Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Międzynarodowy Dzień Kropki

shadow


„Vashti twierdzi, że nie potrafi rysować. Przez całą lekcję plastyki nie otwiera pudełka farb. Nauczycielka przygląda się jej idealnie białej kartce i prosi, by dziewczynka postawiła na niej zwykłą kropkę. Zniecierpliwiona Vashti wciska ołówek w sam środek kartki i zaczyna się pakować. Nauczycielka z uwagą przygląda się kropce i prosi dziewczynkę, by podpisała swoją pracę. Gdy następnym razem Vashti wchodzi do klasy, widzi swoją kropkę oprawioną w złotą ramę wiszącą nad biurkiem nauczycielki. I dochodzi do wniosku, że potrafi namalować jeszcze lepsze kropki. W końcu otwiera pudełko farb, a spod pędzelka wypływają kropki we wszystkich rozmiarach i kolorach.”

Historia Vashti poruszyła nauczycieli, którzy postanowili czytać tę książkę swoim uczniom i rozmawiać z nimi o drzemiących w nich talentach. Oto efekty pracy naszych uczniów.
Zacznij od kropki...
Informację przygotowała Barbara Bałdyga 


Przedszkolny Dzień Kropki obfitował w wiele wydarzeń. Kropkowe szaleństwo zaczęliśmy od zobaczenia filmu o Vashti. Każde dziecko opowiedziało nam o swoim talencie. Tworząc "kropkowe" arcydzieło towarzyszyła nam piosenka o "Kropce". Ubraliśmy naszą panią w kolorowe samoprzylepne kropki, jakaż była uradowana nowym strojem. Później łączyliśmy obrazek z kropek i graliśmy kostkami licząc na nich kropki;) Na zakończenie bawiliśmy się w Twistera, łapiąc kolorowe kropki prawą i lewą ręką i nogą. Oj, były emocje ! Udało nam się stworzyć piękne i kolorowe kropkowe prace.
To był cudowny dzień !!!
Pomagajmy dzieciom odkrywać ich talenty i wierzyć w ich wyjątkowość. Nie zapominajmy jednak, że i my jesteśmy niepowtarzalni i wyjątkowi !

Wychowawcy

 Zobacz całą galerię