Wyniki II Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego
Patriotyzm i niepodległość w sercu dziecka

Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych oraz poczucia więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, z jego historią, tradycją i wartościami. Rozwijanie wrażliwości i kreatywności plastycznej o tematyce patriotycznej. Promowanie młodych talentów.
Polska widziana oczami dzieci, to przede wszystkim niezwykle różnorodny, barwny i ciekawy obraz otaczającej nas rzeczywistości. W roku szkolnym 2019 Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie była organizatorem konkursu plastycznego "Patriotyzm i niepodległość w sercu dziecka" dla uczniów klas I-III, nad którym patronat honorowy objęli:
  • Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk,
  • Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk,
  • Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie.
Prace nadesłano z całego województwa lubelskiego. Przyznano po dwa miejsca pierwsze, drugie i trzecie oraz wyróżniono 24 prace. W holu budynku szkoły zorganizowano pokonkursową wystawę, na której zaprezentowano 30 prac.
Dyplomy i wyróżnienia, za pośrednictwem poczty zostaną przesłane na adresy szkół.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.
Wyniki konkursu prezentujemy poniżej.

Załączniki do pobrania

Zobacz całą galerię