Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie dla naszej szkoły

Podczas IV Festiwalu Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie, który odbył się 22 października w Szkole Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie, wręczono Miejskie Certyfikaty „Przedszkole Promujące Zdrowie” i „Szkoła Promująca Zdrowie” kolejnym jednostkom oświatowym wykazującym się dużą aktywnością i skutecznością w podejmowanych działaniach prozdrowotnych. Nasz szkoła trzymała z rąk pana dr Mariusz Banacha - Zastępcy Prezydenta ds. Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin list gratulacyjny w związku z przyznaniem Wojewódzkiego Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie, nadawanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Po zakończeniu części oficjalnej, dzieci reprezentujące lubelskie placówki promujące zdrowie, zaproszone zostały na zdrowy poczęstunek i zajęcia edukacyjno-ruchowe: zajęcia z animatorami, zabawy w Krainie Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie i Bezpiecznym Miasteczku Ruchu Drogowego i zajęcia dotyczące emocji, warsztaty dot. bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy połączone z quizem wiedzy, turniej edukacyjnych gier prozdrowotnych, zajęcia dotyczące logicznego myślenia oraz pokazy taneczne, akrobatyczne i cyrkowe. Wszystkim uczestnikom Festiwalu zostały wręczone paczki z owocami – dla podkreślenia prozdrowotnego wymiaru uroczystości. 23 października w Urzędzie Marszałkowskim zostały uroczyście wręczone  przez Lubelskiego Kuratora Oświaty panią Teresę Misiuk Wojewódzkie Certyfikaty Szkoła Promująca Zdrowie. Więcej informacji na stronach:

Informację przygotowała Anna C hodun

Zobacz całą galerię