Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Wielkanocna wizyta w schronisku dla zwierząt

shadow

W dniu 29 marca członkowie Szkolnego Koła Przyjaciół Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt odwiedzili zaprzyjaźnione schronisko przy ulicy Metalurgicznej w Lublinie. Pojechaliśmy tam przede wszystkim po to, by złożyć wielkanocne życzenia, ale także chcieliśmy przedstawić pani Dyrektor nowych, najmłodszych członków koła.

Oczywiście odwiedziliśmy podopieczne kociaki, ale przyniesioną karmą podzieliliśmy się także z czekającymi na nią psiakami. Pan Bartek oprowadził nas po terrarium, bo także zwierzęta egzotyczne są wyrzucane z domów przez nieodpowiedzialnych właścicieli.

Na zakończenie życzyliśmy, by schronisko świeciło pustkami, a 340 psów i ponad 100 kotów znalazło upragniony dom. Tym, którzy byli w schronisku po raz pierwszy oczy zaszkliły się łzami smutku. Słyszeliśmy jak każde psie szczekanie wołało: „ weź mnie, weź mnie...”

Pomimo zimna i deszczu cieszyła nas ta wizyta. Jesteśmy pewni, że nadal będziemy propagować mądrą, świadomą i odpowiedzialną adopcję zwierząt ze schroniska.Zobacz całą galerię