„Dzieci programują” - ogólnopolski projekt edukacyjny

„Dzieci programują” - ogólnopolski projekt edukacyjny - kierowany jest do wszystkich, którzy zaczynają przygodę z nauką programowania. Zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym, jak i szkolnym. To wydarzenie również dla nauczycieli, którzy chcą, aby ich dzieci rozwijały u siebie kreatywność, aktywne działanie i innowacyjność. Realizację zadań zaczynamy już od października.

W trakcie realizacji projektu pokażemy, jak krok po kroku zacząć przygotowanie dzieci do podjęcia nauki programowania w teorii i praktyce. Zaprezentujemy wiele ćwiczeń i gier logicznych z wykorzystaniem najprostszych pomocy dydaktycznych - w tym Darów Froebla - darów z małej czy dużej? Pomożemy w tworzeniu strategii i umiejętności przydatnych podczas nauki programowania. Zadaniem nauczyciela będzie przeprowadzić zajęcia w swojej grupie, klasie i pokazać nam zdjęcia z tego wydarzenia.

Informację przygotowała
Barbara Bałdyga