym bardziej, że oferuje także inne atrakcje, np. film w kinie 5D Max, Egipt horror, czy symulator roller coaster.

To była wspaniała Zielona Szkoła. Nasza wspólna po raz ostatni w Szkole Podstawowej nr 28...Zobacz całą galerię