I Zjazd Szkół uczestniczących w programie Adopcja Serca

I Zjazd Szkół uczestniczących w programie Adopcja Serca

Dnia 14 czerwca 2019 roku  nasza szkoła była gospodarzem I Zjazdu Szkół uczestniczących w programie Adopcja Serca . Impreza była zorganizowana we współpracy z MAITRI – Ruchem Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli : prezydent Lublina -Krzysztof Żuk, rektor UMCS- prof.dr.hab. Stanisław Michałowski oraz kurator oświaty – Teresa Misiuk.  Gościliśmy dziesięć szkół, które podobnie jak nasza , opiekują się potrzebującymi dziećmi z  Afryki i Azji. Była to wspaniała okazja do dzielenia się świadectwami i doświadczeniami między młodzieżą z różnych szkół oraz ich nauczycielami. Jednym z punktów programu był konkurs wiedzy o Afryce. Na zjeździe można było doskonale poczuć klimat Czarnego Lądu dzięki spektakularnym wystąpieniom grupy lubelskich studentów z takich krajów jak : Kenia, Tanzania, Lesotho, Zambia. Gościliśmy również studenta pochodzącego z Indii.  W kościele p.w.św.Rodziny odbyła się msza święta w intencji szkół zaangażowanych w akcję Adopcja Serca i ich adopcyjnych dzieci. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz wysłuchania audycji nagranej przez Radio Lublin:

informację przygotowała pani Agnieszka Goliszek

Zobacz całą galerię