Bieg Nocna Mila Niepodległości

Tradycją naszej szkoły stało się upamiętnianie ważnych wydarzeń historycznych poprzez udział społeczności szkolnej w biegu sportowym. 11 listopada 2019  roku stawiliśmy się w centrum Lublina na Bieg Nocna Mila Niepodległości. W ten sportowy sposób od 2016 roku upamiętniamy (w tym roku 101) rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Bieg odbywał się po zmroku w centrum Lublina i Starego Miasta. Trasa biegu w dniu 11 listopada przybrała wyjątkowe biało-czerwone barwy wszystko za sprawą aranżacji zawieszonych na ulicznych latarniach, które podkreślały patriotyczny charakter biegu. Uczniowie, rodzice i nauczyciele jak zwykle licznie stawili się na starcie biegu. Prawie 100 osób reprezentowało naszą Szkołę. Dziękuję wszystkim za tak liczny udział w obchodach chyba najważniejszego Święta państwowego w naszym kraju. Pokazaliśmy jak aktywnie można upamiętniać patriotyczne święta. Na mecie każdy uczestnik otrzymał wspaniały medal niepodległości. Dziękuję także za gorący doping  tym, którzy kibicowali naszym biegaczom.

Informację przygotował Daniel Osiński

Zobacz całą galerię